Program TV na dziś: "Niepowstrzymany" Denzel Washington, straszny hiszpański "Sierociniec", "Nikita" Luca Bessona, ukraińska "Gwardia" w odcinkach i ostateczne pożegnanie z "Aż po sufit" [POLECAJ TV - 24.11.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 24.11

Do opery w TVP Kultura oczywiście zapraszam bardzo, bo przynajmniej raz na jakiś czas do opery iść warto. A tym razem okazja jest niezła, bo przedstawienie w wykonaniu mistrzowskim i mniej znane, a bardzo dobre. I wcale nie takie trudne. A poza operą? Między innymi komedia kryminalna z Keanu Reevesem i Verą Farmigą "Skok Henry'ego" w Stopklatce, w Polsacie Denzel Washington w mocnym thrillerze "Niepowstrzymany", w TVP 1 Uma Thurman w niekrzywdzącej komedii romantycznej "Moja super eksdziewczyna". Ale filmowo to chyba najbardziej polecam znakomity horror, a właściwie dramat z elementami horroru, czyli hiszpańsko-meksykański "Sierociniec" w Ale kino+, i w kontrze doń, w zupełnie innym nastroju głupawkę filmową z Kevinem Baconem i Fredem Wardem "Wstrząsy" w TNT. Sentyment mam do tego filmu dziwny. Chyba ze względu na tę głupawkę i dialogi głównych bohaterów. No i oczywiście znane, ale ciągle robiące dobre wrażenie filmy "Obcy - ósmy pasażer Nostromo", "Nikita" Luca Bessona, i "Baryton" ze znakomitą rolą Zbigniewa Zapasiewicza. Polecam też bardzo ważne filmy dokumentalne w telewizji publicznej, czyli "Klątwa Edgara" o Hooverze, i "Wyślę Wam kartkę" o pewnej dzielnej, niezwykłej dziewczynie. W kwestii seriali, to w dwa nowe i jeden definitywny koniec. Nowe to ukraińska "Gwardia" i włoski "Trzynasty apostoł". A żegnamy się z tefałenowskim "Aż po sufit", bo stacja uznała, że nie ma sensu brnąć w to dalej, skoro ciekawości w narodzie nie ma. No i na deser dwa rekinie specjały dla Łowców Kiczu. W Puls 2 "Malibu - atak rekinów", na granicy urwania rozumu. Ale największy odjazd dzisiaj proponuje TV 4 w postaci filmu "Rekin widmo", w którym już nie rekin, ale jego duch ludzkość spożywa. I do wanny przedostać się nawet może. Łeb urywa po prostu. Polecaj wraca oczywiście jutro, a dzisiaj dobrego życzę wtorku. Bardzo.

OPERA

TVP Kultura godz. 20:30

Werter (Werther) - opera, USA 2014, reż. Bob Howell, Richard Eyre, wyk. Jonas Kaufmann, Sophie Koch (140 min)

Kolejny wieczór z nowojorską Metropolitan Opera. Światowej sławy tenor, Jonas Kaufmann, w roli nieszczęśliwego poety. Sentymentalna opera Masseneta według "Cierpienia młodego Wertera" Goethego, czyli rzecz o nieszczęśliwej miłości głównego bohatera. WARTO WPAŚĆ DO OPERY.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Ojciec chrzestny 3 (The Godfather 3) - film sensacyjny, USA 1990, reż. Francis Ford Coppola, wyk. Al Pacino, Andy Garcia, Diane Keaton, Talia Shire (169 min)

Francis Ford Coppola kończy swój wykład o lojalności, honorze i ich braku, oraz o ogólnym marnieniu naszego świata. POZYCJA KLASYCZNA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Skok Henry'ego (Henry's Crime) - komedia kryminalna, USA 2010, reż. Malcolm Venville, wyk. Keanu Reeves, Vera Farmiga, Judy Greer, Fisher Stevens (103 min)

Pan był tylko świadkiem napadu na bank, ale zakwalifikowano go jako sprawcę, więc swoje odsiedział. A jak wychodzi, to postanawia zasłużyć na karę, którą już odbył, czyli dokonać tytułowego skoku. Bez euforii, ale dobre NA DOBRĄ NOC.

Polsat godz. 20:05

Niepowstrzymany (Unstoppable) - thriller, USA 2010, reż. Tony Scott, wyk. Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson, Ethan Suplee (94 min)

39 wagonów, w których chlupie sobie 23 tys. litrów paliwa, bez maszynisty rusza przed siebie. I pan Denzel Washington musi teraz temu zaradzić szybko, bo jak wybuchnie, to będzie przykro. A na trasie pociągu widma jest kilka miejsc, w których wybuchnąć szczególnie nie powinno. A cha, i jest jeszcze piękna Rosario Dawson. DOBRA ROBOTA, CHOCIAŻ O NICZYM.Ale kino+ godz. 20:10

Sierociniec (El orfanato) - horror, Meksyk/Hiszpania 2007, reż. Juan Antonio Bayona, wyk. Belén Rueda, Fernando Cayo, Roger Pr~ncep, Geraldine Chaplin (101 min)

Dramat z elementami horroru i thrillera rozgrywający się w starej i pełnej tajemnic posiadłości położonej nad skalistym brzegiem morza w Hiszpanii. Kiedyś był tu sierociniec, w którym spędziła dzieciństwo 37-letnia dziś pani, wracająca tu po latach z mężem i nieuleczalnie chorym adoptowanym synem. Początkowo nie dziwią się, gdy syn snuje opowieści o niewidzialnym przyjacielu Tomasie, ale po pewnym czasie zaczynają się niepokoić, bo syn wie o rzeczach, o których wiedzieć nie powinien. Klimat, zdjęcia, role. Po prostu PROGRAM OBOWIĄZKOWY.TVP 1 godz. 20:25

Moja super eksdziewczyna (My Super Ex-Girlfriend) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Ivan Reitman, wyk. Uma Thurman, Luke Wilson, Anna Faris, Rainn Wilson (91 min)

Na barkach pewnej obdarzonej nadprzyrodzonymi zdolnościami superbohaterki leżą losy całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem Nowego Jorku. Ona ma już jednak trochę dość tej ciężkiej pracy, i marzy o domku z ogródkiem i mężu. Znajduje więc takiego kandydata, który jednak - oj, duży błąd, chociaż go rozumiem, bo uroda Umy Thurman to jedno, ale życie z nią to drugie - zostawia ją dla jej koleżanki. I teraz poznaje na sobie moc swojej eks. ZASKAKUJĄCO ZABAWNE.TNT godz. 21:00

Wstrząsy (Tremors) - horror komediowy, USA 1990, reż. Ron Underwood, wyk. Kevin Bacon, Michael Gross, Fred Ward, Reba McEntire (120 min)

Kiedy dawno temu oglądałem to po raz pierwszy, nie spodziewałem się niczego dobrego. Tymczasem za sprawą Kevina Bacona i Freda Warda bawiłem się naprawdę znakomicie. Bo to jest rzecz o niczym, i głupawa, ale za to opowiedziana tak, żeby się dobrze bawić i zapomnieć o kłopotach z dnia. A rzecz o tym, że obudziły się pod ziemią jakieś głodne stwory, które spustoszenie sieją we wsi zjadając kolejno jej mieszkańców. Ale znajdą się odważni, żeby z nimi zawalczyć. Przegląd typów i typków niezły, więc ŚWIETNA ZABAWA, CHOCIAŻ BEZ SENSU.

TVP Kultura godz. 23:05

Baryton - dramat obyczajowy, Polska 1984, reż. Janusz Zaorski, wyk. Zbigniew Zapasiewicz, Małgorzata Pieczyńska, Piotr Fronczewski, Jan Englert (92 min)

Kawał filmu. W roku 1933 sławny baryton zbliża się do kresu kariery. Jubileusz działalności artystycznej postanawia uczcić koncertem w rodzinnym mieście. Ale w obliczu niedyspozycji i grożącego upadku gwiazdy przy każdy w jego otoczeniu swój chce jeszcze zrobić interes i swoje zabezpieczyć tyły. A przed filmem rozmowa Michała Chacińskiego z Januszem Zaorskim. WARTO ZNAĆ, WARTO ZOBACZYĆ.

Polsat godz. 23:05

Nikita - dramat sensacyjny, Francja/Włochy 1990, reż. Luc Besson, wyk. Anne Parillaud, Tchéky Karyo, Jean-Hugues Anglade, Jean Reno (118 min)

Bardzo głośne dzieło Luca Bessona o skazanej na karę śmierci za morderstwo dziewczynie, która może odpracować winy swoje zabijając na zlecenie rządowej agencji. Aż w pewnym momencie zaczyna się buntować. IMPONUJĄCE, I WCIĄŻ KRĘCI.

TVN 7 godz. 23:40

Obcy - ósmy pasażer "Nostromo" (Alien) - horror SF, Wielka Brytania/USA 1979, reż. Ridley Scott, wyk. Sigourney Weaver, Tom Skerritt, Veronica Cartwright, Harry Dean Stanton (117 min)

Pierwsza, i dla mnie niezmiennie najlepsza część, chociaż najmniej wybuchowa. Statek kosmiczny Nostromo otrzymuje sygnał SOS z pobliskiej planety. Podczas akcji ratunkowej załoga odkrywa nieznaną formę życia. "Obcy" zagnieżdża się na pokładzie i zaczyna zabijać ludzi. ALEŻ TO DOBRE!

SERIAL

TVN godz. 21:30

Aż po sufit! (13-ost.) - serial obyczajowy, Polska 2015, reż. Bartosz Konopka, Julia Kolberger, wyk. Edyta Olszówka, Małgorzata Foremniak, Dorota Segda, Cezary Pazura (50 min)

Ostatni odcinek sezonu, i ostatni tak w ogóle. Bo się okazało, że TVN nie będzie już w projekt inwestował. Oglądalność mizerna, chociaż jakość niezła. Tylko, że bardzo mało wciągająca. I to pewnie dlatego. Kolejne opowiadanie o życiu sporej rodzinki, która w jednym mieści się z przyjemnością domu. DO ZOBACZENIA.

TVP 1 godz. 22:10

Gwardia (Hwardyja) - serial sensacyjny, Ukraina 2015, reż. Aleksiej Szapariew, wyk. Aleksiej Gorbunow, Dmitrij Stupka, Achtem Sejtablajew, Bogdan Jusipczuk (45 min)

Pierwszy z czterech odcinków ukraińskiej opowieści o ochotnikach, którzy po tym co działo się na kijowskim Majdanie, jako pierwsi odpowiedzieli na wezwanie do wstąpienia w szeregi Gwardii Narodowej. Szkoli ich weteran wojny w Afganistanie. NIESTETY STRASZNIE WTÓRNE, ALE CIEKAWOŚĆ JEST.

TV Puls godz. 23:00

Trzynasty apostoł (Il tredicesimo apostolo) - serial sensacyjny, Włochy 2012, reż. Alexis Cahill, wyk. Luigi Diberti, Claudio Gioe, Claudia Pandolfi, Stefano Pesce (53 min)

Dwanaście odcinków o jezuicie i atrakcyjnej pani psycholog, którzy poznać chcą i zrozumieć szereg paranormalnych zjawisk i religijnych tajemnic, więc wspólnie prowadzą śledztwa. ARCHIWUM X TO TO NIE JEST, ALE BYWA CIEKAWIE.

DOKUMENT

TVP Historia godz. 22:40

Klątwa Edgara (The Curse of Edgar) - film dokumentalny, Francja/Polska 2013, reż. Marc Dugain, wyk. Anthony Higgins, Brian Cox (92 min)

Dokument fabularyzowany o Edgarze Hoowerze, dyrekotrze FBI, który nadzorował śledztwo w sprawie zabójstwa Kennedy'ego. Opowieść prowadzi Clyde Tolson, prawa ręka Hoovera i ostatni ocalały z tego dramatu. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP 2 godz. 22:55

Wyślę Wam kartkę - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Anna Duda-Ziętek (54 min)

Nie widziałem, ale chyba powinienem, bo to o dobrych jest ludziach. O szesnastolatce, której marzeniem jest mieszkanie w Nowym Jorku, w którym grałaby koncerty, adoptowała dzieci i woziła jedzenie do Afryki. Niestety na razie jej życie to sala w zamkniętym oddziale dziecięcego szpitala, chemioterapia, tęsknota za nieobecnym ojcem, któremu chce tę nieobecność wybaczyć i troska o mamę, przyjaciółkę, której "dobrze wychodzi bycie mamą i tatą". WZRUSZ OCZYWIŚCIE, ALE RÓWNIEŻ POKRZEPIENIE.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

Puls 2 godz. 21:55

Malibu - atak rekinów (Malibu Shark Attack) - thriller, Australia 2009, reż. David Lister, wyk. Peta Wilson, Warren Christie, Jeff Gannon, Renee Bowen (87 min)

Niewielkie tsunami z najgłębszych głębin oceanu wygarnia prehistoryczne rekiny z takim fajnym rogiem, śmiercią w oczach i głodem w żołądku. I docierają do Malibu, zaczyna się rzeźnia przerywana scenami przerażenia i delikatnej golizny. Ale ten drugi, który niżej, jest dzisiaj lepszy. POD PIWKO, I KONIECZNIE W TOWARZYSTWIE.TV 4 godz. 22:00

Rekin widmo (Ghost Shark) - horror, USA 2013, reż. Griff Furst, wyk. Sloane Coe, MacKenzie Rosman, Dave Randolph-Mayhem Davis, Richard Moll (84 min)

Rybak zabija białego rekina. Ale wkrótce duch zwierzęcia powraca, by się zemścić. Władze miasteczka oczywiście nie wierzą, że jakiś tam duch rekina i w dodatku jeszcze głodny ma po mieście grasować. I pożałują. Na szczęście potem pożałuje duch. MOMENTAMI ŁEB URYWA, PO PROSTU.I JESZCZE NA KRÓTKO

HBO 2 o godz. 19:50 "LEGO. Przygoda", czyli bardzo dobra zabawa klockami (97 min)

Cinemax o godz. 20:00 "Sędzia", czyli kryminalny dramat bardzo, a w nim Robert Downey Jr. i Robert Duvall (135 min)

HBO o godz. 20:10 "Gracz", czyli dramat kryminalny z 2014 Markiem Wahlbergiem i Jessicą Lange (107 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Rzeka tajemnic", czyli Sean Penn, Kevin Bacon i Tim Robbins w świetnym filmie Clinta Eastwooda (120 min)

TVP HD o godz. 22:00 "Służby specjalne", czyli jeszcze raz pierwszy z pięciu odcinków sensacyjnego serialu Patryka Vegi (44 min)

Stopklatka TV o godz. 22:20 "Imię róży", czyli mroczne śledztwo w mrocznych okolicznościach mrocznego klasztoru w mrocznym średniowieczu (126 min)

Paramount o godz. 22:25 "Love Story", czyli melodramat klasyczny do łzy ostatniej (99 min)

AXN White o godz. 23:20 "Dziewiątki", czyli Ryan Reynolds i Melissa McCarthy pod napięciem (94 min)

Komentarze (1)
Program TV na dziś: "Niepowstrzymany" Denzel Washington, straszny hiszpański "Sierociniec", "Nikita" Luca Bessona, ukraińska "Gwardia" w odcinkach i ostateczne pożegnanie z "Aż po sufit" [POLECAJ TV - 24.11.2015]
Zaloguj się
  • 111slavo

    0

    Rosario Dawson ani piękna ani dobrze gra wiec nie kumam zachwytu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX