Program TV na dziś: "Terrorysta" z Seanem Beanem, Jaden Smith i Will Smith w dalekiej przyszłości i dużo dobrego o zespole The Police [POLECAJ TV - 25.11.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 25.11

Nie jestem wielkim fanem kina sensacyjnego z zabijaniem itd., ale Sean Bean w "Terroryście" to sprawa poważna. Niezła rzecz. I mocna. Co jeszcze? W TV Puls efektowny obrazem film z ojcem i synem, czyli Jadenem Smithem i Willem Smithem "After Earth: 1000 lat po Ziemi" jak najbardziej do zobaczenia, w FilmBox Premium Bradley Cooper i Dennis Quaid w obyczajowym filmie "Między wierszami", w Polsacie "Dwóch gniewnych ludzi" ze świetnymi rolami Jacka Nicholsona i Adama Sandlera (Nicholson lepszy), a w TVP 1 emitowany z myślą o zwróceniu uwagi na Światowy Dzień Walki z Przemocą wobec Kobiet, poruszający film "Zabiłam, aby żyć".

Serialowo, w Ale kino+ drugi odcinek brytyjskiego miniserialu "Driver", w Cinemax meksykański, bardzo niezły "Pan Avila", a w późnonocnej TVP 1 powtórka pierwszego odcinka ukraińskiej "Gwardii". I jeszcze kilka dobrych dokumentów, w tym ten, który mnie zainteresował najbardziej, czyli "Can't Stand Losing You: Przetrwać z The Police", oczywiście o zespole The Police. A dla wszystkich, których zdziwił brak we wcześniejszych Polecajach informacji o nowej serii "Niech żyje Król Julian" w Comedy Central, to nadrabiam. O godz. 18:50 i godz. 22:55 odcinek trzeci tegoż radosnego dzieła. Z tym jednak, że proszę nie mieć do mnie pretensji, jeśli w wyznaczonych porach go nie znajdziecie, bo przypominam, że ramówka CC jest pojęciem bardzo umownym. Chociaż coraz częściej - co konstatuję z radością - pory emisji zaczynają się zgadzać, lub przynajmniej zbliżać do tych z zapowiedzi.

Do zapowiedzi spoza listy dołączam jeszcze program reporterski "Po prostu" Tomasza Sekielskiego w TVP 1 o godz. 21:25, w HBO o godz. 20:10 powtórkę trzeciego odcinka "Paktu" z Marcinem Dorocińskim, i w Puls 2 od godz. 22:55 kolejne odcinki serialu fantasy "Camelot". Polecaj oczywiście wraca jutro, a dzisiaj dobrej życzę środy.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Terrorysta (Cleanskin) - film kryminalny, Wielka Brytania 2012, reż. Hadi Hajaig, wyk. Sean Bean, Charlotte Rampling, Abhin Galeya, Tom Burke (103 min)

Pojedynek brytyjskiego agenta, który ma schwytać albo wyeliminować samobójczego terrorystę i tegoż terrorysty, który przed akcją robi rachunek sumienia i zastanawia się co doprowadziło go do miejsca, w którym się znalazł. WYSOKIE NAPIĘCIE.

Canal+ Film godz. 20:00

Serce serduszko - dramat obyczajowy, Polska 2014, reż. Jan Jakub Kolski, Jagoda Szelc, wyk. Maria Blandzi, Julia Kijowska, Marcin Dorociński, Gabriela Muskała (110 min)

Premiera w telewizorze. Po śmierci matki dziesięciolatka trafia do domu dziecka, z którego ucieka, żeby z cokolwiek ekscentryczną opiekunką przez całą Polskę przejechać, przejść i przepłynąć, byleby zdążyć na egzamin do szkoły baletowej. A po drodze spotykają ludzi dziwnych, ludzi fajnych i sympatycznie pokręconych. Ot, choćby pustelnika lalkarza, księdza hip-hopowca, szaloną weterynarkę. A za nimi Policja i tatuś, który chce jeszcze raz zasłużyć na miłość córeczki. No i to słuszne jest, ale chyba jestem za mało wrażliwy, żeby móc w pełni docenić, i się nudziłem. ALE JEDNAK SŁUSZNE I KRZEPIĄCE.

TVN 7 godz. 20:00

Sztandar chwały (Flags of Our Fathers) - dramat wojenny, USA 2006, reż. Clint Eastwood, wyk. Ryan Phillippe, Jesse Bradford, Adam Beach, John Benjamin Hickey (132 min)

Prawdziwa historia amerykańskich żołnierzy walczących z Japończykami o Iwo Jimę w czasie jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej. Eastwood konfrontuje te fakty z ówczesną i długo podtrzymującą mit tej bitwy propagandą. A o godz. 23:40 druga strona tej samej historii, czyli bitwa z punktu widzenia żołnierzy japońskich "Listy z Iwo Jimy". WIELKIE KINO.TV Puls godz. 20:00

After Earth: 1000 lat po Ziemi (After Earth/After Earth) - film SF, USA 2013, reż. M. Night Shyamalan, wyk. Jaden Smith, Will Smith, Sophie Okonedo, Zoë Kravitz (91 min)

Ojciec i syn lądują awaryjnie na Ziemi, z której tysiąc lat wcześniej ludzie musieli się ewakuować. Tatuś się trochę uszkodził, więc na poszukiwania niezbędnego do wydostania się z niebezpiecznego miejsca rusza syn. I teraz od kilku jego decyzji zależy, czy im obydwu uda się opuścić pełną niebezpieczeństw planetę. A Ziemia przez te lata zmieniła się bardzo. WIZUALNIE MOMENTAMI PORYWAJĄCE.FilmBox Premium godz. 21:00

Między wierszami (The Words) - dramat obyczajowy, USA 2012, reż. Brian Klugman, Lee Sternthal, wyk. Bradley Cooper, Dennis Quaid, John Hannah, Jeremy Irons (98 min)

Pan Rory publikuje pierwszą powieść, i wszyscy się nią zachwycają. Wszyscy, to znaczy, że i krytycy i czytelnicy. Splendory, zachwyty i perspektywa świetlanej przyszłości zatem w oparach ogólnej szczęśliwości. I tylko jeden problem, starszy pan, który wie, że nasz literat nie napisał nic ciekawego, a po prostu posłużył się znalezionym rękopisem. I oznajmia, że to on jest jego autorem. A potem opowiada historię swojej młodości w powojennym Paryżu, która doprowadziła do powstania książki. FRAPUJĄCEPolsat godz. 22:35

Dwóch gniewnych ludzi (Anger Management) - komedia, USA 2003, reż. Peter Segal, wyk. Jack Nicholson, Adam Sandler, Marisa Tomei, Luis Guzmán (106 min)

Dave Buznik jest spokojnym młodzieńcem. W wyniku splotu okoliczności zostaje oskarżony o poturbowanie stewardesy. Sąd kieruje chłopaka na przymusową terapię kontroli gniewu. Nicholson wybitny, Sandler momentami znakomity, a film DO ZOBACZENIA BARDZO.

TVP 1 godz. 22:45

Zabiłam, aby żyć (L'emprise) - dramat obyczajowy, Francja/Belgia 2015, reż. Claude-Michel Rome, wyk. Odile Vuillemin, Marc Lavoine, Fred Testot, Sam Karmann (98 min)

Na podstawie książki Alexandry Lange Acquittee poruszająca opowieść o życiu u boku potwora, tyrana i sadysty w męskiej skórze, w formie zeznania oskarżonej o zabójstwo męża trzydziestolatki. Film TVP 1 zaproponowała w ramówce, bo właśnie dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą wobec Kobiet. PORUSZAJĄCE. TYM BARDZIEJ, ŻE PRAWDZIWE.

TVN 7 godz. 00:00

Impreza na krawężniku (Block Party) - film dokumentalny, USA 2005, reż. Michel Gondry, wyk. Dave Chappelle, Erykah Badu, Isaac ben Ayala, Bilal (100 min)

Komik Dave Chappelle poprowadził specyficzną imprezę będącą połączeniem występu kabaretowego i koncertu. A na scenie m.in.: Kanye West, Mos Def, Talib Kweli, Common, The Fugees, czyli chyba nieźle. JEST PRZYJEMNOŚĆ.SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Driver (The Driver) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2014, reż. Jamie Payne, wyk. David Morrissey, Claudie Blakley, Ian Hart, Sacha Parkinson (90 min)

Jeszcze raz w telewizorze, dzisiaj odcinek drugi. Po pierwsze brytyjski, po drugie kryminał ze społecznym tłem. Chyba już jest jasne, że będę Was namawiał. Pan Vince jest nocnym taksówkarzem, z którym kontaktuje się dawny kolega i proponuje pracę kierowcy dla gangu. Pan Vince przyjmuje niebezpieczne, ale z drugiej strony również emocjonujące zlecenie. Ale ta decyzja będzie miała oczywiście swoje poważne konsekwencje. Na szczęście, bo dzięki temu możemy teraz oglądać serial. POLECAM MOCNO.Cinemax godz. 22:00

Pan Avila (Sr. Ávila) - serial kryminalny, Meksyk 2013, reż. Fernando Rovzar, wyk. Tony Dalton, Nailea Norvind, Carlos Aragón, Adrian Alonso (60 min)

Premiera odcinka drugiego. Meksykański serial, o panu Roberto, który żyje sobie życiem przeciętnego agenta ubezpieczeniowego. Ale tak naprawdę jest to tylko przykrywka, bo w rzeczywistości ten przykładny mąż i ojciec jest płatnym zabójcą pracującym dla mafii. Ale rodzinę okłamuje mu się coraz trudniej. DAJCIE MU SZANSĘ, BO SIĘ DOBRZE OGLĄDA.

TV Puls godz. 00:00

Trzynasty apostoł (Il tredicesimo apostolo) - serial sensacyjny, Włochy 2012, reż. Alexis Cahill, wyk. Luigi Diberti, Claudio Gioe, Claudia Pandolfi, Stefano Pesce (53 min)

Powtórka pierwszego z dwunastu odcinków o jezuicie i atrakcyjnej pani psycholog, którzy poznać chcą i zrozumieć szereg paranormalnych zjawisk i religijnych tajemnic, więc wspólnie prowadzą śledztwa. ARCHIWUM X TO TO NIE JEST, ALE BYWA CIEKAWIE.

TVP 1 godz. 00:35

Gwardia (Hwardyja) - serial sensacyjny, Ukraina 2015, reż. Aleksiej Szapariew, wyk. Aleksiej Gorbunow, Dmitrij Stupka, Achtem Sejtablajew, Bogdan Jusipczuk (45 min)

Powtórka pierwszego z czterech odcinków ukraińskiej opowieści o ochotnikach, którzy po tym co działo się na kijowskim Majdanie, jako pierwsi odpowiedzieli na wezwanie do wstąpienia w szeregi Gwardii Narodowej. Szkoli ich weteran wojny w Afganistanie. NIESTETY STRASZNIE WTÓRNE, ALE CIEKAWOŚĆ JEST.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

TOTART - czyli odzyskiwanie rozumu - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Bartosz Paduch (76 min)

Historia alternatywnej grupy, która jest jedną z najważniejszych artystycznych formacji w Polsce XX w. Film pokazuje jej losy od momentu powstania do 2014 roku. WARTO WIEDZIEĆ.

Fokus TV godz. 20:55

Mój ekstrachromosom i ja (My Extra Chromosome and Me) - film dokumentalny, Irlandia 2014 (64 min)

Trzy poruszające historie osób cierpiących na zespół Downa i codziennie muszą na nowo mierzyć się nie tylko ze swoimi ułomnościami, ale i społeczeństwem, które patrzy na nich podejrzliwie. ŚWIETNA, KRZEPIĄCA I MĄDRA ROBOTA.

HBO 2 godz. 22:00

Can't Stand Losing You: Przetrwać z The Police (Can't Stand Losing You: Surviving The Police) - film dokumentalny, USA 2012, reż. Lauren Lazin, Andy Grieve, wyk. Stewart Copeland, Sting, Andy Summers (80 min)

Premiera w telewizorze. W 2007 r. muzycy The Police podjęli decyzję o reaktywacji i wyruszyli razem na światową trasę koncertową. Film pokazuje początki The Police, próbuje dojść do źródeł sukcesu zespołu, potem przeanalizować przyczyny rozpadu oraz drogę do pojednania. Choćby chwilowego. Są też niepublikowane wcześniej zdjęcia i nagrania. DUŻA CIEKAWOŚĆ I PRZYJEMNOŚĆ.

Planete+ godz. 22:00

Napromieniowana żywność - szkodliwa czy bezpieczna? (Aliments irradiés) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Aude Rouaux (50 min)

Radiacyjne utrwalanie żywności to metoda opracowana przez amerykańskich wojskowych w 1950 r. Autorzy tego filmu sprawdzają, czy przetworzona żywność jest zdrowa oraz czy my, czyli jej zjadacze mamy choćby mętną świadomość, co jemy. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

I JESZCZE NA KRÓTKO

Polsat o godz. 20:40 "Taxi 4", czyli szybka, ale głupawa francuska komedia sensacyjna, dająca się oglądać z przyjemnością (90 min)

TVN Fabuła o godz. 21:00 "Miss agent", czyli piękna Sandra Bullock w przyjemnie wesołej komedii dla każdego (109 min)

CBS Drama o godz. 21:00 "Powrót do Edenu", czyli jeszcze raz od nowa niezwykle popularny w latach 80. australijski serial z cioteczką Dżili i krokodylem w basenie (60 min)

TVN o godz. 21:50 "Strzelec", czyli Mark Wahlberg pod bardzo dużym napięciem, chociaż oglądanie średnie (124 min)

TV Puls o godz. 22:00 "Bestia w ringu", czyli nie tylko bokserska, ale za to wyłącznie krwawa sensacja bez większego sensu (91 min)

Stopklatka TV o godz. 22:10 "Skok Henry'ego", czyli Keanu Reeves i Vera Farmiga w komedii kryminalnej do zobaczenia (103 min)

TVP 2 o godz. 22:25 "Książę i ja: Królewskie wesele", czyli banalna komedia romantyczna, przy której można się zapomnieć (96 min)

TVP Kultrura o godz. 22:30 "Baczyński", czyli biograficzny dramat o człowieku, którego warto znać, i warto znać twórczość jego (70 min)

TVP Historia o godz. 22:35 "Plac Zbawiciela", czyli przygnębiające, ale dobre i sugestywne kino Krzysztofa Krauze (105 min)

Kino Polska o godz. 22:30 "Być jak Kazimierz Deyna", czyli Przemysław Bluszcz w komedii o rodzinie i prawdziwej miłości (92 min)

TVN o godz. 00:20 "Uznany za niewinnego", czyli kryminał Alan J. Pakuli z Harrisonem Fordem i Raulem Julią bardzo dobry (127 min)

TVP Kultura o godz. 00:40 "Odkupienie", czyli wojenny dramat Rosyjski z 2012 roku niezły (123 min)