Program TV na dziś: Steven Seagal jako "Cudzoziemiec w Krakowie", "Obce ciało" Zanussiego i piąty sezon "Very" [POLECAJ TV - 08.12.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 8.12

Oczywiście we wstępie skupiam się na rzeczach, których w zestawieniu nie znajdziecie. Ot, choćby na Teatrze Telewizji. Jeśli zastanawiacie się dlaczego nie podaję tytułu spektaklu, który dzisiaj o godz. 20:30 zaproponuje TVP Kultura, to już tłumaczę. Otóż dzisiaj nastąpi rozstrzygnięcie plebiscytu na Telewizyjny Festiwal Teatrów Polski. Najpierw zatem będzie krótkie spotkanie w studiu, ogłoszenie zwycięscy, a potem wyemitowany zostanie ów zwycięski spektakl. Przypomnę, że były to transmisje spektakli wprost ze scen różnych teatrów. Który by nie wygrał, warto o godz. 20:30 włączyć TVP Kultura.

W Comedy Central natomiast o godz. 19:20 powtórka wczorajszej premiery "Lip Sync Battle", czyli pojedynku Jimmy'ego Fallona z Dwaynem Johnsonem na udawanie śpiewania.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:30

Festiwal Teatrów Polski. Rozstrzygnięcie plebiscytu i powtórka zwycięskiego spektaklu.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Złoto pustyni (Three Kings) - film wojenny, USA 1999, reż. David O. Russell, wyk. George Clooney, Ice Cube, Mark Wahlberg, Spike Jonze (114 min)

Wojna w Iraku, na tamtejszej pustyni. Pewien amerykański major dowiaduje się o złocie ukrytym przez Husajna, więc skrzykuje grupkę śmiałków i rusza na poszukiwanie. Coś tak jakby "Złoto dla zuchwałych" w nowych okolicznościach, ale bez tamtego wdzięku niestety. Za to jest głośno i szybko. DO ZOBACZENIA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Wielkie kłopoty (Big Trouble) - komedia, USA 2002, reż. Barry Sonnenfeld, wyk. Tim Allen, Rene Russo, Stanley Tucci, Tom Sizemore (81 min)

Tajemnicza walizka uruchamia lawinę zwariowanych zdarzeń, których bohaterami jest kilkoro mieszkańców Miami i paru dość niezwykłych przyjezdnych, w tym kilku rosyjskich handlarzy bronią. POD UŚMIECH.

Canal+ godz. 20:00

Obce ciało - dramat obyczajowy, Polska 2014, reż. Krzysztof Zanussi, wyk. Riccardo Leonelli, Agnieszka Grochowska, Agata Buzek, Weronika Rosati (117 min)

Telewizyjna premiera jednego z faworytów ostatniej edycji Antynagrody Filmowej "Węże". Uzyskał 12 nominacji (na 13 kategorii, w których Węże były przyznawane), i kilka statuetek, których jednak obrażony na kapitułę reżyser Zanussi nie odebrał. Najgorszy scenariusz, najgorsza reżyseria, za "występ poniżej talentu" dla Agnieszki Grochowskiej, jako "żenujący film na ważny temat", i wreszcie Wielki Wąż, dla najgorszego filmu w ogóle. Dobra rekomendacja? Angelo i Kasia poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej. Gdy kobieta postanawia wrócić do Polski i wstąpić do klasztoru, Angelo chce być blisko niej. Praca w korporacji czyni go ofiarą mobbingu. Do tego jeszcze seks and przemoc jak ją widzi pan Zanussi, i TO SIĘ NIE MOGŁO UDAĆ.

Polsat godz. 20:05

Cudzoziemiec (The Foreigner) - film sensacyjny USA/Polska 2003; reż. Michael Oblowitz; wyst. Steven Seagal, Max Ryan, Harry Van Gorkum (120 min)

Polska koprodukcja ze Stevenem Seagalem, który udaje w nim pana Jonathana, który zna 18 języków, jest mistrzem sztuk walki i posługuje się każdą bronią. Przyjaciel proponuje mu akcję przewiezienia tajemniczej paczki z Francji do Niemiec, a w ramach polskiego wkładu odstrzeliwuje naszego kochanego Gruchę, czyli pana Mirosława Zbrojewicza. RUTYNOWE DZIAŁANIA.Cinemax godz. 20:15

Motyl. Still Alice (Still Alice) - dramat obyczajowy, USA/Francja 2014, reż. Richard Glatzer, Wash Westmoreland, wyk. Julianne Moore, Kristen Stewart, Alec Baldwin, Kate Bosworth (98 min)

Julianne Moore po prostu genialna, słusznie doceniona za tę rolę Oscarem, BAFTĄ i Złotym Globem. Rzeczona pani Julianna gra tu niezwykle aktywną intelektualnie panią profesor lingwistyki, kochaną i kochającą rodzinie oddaną kobietę, która nagle dowiaduje się, że dopada ją choroba Alzheimera. I ona z nią walczy, próbuje z nią żyć, a my widzimy jakie to staje się coraz trudniejsze. I dla niej i dla jej bliskich. WSTRZĄSAJĄCO SUGESTYWNE, DRAMATYCZNIE DOBRE.

TVP 2 godz. 20:25

Wygrane marzenia (Coyote Ugly) - komedia romantyczna, USA 2000, reż. David McNally, wyk. Piper Perabo, Adam Garcia, John Goodman, Izabella Miko (96 min)

Niejaka Violet, utalentowana muzycznie nastolatka z małego miasteczka, marzy o sławie i dorosłym życiu na własny rachunek. Przeprowadza się więc do Nowego Jorku, i próbuje zrealizować swoje pragnienia. ALEŻ TO MIAŁKIE.

HBO godz. 21:45

Wszyscy ludzie króla (All The King's Men) - dramat obyczajowy USA/Niemcy 2006; reż. Steven Zaillian; wyst. Sean Penn, Jude Law, Anthony Hopkins, Kate Winslet (145 min)

Historia małomiasteczkowego demagoga, który dzięki wsparciu grupy wpływowych i skorumpowanych polityków zostaje gubernatorem stanu. A potem żądny władzy, szybko zapomina o ideałach i zamiast walczyć z tymi, którzy nadużywają władzy, staje się jednym z nich. KU PRZESTRODZE I DLA NAUKI.

Stopklatka TV godz. 21:50

Informator (The Insider) - obyczajowy, USA 1999, reż. Michael Mann, wyk. Russell Crowe, Al Pacino, Christopher Plummer (151 min)

Kulisy procesu wytoczonego przez 50 stanów USA siedmiu największym firmom tytoniowym. W efekcie tego procesu amerykański firmy te musiały zapłacić poszkodowanym rekordową sumę 246 miliardów dolarów. Głównie za sprawą pewnego naukowca, który zdradził największe ich sekrety. DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

Polsat godz. 22:10

Blitz - kryminalny, Wlk.Bryt./Fr./USA 2011, reż. Elliott Lester, wyk. Jason Statham, Paddy Considine, Aidan Gillen, Zawe Ashton (97 min)

Dobry, momentami brutalny kryminał, o twardym gliniarzu, który prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa policjantów. Mordercy zależy na rozgłosie, więc kontaktuje się on z dziennikarzem i ujawnia szczegóły zbrodni. No i tyle na początek. MOMENTAMI BRUTALNE, ALE BEZ NIEPOTRZEBNYCH FAJERWERKÓW, ZA TO POD NAPIĘCIEM.

TVP Kultura godz. 23:15

Wodzirej - dramat obyczajowy, Polska 1977, reż. Feliks Falk, wyk. Jerzy Stuhr, Sława Kwaśniewska, Janusz Cichalewski, Wiktor Sadecki (104 min)

Lutek Danielak, czyli wybitny w tej roli Jerzy Stuhr jest wodzirejem, ale prowadzi mało istotne imprezy. Kiedy dowiaduje się, że z okazji otwarcia nowego hotelu ma odbyć się wielki bal, za wszelką cenę pragnie poprowadzić ten raut. I nie zawaha się przed żadnym świństwem. A przed filmem jedną ze scen przeanalizuje dogłębnie Michał Chaciński. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

TVP 1 o godz. 23:15
Król Skorpion (The Scorpion King) - film przygodowy, USA/Niemcy/Belgia 2002, reż. Chuck Russell, wyk. The Rock, Bernard Hill, Michael Clarke Duncan, Steven Brand (88 min)

Wojownik ze starożytnego Egiptu rozpoczyna nierówną walkę z armią, która zniszczyła jego ojczyznę. Widowiskowe, ale SPOREJ KLASY BANAŁ I OKLEPANIE.

Polsat godz. 00:15

Stone - thriller, USA 2010, reż. John Curran, wyk. Robert De Niro, Edward Norton, Milla Jovovich, Frances Conroy (105 min)

Odchodzący na emeryturę kurator sądowy musi po jeszcze raz zdecydować o losie więźnia. Ale wyglądająca na rutynową sprawa zamienia się w niebezpieczną grę. WCIĄGAJĄCE TO.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Vera 5 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2015, wyk. Brenda Blethyn, Jon Morrison, David Leon, Paul Ritter (90 min)

Premiera, czyli od początku kolejny sezon bardzo fajnego kryminału o bardzo dobrej pani śledczej, która zachwyca swoją normalnością. Niestety to tylko cztery odcinki, ale lepsze to niż nic. ŚWIETNA ROBOTA.

DOKUMENT

National Geographic godz. 22:00

Sztuka wygrywania (How to Win at Everything) - serial dokumentalny, prowadzący Tim Shaw (22+30 min)

Nie widziałem, ale myślę, że może się nam wszystkim przydać, więc może zerkną. Klucz do zwycięstwa i osiągania sukcesów tkwi podobno w matematyce, fizyce, chemii i psychologii, wspomaganych odrobiną szczęścia i wyczuciem czasu. Autorzy pokazują podobno, w jaki sposób osiągać mistrzostwo w różnych dziedzinach życia. MOŻE WARTO SPRÓBOWAĆ.

TVP 2 godz. 22:55

Kim Philby. Szpieg, który wybrał niewolę (The Spy Who Went Into the Cold. Double Agent) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2012, reż. George Carey (72 min)

Anglik Harold Adrian Russel Philby, znany jako Kim, to jeden z największych zdrajców w historii. Kierował sekcją antysowiecką w brytyjskim MI6, a jednocześnie był szpiegiem na rzecz Rosji. I TO O NIM WŁAŚNIE.

I JESZCZE NA KRÓTKO

TV Puls o godz. 20:00 "Anakonda", czyli Jennifer Lopez i Jon Voight w kretyńskim filmie dla Łowców Kiczu (86 min)

TVN Fabuła godz. 21:00 "Adwokat", czyli John Travolta, Robert Duvall i Tony Shalhoub trzymają w napięciu, chociaż szału brak (115 min)

TV 4 o godz. 22:00 "Tajemnica Syriusza: Polowanie", czyli thriller SF z ambicjami, ale bez przyjemności (91 min)

TVP 1 o godz. 22:15 "Gwardia", czyli trzeci z czterech odcinków ukraińskiej pomajdańskiej sensacji, szkoda, że tak średniego bardzo serialu (45 min)

TVN 7 o godz. 22:25 "Operacja Kusza", czyli z roku 1965 sensacja stylowa, ale zakurzona bardzo (115 min)

TVN o godz. 23:30 "Handel", czyli nasza słowiańska Alicja Bachleda-Curuś w umiarkowanie słabym kryminale, tyle że z Kevinem Klinem (114 min)

Skomentuj:
Program TV na dziś: Steven Seagal jako "Cudzoziemiec w Krakowie", "Obce ciało" Zanussiego i piąty sezon "Very" [POLECAJ TV - 08.12.2015]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX