Program TV na dziś: genialny Jack Nicholson jako "Schmidt", premierowe odcinki "Gomorry", nowy sezon "Chirurgów" i francuska "Tajemnica jeziora" [POLECAJ TV - ŚRODA]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 13.01

Zanudzał nie będę, odsyłając do listy niżej, ale muszę wspomnieć, że w TVP 1 o godz. 21:25 kolejne wydanie programu "Po prostu" Tomasza Sekielskiego. Dzisiaj o tym, że wbrew temu co widzieliśmy w telewizorach i gazetach, nie całe Niemcy są zachwycone falą imigrantów. No i - bo może ktoś przegapi, chociaż niżej jest ujęte - w FOX dwuodcinkowa premiera najnowszego sezonu "Grey's Anatomy: Chirurdzy", w Ale kino+ dwa kolejne premierowe odcinki mocno sensacyjnej "Gomorry", a w TVP 1 premiera francuskiego miniserialu kryminalnego "Tajemnica jeziora". O tych i wielu innych propozycjach więcej znajdziecie w Polecaju. Kolejny oczywiście jutro, a dzisiaj dobrej życzę środy.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Brat 2: Droga do domu (Brat 2) - dramat kryminalny, Rosja 2000, reż. Aleksiej Bałabanow, wyk. Siergiej Bodrow Jr., Wiktor Suchorukow, Siergiej Makowiecki, Irina Sałtykowa (122 min)

Kontynuacja wielkiego, i zasłużenie obsypanego nagrodami i dobrym słowem przeboju "Brat" Aleksieja Bałabanowa, czyli dalszy ciąg losów Daniły Bagrowa. Tym razem wspomniany Daniła dowiaduje się, że brat jego przyjaciela, świetny hokeista oszukiwany jest przez pewnego bankiera, który zgarnia całą jego kasę. Wybiera się więc do Stanów, i z charakterystycznym dla siebie spokojem wchodząc z przytupem w tamtejszy wielki świat i równie wielki półświatek robi porządek. BARDZO DOBRE.TVN 7 godz. 20:00

Prawdziwa zbrodnia (True Crime) - thriller, USA 1999, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Denis Leary, Isaiah Washington, Lisa Gay Hamilton (127 min)

Zblazowany, zmęczony życiem i problemami osobistymi reporter dostaje w zastępstwie za koleżankę zadanie przeprowadzenia wywiadu ze skazanym na śmierć więźniem. Początkowo oczywiście nie chce mu się, więc chce tylko odwalić robotę, ale dochodzi do wniosku, że facet jest niewinny, więc zaczyna w sprawie grzebać. ŚWIETNY EASTWOOD I NIEZŁY SCENARIUSZ.

Canal+ Film godz. 20:00

Utrzymanka (Kept Woman) - thriller, Kanada 2015, reż. Michel Poulette, wyk. Courtney Ford, Shaun Benson, Andrew W. Walker, Rachel Wilson (86 min)

Premiera w telewizorze. Para przeprowadza się na przedmieścia, i pani - być może z nudów - zaczyna podejrzewać, że ich sąsiad ma jakąś, rzecz jasna mroczną, tajemnicę. I miała rację. A wkrótce zostaje porwana i zmuszona do życia w urządzanym w stylu lat 50. bunkrze. NIC WIELKIEGO, ALE DO ZOBACZENIA.

Sundance godz. 20:20

Mały Nikita (Little Nikita) - thriller, USA 1988, reż. Richard Benjamin, wyk. River Phoenix, Sidney Poitier, Richard Jenkins, Loretta Devine (100 min)

River Phoenix, czyli wspaniałe, ale nieszczęsne dziecko hollywoodu jako chłopak, który chce zostać pilotem. Problem w tym, że podczas rutynowej kontroli podań agent FBI stwierdza ze zdziwieniem, że według danych jego rodzice nie żyją od kilkudziesięciu lat. A przecież żyją. Okazuje się, że są uśpionymi rosyjskimi szpiegami czekającymi na rozkaz, by wkroczyć do akcji. Musi więc dorosnąć w ciągu jednej nocy i zdecydować kogo kocha bardziej, rodziców czy ojczyznę. DOBRA ROBOTA.

Polsat godz. 20:35

American Pie - komedia, USA 1999, reż. Paul Weitz, wyk. Chris Klein, Jason Biggs, Thomas Ian Nicholas, Mena Suvari (95 min)

Pierwsza i jedyna zabawna część za długiej serii. Oczywiście i tutaj mnożą się dowcipy przekraczające granice dobrego smaku, ale jakoś nie odrzucają, chociaż mnie już nie śmieszą. A generalnie jest to o inicjacji seksualnej kilku młodzieńców. ŚMIECHOWE.

TVN godz. 21:30

Morderstwo w Białym Domu (Murder at 1600) - film sensacyjny USA 1997, reż. Dwight H. Little, wyk. Wesley Snipes, Diane Lane, Daniel Benzali (108 min)

Regis, zasłużony detektyw z waszyngtońskiego wydziału zabójstw, prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa w Białym Domu. Wkrótce okazuje się, że również jego życie jest w niebezpieczeństwie. RUTYNOWE DZIAŁANIA.

TV Puls godz. 21:45

36 (36 Quai des Orfevres) - dramat sensacyjny, Francja 2004, reż. Olivier Marchal, wyk. Gérard Depardieu, Daniel Auteuil, Roschdy Zem, Valeria Golino (111 min)

Jesteśmy w Paryżu, w którym policjanci i dawni przyjaciele mają pokierować akcją schwytania bandytów napadających na furgonetki z pieniędzmi. Ten, któremu się to uda zajmie miejsce szefa. Okaże się oczywiście, że takie postawienie sprawy i zaostrzenie rywalizacji między panami, nie było pomysłem ich szefa najlepszym. NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.

AXN godz. 22:00

Schmidt (About Schmidt) - obyczajowy USA 2002, reż. Alexander Payne, wyst. Jack Nicholson, Kathy Bates, Dermot Mulroney (125 min)

Po przejściu na emeryturę po śmierci żony pan Schmidt ma poczucie życiowej pustki. By ją wypełnić wyrusza camperem na ślub córki. Chce dowiedzieć się dlaczego dziewczyna tak wcześnie opuściła dom, i przede wszystkim, czy jeszcze coś ich łączy. NICHOLSON WYBITNY, FILM BARDZO DOBRY.TVP 2 godz. 22:20

Gruby i chudszy (The Nutty Professor) - komedia USA 1996, reż. Tom Shadyac, wyk. Eddie Murphy, James Coburn, Jada Pinkett Smith, Dave Chappelle (91 min)

Przytyty do obłędu profesor uznał, że chudzi mają lepiej. Zapragnął więc być szczupłym i umięśnionym pięknie, choćby po to, żeby zdobyć miłość swego życia, wyjść z samotnej deprechy i zdobyć świat cały. Ani jedzenia jednak odmówić sobie nie potrafi, ani do ruchu zmusić nie chce, więc wymyśla miksturę, która ot tak, uczyni go gibkim i pięknym. Ale jak wszystko co dobre, i to ma swoją cenę. PRZESŁODZONE OCZYWIŚCIE, ZGRANE JUŻ ROZPACZLIWIE, ALE CIĄGLE MOŻNA SIĘ POŚMIAĆ.

Stopklatka godz. 22:40

Prawdziwa legenda (Su Qi-Er) - komedia sensacyjna Chiny 2010; reż. Woo-ping Yuen; wyst. Man Cheuk Chiu, Xun Zhou, Michelle Yeoh (125 min)

W zamian za zasługi generała Su Can książę dynastii Qing proponuje mu objęcie funkcji gubernatora. Su proponuje na to stanowisko przyrodniego brata. Nie wie, że żywi on głęboką urazę do jego rodziny. JEST NA CO PATRZEĆ.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Gomorra (3) - serial kryminalny, Włochy/Niemcy 2014, reż. Stefano Sollima, wyk. Marco D'Amore, Fortunato Cerlino, Maria Pia Calzone, Salvatore Esposito (2x54 min)

Premiera dwóch kolejnych odcinków świetnej sensacji o walce o władzę we współczesnej neapolitańskiej mafii. Ze wszystkimi jej tajemnicami, z dużym realizmem i w świetnym klimacie. POLECAM SZCZEGÓLNIE.

TVP 1 godz. 20:25 (powt. 1:35)

Tajemnica jeziora (Le mystere du lac) - serial kryminalny, Francja 2015, reż. Jércme Cornuau, wyk. Barbara Schulz, Marie-Anne Chazel, Lannick Gautry, Philippe Duquesne (52 min)

Premiera w TVP nowego francuskiego miniserialu pod napięciem. Policjantka wraca do rodzinnego miasteczka i angażuje się w sprawę zaginięcia szesnastoletniej dziewczyny. Przy okazji wspominając i wiążąc z tym zaginięciem sprawę sprzed lat, kiedy w podobnych okolicznościach zniknęły jej dwie przyjaciółki. NIEZŁY, NIESPIESZNY, ALE ODPOWIEDNIO SENSACYJNY KLIMAT.

FOX godz. 21:00

Grey's Anatomy: Chirurdzy 12 (Grey's Anatomy 12) - serial obyczajowy, USA 2015, wyk. Ellen Pompeo, Justin Chambers, Sandra Oh, Chandra Wilson (2x45 min)

Premiera nowego sezonu. Zaczynamy od tego, że personel szpitala mobilizuje siły, by ratować życie dwóch młodych dziewcząt. Historia pacjentek zmusza niektórych lekarzy do przyjrzenia się przypadkom molestowania z przeszłości. I ciekawostka. Do twórców najnowszego sezonu dołączył niejaki Denzel Washington. Ale tym razem nie przed, a za kamerą. DLA FANÓW, OCZYWIŚCIE.

TVN 7 godz. 22:40

Alcatraz - serial sensacyjny USA/Kanada 2012; reż. Danny Cannon; wyst. Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne (60 min)

To miał być wspaniały serial, ale nie przypadł narodom świata do gustu na tyle by go ciągnąć przez kolejne sezony. I szybko dokonał żywota. A punkt wyjścia ma niezły, spod palców J.J.Abramsa. Oto pani detektyw do spółki z tajemniczym agentem rządowym oraz historykiem badającym dzieje słynnego więzienia Alcatraz, odkrywają krok po kroku mroczne tajemnice tego przybytku. Bo jak się okazuje, zamknięto je kiedyś nie tak jak podaje się w oficjalnej wersji, a ze zgoła innych powodów. I dziwnych dokonywano tam eksperymentów. KRZYWDY NIE ROBI, ALE IM DALEJ TYM GORZEJ.DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:25

Siła kobiet (Women Are Heroes) - film dokumentalny Francja 2010; reż. Robert E. Ball Jr. (84 min)

Znany francuski artysta uliczny, fotografik zrealizował projekt, w ramach którego odwiedził państwa znane ludziom wyłącznie z biedy i wojny, przedstawianych w telewizji. I za sprawą wkomponowanych w miejski krajobraz zdjęć próbuje pokazać różne oblicza kobiet zamieszkujących tamte tereny. JEST DUŻA CIEKAWOŚĆ.

HBO 2 godz. 22:00

Terroryści w galerii handlowej (Terror at the Mall) - film dokumentalny, USA 2014, reż. Dan Reed (60 min)

21 września 2013 roku terroryści opanowali centrum handlowe w Nairobi i wzięli ponad 1000 zakładników. Po niemal 80 godzinach udało się wyzwolić budynek. Straty były ogromne. A film momentami bolesny. MOCNE WRAŻENIA.

Skomentuj:
Program TV na dziś: genialny Jack Nicholson jako "Schmidt", premierowe odcinki "Gomorry", nowy sezon "Chirurgów" i francuska "Tajemnica jeziora" [POLECAJ TV - ŚRODA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX