Program TV na dziś: Catherine Zeta-Jones w komedii "Nowszy model", Beyoncé Knowles w musicalu "Dreamgirls", "Papusza" i "Prawdziwa historia króla skandali" [POLECAJ TV - 14.01.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 14.01

Zanim zaproszę do dalszej części Polecaja TV, przypomnę, że poza tym co w nim znajdziecie, jest jeszcze "Hala odlotów" w TVP Kultura o godz. 20:20 (powt. 23:30). To na wypadek, gdyby ktoś się martwił, że już nie będzie. Dzisiaj jest. A jak długo, nie wiem. Dzisiejszy temat to: "50+ za młodzi na sen, za starzy na grzech?". Rozmowę w studiu poprowadzą Max Cegielski i Katarzyna Janowska.

Resztę znajdziecie niżej. A, może jeszcze wspomnę, że w TVN o godz. 22:30 "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra", czyli niezła, przyprawiona kryminałem zabawa z George'em Clooneyem, Bradem Pittem i Julią Roberts, o której niżej nie wspomniałem tylko dlatego, że było już razy milion.

Polecaj TV wróci tu jutro, a dzisiaj dobrego życzę czwartku.

FILM

Polsat godz. 20:00

Nowszy model (The Rebound) - komedia romantyczna USA 2009, reż. Bart Freundlich, wyst. Catherine Zeta-Jones, Joanna Gleason (95 min)

Matka dwójki dzieci, po rozwodzie przeprowadza się do Nowego Jorku i podejmuje pracę w telewizji. Tam poznaje zaś młodszego od siebie faceta, którego prosi o pomoc w opiece nad dziećmi. No i pani korzystając z czasu wolnego rusza w świat randek, ale zgodnie z kanonami gatunku, zda sobie sprawę, że niepotrzebnie szuka tak daleko, jak pod nosem ma... RUTYNOWO, PRZEWIDYWALNIE, ALE BARDZO ŁADNIE I PRZYJEMNIE.

TVN 7 godz. 20:00

Dreamgirls - musical USA 2006, reż. Bill Condon, wyk. Jamie Foxx, Beyoncé Knowles, Eddie Murphy, Danny Glover (131 min)

Trzy przyjaciółki zakładają zespół "The Dreamettes", i oddają się próbom i marzeniom o wielkiej karierze. A ich menedżerem zostaje sprytny sprzedawca samochodów. Pewnie zauważył, że wśród dziewczyn jest pani Beyoncé Knowles. DO SŁUCHANIA ZDATNE.TV Puls godz. 20:00

Draka w Bronksie (Hung faan aau) - komedia sensacyjna, Hongkong/Kanada 1995, reż. Stanley Tong, wyk. Jackie Chan, Anita Mui, Bill Tung, Marc Akerstream (87 min)

Policjant z Hongkongu, i rzecz jasna - bo to w końcu film z Jackie Chanem - mistrz wschodnich sztuk walki, przyjeżdża do Nowego Jorku na wesele stryja. Tu naraża się szefom gangu, który rządzi w nowojorskim Bronksie. Upokorzeni poprzysięgają mu więc zemstę i raz po raz próbują. A czasami nawet blisko bywają sukcesu. JEST SKOCZNIE, OCZYWIŚCIE WIDOWISKOWO, A BYWA NAWET WESOŁO.

Stopklatka TV godz. 20:00

Pierwszy milion - dramat sensacyjny, Polska 2000, reż. Waldemar Dziki, wyk. Przemysław Sadowski, Szymon Bobrowski, Aleksander Siemczew, Agnieszka Warchulska (97 min)

W okolicznościach szemranego biznesu beztroskich lat 90. trzech kolegów postanawia się wzbogacić i wchodzi w szemrany interes z szemranymi ludźmi, żeby zdobyć swój szemrany pierwszy milion. Pan Sadowski bardzo OK, ale film, to już TYLKO Z CIEKAWOŚCI.

Fokus TV godz. 20:05

Gry uliczne - film sensacyjny, Polska 1996, reż. Krzysztof Krauze, wyk. Redbad Klijnstra, Robert Gonera, Grażyna Wolszczak, Andrzej Precigs (98 min)

To na planie tego właśnie filmu wypatrzył pan Smarzowski (kręcił wtedy making offa) pana Mariana Dziędziela i zapamiętał. A potem odkrył go na nowo również dla reszty świata. Bohaterami filmu są dwaj młodzi, przebojowi pracownicy prywatnej telewizji, którzy w walce o temat lubili ryzyko. I wpakowali się w kłopoty mieszając w ubeckich teczkach. TROCHĘ DĘTE, ALE DOBRZE SIĘ OGLĄDA.HBO godz. 20:10

Miłość pod gwiazdami (Love Under the Stars) - komedia romantyczna, Kanada 2015, reż. Terry Ingram, wyk. Ashley Newbrough, Wes Brown, Barry Bostwick, Jessica Harmon (83 min)

Premiera w telewizorze. Studentka opiekuje się dziewczynką, która niedawno straciła matkę i nie może poradzić sobie z jej stratą. Oczywiście niechcący zbliża się również do jej taty, i rodzi się tzw. namiętne uczucie. BARDZO TO SYMPATYCZNE JEST.

TVP Kultura godz. 21:15

Cotton Club (The Cotton Club) - film sensacyjny, USA 1984, reż. Francis Ford Coppola, wyk. Richard Gere, Bob Hoskins, Diane Lane, James Remar (127 min)

Harlem, rok 1928. Występujący w klubach nocnych z murzyńskimi orkiestrami biały muzyk Dixie Dwyer poznaje gangstera Dutcha Schultza, a potem ratuje mu życie. A ten w podzięce zaprasza go na wielkie przyjęcie, gdzie ma zagrać. Ale nie wszystko idzie jak iść miało. DLA UCHA ZNAKOMITE, DLA OKA I ROZUMU NIEZŁE.

TVP 2 godz. 21:45

Papusza - dramat biograficzny, Polska 2013, reż. Joanna Kos-Krauze Krzysztof Krauze, Krzysztof Krauze, wyk. Jowita Budnik, Zbigniew Waleryś, Antoni Pawlicki, Artur Steranko (125 min)

Ja tego nie kupuję, ale być może jestem po prostu za mało wrażliwy, bo to podobno jest bardzo piękne i bardzo artystyczne. Ale zdjęcia naprawdę niezłe. A rzecz jest o cygańskiej poetce. Jest rok 1949 i do cygańskiego taboru dołącza młody poeta i wydawca Jerzy Ficowski. Tam poznaje Bronisławę "Papuszę" Wajs i odkrywa jej talent poetycki. Talent, o którym przekonuje nas cały film. Świetnie zagrane, ale i tak tylko jedno czułem w trakcie i po filmie, tęsknotę za ciszą i świętym spokojem. Ale WYPADA ZNAĆ.Ale kino+ godz. 21:55

Prawdziwa historia króla skandali (The Look of love) - film biograficzny, USA/Wielka Brytania 2013, reż. Michael Winterbottom, wyk. Anna Friel, Steve Coogan, Jennifer Ellis, Nick Hopper (107 min)

Znakomita rola Stevena Coogana, który gra Paula Raymonda, człowieka który w 1958 roku otworzył pierwszy w Wielkiej Brytanii klub ze striptizem. Klub był oczywiście obiektem niezliczonych kontrowersji i ataków, ale w ciągu roku wstąpiło do niego 45 tys. członków, w tym cała masa celebrytów, jak Peter Sellers, Beatlesi, Judy Garland czy sam wielki Frank Sinatra. Kolejnym krokiem naszego bohatera była inwestycja w pisma soft porno. A w tle relacje z trzema najważniejszymi w jego życiu kobietami. Barwny, brawurowo zagrany i stylowy, więc to DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

Polsat godz. 22.00

Różyczka - dramat obyczajowy, Polska 2010, reż. Jan Kidawa-Błoński, wyk. Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska, Robert Więckiewicz, Grażyna Szapołowska (118 min)

Świetnie zagrana i ze znakomitą scenografią inspirowana sprawą inwigilowania Pawła Jasienicy opowieść o współpracownicy SB pod pseudonimem "Różyczka", która rozkochuje w sobie profesora, wychodzi za niego za mąż, i cały czas na niego donosi. DO ZOBACZENIA.

SERIAL

HBO 2 godz. 22:00

Pot i łzy (Flesh and Bone) - serial obyczajowy, USA 2015, reż. David Miched, wyk. Ben Daniels, Damon Herriman, Sarah Hay, Emily Tyra (2x62 min)

Jeszcze jedna powtórka otwarcia. Niezła historia. Dwa z ośmiu odcinków nowego serialu o życiu w świecie baletu. A nie jest to życie łatwe, i nie jest to świat - jak się okazuje - przyjemny. Każdy, kto chce być jego tańczącą częścią musi liczyć się z bólem, z odłożeniem wszystkiego innego na później, i z wyrzeczeniami. Ale jest i nagroda. Osiem godzinnych odcinków. Dzisiaj dwa. DOBRE TO JEST.Canal+ Seriale godz. 22.15

Incydent (The Slap) - serial obyczajowy, USA 2015, reż. Lisa Cholodenko, wyk. Brian Cox, Melissa George, Lucas Hedges, Marin Ireland (2x40 min)

Jeszcze raz od nowa. Świetny pomysł, chociaż nie do końca spełniona obietnica. Oto podczas rodzinnej imprezy facet uderza w twarz nieznośnego dzieciaka innej pary. I rozpętuje się piekło wzajemnych oskarżeń, kłótni i wszelkich innych problemów. Sprawa trafia na policję, do sądu, rozpadać się zaczyna przez to wszystko zgodna dotychczas rodzina. Każdy z ośmiu odcinków to sprawa widziana z perspektywy innego gościa feralnego przyjęcia. Amerykańska wersja australijskiego serialu, a ten był adaptacją powieści Christosa Tsiolkasa. KILKA WAŻNYCH PYTAŃ, I DO ZOBACZENIA BARDZO.

TVN 7 godz. 22:40

Rush - obyczajowy, Kanada 2014, wyk. Tom Ellis, Larenz Tate, Sarah Habel (44 min)

Jeszcze raz od nowa. Pan doktor Rush był jednym z najlepszych chirurgów w Los Angeles. Ale po tym jak zwolniono go ze szpitala, i rzuciła go narzeczona, otworzył prywatny gabinet, którego pacjentami zostali celebryci, więc i problemy są takie trochę z lepszego (pozornie) świata. NIEZŁE, ALE SZAŁU BRAK.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Kim Philby - w służbie Jej Królewskiej Mości i Matki Rosji (Kim Philby: His Most Intimate Betrayal) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Francis Whately (2x51 min)

Powtórkowo pierwsza i premierowo druga (czyli ostatnia) relacji ze śledztwa angielskiego pisarza i dziennikarza Bena Macintyre w sprawie Harolda Kima Philby'ego, najsłynniejszego podwójnego agenta, który dla wielu stał się karykaturą szpiega-dżentelmena. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVP 1 godz. 22:25

Wybór Hanny (Change of Heart) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2009, reż. Martin Hicks (51 min)

Niezwykle ciekawy dokument o 12-latce, która ma wadę serca uniemożliwiającą jej normalne życie. Ona jednak nie chce się zgodzić na przeszczep, a rodzice tę jej decyzję szanują. Dopiero, po dwóch latach... TO TRZEBA ZOBACZYĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 23:00

Wściekłe rekiny (Raging Sharks) - horror USA/Bułgaria 2005; reż. Danny Lerner; wyst. Corin Nemec, Vanessa Angel, Corbin Bernsen (92 min)

W przestworzach dochodzi do kolizji statków kosmicznych, których szczątki wpadają do Pacyfiku. Pochodzący z kosmosu materiał zaczyna oddziaływać na żarłacze białe, które stają się agresywne. Znakomita koncepcja. SPECJAŁ DLA ŁOWCÓW KICZU!