Program TV na dziś: premiera brytyjskiej "Utopii", Brad Pitt i jego "Furia", Tom Hanks jako "Forrest Gump" i francuscy "Nietykalni" [POLECAJ TV - 16.01.2015]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 16.01

W tytule znaleźliście już to, na co Waszą uwagę zwracam najbardziej. Ale to wszystko znajdziecie w szczegółach niżej. Teraz jeszcze wspomnę o muzyce, bo jest jej dużo i to dobrej. W TVP Rozrywka o godz. 21:40 powtórka rewelacyjnego koncertu "100 lat Frank! Laureaci Grammy w hołdzie Frankowi Sinatrze", w TVP 2 o godz. 00:25 w ramach koncertowego cyklu "Made in Polska" wystąpią Pablopavo i Ludziki. A w BBC Brit o godz. 22:00 film "David Bowie: Narodziny gwiazdy" z 2013 roku. No i dla porządku jeszcze informacja, że w Polsacie i TVP 2 wieczorem oczywiście kolejne sobotnie kabarety. I dla posiadaczy odpowiednich pakietów, w HBO 2 o godz. 20:00 dwugodzinny skrót relacji z Ceremonii rozdania Złotych Globów.

Polecaj TV oczywiście wróci do Was jutro, a dzisiaj przyjemnej życzę soboty.

FILM

TVN godz. 20:00

Forrest Gump - komediodramat, USA 1994, reż. Robert Zemeckis, wyk. Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise, Mykelti Williamson (142 min)

Czasami zabawna, czasami wzruszająca, ale niezwykle - mimo wielu uproszczeń - mądra opowieść o facecie, dla którego w życiu istnieją tylko prawda i fałsz, bez żadnych kompromisów. I idzie przez życie z tą prostą zasadą, a my przy okazji wzruszeń i wybuchów śmiechu widzimy jak zmienia się Ameryka, Świat, a on wciąż pozostaje sobą. KRZEPIĄCE I PO PROSTU DOBRE.Stopklatka TV godz. 20:00 i Fokus TV godz. 00:00

Dług - dramat sensacyjny, Polska 1999, reż. Krzysztof Krauze, wyk. Robert Gonera, Jacek Borcuch, Andrzej Chyra, Cezary Kosiński (98 min)

Znane i zgrane, ale może ktoś jeszcze chce. Na faktach oparta opowieść o dwóch gościach, którzy chcieli zrobić interes, ale pożyczyli pieniądze od niewłaściwego człowieka, który z życia zrobił im piekło. A broniąc się, zaplanowali zbrodnię. CHYRA DOBRY BARDZO.

TVP Kultura godz. 20:20

Nietykalni (Intouchables) - komediodramat, Fr. 2011, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, wyk. Omar Sy, François Cluzet, Audrey Fleurot (107 min)

Wychowany na paryskich przedmieściach imigrant z Senegalu wychodzi z więzienia. By uzyskać prawo do zasiłku, odwiedza pracodawców. Trafia wreszcie do sparaliżowanego pana, który poszukuje pielęgniarza i z czasem między prostym chłopakiem i bogaczem arystokratycznego pochodzenia zaczyna się coś w rodzaju przyjaźni. Przewidywalne, oczywiste, ale Z ODROBINĄ WDZIĘKU.

TVP 1 godz. 20:25

Alex Cross - thriller, USA 2012, reż. Rob Cohen, wyk. Tyler Perry, Matthew Fox, Edward Burns, Jean Reno (97 min)

Tytułowy Alex Cross to agent FBI, ten sam, którego poznaliśmy w powieściach Jamesa Pattersona i filmów "Kolekcjoner" i "W sieci pająka". W tamtych miał twarz Morgana Freemana, a teraz ma inną. Pan Morgan pewnie by tego nie zniósł, bo w tej części jest znacznie szybciej, głośniej i bardziej wybuchowo. Nasz agent prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci młodej kobiety i wpada na trop seryjnego zabójcy, wierzącego, że torturując i zabijając ludzi, daje im wolność. I zaczyna być głośno i głośniej. SZYBKO SIĘ OGLĄDA.

Canal+ godz. 21:00

Furia (Fury) - dramat wojenny, USA/Chiny/Wielka Brytania 2014, reż. David Ayer, wyk. Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Pena (129 min)

Premiera w telewizorze. Kwiecień 1945 r. Wojska alianckie maszerują na Berlin. W Niemczech napotykają fanatyczny opór oddziałów SS. Załoga jednego z czołgów dostaje misję za linią frontu. Krótko mówiąc "Czterej pancerni", ale kilka poziomów mocniej, i bardzo na ostro. Zamiast "Rudego" jest "Furia", ale za to bez Szarika. I krew jest. TO SIĘ OGLĄDA.AXN godz. 21:00

Trzebież (Breakout) - thriller, USA/Kanada 2013, reż. Damian Lee, wyk. Naomi Andrews, Brendan Fraser, Dominic Purcell, Ethan Suplee (89 min)

Niezły tytuł, nie? Być może zastanawiacie się co to za słowo. A to z termin z leśnictwa. Wycinanie drzew, żeby innym drzewom mogło się żyć lepiej, żeby się rozwijały dobrze. Nie, też nie wiedziałem, ale sprawdziłem co to znaczy. A film? Opowieść o rodzeństwie, na które poluje dwójka zwyrodniałych morderców, a ich ojciec zrobi wszystko, aby ocalić dzieci. Ojciec tych dzieci, a nie zwyrodnialców, oczywiście. ŚREDNIE, ALE ZA TO BARDZO.

TVN 7 godz. 21:30

Do szaleństwa (Like Crazy) - melodramat, USA 2011, reż. Drake Doremus, wyk. Felicity Jones, Anton Yelchin, Jennifer Lawrence, Charlie Bewley (90 min)

Ciekawostka taka, że jest to film, w którym wszystkie dialogi były podczas kręcenia improwizowane. A rekomendacja, że zwyciężył Sundance Film Festival w 2011 roku. Jest to podobno zainspirowana doświadczeniami reżysera opowieść o parze kochanków, którzy zostają na długo rozdzieleni z powodu problemów z wizą. Nie widziałem, ale chyba powinienem, bo ZAPOWIADA SIĘ CIEKAWIE.

POLSAT godz. 22:00

Siła rażenia (Attack Force) - film sensacyjny Rumunia/Wielka Brytania/USA 2006; reż. Michael Keusch; wyst. Steven Seagal, Lisa Lovbrand, David Kennedy (94 min)

Seagal tym razem jako dowodzący oddziałem uderzeniowym pan, który stracił ludzi w na pozór przypadkowym ataku. Dochodzi do siebie i bierze się za śledztwo, żeby odkryć drugie i trzecie dno tego brutalnego morderstwa. A skoro to jego dochodzenie nie pasuje pewnym ważnym ludziom, więc ściga on, ale ścigają i jego. TYLKO DLA TWARDYCH FANÓW.

TVP 2 godz. 22:15

I stanie się koniec (End of Days) - horror, USA 1999, reż. Peter Hyams, wyk. Arnold Schwarzenegger, Gabriel Byrne, Kevin Pollak, Robin Tunney (117 min)

Były policjant przypadkowo trafia na ślad wybranki szatana. By uratować dziewczynę i ocalić ludzkość od władzy antychrysta, musi odnaleźć Christine, zanim diabeł ją posiądzie. MAŁO STRASZY.

TVP 1 godz. 22:15

Dzika rzeka (River Wild) - sensacyjny, USA 1994, reż. Curtis Hanson, wyk. Meryl Streep, Kevin Bacon, David Strathairn, John C. Reilly (107 min)

Małżeństwo - jak to często bywa w filmach - przeżywa kryzys. Z okazji dziesiątych urodzin syna planują spływ jedną z dzikich rzek w Kolorado. Długo oczekiwana wspólna wyprawa wkrótce zamieni się w prawdziwe piekło. Które małżonkowie będą musieli wspólnie schładzać. Świetna Meryl Streep, bo ona nie umie inaczej, ale i Bacon bardzo ciekawy. Sprawne WIDZIADŁO.

TVN godz. 22:55

Choć goni nas czas (The Bucket List) - komediodramat, USA 2007, reż. Rob Reiner, wyk. Jack Nicholson, Morgan Freeman (115 min)

Dwóch starszych, chorych na raka panów dowiaduje się, że każdemu z nich został zaledwie rok życia. Decydują więc, żeby przed śmiercią zrealizować wszystkie swoje marzenia. WZRUSZA, KRZEPI I SIĘ PODOBA.

TVN 7 godz. 23:25

Czy narodziła się gwiazda? (E nata una star?) - komedia, Włochy 2012, reż. Lucio Pellegrini, wyk. Luciana Littizzetto, Rocco Papaleo, Pietro Castellitto, Gisella Burinato (95 min)

Lekko i z ironią o rodzicach, którzy muszą zmierzyć się z tym, że ich nastoletni syn prowadzi podwójne życie. Oto bowiem poza tym, że jest przykładnym synem, jest też... gwiazdą kina porno. BYĆ MOŻE.

SERIAL

HBO godz. 20:10

Pot i łzy (Flesh and Bone) - serial obyczajowy, USA 2015, reż. David Miched, wyk. Ben Daniels, Damon Herriman, Sarah Hay, Emily Tyra (2x62 min)

Premiera dwóch kolejnych odcinków. Niezła historia. Dwa z ośmiu odcinków nowego serialu o życiu w świecie baletu. A nie jest to życie łatwe, i nie jest to świat - jak się okazuje - przyjemny. Każdy, kto chce być jego tańczącą częścią musi liczyć się z bólem, z odłożeniem wszystkiego innego na później, i z wyrzeczeniami. Ale jest i nagroda. Osiem godzinnych odcinków. Dzisiaj dwa. DOBRE TO JEST.TVP Kultura godz. 22:30

Utopia - serial SF, Wielka Brytania 2013, reż. Marc Munden, wyk. Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar (53 min)

Historia grupy przypadkowych ludzi - fanów powieści graficznej "Eksperyment Utopia", którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej dotąd części komiksu. Jej autor zawarł w manuskrypcie trop prowadzący do tajnej organizacji i naukowego odkrycia, które może wpłynąć na losy świata. Z dnia na dzień bohaterowie znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Największą zaletą są rewelacyjne zdjęcia, świetne postaci i muzyka. To nie jest serial mogący liczyć na masową widownię, bo bywa trudny, ale bardzo wciąga jeśli dacie mu szansę. Kapituła Emmy's 2014 dała się wciągnąć. Więcej o serialu i recenzję przeczytasz TUTAJ.

DOKUMENT

Fokus TV godz. 20:00

Napoleon - marsz na Rosję (Napoleon, the Russian Campaign) - dokument fabularyzowany, Francja 2014, reż. Fabrice Hourlier, wyk. Paweł Deląg, Marc Duret, Jean-Pierre Michael (51 min)

Z Pawłem Delągiem w roli Cara fabularyzowany dokument o moskiewskiej wyprawie Napoleona Bonaparte. W 1821 roku zebrał on największą armię w historii, aby podbić Rosję, która była kiedyś największą jego sojuszniczką. W dwóch częściach film pokazuje różne konsekwencje decyzji Napoleona oraz daje odpowiedź na pytanie, co stoi za tak wieloma błędami strategicznymi przywódcy, uznawanego za genialnego stratega. Pierwsza z dwóch części. BARDZO DUŻA CIEKAWOŚĆ I DOBRA ROBOTA.

Planete+ godz. 20:55

Jak imigranci zostali miliarderami (Vom Pionier zum Millionär) - serial dokumentalny, Niemcy/USA 2010, reż. Achim Scheunert (2x52 min)

Powtórka drugiego i premiera trzeciego odcinka. Rzecz o tym, jak kilku emigrantów z Niemiec stało się multimilionerami. Historia o tym, jak powstały najsłynniejsze dżinsy, fortepiany, ketchupy i odrzutowce. Bohaterami pięcioczęściowej opowieści są Levi Strauss, Henry E. Steinway, William E. Boeing, John Jacob Astor i Henry John Heinz. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 21:55

Arka potworów (Monster Ark) - film SF, USA 2008, reż. Declan O'Brien, wyk. Tim DeKay, Renée O'Connor, Tommy "Tiny" Lister, Amanda Crew (85 min)

Pewien archeolog we wnętrzu starożytnej wazy odkrywa niezwykły manuskrypt, z którego dowiaduje się o istnieniu drugiej arki Noego, o której nie wspomina Biblia, a na które pokładzie uwięziono potwory, których moc była tak wielka, że nawet potop nie był w stanie ich unicestwić. I oczywiście w towarzystwie studentów oraz byłej żony wyrusza na jej poszukiwania. Odnajduje ją, a demony wydostają się na zewnątrz. PRZYSMAK.