Program TV na dziś: Polacy grają z Francją, Danuta Stenka w "Operze mydlanej", Kevin Costner w "Ostrych słówkach" i "Macierzyństwo po chińsku", czyli jak to robią za Wielkim Murem [POLECAJ TV - 19.01.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 19.01

Oczywiście nie zamierzam pisać wstępu długiego, więc przypomnę tylko, że poza tym co znajdziecie w zestawieniu dzisiejszych propozycji, o godz. 20:30 w Polsacie rozpocznie się transmisja z meczu szczypiornistów Polska - Francja w ramach mistrzostw Europy. Co prawda awans z grupy mamy zapewniony, ale Francja to najlepsza drużyna świata, więc ciekawie być powinno. A jak ktoś nerwowo osłabnie, to po meczu, o godz. 22:55, w Comedy Central "Lip Sync Battle", w którym na rozśmieszanie zmierzą się Queen Latifah i Marlon Wayans. Reszta niżej.

Polecaj oczywiście wraca jutro, a dzisiaj dobrego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

Opera mydlana - teatr TV, Polska 2000, reż. Ryszard Bugajski, wyk. Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Zofia Rysiówna, Sylwia Gliwa (63 min)

Bohaterka dramatu to czterdziestolatka, żydówka, która z problemami wiąże koniec z końcem w Budapeszteńskim mieszkanku. Pewnego dnia do jej drzwi puka agent dużej firmy, zajmującej się pośrednictwem w sprawach odszkodowań, który w zamian za tzw. "niewielką prowizję" oferuje całkowite zwolnienie kobiety z wszystkich biurokratycznych formalności przy ubieganiu się wojennego odszkodowania. A ona reaguje agresywnie, bo sam pomysł rekompensat dla Żydów jest upokarzający. Ale na tym rozmowa się nie kończy. Mało tego, idzie w zaskakującym kierunku. DOBRY TEKST.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Podwójne uderzenie (Double Impact) - film sensacyjny, USA 1991, reż. Sheldon Lettich, wyk. Jean-Claude Van Damme, Geoffrey Lewis, Alicia Stevenson, Paul Aylett (110 min)

Jeden z wielkich przebojów epoki VHS-ów i jeden z tych filmów, które pana Van Damme'a wyniosły na szczyt szczytów popularności. Tu wystąpił w podwójnej roli i uderzał podwójnie. TYLKO DLA SYMPATYKÓW PANA VAN DAMME'A.Stopklatka TV godz. 20:00

Nic do stracenia (Nothing to Lose) - komedia, USA 1997, reż. Steve Oedekerk, wyk. Martin Lawrence, Tim Robbins, Giancarlo Esposito, Kelly Preston (94 min)

Szybka i głośna komedia z wątkiem sensacji. Oto bowiem pan wraca wcześniej do domu i z przykrością znajduje tam żonę, która zdradza go z jego szefem. Załamka. Krąży więc pan po mieście samochodem i staje się ofiarą napadu, który implikuje serię kolejnych zdarzeń. I TO NIE JEST WIELKIE, ALE DAJE ODPOCZĄĆ.

Canal+ Film godz. 20:00

Druga szansa (En Chance Til) - dramat obyczajowy, Dania/Szwecja 2014, reż. Susanne Bier, wyk. Nikolaj Coster-Waldau, Ulrich Thomsen, Thomas Bo Larsen, Maria Bonnevie (97 min)

Premiera w telewizorze. Policjanci zostają wezwani na interwencję do patologicznej rodziny. W domu narkomanów znajdują dziecko, które nie wydaje się mieć przed sobą świetlanej przyszłości. Jeden z policjantów podejmuje więc decyzję, która wpłynie na życie wszystkich. DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 20:10

Ostre słówka (The Upside of Anger) - komediodramat, USA/Niemcy/Wielka Brytania 2005, reż. Mike Binder, wyk. Joan Allen, Kevin Costner, Erika Christensen, Keri Russell (111 min)

Z niezłymi dialogami rzecz o pani, która po tym jak mąż rzucił ją dla młodszej, stała się zgorzkniałą, pełną pretensji do świata i ludzi osobą. Ale podejmie próbę poradzenia sobie z sytuacją i ze sobą. I poradzenia sobie z czterema dorastającymi córkami. DOBRZE SIĘ OGLĄDA I SŁUCHA.

TVN godz. 21:30

Dzień próby (Training Day) - dramat sensacyjny, USA 2001, reż. Antoine Fuqua, wyk. Denzel Washington, Ethan Hawke, Scott Glenn, Tom Berenger (120 min)

Młody policjant marzy o karierze w wydziale do walki z narkotykami. Dostaje się więc na swoisty staż do twardziela i starego wyjadacza, którego ma przekonać, że nadaje się do tej trudnej roboty. A będzie ciężko. NIEZŁA ROBOTA.

TVP 1 godz. 21:35

Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm (Bean) - komedia, Wielka Brytania/USA 1997, reż. Mel Smith, wyk. Rowan Atkinson, Peter MacNicol, John Mills, Pamela Reed (83 min)

Pełnometrażowa prezentacja min i gagów znanych z serialu, w którym pan Rowan Atkinson jest Jasiem i robi miny i odgrywa gagi. Tym razem Jaś zostaje uznany ekspertem od sztuki i jedzie do Los Angeles. No i jak w tytule. PLANOWO GŁUPIE, I PLANOWO BAWI.

TVP Kultura godz. 21:35

Almanya (Almanya - Willkommen in Deutschland) - komediodramat, Niemcy 2011, reż. Yasemin Samdereli, wyk. Vedat Erincin, Fahri Ögün Yardim, Lilay Huser, Demet Gül (97 min)

Sporo humoru i przyjemnego rodzinnego ciepełka w historii trzech pokoleń rodziny tureckich imigrantów, którzy przybyli do Niemiec w latach 60. minionego wieku. Z SENSEM I PRZYJEMNOŚCIĄ.

AXN godz. 22:00

Żołnierze kosmosu (Starship Troopers) - film SF, USA 1997, reż. Paul Verhoeven, wyk. Casper Van Dien, Dina Meyer, Denise Richards, Jake Busey (129 min)

Scenariusz zainspirowany przykurzona już dzisiaj nowelą Roberta A. Heinleina z 1959 r. W XXIV w. ludzie dzielą się na cywili i wojskowych. Piątka licealistów kończy szkołę i postanawia wstąpić w szeregi armii. A wkrótce Ziemię atakują paskudne robale z kosmosu, które opanowały już planety w pobliżu i teraz atakują naszą kochaną żywicielkę. No więc ludzie decydują się podjąć rękawice i robale wytłuc. NIEZWYKLE WIDOWISKOWY POCZĄTEK SERII.Polsat godz. 22:15

Z Archiwum X: Chcę wierzyć (The X-Files: I Want to Believe) - film SF, USA/Kanada 2008, reż. Chris Carter, wyk. David Duchovny, Gillian Anderson, Amanda Peet, Billy Connolly (104 min)

Próba dodatkowego zmonetyzowania legendarnego serialu. Oto dwóch ludzi uprowadza agentkę FBI. Zastępca naczelnika terenowego biura FBI postanawia zwrócić się o pomoc do niezastąpionego Muldera. Co oczywiście oznacza, że nie wszystko będzie takie jakie się wydaje, że powinno być, gdyby było normalne. Przed wejściem nowych odcinków serialu, można sobie przypomnieć. ALE SAM FILM CHYBA JUŻ NIE RUSZA.

TVN 7 godz. 22:20

Ścigani (Fled) - film sensacyjny, USA 1996, reż. Kevin Hooks, wyk. Laurence Fishburne, Stephen Baldwin, Salma Hayek, Will Patton (98 min)

Podczas robót drogowych więzień Dodge, młody haker skazany za włamanie do systemu dużej firmy telekomunikacyjnej, ucieka wraz z przykutym do niego czarnoskórym Piperem. No i uciekają. A w trakcie filmu przekonamy się, że są ku temu poważne powody, bo ów Dodge zadarł z bardzo trudnymi ludźmi, a cała afera wiąże się z wielkim spiskiem. SZYBKO I GŁOŚNO.

TV Puls godz. 22:50

Smak zemsty (Tapped) - dramat sensacyjny, Kanada 2014, reż. Allan Ungar, wyk. Cody Hackman, Michael Biehn, Nick Bateman, Martin Kove (102 min)

Dla fanów MMA i pochodnych. Oto bowiem nastolatek, który wykonuje prace społeczne w szkole karate, postanawia zakwalifikować się do turnieju MMA. Tam staje twarzą w twarz z człowiekiem, który zabił jego rodziców. ŚREDNIE PO PROSTU, ALE ZA TO O NICZYM ;)

Cinemax godz. 22:55

Ekipa Ameryka: Policjanci z jajami (Team America: World Police) - film animowany dla dorosłych, USA 2004, reż. Trey Parker (94 min)

Od twórców kultowego Miasteczka South Park rzecz, która zasłużyła m.in. na statuetkę Empire Award w kategorii "najlepsza komedia" oraz nominację do Nagrody MTV za "najlepszą sekwencję akcji". Oto międzynarodowe siły policyjne otrzymują informację o przemycie broni masowego rażenia. Aby rozpracować terrorystów, policjanci wynajmują gwiazdę Broadwayu, która ma wniknąć w szeregi wroga. NIEZŁA ZABAWA.

TNT godz. 23:05

Piątek, trzynastego (Friday the 13th) - horror, USA 1980, reż. Sean S. Cunningham, wyk. Betsy Palmer, Adrienne King, Harry Crosby, Laurie Bartram (115 min)

W 1958 r. nad jeziorem Crystal Lake doszło do serii morderstw, których okoliczności nigdy nie zostały wyjaśnione. Steve Christy, nowy właściciel tych terenów, nie wierzy, że okolica jest przeklęta. CO TU GADAĆ, POZYCJA KULTOWA (kiedyś).

TVP Kultura godz. 23:30

Ju Dou - dramat obyczajowy, Chiny/Japonia 1990, reż. Yimou Zhang, Fengliang Yang, wyk. Li Gong, Jia Zhaoji, Yang Qianbin, Ma Chong (94 min)

Pierwszy chiński film nominowany do Oscara, plus nominacja do Złotej Palmy w Cannes. Ona to trzecia żona brutalnego właściciela farbiarni, a on to jego przybrany bratanek. I jest jeszcze poczęte w tym wyklętym związku dziecko. Czyli trudna miłość w pełnym konwenansów świecie. PORUSZAJĄCY ŁAMACZ SERC.

DOKUMENT

TVP Historia godz. 22:40

Klątwa Edgara (The Curse of Edgar) - film dokumentalny, Francja/Polska 2013, reż. Marc Dugain, wyk. Anthony Higgins, Brian Cox (92 min)

Dokument fabularyzowany o Edgarze Hoowerze, dyrekotrze FBI, który nadzorował śledztwo w sprawie zabójstwa Kennedy'ego. Opowieść prowadzi Clyde Tolson, prawa ręka Hoovera i ostatni ocalały z tego dramatu. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP 2 godz. 22:55

Macierzyństwo po chińsku (Mothers) - film dokumentalny, Francja 2013, prowadzący Xu Hiu-Jing (69 min)

Obowiązująca w Chinach polityka jednego dziecka doprowadziła do stworzenia systemu nadzorującego kontrolę urodzin. Dokument pokazuje metody wdrażania tej kontroli płodności poprzez sytuację w jednej z wiosek. WARTO WIEDZIEĆ.