Program TV na dziś: Matthew McConaughey i "Miłość na zamówienie" albo Michael Fassbender w "Niebezpiecznej metodzie", albo coś z seriali [POLECAJ TV - 30.01.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 30.01

We wstępie - jak to już kiedyś ustaliliśmy - wspomnę tylko o tym, czego na liście nie znajdziecie. W TVP 2 i w Polsacie od godz. 20:05 oczywiście kabaretowe wspominki. I muzyka. W TVP Kultura o godz. 23:35 półtoragodzinny koncert Dire Straits - Alchemy Live z 1983 roku, a w TVP 2 o północy, w ramach cyklu Made in Polska, koncert Bokka.

A niżej znajdziecie seriale dobre, filmy różne i różne ciekawości na telewizyjną sobotę.

Kolejny Polecaj TV oczywiście będzie czekał tu na Was jutro, a dzisiaj udanej życzę soboty.

FILM

TVN godz. 20:00

Miłość na zamówienie (Failure to Launch) - komedia romantyczna, USA 2006, reż. Tom Dey, wyk. Matthew McConaughey, Sarah Jessica Parker, Zooey Deschanel, Bradley Cooper (97 min)

Mamy 35-latka, który nie zamierza się wyprowadzić od rodziców, bo mu tu dobrze, mamy rodziców, którzy chcieliby, żeby ów poszedł wreszcie na swoje, i mamy atrakcyjną młodą panią, która ma rozkochać w sobie pana i nakłonić go do wyprowadzki. PRZEWIDYWALNE, BANALNE, CZYLI W SAM RAZ NA WSPÓLNY LENIWY WIECZÓR.

Stopklatka TV godz. 20:00

Czerwony świt (Red Dawn) - film sensacyjny, USA 1984, reż. John Milius, wyk. Patrick Swayze, Charlie Sheen, C. Thomas Howell, Lea Thompson (109 min)

Oto proszę państwa jeden efektów zimnowojennych nastrojów w połowie lat 80. W małym miasteczku na szkolnym placu lądują spadochroniarze z Kuby i ZSRR, bo Stany zaatakowane zostały przez Kubę i ZSRR właśnie. A skoro tak, to grupa uczniów pod przewodem Patricka Swayze rusza w góry, by podjąć walkę i zwyciężyć. No i spory bonus, w postaci młodziutkich i zapału pełnych Patricka Swayze i Charliego Sheena. Film kiepski, ale można DLA PRZYJEMNOŚCI.TVP 1 godz. 20.25

Air Force One - thriller, USA/Niemcy 1997, reż. Wolfgang Petersen, wyk. Harrison Ford, Gary Oldman, Glenn Close, Jürgen Prochnow (120 min)

Terroryści - ma to związek z pewnym rosyjskim, czy raczej poradzieckim generałem, ale to naprawdę nie ma znaczenia skąd on jest, ważne że jest bardzo złym człowiekiem - porywają samolot prezydencki z prezydentem i córką jego jedyną. W Waszyngtonie wielka smuta, bo co tu teraz zrobić? Na szczęście to jest prezydent amerykański, i najwyraźniej oglądał dużo filmów z panem Seagalem, bo rozprawia się ze złymi ludźmi jak wspomniany twardziel. Używając tych samych gestów i tego samego zestawu tricków. DA SIĘ OGLĄDAĆ.

TVN 7 godz. 20:50

Zmiana pasa (Changing Lanes) - thriller, USA 2002, reż. Roger Michell, wyk. Ben Affleck, Samuel L. Jackson, Sydney Pollack, Toni Collette (99 min)

Na jednej z zatłoczonych ulic Nowego Jorku dochodzi do niegroźnej kolizji. Jej uczestnikami są: młody prawnik i agent ubezpieczeniowy. Konsekwencje stłuczki są zaskakujące. Napięcie rośnie i rośnie, I TO SIĘ BARDZO DOBRZE OGLĄDA.

Canal+ godz. 21:00

Ocalony (Lone Survivor) - dramat wojenny, USA 2013, reż. Peter Berg, wyk. Mark Wahlberg, Taylor Kitsch, Emile Hirsch, Ben Foster (120 min)

Premiera w telewizorze. Czerwiec 2005 r., Afganistan. Operacja Navy SEALs ma na celu identyfikację talibskiego przywódcy. Wszystko układa się dobrze do momentu, gdy trzej pasterze znajdują kryjówkę komandosów. Dzieje się, ale NIE POTRAFIĘ POLUBIĆ.

FilmBox Premium godz. 21:00

Niewierni (Les infideles) - komedia, Francja 2012, reż. Emmanuelle Bercot, Fred Cavayé, Alexandre Courtes, Jean Dujardin, wyk. Jean Dujardin, Gilles Lellouche, Lionel Abelanski, Fabrice Agoguet (103 min)

Kilka przygód z życia zdradoholików. Pod nieobecność żony pan spotyka się w domu z kochanką. Gdy ślubna połowa niespodziewanie dzwoni domofonem, mężczyzna w panice odprawia partnerkę, a starając się usunąć wszelkie ślady wizyty wyrzuca nawet przez okno psa, który przypadkiem znalazł się pod jego nogami. Drugi przypadek to gość, który po miłosnej przygodzie trafia na pogotowie, a lekarze muszą powiadomić żonę o jego dolegliwości. I jest jeszcze kilku innych bohaterów. Nie jest to traktat filozoficzny, ale ZASKAKUJĄCO NIEŹLE SIĘ OGLĄDA.AXN godz. 21:00

Wróg publiczny (Enemy of the State) - dramat sensacyjny, USA 1998, reż. Tony Scott, wyk. Gene Hackman, Will Smith, Jon Voight, Lisa Bonet (123 min)

W ciągu jednego dnia ustabilizowane i pełne sukcesów życie młodego prawnika rozpada się. Staje się bowiem ofiarą spisku przygotowanego przez skorumpowanego urzędnika. Zostaje głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo, i wszystkie dowody świadczą przeciwko niemu. I tylko tajemniczy Brill, były pracownik służb wywiadowczych jest skłonny mu pomóc. DOBRZE SIĘ WIDZI.TVN godz. 22:00

Kobieta na skraju dojrzałości (Young Adult) - komediodramat, USA 2011, reż. Jason Reitman, wyk. Charlize Theron, Patton Oswalt, Patrick Wilson, Elizabeth Reaser (94 min)

Od twórców "Juno", czyli duetu Jason Reitman i Diablo Cody. Tym razem nadużywająca alkoholu pisarka po rozwodzie wraca do rodzinnego miasteczka w Minnesocie. I zagina parol na swojego chłopaka ze szkolnych lat. I nie przeszkadza jej ani to, że ów jest żonaty, ani to, że bardzo niedawno urodziło mu się dziecko. NIEZŁE.

Polsat godz. 22:05

Wybraniec śmierci (Marked for Death) - film sensacyjny, USA 1990, reż. Dwight H. Little, wyk. Steven Seagal, Basil Wallace, Keith David, Joanna Pacuła (90 min)

Noooo... Zanim pan Seagal zaczął kręcić taniej swoje napierniczanki w Europie wschodniej, w tym również w Polsce, zadzierzgnął kontakt z naszym krajem angażując do swojego filmu Joannę Pacułę, naonczas uznawaną w L.A. za jedną z piękniejszych mieszkanek. W filmie gra nie tylko piękną, ale również bardzo mądrą panią, która jest fachurą od voodoo i pomaga naszemu bohaterowi. A ten rozwala wszystkich ręką, nogą, narzędziem podręcznym, a jak nie sięga, to bronią palną. DLA FANÓW MISZCZA.TVP 2 godz. 22:15

Oko (The Eye) - horror, USA 2008, reż. David Moreau, Xavier Palud, wyk. Jessica Alba, Alessandro Nivola, Parker Posey, Rade Serbedzija (93 min)

Niewidoma od wczesnego dzieciństwa skrzypaczka zostaje poddana zabiegowi przeszczepu rogówki. Operacja kończy się sukcesem i pani stopniowo odzyskuje wzrok. Ale jednocześnie widzi mroczne postaci i dziwne zdarzenia. Chcąc wyjaśnić zagadkę halucynacji, dziewczyna chce sprawdzić, od kogo pochodziła rogówka. BO JEST JESSICA ALBA (I TYLKO DLATEGO).

Ale kino+ godz. 22:25

Niebezpieczna metoda (A Dangerous Method) - dramat psychologiczny, Francja/Kanada/Niemcy/Szwajcaria/Wielka Brytania 2011, reż. David Cronenberg, wyk. Viggo Mortensen, Keira Knightley, Michael Fassbender, Vincent Cassel (95 min)

To było otwiarcie styczniowego cyklu "Kino Mówi: Tabu". Film Davida Cronenberga z Keirą Knightley i Michaelem Fassbenderem, w rolach pacjentki i terapeuty, czyli Karla Gustawa Junga, których znajomość szybko przekracza granice standardowych relacji pacjentki i lekarza. I Viggo Mortensenem, w roku wielkiego Zygmunta Freuda, który wkracza w ten związek i co prowadzi do konfliktu między lekarzami. Pan Mortensen zasłużył na Złotego Globa, w film na niezłe recenzje i otarcie się o Złotego Lwa podczas MFF w Wenecji w 2011 roku. Więcej o styczniowym cyklu przeczytacie TUTAJ.

TVP 1 godz. 22:40

Królestwo (The Kingdom) - dramat sensacyjny, USA/Niemcy 2007, reż. Peter Berg, wyk. Jamie Foxx, Chris Cooper, Jennifer Garner, Jason Bateman (106 min)

Agent FBI zbiera grupę ekspertów i rusza do Arabii Saudyjskiej, żeby złapać zamachowca, który krzywdę zrobił zachodnim ludziom wielką. Na miejscu muszą nieźle się nakombinować, oczywiście. I wyszedł z tego naprawdę NIEZŁY FILM PRZEMYŚLANEJ AKCJI.

TV 4 godz. 23:00

Omen (The Omen) - horror, Wielka Brytania 1976, reż. Richard Donner, wyk. Gregory Peck, Lee Remick, Harvey Stephens, Billie Whitelaw (111 min)

Jeden z bez wątpienia najlepszych horrorów jakie widziałem. Świetny klimat i doskonały aktorsko. Pani rodzi martwe dziecko, ale jej mąż natychmiast, w tajemnicy przed nią adoptuje chłopca, którego matka zmarła w trakcie porodu. Kilka lat później w otoczeniu chłopca i rodziny zaczynają się dziać dziwne rzeczy. A napięcie zaczyna rosnąć. ŚWIETNA ROBOTA. I MOJE UWIELBIENIE.SERIAL

HBO godz. 20:10

Pot i łzy (Flesh and Bone) - serial obyczajowy, USA 2015, reż. David Michod, wyk. Ben Daniels, Damon Herriman, Sarah Hay, Emily Tyra (57 min)

Premiera dwóch kolejnych (7 i 8) odcinków. Niezła historia. Dwa z ośmiu odcinków nowego serialu o życiu w świecie baletu. A nie jest to życie łatwe, i nie jest to świat - jak się okazuje - przyjemny. Każdy, kto chce być jego tańczącą częścią musi liczyć się z bólem, z odłożeniem wszystkiego innego na później, i z wyrzeczeniami. Ale jest i nagroda. Osiem godzinnych odcinków. Dzisiaj dwa. DOBRE TO JEST.FOX Comedy godz. 21:40

Prawomocny (The Grinder) - serial komediowy, USA 2015, wyk. Rob Lowe, Fred Savage, Mary Elizabeth Ellis, Hana Hayes (2x25 min)

Dwuodcinkowa powtórka z wczorajszej premiery. A rzecz traktuje o serialowym gwiazdorze, który sławę zdobył jako prawnik w prawniczym serialu. Teraz w rodzinne wraca strony, gdzie oczywiście wszyscy wierzą, że naprawdę prawnikiem jest, więc mimo, że nie zna się na rzeczy, i nie ma dyplomu, ani tym bardziej licencji, rozpoczyna pracę w kancelarii prawnej. Co oczywiście jest okazją do wielu zabawnych sytuacji i dialogów. WIELKIE TO TO NIE JEST, ALE JEST PRZYJEMNIE.

TVP Kultura godz. 22:30

Utopia - serial SF, Wielka Brytania 2013, reż. Marc Munden, wyk. Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar (50 min)

Odcinek z sześciu trzeci. Historia grupy przypadkowych ludzi - fanów powieści graficznej "Eksperyment Utopia", którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej dotąd części komiksu. Jej autor zawarł w manuskrypcie trop prowadzący do tajnej organizacji i naukowego odkrycia, które może wpłynąć na losy świata. Z dnia na dzień bohaterowie znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Największą zaletą są rewelacyjne zdjęcia, świetne postaci i muzyka. To nie jest serial mogący liczyć na masową widownię, bo bywa trudny, ale bardzo wciąga jeśli dacie mu szansę. Kapituła Emmy's 2014 dała się wciągnąć. Więcej o serialu i recenzję przeczytasz TUTAJ. DOBRA ROBOTA.

Canal+ Seriale godz. 22:45

Wersal. Prawo krwi (Versailles) - serial historyczny, Francja/Kanada 2015, wyk. George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman (2x54 min)

Powtórka z wczorajszej premiery. Dwa z dziesięciu odcinków zrealizowanego z rozmachem, pieprznego serialu przenoszącego nas do siedemnastowiecznego Wersalu. Przenosi nas do świata ówczesnych intryg, zdrad, miłości i niegodziwości. Ludwika XIV poznajemy gdy ma 28 lat i samodzielnie rządzi Francją, ale wciąż czyha na niego wiele zagrożeń, zarówno z zewnątrz, jak i ze strony najbliższego otoczenia. Ot, choćby zniewieściały dandys, młodszy brat Filip. Oglądając - bo naprawdę warto, chociaż "Tudorowie" to to nie są - pamiętajcie, że mimo pozorów tzw. kultury, bogatych strojów i biżuterii, mimo tego, że do dzisiaj mawiamy "wersal" chcąc powiedzieć, że coś jest wyjątkowo kulturalne i zgodne z dworską etykietą, to jednakowoż śmierdziało tam niemiłosiernie, bo się tamtejsza arystokracja myła oszczędnie i bardzo niechętnie, a za ubikację, robiły kominki i różne pałacowe kąty. A na "dzikim" wg nich Wawelu, była już wtedy zainstalowana prawdziwa toaleta (z odpływem) a ludzie nie musieli się perfumować, żeby nie śmierdzieć. I z tym dodatkiem, WARTO ZOBACZYĆ.FOX godz. 22:55

Z archiwum X 2016 (The X-Files 2016) - serial SF, USA 2015, wyk. David Duchovny, Gillian Anderson, Mitch Pileggi, William B. Davis (50 min)

Powtórka dwóch początkowych odcinków z sześciu. Po wielu latach agenci Mulder i Scully wracają do telewizora sześcioodcinkową serią. Na zlecenie gospodarza internetowego programu telewizyjnego nasi agenci prowadzą śledztwo dotyczące spisku rządowego. Poznają kobietę, która twierdzi, że została porwana przez Obcych. To, na dobry początek. Nawet ja to obejrzę z ciekawości, bo wszystko wskazuje, że to dobre będzie. A zatem, DO ZOBACZENIA, OCZYWIŚCIE.DOKUMENT

TVP Historia godz. 21:25

Towarzysz generał - film dokumentalny, Polska 2010, reż. Robert Kaczmarek, Grzegorz Braun (74 min)

Dokumentalna opowieść o życiu i karierze, wg mnie wątpliwej, Wojciecha Jaruzelskiego, generała armii Wojska Polskiego i ostatniego szefa PRL. Może ktoś chce dowiedzieć się o nim więcej. DO ZOBACZENIA.