Program TV na dziś: "Imperium kontratakuje", premiera "Hiszpanki" i serialu "Naoczny Świadek", dwa spektakle Teatru TV i specjały dla Łowców Kiczu [POLECAJ TV - 31.01.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 31.01

To co najważniejsze, zmieściło się w tytule. Teraz wspomnę tylko jeszcze o muzyce, która nie znalazła się w zestawieniu. A ta muzyka to w TVP Polonia o godz. 23:00 "Miłość Ci wszystko wyznaczy", czyli koncert Hanny Banaszak z 2005 roku prowadzony przez Andrzeja Poniedzielskiego, i w TVP Kultura o godz. 23:20 "Incognito na Baloise Session".

Polecaj TV wraca do Was jutro, a dzisiaj udanej życzę niedzieli.

TEATR TELEWIZJI

TVP Polonia godz. 21:40

Malowana żona - sztuka Magdaleny Samozwaniec, Polska 1994, reż. Barbara Borys-Damięcka, wyk. Wojciech Malajkat, Jolanta Fraszyńska, Leonard Pietraszak, Jan Jankowski (69 min)

Krotochwila z krakowskiego środowiska artystycznego międzywojennego dwudziestolecia. Zaniedbywaną przez męża artystę plastyka żonę adorują inni mężczyźni próbując - ku jej satysfakcji - zrobić na niej wrażenie. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ OBCOWANIA.

TVP 2 godz. 23:05

Trash Story - sztuka Magdy Fertacz, Polska 2015, reż. Marta Miłoszewska, wyk. Aleksandra Justa, Izabela Kuna, Eryk Kulm, Piotr Ligienza (56 min)

W ramach Studia Teatralnego Dwójki. Oto na tzw. ziemiach odzyskanych stoi poniemiecki dom. Tragiczna historia jego mieszkańców z czasów wojny łączy się z dramatem ludzi dzisiaj go zamieszkujących. OCZYWIŚCIE, ŻE WARTO, ALE ŁATWO NIE JEST.

FILM

TVN godz. 20:00

Gwiezdne wojny: Część 5 - Imperium kontratakuje (The Empire Strikes Back) - film SF, USA 1980, reż. Irvin Kershner, wyk. Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Billy Dee Williams (127 min)

Co tu pisać i zachęcać, skoro wszystko jest jasne. POZYCJA KLASYCZNA.TVN 7 godz. 20:00

Zabójcza broń 4 (Lethal Weapon 4) - film sensacyjny, USA 1998, reż. Richard Donner, wyk. Mel Gibson, Danny Glover, Joe Pesci, Rene Russo (127 min)

Znamy i lubimy prawda? No pewnie, bo to czysta niezmącona głębszą myślą, ale nie ogłupiająca rozrywka. Tym razem panowie Riggs i Murtaugh prowadzą śledztwo w sprawie serii morderstw na ludziach powiązanych z azjatycką organizacją przestępczą. W działaniach operacyjnych pomaga im początkujący detektyw Lee Butters. BARDZO FAJNE.

Cinemax godz. 20:00

Kapitan Webb (Captain Webb) - dramat obyczajowy, Wielka Brytania 2015, reż. Justin Hardy, wyk. Warren Brown, Steve Oram, Alex Britton, Tom Cheshire (85 min)

Premiera w telewizorze. Prawdziwa, choć podkolorowana lekko historia kapitana Matthew Webba, pierwszego człowieka, który przepłynął wpław kanał La Manche w wieku dziewiętnastym. CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 20:05

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć - film wojenny, Polska 2012, reż. Patryk Vega, wyk. Tomasz Kot, Stanisław Mikulski, Piotr Adamczyk, Emil Karewicz (104 min)

Głupiej nie można było potraktować narodowego skarbu Polaków, jakim jest porucznik/kapitan Kloss. Od scenariusza, po wykonanie straszy tu wszystko. Wiecie co... właściwie to się nawet do tej kategorii nie nadaje, bo nie jest żenująco śmieszne, tylko po prostu żenujące. No... Ale numer z upadającą latarnią morską wart uśmiechu. WSTYDLIWE.HBO godz. 20:10

Hiszpanka - film kostiumowy, Polska 2015, reż. Łukasz Barczyk, Franco de Pena, wyk. Jan Frycz, Crispin Glover, Artur Krajewski, Bruce Glover (121 min)

Premiera w telewizorze. Zdania podzielone są bardzo. Od zachwytów nad realizacyjnym rozmachem i twórczą nieoczywistością, po rechot z nadętej pretensjonalności. Ja jestem bliżej drugiej opcji, chociaż nie aż tak blisko, żeby się pod nią podpisać. Oto mamy koniec I wojny światowej i powrót na ojczyzny łono pana Paderewskiego. Z tego powrotu nie cieszą się Niemcy, którzy angażują obdarzonego nadprzyrodzonymi siłami doktora żeby tę wizytę utrudnił. Ale na ratunek Paderewskiemu rusza grupa naszych spirytystów-patriotów. WARTO SOBIE WYROBIĆ OPINIĘ.TVP Kultura godz. 20:55

Z tobą i przeciw tobie (Contre toi) - dramat obyczajowy, Francja 2010, reż. Lola Doillon, wyk. Kristin Scott Thomas, Pio Marmai, Jean-Philippe Écoffey, Marie-Sohna Conde (77 min)

Młody wdowiec porywa panią chirurg, bo uważa, że to ona spowodowała śmierć jego żony. Ona zaczyna mu współczuć, ale do winy się nie poczuwa. A to prowadzi do stworzenia się między parą niezwykłej więzi, zwłaszcza, że łączą ich różne przeszłe dramaty i samotność. Kiedy więc pani odzyskuje wolność, stara się swojego porywacza odnaleźć. MA SENS I OPOWIEDZIANE NIEŹLE.

TVP HD godz. 21:00

Przerwane objęcia (Los abrazos rotos) - dramat obyczajowy, Hiszpania 2009, reż. Pedro Almodóvar, wyk. Penélope Cruz, Llu~s Homar, Blanca Portillo, José Luis Gómez (122 min)

Teraz w Madrycie. Reżyser i scenarzysta, pan Meteo, który stracił wzrok w wypadku (co ma znaczenie) przed laty przeżył romans z kochanką producenta jednego ze swoich filmów. A po latach syn przedsiębiorcy zamawia u Matea scenariusz. Bohaterem filmu ma być syn, który chce pomścić ojca. I powracają wspomnienia. I pytanie, czy za pomysłem nie kryje się coś jeszcze. DOBRZE NA WIECZÓR.Canal+ godz. 21:00

Podróż na sto stóp (The Hundred-Foot Journey) - komediodramat, Indie/ZEA/USA 2014, reż. Lasse Hallström, wyk. Helen Mirren, Om Puri, Manish Dayal, Charlotte Le Bon (117 min)

Premiera w telewizorze. Madame Mallory od lat kieruje restauracją w małej miejscowości na południu Francji. Gdy naprzeciwko lokalu emigranci z Bombaju otwierają hinduską knajpkę, pani się oburza bardzo, i mamy konflikt i przyczynek do różnych obserwacji, że wszyscy jesteśmy jednacy. Chociaż wiemy, że nie jesteśmy. Ale OGLĄDA SIĘ NIEŹLE.

Sundance godz. 22:00

Glassland - dramat obyczajowy, Irlandia 2014, reż Gerard Barrett, wyk. Will Poulter, Toni Collette, Jack Reynor (100 min)

Młody taksówkarz owładnięty wizją połączenia rodziny, wplątuje się w kryminalną aferę. DOBRA ROBOTA.

Polsat godz. 22:10

Gliniarze z Brooklynu (Brooklyn's Finest) - dramat sensacyjny, USA 2009, reż. Antoine Fuqua, wyk. Richard Gere, Don Cheadle, Ethan Hawke, Wesley Snipes (132 min)

Tydzień z życia trzech policjantów pracujących na Brooklynie, gdzie narkotyki, przemoc, rasizm, ubóstwo i korupcja w policji to chleb powszedni. Każdy z nich zostanie poddany życiowej próbie. KINO MOCNE.TVP 1 godz. 22:20

Skóra, w której żyję (La piel que habito) - dramat obyczajowy, Hiszpania 2011, reż. Pedro Almodóvar, wyk. Antonio Banderas, Elena Anaya, Blanca Suárez, Marisa Paredes (115 min)

Chirurg plastyczny Robert Ledgard prowadzi badania nad stworzeniem syntetycznej ludzkiej skóry, odpornej na obrażenia. Rolę królika doświadczalnego pełni pozbawiona kontaktu ze światem Vera. PRZERAŻAJĄCO DOBRETVN godz. 22:45

Bez przebaczenia (Unforgiven) - western, USA 1992, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Gene Hackman, Morgan Freeman, Richard Harris (131 min)

W niewielkim miasteczku na Dzikim Zachodzie dwaj kowboje okaleczają prostytutkę. Lokalny szeryf pozwala im uniknąć kary. Koleżanki poszkodowanej fundują nagrodę dla tego, kto schwyta przestępcę. Zadania podejmuje się pewien emerytowany rewolwerowiec. WSPANIAŁA KLASYKA ANTYWESTERNU.

Kino Polska godz. 00:05

Przepraszam, czy tu biją? - film sensacyjny, Polska 1976, reż. Marek Piwowski, wyk. Zdzisław Rychter, Jerzy Kulej, Jan Szczepański, Ryszard Faron (82 min)

Niejaki Belus, organizuje grubsze włamanie na dom towarowy. Potrzebuje do tego samych najlepszych, więc milicja podrzuca mu swojego człowieka. Najpierw ucząc go judo. Kopalnia cytatów i portret swoich czasów, ale pod tym wszystkim kilka naprawdę ważnych pytań. ZJAWISKOWA ZIEMIA OBIECANA DLA HIPSTERÓW.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Fargo 2 - serial kryminalny, USA 2015, wyk. Kirsten Dunst, Patrick Wilson, Jesse Plemons, Jean Smart (47 min)

Premiera 9 i 10, czyli finał drugiego sezon serialu uznanego przez fachowców za najlepszy minionego przed chwilą roku. Wg mnie również na podium. Jest zima 1979 roku. Detektyw Lou Solverson zostaje wezwany do przydrożnego baru, gdzie w nocy doszło do strzelaniny, w której zginęły trzy osoby. Nieznane są motywy ani sprawca zbrodni. Więcej o serialu znajdziecie w specjalnym dodatku do codziennego Polecaja, czyli tutaj. RZECZ WSPANIAŁA.

FOX Comedy godz. 20:40

Prawomocny (The Grinder) - serial komediowy, USA 2015, wyk. Rob Lowe, Fred Savage, Mary Elizabeth Ellis, Hana Hayes (2x25 min)

Jeszcze raz pierwsza i druga część niezłego serialu do zabawy. A rzecz traktuje o serialowym gwiazdorze, który sławę zdobył jako prawnik w prawniczym serialu. Teraz w rodzinne wraca strony, gdzie oczywiście wszyscy wierzą, że naprawdę prawnikiem jest, więc mimo, że nie zna się na rzeczy, i nie ma dyplomu, ani tym bardziej licencji, rozpoczyna pracę w kancelarii prawnej. Co oczywiście jest okazją do wielu zabawnych sytuacji i dialogów. WIELKIE TO TO NIE JEST, ALE JEST PRZYJEMNIE.

13 Ulica godz. 21:00

Naoczny świadek (Oyevitne) - serial kryminalny, Norwegia 2014, wyk. Axel Boyum, Anneke von der Lippe, Odin Waage, Per Kjerstad (2x60 min)

Premiera w telewizorze. Skandynawski kryminał, ze wszystkimi dobrymi cechami tego odrębnego gatunku telewizyjnej produkcji. Dwaj ukrywający swój homoseksualny związek nastolatkowie są świadkami zabójstwa. Przysięgają sobie, że nikomu nie pisną o tym słowa, żeby nie narazić się na ujawnienie ich seksualnej tajemnicy. Ta ich decyzja może ich albo uratować, albo pogrążyć na wieki wieków amen. Bo to międzynarodowa przestępczość zorganizowana wkroczyła kopniakiem do małej, lokalnej społeczności. Koprodukcja norweska, duńska, szwedzka i fińską, czy może być bardziej skandynawsko? Odcinków jest sześć, co tydzień dwa, i WARTO URZĄDZIĆ SOBIE WIECZÓR.

DOKUMENT

TVP Kultura godz. 22:30

Piano - film dokumentalny, Polska 2014, reż. Vita Maria Drygas (41 min)

Uratowane przez studentkę konserwatorium pianino, które miało wzmocnić konstrukcję barykady na ukraińskim Majdanie, stało się symbolem rewolucji. Instrument połączył losy bohaterów filmu. DO ZOBACZENIA.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 20:00

Pająki w metrze (Spiders 3D) - thriller SF, USA 2013, reż. Tibor Takács, wyk. Patrick Muldoon, Christa Campbell, William Hope, Jon Mack (89 min)

Do tunelu nowojorskiego metra spada stara radziecka stacja kosmiczna. Z wraku wydostaje się nowy gatunek pająka, który mutuje, siejąc spustoszenie w mieście. KAŻDY ŁOWCA POWINIEN TO ZOBACZYĆ.TV 4 godz. 00:05

Robokrokodyl (Robocroc) - horror SF, USA 2012, reż. Arthur Sinclair, wyk. Corin Nemec, Lisa McAllister, Steven Hartley, Dee Wallace (110 min)

A to jest cudak o krokodylu, w którego cielsko wnikają nanoroboty i czynią zeń niezniszczalną maszynę do zabijania. E tam, zaraz tam niezniszczalną, przecież wiadomo, że znajdzie się ktoś, kto swoją dzielnością go obezwładni. ŁBA NIE URYWA, ALE BAWI DOBRZE.

Skomentuj:
Program TV na dziś: "Imperium kontratakuje", premiera "Hiszpanki" i serialu "Naoczny Świadek", dwa spektakle Teatru TV i specjały dla Łowców Kiczu [POLECAJ TV - 31.01.2016]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX