Program TV na dziś: "Conan Barbarzyńca", "Bosh" czyli kryminalna premiera wg. Connelly'ego, "Fala" - czyli bolesny eksperyment i Alicja Bachleda-Curuś w "Handlu" [POLECAJ TV - 08.02.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PONIEDZIAŁEK 8.02

Oczywiście wstęp tylko króciutki, w którym chciałem Wam tylko zaznaczyć, że warto zerknąć dzisiaj baczniej w dział z dokumentami, bo niezłe są i uwagę zwróćcie na ten serial na 13 Ulicy "Bosh", bo ja nie żałuję, że go widziałem. Polecaj TV wraca oczywiście jutro, a dzisiaj bardzo dobrego życzę poniedziałku.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Nasze matki, nasi ojcowie (Unsere Mütter, unsere Väter) (2/3) - dramat wojenny, Niemcy 2013, reż. Philipp Kadelbach, wyk. Volker Bruch, Tom Schilling, Katharina Schüttler, Ludwig Trepte (88 min)

Głupio robi Stopklatka TV, że to do ramówki wrzuca. Czemu? Bo to jest propagandowa bzdura. A jeśli już musi to wyemitować, to mogła się pokusić o jakieś przedsłowie i posłowie, żeby nie zostawić tego bez komentarza. Zły wybór. Było o tym miniserialu głośno bardzo. To ten, w którym Niemcy tłumaczą, że to oni pierwsi walczyli z nazizmem, i to oni, nie kto inny, są największą tegoż nazizmu ofiarą. Dzisiaj część z trzech druga. Jeśli nie widzieliście, to WARTO, ALE NAJPIERW TRZEBA POCZYTAĆ.

TVN 7 godz. 20:00

Twój na zawsze (One Last Thing...) - komediodramat, USA 2005, reż. Alex Steyermark, wyk. Michael Angarano, Sunny Mabrey, Matt Bush, Gideon Glick (93 min)

Opowieść o śmiertelnie chorym 16-letnim Dylanie, który zostaje zaproszony do lokalnej stacji telewizyjnej. Właściciel chce spełnić jego najskrytsze marzenie. Początkowo Dylan chce spędzić czas z ulubionym sportowcem, ale później zmienia zdanie i prosi o możliwość przebywania z modelką Nikki Sinclaire, w której się zakochał. I to być może zmieni ich oboje. KU POKRZEPIENIU.Polsat godz. 20:05

Conan Barbarzyńca (Conan the Barbarian) - film fantasy, USA 2011, reż. Marcus Nispel, wyk. Jason Momoa, Rachel Nichols, Stephen Lang, Rose McGowan (107 min)

Odświeżona po latach opowieść o umięśnionym mocarzu, którego wioskę splądrowali siepacza pod wodzą czarnoksiężnika, a ten po latach, już jako wojownik postanawia się zemścić. JEDNAK DO NICZEGO.

Ale kino+ godz. 20.10

Sokół i koka (The Falcon and the Snowman) - thriller, USA 1985, reż. John Schlesinger, wyk. Timothy Hutton, Sean Penn, Pat Hingle, Richard Dysart (131 min)

Młodziutki Sean Penn na początku swojej aktorskiej drogi w filmie pod jako takim napięciem, o młodzieńcu, który rzuca studia, a ojciec załatwia mu robotę w pracującej dla CIA prywatnej firmie. A potem przyjaciel proponuje mu szpiegowanie na rzecz ZSRR. I TO DOBRZE SIĘ OGLĄDA.

TVP Kultura godz. 20:20

Rozmowy kontrolowane - komedia, Polska 1991, reż. Sylwester Chęciński, wyk. Stanisław Tym, Irena Kwiatkowska, Alina Janowska, Krzysztof Kowalewski (93 min)

Nie wiem ile razy można, ale chyba można. Oto stan wojenny na wesoło, w towarzystwie Ryszard Ochódzkiego, który na biznesowe polecenie kolegi z UB jedzie do Suwałk by kupić tam ziemię, ale zabrał ze sobą przepis na świąteczną rybę, co skutki będzie miało zaskakujące. No nic, nie róbmy z tego zagadnienia, jak powiedział generał Molibden. CIĄGLE BAWI, ALE NIE UCZY.TVP 1 godz. 20:25

Fala (Die Welle) - dramat obyczajowy, Niemcy 2008, reż. Dennis Gansel, wyk. Jürgen Vogel, Frederick Lau, Max Riemelt, Jennifer Ulrich (102 min)

Głośny eksperyment, głośny film, i w dodatku bardzo koresponduje - i nie ma przypadku w takim ułożeniu ramówki - z dokumentem "Naród Hitlera" (TVP 1 godz. 22:20) od razu po filmie. O dokumencie przeczytacie niżej. Oto nauczyciel WF w szkole średniej proponuje uczniom eksperyment, dzięki któremu lepiej mają zrozumieć, na czym polegają rządy totalitarne. W nieformalnej grupie o nazwie FALA wprowadza żelazną dyscyplinę i ogranicza prawa. Ale sytuacja wymyka się spod kontroli. Scenariusz oparty jest na prawdziwym eksperymencie Rona Jonesa, przeprowadzonego w 1967 roku w Ameryce. DO REFLEKSJI OCZYWIŚCIE.

Canal+ godz. 21:00

Niezły Meksyk (Search Party) - komedia, USA 2014, reż. Scot Armstrong, wyk. Krysten Ritter, Alison Brie, Rosa Salazar, T.J. Miller (89 min)

Premiera w telewizji. Podczas ślubu dochodzi do awantury. 24 godziny później niedoszły małżonek budzi się nagi na środku pustyni. A na ratunek ruszają najlepsi koledzy. ŁOMATKO, SŁABOŚĆ. ALE DO ŚMIECHU.

Kino Polska godz. 22:25

Uprowadzenie Agaty - komediodramat, Polska 1993, reż. Marek Piwowski, wyk. Karolina Rosińska, Sławomir Federowicz, Jerzy Stuhr, Pola Raksa (75 min)

Córka wpływowego polityka zakochuje się w Cyganie, który uciekł z więzienia. Ojciec, w obawie przed skandalem mogącym zaważyć na jego karierze politycznej, próbuje rozdzielić zakochanych. Proste przeniesienie na fabularny ekran historii pewnego prawicowego senatora i jego córki. Oczywiście z dodatkami, i kilkoma świetnymi scenami z udziałem panów Rewińskiego i Stuhra. WIĘC BAWI.TVN godz. 22:30

Niepokój (Disturbia) - thriller, USA 2007, reż. D.J. Caruso, wyk. Shia LaBeouf, Sarah Roemer, Carrie-Anne Moss, David Morse (105 min)

Nastolatek ma trzy miesiące aresztu domowego, więc z nudów podgląda sąsiadów. I tak się składa, że akurat w tym czasie okolicę nawiedza morderca. Chłopak wszczyna więc prywatne śledztwo. Początkowo niezobowiązujące, ale wkrótce przerodzi się to w bardzo niebezpieczną zabawę. NAPIĘCIE ZMIENNE, ALE JEST.

TVP Kultura godz. 23:10

Soul Kitchen - komedia, Niemcy 2009, reż. Fatih Akin, wyk. Adam Bousdoukos, Moritz Bleibtreu, Birol Ünel, Anna Bederke (99 min)

Niajaki Zinos prowadzi w Hamburgu restaurację "Soul Kitchen" i gdy już wydaje się, że udaje mu się wyjść z lokalem na prostą, bo interes zaczyna rozkwitać, spadają na niego kolejno nieszczęście za nieszczęściem. Każde z nich mogłoby właściciela załamać i skłonić do porzucenia interesu, ale nie jego, bo to twardziel. Jak wiadomo, Niemcy nie są mistrzami komedii, ale tym razem naprawdę im się udało, więc MOŻNA Z PRZYJEMNOŚCIĄTVN 7 godz. 23:35

Handel (Trade) - dramat kryminalny, USA/Niemcy 2007, reż. Marco Kreuzpaintner, wyk. Kevin Kline, Cesar Ramos, Alicja Bachleda-Curuś, Paulina Gaitan (114 min)

Handlarze żywym towarem, celem sprzedania ich z zyskiem, porywają dziewczyny i dziewczynki. A wśród nich pewną trzynastolatkę, której brat wspierany przez policjanta mającego z porywaczami również swoje prywatne porachunki rusza ich śladem. ŚREDNIE, ALE WIEM, ŻE LUBICIE CZASAMI JAKIEŚ POLONICA, A TU JEST PANI ALICJA BACHLEDA-CURUŚ.

Puls 2 godz. 23:40

Dublerzy - komedia sensacyjna, Polska 2006, reż. Marcin Ziębiński, Denis Delić, wyk. Robert Gonera, Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Krystyna Feldman (110 min)

Bardzo kiepski film. Max i Leon, którzy poznali się na Sycylii, gdzie pierwszy z nich wplątał się w porachunki gangsterskie, spotykają się w szpitalu w Warszawie. Leon odwiedza ranną w wypadku samochodowym córkę. NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, ALE NIE RADZĘ.

Polsat godz. 00:55

Purchawka (Puffball) - film fantasy, Wielka Brytania/Irlandia/Kanada 2007, reż. Nicolas Roeg, wyk. Kelly Reilly, Miranda Richardson, Rita Tushingham, Oscar Pearce (120 min)

Niezła choć nie porywająca ekranizacja powieści Fay Weldon pod tym samym tytułem. Rzecz o małżeństwie, które rujnuje sobie spokojne życie kupując chatę na angielskiej wsi, albowiem dom to okazuje się siedliskiem sił bardzo nadprzyrodzonych. OGLĄDA SIĘ NIEŹLE.

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 21:30

Wersal. Prawo krwi (Versailles) - serial historyczny, Francja/Kanada 2015, wyk. George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman (2x51 min)

Powtórka, czyli kolejne dwa z dziesięciu odcinków zrealizowanego z rozmachem, pieprznego serialu przenoszącego nas do siedemnastowiecznego Wersalu. Przenosi nas do świata ówczesnych intryg, zdrad, miłości i niegodziwości. Ludwika XIV poznajemy gdy ma 28 lat i samodzielnie rządzi Francją, ale wciąż czyha na niego wiele zagrożeń, zarówno z zewnątrz, jak i ze strony najbliższego otoczenia. Ot, choćby zniewieściały dandys, młodszy brat Filip. WARTO ZOBACZYĆ.13 Ulica godz. 22:00

Bosch - serial kryminalny, USA 2014, reż. Jim McKay, wyk. Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick (2x60 min)

A takie kryminały lubię. Bo bohater jest normalnym człowiekiem, którym kieruje gniew. Pan Bosch to detektyw, któremu wytoczono mu proces cywilny, obwiniając go o zastrzelenie osoby podejrzanej i sfabrykowanie dowodów. Ale ma jeszcze coś do załatwienia, sprawę życia. Na podstawie popularnej serii powieści Michaella Connelly'ego, które przy okazji też polecam. LUBIĘ TO. NAWET BARDZO.Universal godz. 22:00

Ostatni gliniarz (Der letzte Bulle) - serial kryminalny, Niemcy, reż. Michael Wenning, wyk. Henning Baum, Maximilian Grill, Robert Lohr, Helmfried von Lüttichau (2x60 min)

Niemieckie, a jednak da się patrzeć. Nie, żeby zarywać robotę, albo randkę, ale jak już telewizor włączony, to czemu nie. Oto policjant budzi się po 20 latach ze śpiączki, w której trwał od lat 80. i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Jednak i obyczaje i technologia, a przede wszystkim podejście policji do podejrzanych zmieniły się znacznie. Co oczywiście staje się przyczynkiem do niezłych scenariuszowych zawijasów. Mało to lotne, grubymi wszystko szyte nićmi, ale MOŻNA SIĘ NA CHWILĘ ZAPOMNIEĆ.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21.00

Wielka Armada - kulisy klęski (Armada: The Untold Story) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Robin Dashwood (2x51 min)

Powtórka pierwszego i godzinkę później premiera drugiego odcinka z trzech. W XVI w. Filip II rozpoczął walkę o usunięcie Elżbiety z tronu oraz przywrócenie w Anglii wiary katolickiej. Decyzja ta zmieniła bieg historii. W 1586 r. rozpoczęto przygotowania do wyprawy morskiej. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TVP 2 godz. 21:45

Gdzie jest samolot - lot MH370 (Where is Flight MH370?) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Tristan Quinn (52 min)

Próba szczegółowego przedstawienia rejestracji i badań przypuszczalnych wydarzeń po zniknięciu z radarów samolotu malezyjskich linii lotniczych. Dzięki wysiłkom naukowców i badaczy z całego świata udało się ustalić, że po zniknięciu z radarów samolot zmienił kurs i leciał jeszcze przez blisko 6 godzin. CIEKAWOŚĆ.

TVP 1 godz. 22:20

Naród Hitlera (Hitler's Public/Hitler's People) - film dokumentalny, Niemcy 2015, reż. Peter Hartl (49 min)

Szczególnie w połączeniu z filmem "Fala" w TVP 1 o godz. 20:25. Autorzy filmu przyglądają się, jak Hitler doszedł do władzy i jak zakończył się jego reżim. Führer mógł liczyć na poparcie i lojalność niemieckiej opinii publicznej nawet w obliczu klęski. WARTO ZOBACZYĆ.