Program TV na dziś: "Titanic" tonie, "Sex Story" z Natalie Portman i Ashtonem Kutcherem oraz "Seks w kulturze Zachodu" ze szczegółami [POLECAJ TV - 11.02.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 11.02

Niżej znajdziecie dzisiejsze specjały, ale poza tym, jest jeszcze kilka propozycji, których nie wypisywałem osobno, ale może chcielibyście wiedzieć, że są. Między innymi są to "Operacja Samum" w Stopklatka TV o godz. 20:00, w TV Puls o tej samej porze "Legenda Zorro", a w TVN 7 "Żony ze Stepford" z Nicole Kidman. W Canal+ o godz. 22:55 Johnny Depp w filmie "Bezwstydny Mortdecai", w TVP 1 o godz. 23:20 chiński film "Legenda pijanego mistrza" z 1994 roku z Jackie Chanem, a w TVP Kultura o godz. 23:25 "Skrzydlate świnie", czyli nagi tyłek pana Małaszyńskiego i udawanka o kibicach i zasadach. Reszta niżej. A jest kilka rzeczy czasu wartych.

Kolejny Polecaj TV będzie na Was czekał jutro, a dzisiaj udanego życzę czwartku i zapraszam po garść informacji i komentarzy na stronę wTelewizji.pl, rzecz jasna.

FILM

TV 4 godz. 20:00

System (The Net) - dramat sensacyjny, USA 1995, reż. Irwin Winkler, wyk. Sandra Bullock, Jeremy Northam, Dennis Miller, Diane Baker (114 min)

Dzisiaj, dzięki wciąż nowej technologii i przemysłowi inwigilacji przygoda pani Angeli wydała by się jej drobnostką. Ale jest niezłą nauczką, bo jeśli wtedy można było jej zrobić takie kuku, to teraz można by ją było zniknąć absolutnie. Oto bowiem panna Bennett, programistka specjalizująca się w wychwytywaniu wirusów w oprogramowaniu komputerowym, otrzymuje dyskietkę z tajnymi danymi. Źli ludzie gotowi na wszystko, by ją odzyskać. Więc zaczyna od tego, że usuwa ją z systemu. DLA PRZESTROGI. POZA TYM NIEŹLE SIĘ WIDZI.

Paramount godz. 20:00

Sex Story (No Strings Attached) - komedia romantyczna, USA 2011, reż. Ivan Reitman, wyk. Natalie Portman, Ashton Kutcher, Kevin Kline, Cary Elwes (108 min)

Seks bez zobowiązań plus wierna przyjaźń? Marzenie wielu osób. No i w tym filmie pannie Emmie i panu Adamowi marzenie się spełnia. Ona piękna, on przystojny, i kiedy spotykają się po latach przypominają sobie, że bardzo się lubili, i lubią nadal, więc czemu nie zawrzeć takiego układu? Tylko co się stanie, jak którejś stronie zacznie za bardzo zależeć? A przecież może się tak zdarzyć. DOBRE ZWŁASZCZA W PARACH.

Polsat godz. 20:05

Titanic (2-ost.) - dramat katastroficzny, USA 1997, reż. James Cameron, wyk. Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Kathy Bates (125 min)

Wiem, że znacie go wszyscy, jeśli nie z widzenia, to ze słyszenia na pewno. Ale może ktoś ma ochotę na trochę wzruszeń. Oto bowiem biedny chłopak i bogata dziewczyna wbrew rodzicom postanowili być razem. No i przez czas jakiś nawet im się to udaje. Część druga i na szczęście ostatnia. DO ŁZY OSTATNIEJ.Fokus TV godz. 20:05

Huzar (Le hussard sur le toit) - dramat historyczny, Francja 1995, reż. Jean-Paul Rappeneau, wyk. Juliette Binoche, Olivier Martinez, Pierre Arditi, Laura Marinoni (150 min)

Lato 1832 r. Pułkownik huzarów, Piemontczyk Angelo Pardi, ucieka przed austriackimi szpiegami do południowej Francji. Chroni się w opuszczonym domu, w którym skryła się również piękna arystokratka. No i jest i płaszcz i szpada i miłość itd. DO ZOBACZENIA.

Ale kino+ godz. 20:10

Wszystko w porządku (The Kids Are All Right) - komedia, USA 2010, reż. Lisa Cholodenko, wyk. Annette Bening, Julianne Moore, Mark Ruffalo, Mia Wasikowska (111 min)

Drugi film w ramach lutowego cyklu "Kino mówi: Oscar". Tym razem przed seansem o aktorstwie Marka Ruffalo, Błażej Hrapkowicz rozmawiał będzie z dziennikarkami Olą Salwą i Magdaleną Juszczyk. A przyczynkiem będzie film, w którym dwie, żyjące w szczęśliwym lesbijskim związku panie, lata temu skorzystały z usług banku spermy, aby rodzina była pełną. Ale po latach, już dorosłe dzieci uznały, że czas wreszcie poznać tatusia. I poznają, co będzie miało dla wszystkich różne, ale poważne konsekwencje. JULIANNE MOORE ZJAWISKOWA, FILM BARDZO NIEZŁY.

HBO godz. 20:10

Whitney - dramat biograficzny, USA 2015, reż. Angela Bassett, wyk. Yaya DaCosta, Arlen Escarpeta, Yolonda Ross, Suzzanne Douglas (85 min)

Premiera w telewizorze. Filmowa biografia znanej piosenkarki, która pogrążona w nałogu dokonała niedawno żywota. Film skupia się na czasach jej związku z niejakim Bobby Brownem. Narkotyki, alkohol, i przeboje Whitney Houston. MNIE TO NIE RUSZA.TVP Kultura godz. 20:20

Bracie, gdzie jesteś? (O Brother, Where Art Thou?) - komedia muzyczna, USA/Wielka Brytania/Francja 2000, reż. Joel Coen, wyk. George Clooney, John Turturro, Tim Blake Nelson, John Goodman (102 min)

Rzecz dzieje się w czasach wielkiego kryzysu lat 30. w Ameryce. Trzej skazańcy pryskają z więzienia, żeby odnaleźć skradziony kiedyś przez jednego z nich milion dolarów. Przemierzają więc południowe stany i spotykają ludzi dziwnych i dziwniejszych. A muzyka nagrodzona została Grammy. JA BAWIŁEM SIĘ ŚWIETNIE.

Polsat godz. 22:10

50 pierwszych randek (50 First Dates) - komedia romantyczna, USA 2004, reż. Peter Segal, wyk. Adam Sandler, Drew Barrymore, Rob Schneider, Sean Astin (99 min)

Playboy i weterynarz w jednej osobie, pan Henry, zakochuje się w kobiecie cierpiącej na zanik pamięci krótkotrwałej. Każdego dnia musi więc ją rozkochiwać w sobie od nowa. UROCZE.TVN godz. 22:30

Wredne dziewczyny (Mean Girls) - komedia, USA/Kanada 2004, reż. Mark Waters, wyk. Lindsay Lohan, Rachel McAdams, Jonathan Bennett, Tina Fey (97 min)

16-letnia Cady całe dotychczasowe życie spędziła w Afryce. Teraz państwo Heronowie przeprowadzają się do Ameryki, do miasteczka niedaleko Chicago. I okazuje się, że w tutejszej szkole również panują prawa dżungli. SCHEMATYCZNE, PRZEWIDYWALNE, KRÓTKO MÓWIĄC, MOŻNA.

TVP 2 godz. 22:40

Wielki Liberace (Behind the Candelabra) - dramat obyczajowy, USA 2013, reż. Steven Soderbergh, wyk. Michael Douglas, Matt Damon, Dan Aykroyd, Scott Bakula (113 min)

58-letni pianista Liberace pewnego dnia poznaje biseksualnego nastolatka. Zatrudnia go oficjalnie jako asystenta, ale tak naprawdę panowie rozpoczynają długi i burzliwy związek, który pan Liberace skrupulatnie przed światem ukrywa. Wielka obsada, budżet olbrzymi i przesłanie. Jeśli ktoś przegapił, to jest szansa nadrobić, bo to KAWAŁ FILMU.

TVN 7 godz. 23:05

Walentynki (Valentine) - horror, USA/Australia 2001, reż. Jamie Blanks, wyk. Denise Richards, David Boreanaz, Marley Shelton, Jessica Capshaw (96 min)

Podczas szkolnej zabawy dziewczyny upokarzają chłopaka, a kilkanaście lat później ktoś zaczyna je mordować po kolei. Tym, które przeżyły, przypomniał się ów chłopaczyna, zwłaszcza że mają za uszami sporo narobionego mu bagna. OKLEP STRASZNY, ALE BYĆ MOŻE.

Polsat godz. 00:15

Wszystko o Stevenie (All About Steve) - komedia, USA 2009, reż. Phil Traill, wyk. Sandra Bullock, Thomas Haden Church, Bradley Cooper, Ken Jeong (99 min)

Rodzice umawiają nieśmiałą córkę na randkę w ciemno z przystojnym operatorem telewizyjnym. Ona widzi w nim mężczyznę marzeń, a on jest przekonany, że trafił na osobę niepoczytalną. Ona zaczyna go śledzić, żeby upewnić się, że jest jej przeznaczony, i to śledzenie kończy się wypadkiem, który odmienia jej los. NAIWNA, BANALNA, ALE MOŻNA PRZY NIEJ ODPOCZĄĆ.TVP 2 godz. 00:45

To skomplikowane (It's Complicated) - komedia, USA 2009, reż. Nancy Meyers, wyk. Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Martin, John Krasinski (115 min)

Jane i Jake są po rozwodzie. Wspólna kolacja z okazji ukończenia szkoły przez ich syna ma finał w łóżku. Byli małżonkowie nawiązują romans, jednak wkrótce w życiu Jane pojawia się inny mężczyzna. Przewidywalna, choć pojawia się kilka wątpliwości. Show kradnie Baldwin. Bez wielkich ambicji, ale SYMPATYCZNE.

SERIAL

Canal+ Seriale godz. 20:00

American Odyssey - serial sensacyjny, USA 2015, wyk. Anna Friel, Peter Facinelli, Jake Robinson, Omar Ghazaoui (3x45 min)

Raz jeszcze od nowa. Oto podczas misji w Afryce pani sierżant odnajduje pliki dowodzące, że pewna korporacja odpowiada za finansowanie organizacji terrorystycznych. W tym samym czasie w Nowym Jorku na podobny ślad wpadaj inna dwójka dociekliwych. Ale efektem ich starań są niewinne ofiary, kłopoty, więc będzie coś trzeba z tym zrobić. Dzisiaj odcinki trzy. NIESTETY BEZ REWELACJI, ALE MOŻNA ZOBACZYĆ.

Canal+ godz. 21:00

Wersal. Prawo krwi (Versailles) - serial historyczny, Francja/Kanada 2015, wyk. George Blagden, Alexander Vlahos, Tygh Runyan, Stuart Bowman (2x51 min)

Premiera odcinków 5 i 6. czyli kolejne dwa z dziesięciu odcinków zrealizowanego z rozmachem, pieprznego serialu przenoszącego nas do siedemnastowiecznego Wersalu. Przenosi nas do świata ówczesnych intryg, zdrad, miłości i niegodziwości. Ludwika XIV poznajemy gdy ma 28 lat i samodzielnie rządzi Francją, ale wciąż czyha na niego wiele zagrożeń, zarówno z zewnątrz, jak i ze strony najbliższego otoczenia. Ot, choćby zniewieściały dandys, młodszy brat Filip. WARTO ZOBACZYĆ.AXN godz. 21:00

CSI: Cyber 2 - serial kryminalny, USA 2015, wyk. Patricia Arquette, James Van Der Beek, Shad Moss, Charley Koontz (42 min)

Premiera odcinka drugiego. No cóż, jeden z większych zawodów serialowych poprzedniego sezonu. Ale spodobał się na świecie na tyle, że telewizja uznała, że dalszy ciąg produkować warto. Kolejna to jest mutacja serii lubianej ciągle "CSI". Z tym jednak, że w tej miejscem śledztw nie jest miasto, a przestępczość w sieci. NIESTETY MIMO NIEZŁEJ OBSADY, ZDECYDOWANIE BRAKUJE NAPIĘCIA.

FOX Comedy godz. 21:55

Prawomocny (The Grinder) - serial komediowy, USA 2015, wyk. Rob Lowe, Fred Savage, Mary Elizabeth Ellis, Hana Hayes (2x21 min)

Powtórka odcinków numer 3 i 4 niezłego serialu do zabawy. A rzecz traktuje o serialowym gwiazdorze, który sławę zdobył jako prawnik w prawniczym serialu. Teraz w rodzinne wraca strony, gdzie oczywiście wszyscy wierzą, że naprawdę prawnikiem jest, więc mimo, że nie zna się na rzeczy, i nie ma dyplomu, ani tym bardziej licencji, rozpoczyna pracę w kancelarii prawnej. Co oczywiście jest okazją do wielu zabawnych sytuacji i dialogów. A godzinę wcześniej jeszcze raz pierwsza i druga część. WIELKIE TO TO NIE JEST, ALE JEST PRZYJEMNIE.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Przetrwać Holocaust. Historia Freddiego Knollera (Surviving the Holocaust: Freddie Knoller's War) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Simon Winchcombe (50 min)

Zaskakująca i niepozbawiona zabawnych epizodów autobiograficzna opowieść o wędrówce pewnego młodego Żyda przez wojenną Europę - od Wiednia, przez rozbawiony Paryż, do Auschwitz. WARTO POZNAĆ TEGO PANA. (to nie jest fragment tego filmu, ale wrzucam, żebyście poznali bliżej bohatera).TVP Kultura godz. 22:15

Bitnicy (Beat Generation) - film dokumentalny, Francja 2013, reż. Xavier Villetard, Jean-Jacques Lebel (55 min)

Rzecz o amerykańskich pisarzach, którzy w latach 50. Odrzucili wszelkie konwenanse literackie, pisali dziko, niezdyscyplinowanie, inspirując się podświadomością. I podobnież do tego stopnia, że zmienili historię literatury. Bitnicy to m.in. Jack Kerouac, Allen Ginsberg i Williama S. Burroughs. A zaczęło się od "Skowytu" Ginsberga w roku 1956. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

TVP 1 godz. 22:20

Zbuntowany książę Harry (Harry at 30) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2014, reż. Stephen McGinn (46 min)

Może Was to interesuje, bo mnie wcale. No, ale to popularny człowiek bardzo. I lubiany. Oto zatem o jednym z wnuków królowej Elżbiety. Tym uchodzącym za łobuza trochę. ZROBIONE NIEŹLE.

Planete+ godz. 22:50

Seks w kulturze Zachodu (Sex and the West) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Chris Granlund (52 min)

Znakomite, więc polecam bardzo. Historia pojmowania seksu w kulturze chrześcijańskiej. W pierwszej części Diarmaid MacCulloch sprawdza, jak chrześcijaństwo ukształtowało zachodnie podejście do kwestii seksu, płci i seksualności. Dzisiaj część pierwsza: "Od przyjemności do grzechu". Trochę po łebkach, ale NIEZWYKLE CIEKAWE.