Program TV na dziś: Meryl Streep i Robert De Niro w "Zakochać się", Heath Ledger jako "Casanova" i Marian Kociniak w "Jak rozpętałem II wojnę światową" [POLECAJ TV - 14.02.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 14.02

Do listy, którą znajdziecie niżej, i z której najmocniej polecam drugi odcinek "Endavour" w Ale kino+ o godz. 20:10, dorzucam jeszcze w TVP Rozrywka o godz. 21:25 jeszcze jedną emisję wspaniałego koncertu "100 lat Frank!, Laureaci Grammy w hołdzie Frankowi Sinatrze", w TVP Kultura od godz. 17:15 "Niedziela z... : Mariuszem Szczygłem", w powtórce z 2014 roku. A w TV Puls wieczór z Arnoldem Schwarzeneggerem dla jego wiernych fanów, czyli o godz. 20:00 "Likwidator" z 2013 roku i o godz. 22:05 "6-ty dzień" z roku 2000. Co jeszcze?

W TVN o godz. 20:00 "Godziny szczytu" z Chanem i Tuckerem, w AXN o godz. 21:00 melodramat "Bardzo długie zaręczyny", w Ale kino+ o godz. 21:55 "Wszystko w porządku" Lisy Chodolenko, a w TVP 2 o godz. 23:10 "Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej" z Peterem Skarsgardem.

Inne propozycje, premiery, ciekawe powtórki i spektakl teatru tv znajdziecie niżej.

Polecaj TV wraca oczywiście jutro, a dzisiaj spokojnej życzę niedzieli.

TEATR TELEWIZJI

TVP Polonia godz. 21:40

Najweselszy człowiek - sztuka Łukasza Wylężałka, Polska 2011, reż. Łukasz Wylężałek, wyk. Jerzy Schejbal, Andrzej Mastalerz, Monika Krzykowska, Anna Czartoryska-Niemczycka (75 min)

Spektakl inspirowany schyłkiem życia Kornela Makuszyńskiego, autora którego kiedyś znał, bo znać musiał, każdy młody Polak. Poznajemy go jako człowieka kochającego luksus i wygodę, który pod koniec życia rezygnuje z dobrobytu, bo nie chce się wyrzec wartości, w które wierzy. DOBRA ROBOTA.

FILM

Paramount godz. 19:50

Zakochać się (Falling in Love) - melodramat, USA 1984, reż. Ulu Grosbard, wyk. Meryl Streep, Robert De Niro, Harvey Keitel, Jane Kaczmarek (106 min)

Podczas przedświątecznej gorączki zakupów pani i pan wpadają na siebie w księgarni, i pomylili swoje paczki ze świątecznymi podarkami. Po kilku tygodniach spotykają się ponownie i zaczyna się jeden z najbardziej poruszających melodramatów. ŚWIETNIE ZAGRANY, WZRUSZAJĄCY.TVP Kultura godz. 20:00

I raz, i dwa (Yi yi) - dramat obyczajowy, Tajwan/Japonia 2000, reż. Edward Yang, wyk. Nien-Jen Wu, Elaine Jin, Issei Ogata, Kelly Lee (173 min)

Nagrodą za reżyserię na festiwalu w Cannes w 2000 r. dla tajwańskiego reżysera Edwarda Yanga. Codzienne trudności i kryzysy na przykładzie życia tajwańskiej rodziny. Od stojącej nad grobem seniorki rodu po 8-letniego młodzieńca. POD REFLEKSJĘ ZDATNE, CHOCIAŻ MOŻE ZNUDZIĆ.

Stopklatka TV godz. 20:00

Casanova - komedia romantyczna, USA 2005, reż. Lasse Hallström, wyk. Heath Ledger, Sienna Miller, Jeremy Irons, Oliver Platt (107 min)

Panu Giacomo nie potrafi i chyba nawet się nie stara oprzeć się żadna kobieta. Żadna? Każda kosa przecież trafi wreszcie na jakiś kamień. Ta też. NA WESOŁO, ALE CIENIUTKO.

Polsat godz. 20:05

Jak rozpętałem II wojnę światową (2/3): Za bronią - komedia, Polska 1969, reż. Tadeusz Chmielewski, wyk. Marian Kociniak, Wacław Kowalski, Kazimierz Rudzki, Piotr Fronczewski (72 min)

Po raz nie wiem już który druga część najzabawniejszej wojennej opowieści na świecie, czyli Franek Dolas zwiedza świat w poszukiwaniu sposobu jak by tu wreszcie dobrać się Niemcom do skóry. ZABAWA ZNAKOMITA, ALE ILE MOŻNA? A JEDNAK MOŻNA.

TVP 2 godz. 20:05

Osaczeni (Entrapment) - film sensacyjny, USA/Niemcy/Wielka Brytania 1999, reż. Jon Amiel, wyk. Sean Connery, Catherine Zeta-Jones, Ving Rhames, Will Patton (108 min)

Jeden z najlepszych złodziei dzieł sztuki staje się głównym podejrzanym w sprawie kradzieży bezcennego obrazu Rembrandta. Towarzystwo ubezpieczeniowe wysyła panią detektyw Virginię Baker, by rozpracowała włamywacza i złapała go na gorącym uczynku. Co może okazać się nienajlepszym pomysłem tegoż Towarzystwa. DO ZOBACZENIA.

HBO godz. 20:10

To właśnie seks (The Little Death) - komedia, Australia 2014, reż. Josh Lawson, wyk. Josh Lawson, Bojana Novakovic, Damon Herriman, Kate Mulvany (93 min)

Premiera w telewizorze. Współczesne Sydney w pikantnym ujęciu historii z życia kilkorga jego mieszkańców od strony ich alkowy zwłaszcza. MOŻE BAWIĆ, ALE BARDZIEJ RECHOT NIŻ ŚMIECH.TVN Fabuła godz. 21:00

Narzeczony mimo woli (The Proposal) - komedia romantyczna, USA 2009, reż. Anne Fletcher, wyk. Sandra Bullock, Ryan Reynolds, Malin Akerman, Mary Steenburgen (108 min)

Pani Bullock będąc wielką dyrektorką zapomniała przedłużyć wizę i grozi jej teraz deportacja do Kanady. Aby tego uniknąć namawia swojego amerykańskiego asystenta o powierzchowności Ryan Reynoldsa do fikcyjnego małżeństwa. Ale musi m.in. poznać jego rodzinkę. Komediowa romantyczność jakich wiele, ale BARDZO SYMPATYCZNE.Canal+ godz. 21:30

Dzika droga (Wild) - dramat biograficzny, USA 2014, reż. Jean-Marc Vallée, wyk. Reese Witherspoon, Laura Dern, Thomas Sadoski, Keene McRae (110 min)

Premiera w telewizorze. Po śmierci matki pani zmaga się z uzależnieniem od heroiny i rozpadem małżeństwa. Postanawia więc przejść 1500 km, by odzyskać poczucie sensu życia. I rusza. ZBANALIZOWANE, ALE ZA TO KRZEPIĄCE.

Polsat godz. 21:50

Arbitraż (Arbitrage) - thriller, USA 2012, reż. Nicholas Jarecki, wyk. Richard Gere, Tim Roth, Nate Parker, Susan Sarandon (107 min)

Sześćdziesięcioletni, z twarzy jakby Richard Gere wraz z córką zarządza tzw. funduszem hedgingowym, który planuje sprzedać. Jego bliscy i współpracownicy nie wiedzą, że dokonał on oszustwa, by ukryć straty firmy i uniknąć więzienia. Ale sprawy się trochę ponoć skomplikują. Filmu nie widziałem, ale chyba nadrobię tę zaległość, bo Susan Sarandon i Tim Roth razem zwykle wypadają świetnie. DO ZOBACZENIA.

TVN godz. 22:10

Dziewiąta kompania (9-ja Rota) - dramat wojenny, Rosja/Ukraina/Finlandia 2005, reż. Fiodor Bondarczuk, wyk. Fiodor Bondarczuk, Aleksiej Czadow, Michaił Jewłanow, Iwan Kokorin (130 min)

Jeden z najgłośniejszych - dosłownie również - filmów rosyjskich. Antywojenny choć przy okazji sławiący pamięć żołnierzy, którzy zupełnie bez sensu ginęli w Afganistanie za czasów radzieckich. Krwawa, oparta niestety na faktach opowieść o jednostce wybitej prawie do nogi w czasie obrony pozycji, która nie miała żadnego strategicznego znaczenia, i to w imię imperium, które właśnie się rozpadało. KINO MOCNE.

TV 4 godz. 22:15

Wesele Muriel (Muriel's Wedding/Muriel) - komedia obyczajowa, Australia/Francja 1994, reż. P.J. Hogan, wyk. Toni Collette, Bill Hunter, Rachel Griffiths, Sophie Lee (101 min)

Zakompleksiona dziewczyna z małego miasteczka ucieka w marzenia o romantycznej miłości i pięknym ślubie. A koleżanka dodaje jej odwagi, żeby zmienić te marzenia w prawdę, albo przynajmniej zmienić życie na pełniejsze. NIE DLA MNIE, ALE NIEZŁE.

TVP 1 godz. 22:20

Miasto z morza - film historyczny, Polska 2009, reż. Andrzej Kotkowski, wyk. Jakub Strzelecki, Julia Pietrucha, Paweł Domagała, Małgorzata Foremniak (113 min)

Emisja kilka dni spóźniona, bo swoje święto Gdynia ma co roku 10 lutego przecież, ale ważne, że jest. Chociaż to jeden z tych filmów, który pokładanych w nim nadziei nie spełnia. Zamiast pełnej dynamizmu opowieści ze społecznym tłem itd. dostajemy banalną cokolwiek opowiastkę o miłości, niemiłości itp. Jest to filmowy skrót miniserialu o początkach pięknej Gdyni. MOŻNA ZOBACZYĆ, NIESTETY BEZ WIELKIEJ PRZYJEMNOŚCI.TNT godz. 22:50

Absolwent (The Graduate) - film obyczajowy, USA 1967, reż. Mike Nichols, wyk. Anne Bancroft, Dustin Hoffman, Katherine Ross, William Daniels (125 min)

Młodzieniec po ukończeniu college'u wraca do domu. Poznaje panią Robinson, znacznie starszą od siebie żonę adwokata, wspólnika swego ojca, i wdaje się z nią w romans. Nieśmiertelna piosenka, i POZYCJA BARDZO KLASYCZNA.

TVN 7 godz. 23:25

A.I.: Sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence: A.I.) - film SF, USA 2001, reż. Steven Spielberg, wyk. Haley Joel Osment, Jude Law, Sam Robards, Frances O'Connor (146 min)

Państwo Swintonowie mają synka, który nieszczęśliwie znalazł się w stanie śpiączki. Koncern produkujący androidy przychodzi im z pomocą i próbując zastąpić synka przyjmują do rodziny takiego robota najnowszej generacji, zdolnego nawet do uczuć. Ale synek wraca do zdrowia, i wtedy robot staje się niepotrzebny, a przecież on też ma uczucia. Rusza więc w świat, żeby znaleźć w nim swoje miejsce i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Dobrze zrobione, bardzo refleksyjne i DO ZAMYŚLENIA

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Endeavour 3 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Bryn Higgins, wyk. Shaun Evans, Roger Allam, Anton Lesser, Sean Rigby (89 min)

Premiera odcinka drugiego rewelacyjnego, stylowego serialu kryminalnego. Tym razem śledztwo rozpoczynają pozornie niezwiązane ze sobą śmierci młodej kobiety, która umiera po wizycie w supermarkecie i mężczyzny, który ginie we śnie podczas wybuchu gazu w mieszkaniu. PEWNIE, ŻE BARDZO WARTO.HBO Comedy godz. 22:30

Zwierzęta (Animals.) - serial animowany, USA 2016, reż. Phil Matarese, Mike Luciano (30 min)

Premiera odcinka drugiego. Serial zwariowany mocno. Zakochane do szaleństwa pingwiny, uwielbiające imprezować szczury, dwa konie szwendające się po Central Parku i wiele innych stworzeń stara się jakoś przeżyć dzień za dniem w Nowym Jorku. MNIE TO BAWI. DO POSŁUCHANIA.

FilmBox Premium godz. 22:30

Texas Rising - Narodziny Republiki (Texas Rising) - serial historyczny, USA 2015, reż. Roland Joffé, wyk. Bill Paxton, Jeffrey Dean Morgan, Olivier Martinez, Thomas Jane (47 min)

Znakomita produkcja History Channel. Historia powstawania Teksasu i historia ludzi, którzy poświęcili się walce z dyktatorem i Indianami. Przenosimy się zatem do 1836 roku, w czas między dwiema przełomowymi bitwami pod Alamo i San Jacinto. Kawał historii, i po prostu NIEZŁA ROBOTA.DOKUMENT

TVP Kultura godz. 23:05

Czasem śnię, że latam - film dokumentalny, Polska 2013, reż. Aneta Popiel-Machnicka (55 min)

Bohaterką dokumentu jest wybitnie utalentowana osiemnastoletnia tancerka, która uległa poważnemu wypadkowi tuż przed premierą w Operze Berlińskiej. WAŻNA HISTORIA.