Program TV na dziś: Premierowe "Utopia" i "Paddington", maraton z trylogią Richarda Linklatera, "Avangers", "Poznaj moich rodziców" [POLECAJ TV - 27.02.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 27.02

Oczywiście wszystko, co najważniejsze, znajdziecie niżej. Tutaj wspomnę tylko o kilku, które na liście się nie zmieściły. W nocy muzyka, czyli o godz. 00:30 w TVP Kultura koncert Deep Purple z orkiestrą z Montreux 2011, a o północy w TVP 2 Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski w ramach Stulecia Franka Sinatry. I ważne jeszcze, że w Ale kino+ już o godz. 18:20 rozpocznie się maraton z trylogią Richarda Linklatera: "Przed wschodem słońca", "Przed zachodem słońca" (godz. 20:10) i "Przed północą" (godz. 21:40).

I kilka filmów: w TVP Kultura o godz. 20:10 "Tańczący z wilkami", w TVN Fabuła o godz. 21:00 "Matrix Reaktywacja", w Canal+ o godz. 21:05 "Pięćdziesiąt twarzy Greya", w Stopklatka TV o godz. 22:45 "Wysłannik przyszłości", a TVP HD o godz. 00:05 hipnotyzujący nudą polski film "Karate po polsku" z 1983 roku.

Reszta w pięknie ułożonych punktach. "Polecaj TV" wraca tu oczywiście jutro, a dzisiaj zapraszam jeszcze na stronę wTelewizji.pl, i przede wszystkim bardzo dobrej życzę soboty.

FILM

Canal+ godz. 19:30

Paddington - film familijny, Wielka Brytania/Francja 2014, reż. Paul King, wyk. Tim Downie, Madeleine Worrall, Lottie Steer, Geoffrey Palmer (91 min) (dubbing)

Premiera w telewizji. Mam nadzieję, że wszyscy znacie literacki pierwowzór tego sympatycznego miśka. Oto na stacji Paddington w Londynie państwo Brownowie znajdują przybyłego z Peru mówiącego misia. Zabierają go do domu i robi się bardzo wesoło i sympatycznie.

Stopklatka TV godz. 20:00

Show - film sensacyjny, Polska 2003, reż. Maciej Ślesicki, wyk. Cezary Pazura, Jerzy Stuhr, Dorota Segda, Joanna Pierzak (123 min)

Niby satyra na bigbraderopodobne reality show, momentami nawet zabawna, ale tak naprawdę to jednak chyba po prostu chodzi o to, że miało być poważnie, ale nie wyszło. Rzecz dzieje się na wyspie, która jest planem dla reality show. Ale nie wszystko idzie jak iść miało, bo w imię oglądalności producent posuwa się dalej i dalej. Plus prysznicowa scena Anny Wędzikowskiej. MAŁO ZABAWNE.

Polsat godz. 20:05

Avengers (The Avengers) - film SF, USA 2012, reż. Joss Whedon, wyk. Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Scarlett Johansson (142 min)

Z komiksu wzięte. Widmo zagłady wisi nad światem. Ludzie stracili kontrolę nad kosmicznym sześcianem, który jest źródłem potężnej energii. Konsekwencje mogą być niewyobrażalne. W skład jednostki, która świat uratuje wchodzą superbohaterowie: Thor, Kapitan Ameryka, Iron Man, Hulk, Sokole Oko oraz rosyjska agentka Natasha Romanoff. No i się dzieje. WIDOWISKO Z ROZMACHEM.TVP 2 godz. 20:25

Szybcy i wściekli (The Fast and the Furious) - sensacyjny, USA 2001, reż. Rob Cohen, wyk. Paul Walker, Vin Diesel (103 min)

Rzecz o samochodowych gangach zajmujących się ściganiem po ulicach miasta podrasowanymi do granic obłędu samochodami. Jest i wściekle, i szybko, i jest policjant, który wchodzi w to kierujące się swoimi zasadami środowisko, aby je rozpracować. I w tym warkocie supermaszyn naprawdę jest większy sens. Chociaż tak naprawdę chodzi tu o to, żeby było efektownie. I jest. SZYBKO, WŚCIEKLE, ALE Z SENSEM.

Cinemax godz. 20:30

Pedagog (Guidance) - komediodramat, Kanada 2014, reż. Pat Mills, wyk. Kevin Hanchard, Don Allison, Alexandria Benoit, Alastair Forbes (78 min)

Premiera w telewizorze. Pewien aktor słabo radzi sobie w dorosłym życiu i po kolei traci wszystkie zlecenia. Decyduje się więc zagrać rolę życia, sfałszować CV i zacząć pracować jako doradca szkolny. Uczniowie liceum Grusin uwielbiają go. Jest jedynym pedagogiem, z którym mogą pić alkohol i palić papierosy. DIALOGI NIEZŁE.

CBS Europa godz. 21:00

Między słowami (Lost in Translation) - komediodramat, USA/Japonia 2003, reż. Sofia Coppola, wyk. Bill Murray, Scarlett Johansson, Anna Faris (98 min)

Pan przyjeżdża do Tokio, żeby nakręcić reklamę. Zachwytu w nim nie ma, za to zaprzyjaźnia się z młodą kobietą, która z nowo zaślubionym mężem wprowadziła się właśnie do jego hotelu. Jej mąż ciągle w pracy, więc nasz bohater spędza z nią coraz więcej czasu na rozmowach, i z czasem przeradza się to w bardzo ciekawą przyjaźń. DOBRZE SIĘ SŁUCHA, BO DOBRZE MÓWIĄ.AXN godz. 21:00

1000 lat po Ziemi (After Earth/After Earth) - film SF, USA 2013, reż. M. Night Shyamalan, wyk. Jaden Smith, Will Smith, Sophie Okonedo, Zoë Kravitz (100 min)

Ojciec i syn lądują awaryjnie na Ziemi, z której tysiąc lat wcześniej ludzie musieli się ewakuować. Tatuś się trochę uszkodził, więc na poszukiwania niezbędnego do wydostania się z niebezpiecznego miejsca rusza syn. I teraz od kilku jego decyzji zależy, czy im obydwu uda się opuścić pełną niebezpieczeństw planetę. A Ziemia przez te lata zmieniła się bardzo. WIZUALNIE MOMENTAMI PORYWAJĄCE.TNT godz. 21:00

Włamywacze (Sneakers) - komedia kryminalna USA 1992, reż. Phil Alden Robinson, wyk. Jo Marr, Gary Hershberger, Robert Redford, Sidney Poitier, Dan Aykroyd, David Strathairn, River Phoenix (145 min)

Martin, zajmujący się łamaniem kodów systemów zabezpieczających, zostaje zmuszony przez FBI do współpracy. Z pomocą kolegów musi wykraść czarną skrzynkę pozwalającą na łamanie kodów i szyfrów. WCIĄGAJĄCE.

TVN 7 godz. 21:30

Poznaj moich rodziców (Meet the Fockers) - komedia USA 2004, reż. Jay Roach, wyk. Robert De Niro, Ben Stiller, Dustin Hoffman, Barbra Streisand, Owen Wilson (115 min)

Druga i jeszcze lepsza część opowieści o tym jak pan Greg Focker próbuje zrobić wrażenie na swoim dość pokręconym teściu. A jak już zdobył jako takie jego zaufanie, staje przed kolejnym, jak się okaże jeszcze trudniejszym zadaniem, bo teraz musi tego teścia przedstawić swoim rodzicom. A jego rodzice to ludzie wyjątkowi. Tylko ich wyjątkowość jest wyjątkowo odległa od wyjątkowości teściów. MISTRZOSTWO ŚWIATA W KOMEDII.TVN godz. 21:55

Och, życie (Life as We Know It) - komedia romantyczna USA 2010; reż. Greg Berlanti; wyst. Katherine Heigl, Josh Duhamel, Josh Lucas (140 min)

Holly i Eric po koszmarnej pierwszej randce postanawiają się nie spotykać. Pewnego dnia ich wspólni przyjaciele giną w wypadku. Zgodnie z ich wolą Holly i Messer przejmują opiekę nad ich córką. I TO JEST DO ZOBACZENIA.

Kino Polska godz. 22:05

33 sceny z życia - komediodramat Polska/Niemcy 2008; reż. Małgorzata Szumowska; wyst. Julia Jentsch, Peter Gantzler, Maciej Stuhr (115 min)

Julia Szczęsna jest fotografikiem, odnosi pierwsze międzynarodowe sukcesy. Gdy umiera jej matka, a wkrótce po niej odchodzi ojciec Julii, ta musi zweryfikować dotychczasowe widzenie świata. Znakomite aktorsko i PRZEJMUJĄCE.

TVP 2 godz. 22:15

Demony wojny wg Goi - dramat wojenny, Polska 1998, reż. Władysław Pasikowski, wyk. Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski, Tadeusz Huk, Mirosław Baka (93 min)

Bogusław Linda robi porządek w Jugosławii, która już po chwili będzie Jugosławią byłą. Oczywiście bez ładu i składu rzecz cała, ale to o wartościach jest i frontowej przyjaźni i honorze polskiego oficera. BEZ SENSU, ALE SIĘ OGLĄDA.

TVP 2 godz. 22:20

Tron: Dziedzictwo (TRON: Legacy) - SF, USA 2010, reż. Joseph Kosinski, wyk. Jeff Bridges, Garrett Hedlund, Olivia Wilde, Bruce Boxleitner (119 min)

Młody jeszcze człowiek zostaje wciągnięty do cyfrowego świata i musi odnaleźć i wywalczyć sobie drogę do domu powrotną. Na szczęście będzie miał sojuszników. NIESKOŃCZENIE BANALNE I GŁUPIE, ALE MA FANÓW.

TV Puls godz. 23:50

Istota doskonała (Perfect Creature) - horror, Nowa Zelandia/Wielka Brytania 2006, reż. Glenn Standring, wyk. Dougray Scott, Saffron Burrows, Leo Gregory, Scott Wills (80 min)

W alternatywnej rzeczywistości lat 60. XX wieku od stuleci panuje harmonia między ludźmi i wampirami. Pokojowa koegzystencja zostaje zagrożona, gdy jeden z wampirów łamie obowiązujące zasady. STRACHU TYLKO TROCHĘ.

TVN 7 godz. 23:55

To nie jest kraj dla starych ludzi (No Country for Old Men) - dramat sensacyjny, USA 2007, reż. Ethan Coen, Joel Coen, wyk. Tommy Lee Jones, Javier Bardem, Josh Brolin, Woody Harrelson (122 min)

Cztery Oscary. Myśliwy przypadkiem staje się posiadaczem pełnej pieniędzy walizki ludzi handlujących narkotykami. A jego śladem rusza morderca. Ale fabuła jest tu tylko narzędziem. Liczy się forma i przesłanie, o upadku wartości i tradycji. BARDZO TO DOBRE JEST.

SERIAL

History godz. 21:00

Wikingowie 4 (Vikings 4) - serial historyczny, Irlandia/Kanada 2016, reż. Ciaran Donnelly, wyk. Travis Fimmel, Clive Standen, Gustaf Skarsgard, Katheryn Winnick (2x44 min)

Jeszcze jedna powtórka pierwszego i drugiego odcinka najnowszej, jeszcze lepszej od poprzednich, serii opowieści o średniowiecznym świecie, pełnej krwi, przemocy, ale i polityki. REWELACJA.

HBO godz. 21:45

Vinyl - serial obyczajowy, USA 2016, reż. Allen Coulter, wyk. Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh (60 min)

Powtórka najnowszej produkcji HBO, pełna muzyki, pasji i ciekawych obserwacji społecznych z amerykańskich lat 70. Minionego wieku. DOBRE.

TVP Kultura godz. 23:20

Utopia 2 - serial SF, Wielka Brytania 2014, reż. Marc Munden, wyk. Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar (52 min)

Druga seria bardzo specyficznego serialu brytyjskiego, którego fabuła jest oczywiście ważna, i o niej za chwilę, ale jeszcze ciekawsza jest forma, zwłaszcza klimat budowany kolorami i montaż. A o czym? Jest rok 1974, i wstrząsana kryzysem i strajkami Anglia. I jest młody naukowiec, ojciec opóźnionego w rozwoju chłopca. Bezlitosny rodzic prowadzi na swoim synu makabryczny eksperyment, używając małego królika. Wkrótce na konferencji spotyka niejaką Milner, z którą dochodzą do wniosku, że Ziemi grozi zagłada z powodu przeludnienia. Postanawiają więc stworzyć wirusa, który zmniejszy ilość ludzkiej populacji. Odcinek pierwszy z sześciu. BARDZO DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 19:55

Światy Philipa K. Dicka (Les Mondes De Philip K.Dick) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Yann Coquart (56 min)

Intrygujące. Bo Philip K. Dick to najbardziej niestereotypowy pisarz science-fiction. To geniusz, ale też paranoik i lekoman. A dokument to niezła wycieczka odkrywającą jego. Autorzy przyglądają się nie tylko jego najważniejszym książkom, ale również adaptacjom filmowym jego dzieł. I pokazują współczesne społeczeństwo przez pryzmat głównych obsesji Dicka: człowieczeństwa, kontroli nad społeczeństwem oraz zagadnienia pojęcia rzeczywistości. DLA MNIEJ WTAJEMNICZONYCH, ALE BARDZO WARTO.