Program TV na dziś: Oscary 2016, premiery "Teorii wszystkiego", "Terminator: Genisys", "Lucyfera", Danuta Szaflarska w sztuce Masłowskiej i "Seksmisja" [POLECAJ TV - 28.02.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 28.02

Wydarzeniem dnia, a już prawie jutrzejszego poranka będą oczywiście Oscary. Transmisja gali w Canal+ od godz. 01:55. Abonenci NC+ mają ją otwartą, ale i inni operatorzy być może doszli z C+ do porozumienia. Dobrze byłoby sprawdzić. Ale jeszcze przed galą, w telewizji E! Entertainment możecie zobaczyć kreacje i koafiury gwiazd na "czerwonym dywanie". Relację na żywo telewizja zacznie już od godz. 23:30. Ale Oscary to w nocy. Najpierw kilka niezłych filmów (premier i powtórek) i seriali, więc zapraszam do listy. Wspomnę jeszcze tylko o muzyce, czyli od bandy do bandy. W TVP Polonia o godz. 22:55 "Cześć i chwała bohaterom. W wierszu i boju", czyli koncert zespołu Contra Mundum, a w TVP Kultura o godz. 23:20 Diana Krall z paryskiego koncertu, w 2001 roku.

Koleżeństwu z działu Kultura życzę, żeby oscarowa noc była warta tego żeby ją zarywać, a Polecaj TV oczywiście wraca tu do Was jutro. Zapraszam też na stronę wTelewizji.pl i bardzo dobrej życzę niedzieli.

TEATR TELEWIZJI

TVP Polonia godz. 21:35

Tajny współpracownik - sztuka Cezarego Harasimowicza, Polska 2008, reż. Krzysztof Lang, wyk. Mateusz Banasiuk, Cezary Żak, Piotr Grabowski, Jakub Snochowski (71 min)

26 marca 1950 r. w Płocku Mietek podpisuje zobowiązanie o współpracy z bezpieką. Przestraszony nastolatek ulega naciskom przesłuchujących go ubeków. Pod pseudonimem "Małachowski" przenika do podziemia i nawiązuje ważne kontakty. Kamuflaż okazał się doskonały, agent Michał działał przez wiele lat, niemal do końca swego życia pozostał niezdemaskowany. Zmarł w 1981 roku, ciesząc się opinią zasłużonego pedagoga i wychowawcy wielu pokoleń młodzieży. Na potrzeby sztuki nazwisko i imię prawdziwego tajnego współpracownika zostały zmienione. DO ZOBACZENIA.

TVP 2 godz. 22:45

Między nami dobrze jest - film obyczajowy, Polska 2014, reż. Grzegorz Jarzyna, wyk. Aleksandra Popławska, Danuta Szaflarska, Magdalena Kuta, Maria Maj (72 min)

Premiera w telewizorze. Filmowa adaptacja, cieszącej się ogromnym sukcesem sztuki, wystawionej przez Grzegorza Jarzynę na scenie TR Warszawa. Sztuka została napisana przez Dorotę Masłowską w 2008 roku na zamówienie teatru. Jest to opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji, pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam, kolorowych czasopism, tabloidów i stereotypów narodowych.

Więcej o filmospektaklu przeczytasz tutaj.FILM

Polsat godz. 20:00

Seksmisja - komedia SF, Polska 1983, reż. Juliusz Machulski, wyk. Jerzy Stuhr, Olgierd Łukaszewicz, Bożena Stryjkówna, Bogusława Pawelec (116 min)

Albert Starski i Maksymilian Paradys zahibernowani przetrwali wyginięcie mężczyzn - chociaż to przecież nie były mamuty - i próbują sobie radzić w świecie wrogo do nich nastawionych kobiet. Jedna z najlepszych komedii od zawsze do zawsze.

TVN 7 godz. 20:00

W jak wendeta (V for Vendetta) - dramat sensacyjny, USA/Niemcy/Wielka Brytania 2005, reż. James McTeigue, wyk. Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea, Stephen Fry (132 min)

W roku 2020 w Anglii władzę sprawuje totalitarny rząd, który terroryzuje społeczeństwo. Tylko jeden człowiek ośmiela się wypowiedzieć wojnę reżimowi - tajemniczy mściciel w masce znany jako V. Żaden z niego terrorysta , ale człowiekiem, który uosabia idee zapomniane przez zmanipulowane społeczeństwo. NIEZŁE I W SŁUSZNEJ SPRAWIE, DLA PRZESTROGI I NADZIEI.

TVP 2 godz. 20:10

Superprodukcja - komedia, Polska 2002, reż. Juliusz Machulski, wyk. Rafał Królikowski, Piotr Fronczewski, Janusz Rewiński, Anna Przybylska (91 min)

Świetny Janusz Rewiński, bardzo dobra, zabawna do bólu brzucha Anna Przybylska i najlepszy w stawce Krzysztof "Sex and przemoc" Globisz, w satyrze na nasz filmowy świat i światek. DO ŚMIECHU BARDZO.

HBO godz. 20:10

Terminator: Genisys - film sensacyjny, USA 2015, reż. Alan Taylor, wyk. Arnold Schwarzenegger, Jason Clarke, Emilia Clarke, Jai Courtney (121 min)

Premiera w telewizorze. Arnold Schwarzenegger jeszcze raz jako pan Terminator w bardzo widowiskowym, pełnym ostrej akcji, dobrymi efektami specjalnymi i niezliczonymi, bardzo efektownymi scenami walk i pościgów. GŁOŚNO, SZYBKO I TYLE.

TNT godz. 21:00

A jednak żyje 2 (It Lives Again/It's Alive II) - horror, USA 1978, reż. Larry Cohen, wyk. Frederic Forrest, Kathleen Lloyd, Andrew Duggan, John P. Ryan (105 min)

Kontynuacja tu I ówdzie kultowego horroru z 1974 roku. Na świat przychodzi zmutowane dziecko jedno, a w innym mieście rodzi się drugie. Oba mają skłonności zabójcze, ale rodzice, jak to rodzice, będą ich bronili do końca. A ów koniec zbliża się nieuchronnie. MOŻNA SIĘ PRZESTRASZYĆ. TROCHĘ.

AXN godz. 21:00

Bez hamulców (Premium Rush) - film sensacyjny, USA 2012, reż. David Koepp, wyk. Joseph Gordon-Levitt, Michael Shannon, Dania Ramirez, Jamie Chung (91 min)

Pan Wilee pracuje jako zawodowy kurier w Nowym Jorku. Taki kurier na rowerze, i to bez przerzutek, hamulców i innych takich. I wpada w kłopoty, kiedy pewnego dnia dostał zlecenie przekazania klientowi tajemniczej koperty. Bo kopertą zainteresowany jest skorumpowany stróż prawa, który dużo złego gotów jest zrobić żeby dostarczenie przesyłki uniemożliwić. No i się tak widowiskowo ścigają. DO ZABAWY.

TVN godz. 21:30

Godziny szczytu 3 (Rush Hour 3) - komedia sensacyjna, USA/Niemcy 2007, reż. Brett Ratner, wyk. Chris Tucker, Jackie Chan, Max von Sydow, Yvan Attal (91 min)

Kolejne zamieszanie. Tym razem detektyw Carter i inspektor Lee wpadają na ślad triady, a śledztwo prowadzi ich do Paryża. Plus Roman Polański wesoło. JAK ZAWSZE DUŻO HAŁASU, DUŻO ŚMIECHU I CIOSÓW WE WSZYSTKO.

Canal+ godz. 21:30

Teoria wszystkiego (The Theory of Everything) - dramat biograficzny, Wielka Brytania 2014, reż. James Marsh, wyk. Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tom Prior, Sophie Perry (123 min)

Premiera w telewizorze. Historia jednego z najwybitniejszych umysłów, słynnego astrofizyka Stephena Hawkinga, który od 21. roku życia zmaga się ze stwardnieniem zanikowym bocznym. KU POKRZEPIENIU. WG MNIE ZNAKOMITE.TV Puls godz. 21:55

Elita zabójców (Killer Elite) - film sensacyjny, USA/Australia/Wielka Brytania 2011, reż. Gary McKendry, wyk. Robert De Niro, Jason Statham, Yvonne Strahovski, Clive Owen (116 min)

Rzecz dzieje się w latach 80. XX w. Grany przez pana Jasona Stathama pan Danny był kiedyś jednym z najlepszych płatnych zabójców, ale zdecydował, że już wystarczy zabijania, przeszedł na wcześniejszą emeryturę i zamieszkał na odludziu w Australii. Czyli tam, gdzie o odludzie łatwo. Ale gdy wieść dociera do niego, że przyjacielowi i mentorowi zagraża niebezpieczeństwo, rusza z misją ratunkową. Rusza bez namysłu, bo nie wie, że jest to część planu mającego wciągnąć go w rozgrywki służb specjalnych. KINO MOCNE.

Ale kino+ godz. 21:55

Jane Eyre - melodramat, Wielka Brytania/USA 2011, reż. Cary Fukunaga, wyk. Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Sally Hawkins, Romy Settbon Moore (127 min)

Bardzo angielska i utrzymana w duchu powieści Charlotte Brontë ("Dziwne losy Jane Eyre" 1847 rok), i przy zachowaniu wszystkich zalet dziewiętnastowiecznej literatury udało się film zrealizować tak, że typowa dla niej egzaltacja i bardzo już "niedzisiejsze" dylematy bohaterów nie sprawiają wrażenia naiwności. Przeciwnie, nawet taki cynik jak ja czuł czasem coś w rodzaju wzruszenia. A to znaczy, że normalni ludzie dadzą się ponieść emocjom. No i świetnie dobrana para aktorska Mia Wasikowska i Michael Fassbender, tak uroczo próbujący zachować dystans. Świetne kino DO ZOBACZENIA.TVP 1 godz. 22:15

Cztery wesela i pogrzeb (Four Weddings and a Funeral) - komedia romantyczna, Wielka Brytania 1994, reż. Mike Newell, wyk. Hugh Grant, Andie MacDowell, Kristin Scott Thomas, Corin Redgrave (113 min)

Z cyklu "Im lepiej znamy, tym bardziej nam się podoba". Wrota Hugh Granta do wielkiej światowej kariery. Seria pomyłek, świetnych dialogów skrzących się dowcipem, i W OGÓLE PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

Polsat godz. 22.40

Druga twarz (The Double) - film sensacyjny, USA 2011, reż. Michael Brandt, wyk. Richard Gere, Topher Grace, Martin Sheen, Tamer Hassan (98 min)

Emerytowany agent CIA, Paul Shepherdson, powraca do służby po zabójstwie senatora. Poszlaki wskazują radzieckiego agenta, z którym Shepherdson miał przed laty do czynienia. NIC SZCZEGÓLNEGO.

TVN godz. 23:20

Karmazynowy przypływ (Crimson Tide) - thriller, USA 1995, reż. Tony Scott, wyk. Denzel Washington, Gene Hackman, George Dzundza, Matt Craven (123 min)

W Rosji doszło do przewrotu wojskowego. Amerykanie wysyłają więc okręt podwodny, by patrolował tamtejsze wodne pogranicze. I w ten sposób pan kapitan wraz z załogą wpakował się w sam środek globalnego kryzysu. Otrzymuje rozkaz odpalenia głowic jądrowych i łączność z dowództwem zostaje przerwana. Kapitan chętnie strzeli, ale zastępca uparł się, żeby dostać potwierdzenie, bo atak może wywołać przecież wojnę. No i się zaczyna przepychanka. ATMOSFERA GĘSTNIEJE, CIŚNIENIE ROŚNIE.

TVP 2 godz. 00:10

Stay Alive - horror, USA 2006, reż. William Brent Bell, wyk. Lauren Lorbeck, Jon Foster, Samaire Armstrong, Frankie Muniz (82 min)

Znajomi zamordowanego nastolatka znajdują u niego grę komputerową. Uruchamiają ją i czytają pojawiającą się modlitwę. Wypowiedzeniu ostatnich słów towarzyszy wiadomość, że podpisali na siebie wyrok. NIC WIELKIEGO, NIESTETY.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Endeavour 3 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Oliver Blackburn, wyk. Shaun Evans, Roger Allam, Anton Lesser, Sean Rigby (89 min)

Premiera odcinka czwartego i niestety ostatniego rewelacyjnego, stylowego serialu kryminalnego. W tym zamordowano właściciela fabryki odzieży, a do Morse'a zgłasza się jego dawny przyjaciel i prosi, aby detektyw przyjrzał się pewnemu pracownikowi loterii bingo. OCIERA SIĘ O GENIUSZ.

13 Ulica godz. 21:00

Kod 100 (100 Code/The Hundred Code) - serial kryminalny, Szwecja/Niemcy 2015, wyk. Michael Nyqvist, Dominic Monaghan, Felice Jankell, Charlotta Jonsson (2x60 min)

Premiera odcinków 3 i 4. Nowojorski detektyw w sprawie seryjnego i bardzo okrutnego przyjeżdża do Szwecji i kontynuuje śledztwo ze szwedzkim śledczym. I z odcinka na odcinek robi się coraz mroczniej i niebezpieczniej. WIDZIAŁEM LEPSZE, ALE JEST NAPIĘCIE.

Canal+ Seriale godz. 22:00

Lucyfer (Lucifer) - serial kryminalny, USA 2016, wyk. Tom Ellis, Lauren German, Lesley-Ann Brandt, Rachael Harris (42 min)

Premiera w telewizorze. Kolejny kryminalny serial z próbą wykorzystania modelu sympatycznego "dziwaka" w śledczej historii. Temu akurat bliżej jest do "Mentalisty", bo jest dokładnie na tym samym oparty jest schemacie. Tyle, że czytający w ludzkich myślach, i bezczelnie bezpośredni i sympatyczny pan jest diabłem. Tak, po prostu diabłem, i to jednym z szefów piekła, który miał już dość bycia w Piekle, i postanowił zrobić sobie urlop na Ziemi. Bóg ojciec namawia go do powrotu na służbę, ale ów się uparł. I w wyniku szeregu zbiegów okoliczności zaczyna pomagać pani detektyw. Pierwszy odcinek jest bardzo średni, ale później jest lepiej. PROSTA ROZRYWKA, ALE DOBRZE SIĘ OGLĄDA.Canal+ Seriale godz. 22:45

Dziwna para (The Odd Couple) (1/12) - serial komediowy, USA 2015, wyk. Matthew Perry, Thomas Lennon, Lindsay Sloane, Yvette Nicole Brown (2x20 min)

Jeszcze raz od nowa. Dwa z trzynastu odcinków, wyciągnięte z przezabawnej teatralnej sztuki. Oto koledzy zostają wyrzuceni z domu przez żony i zamieszkują razem. Ale ludźmi są absolutnie różnymi, co jest przyczynkiem do żartów i śmiechów. W Polsce to się nazywało chyba "Faceci do wzięcia", a w rolach głównych wystąpiła para Paweł Wilczak - Cezary Pazura. Ale chyba nie był to oszałamiający sukces. Ten amerykański MOŻE TROCHĘ BAWIĆ.

TVP Seriale godz. 00:15

PitBull - serial sensacyjny, Polska 2005, reż. Patryk Vega, wyk. Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Janusz Gajos, Weronika Rosati (44 min)

Jeden z najgłośniejszych, i najlepszych sensacyjno-społecznych polskich seriali. Rewelacyjne role, znakomite zdjęcia i prawdziwie opowiedziana historia mrocznej strony życia policjantów śledczych. PEWNIE, ŻE WARTO.

TVP Kultura godz. 00:35

Utopia 2 - serial SF, Wielka Brytania 2014, reż. Marc Munden, wyk. Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar (52 min)

Powtórka otwarcia drugiej serii bardzo specyficznego serialu brytyjskiego, którego fabuła jest oczywiście ważna, i o niej za chwilę, ale jeszcze ciekawsza jest forma, zwłaszcza klimat budowany kolorami i montaż. A o czym? Jest rok 1974, i wstrząsana kryzysem i strajkami Anglia. I jest młody naukowiec, ojciec opóźnionego w rozwoju chłopca. Bezlitosny rodzic prowadzi na swoim synu makabryczny eksperyment, używając małego królika. Wkrótce na konferencji spotyka niejaką Milner, z którą dochodzą do wniosku, że Ziemi grozi zagłada z powodu przeludnienia. Postanawiają więc stworzyć wirusa, który zmniejszy ilość ludzkiej populacji. Odcinek pierwszy z sześciu. BARDZO DO ZOBACZENIA.

DOKUMENT

H2 godz. 19:00

Hangar nr 1: akta UFO (Hangar 1: The UFO Files) - serial dokumentalny, USA 2014 (50 min)

Rzecz o założonej w 1969 roku MUFON (Mutual UFO Network), czyli najbardziej szanowanej organizacji zajmującej się badaniem i klasyfikacją wszelkich form aktywności UFO. Obecnie - co skonstatowałem ze zdziwieniem - posiada biura terenowe w aż 42 krajach i liczy ponad 800 lokalnych badaczy. I z racji swojej długowieczności i aktywności, dysponuje ponoć ponad 30 tysiącami akt. I teraz te materiały zebrano razem w opuszczonej hali w Ohio zwanej Hangarem 1, a organizacja dała kanałowi H2 pełny dostęp do nich dostęp. Każdy odcinek opowiada o kilku obserwacjach UFO powiązanych z danym tematem. W części pierwszej mowa będzie o kosmicznej broni. Albo broni kosmitów, jak kto woli. NO PEWNIE, ŻE CIEKAWOŚĆ.Fokus TV godz. 21:00

Chiny - republika korupcji (China: The Corrupt Republic) - film dokumentalny, Francja 2014 (65 min)

W komunistycznych Chinach bez łapówek nie można zbyt wiele zdziałać. By zapobiec wzrostowi korupcji, władze wyznaczyły surowe kary dla urzędników. Autorzy zastanawiają się, czy to uzdrowi system. CIEKAWOŚĆ.

TVP Kultura godz. 22:25

Szczur w koronie - film dokumentalny, Polska 2005, reż. Jacek Bławut (46 min)

32-letni Michał jest alkoholikiem. Reżyser śledzi jego losy bohatera, dylematy, bezsilność w walce z nałogiem. To nie jest przyjemne, ani łatwe, ale WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.