Program TV na dziś: "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" z Tomem Hanksem i Sandrą Bullock, "Gorący pościg" z Reese Witherspoon i Sofią Vergarą i jeszcze raz "Bodo" [POLECAJ TV - 09.03.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 09.03

Dzisiaj nie dorzucam we wstępie żadnych pomiętych w zestawieniu rzeczy, więc przedłużał nie będę. Zwracam tylko Waszą uwagę, że dopisały dzisiaj niezłe filmy dokumentalne. Ale i filmów do zabawy i zamyślenia nie brakuje.

Polecaj TV wraca oczywiście jutro, a dzisiaj dobrej życzę środy. I spokojnej.

FILM

Stopklatka TV godz. 20:00

Dom zły - dramat kryminalny, Polska 2009, reż. Wojciech Smarzowski, wyk. Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Kinga Preis, Bartłomiej Topa (105 min)

Bieszczady, zimowy dzień stanu wojennego. W związku ze śledztwem w sprawie morderstwa zespół operacyjno-dochodzeniowy pod dowództwem porucznika Mroza prowadzi wizję lokalną w gospodarstwie Dziabasów. Żadne słowa nie oddadzą nastroju, który udało się stworzyć Smarzowskiemu. DZIEŁO TYLEŻ WYBITNE, CO PRZERAŻAJĄCE.TVN 7 godz. 20:00

Strasznie głośno, niesamowicie blisko (Extremely Loud And Incredibly Close) - dramat obyczajowy, USA 2011, reż. Stephen Daldry, wyk. Tom Hanks, Thomas Horn, Sandra Bullock, Max von Sydow (129 min)

Dzięki ojcu pełen energii 11-letni Oskar wierzy, że jego dzieciństwo jest wyjątkowe. Gdy ojciec ów ginie 11 września 2001 roku w ataku na WTC, chłopiec na własny sposób próbuje radzić sobie ze stratą. Przejmujący, nominowany w dwóch kategoriach do Oscara film. DO ZOBACZENIA.

HBO godz. 20:10

Gorący pościg (Hot Pursuit) - komedia, USA 2015, reż. Anne Fletcher, wyk. Reese Witherspoon, Sofia Vergara, Matthew Del Negro, Michael Mosley (84 min)

Powtórka niedzielnej premiery. Piekielnie seksowna wdowa po mafioso ma być koronnym świadkiem w procesie innych członków mafii. Ale żeby mogła tym świadkiem być, musi dotrzeć do sądu, co z oczywistych powodów łatwe nie jest. A pomaga jej cokolwiek nieporadna, ale oddana swojej pracy policjantka. NIC WIELKIEGO, PRÓCZ PRZYJEMNOŚCI.

Ale kino+ godz. 21:55

Dyplomacja (Diplomatie) - dramat historyczny, Francja/Niemcy 2014, reż. Volker Schlöndorff, wyk. André Dussollier, Niels Arestrup, Burghart Klaussner, Burghart Klaußner (80 min)

Teatralne, bo scenariusz na podstawie własnej sztuki napisał francuski dramaturg Cyril Gely. Hitler wydaje rozkaz, żeby zrównać Paryż z ziemią. Wysłannik francuskiego ruchu oporu spotyka się z niemieckim generałem i gubernatorem miasta, by rozegrać emocjonującą rozgrywkę psychologiczną. DO POMYŚLENIA.

TVP 2 godz. 22:25

Legalna blondynka 2 (Legally Blonde 2: Red, White & Blonde) - komedia, USA 2003, reż. Charles Herman-Wurmfeld, wyk. Reese Witherspoon, Sally Field, Regina King, Jennifer Coolidge (90 min)

Druga opowieść o różowej prawniczce Elle Woods, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Tym razem wyrusza do Waszyngtonu, by na Kapitolu walczyć o prawa zwierząt. OCZYWIŚCIE BANAŁ, ALE PRZYJEMNY

Stopklatka TV godz. 22:25

Zajście awaryjne (Miss Conception) - komedia romantyczna, USA/Niemcy/Wielka Brytania 2008, reż. Eric Styles, wyk. Heather Graham, Mia Kirshner, Tom Ellis, Will Mellor (99 min)

Pani ma 33 lata i bardzo chce mieć potomstwo. Jej narzeczony przeciwnie, nie chce. Więc rozstaje się z nim. I właśnie wtedy pan doktor informuje ją, że dopadła ją przedwczesna menopauza i ma tylko cztery dni, żeby zajść w ciążę. A zatem pani rusza w pościg za potencjalnym ojcem i nie cofnie się przed niczym. NIESTETY, MAŁO ŚMIESZNE I ANI TROCHĘ NIE ROMANTYCZNE.

TVN godz. 22:30

Przetrwanie (The Grey) - dramat przygodowy, USA 2011, reż. Joe Carnahan, wyk. Liam Neeson, Dermot Mulroney, Frank Grillo, James Badge Dale (117 min)

Samolot rozbija się na Alasce, w jej części bardzo surowej i odludnej. Ludzie, którzy z katastrofy ocaleli mierzą się teraz z nieprzychylną naturą, i ze sobą wzajemnie. A największą ich nadzieją i szansą staje się jeden pan, ten który niedługo przed katastrofą na życie chęci nie miał wcale, a teraz rodzi się w nim prawdziwy wojownik. Nie będę wyjaśniał dlaczego, ale tak właśnie będzie. MOŻNA.

Polsat godz. 23:05

Zgadnij, kim jestem? (Wo shi shei) - komedia sensacyjna, Hongkong 1998, reż. Benny Chan, Jackie Chan, wyk. Jackie Chan, Michelle Ferre, Mirai Yamamoto, Ron Smerczak (108 min)

Komedia przygodowa z Jackie Chanem i ciosami jego w roli głównej. Tym razem mistrz karate i każdej innej walki jest tym razem samotnym komandosem, którego szefowie z CIA posyłają na pewną śmierć. A on na złość wszystkim zginąć nie chce. DO ZABAWY.

TVN 7 godz. 00:00

Zabójcza perfekcja (Virtuosity) - film SF, USA 1995, reż. Brett Leonard, wyk. Denzel Washington, Kelly Lynch, Russell Crowe, William Forsythe (106 min)

W Los Angeles policja stworzyła prototyp wirtualnego przestępcy, który oczywiście wymyka się spod kontroli. A były policjant, za cenę przywrócenia mu wolności i praw wszelakich ma go teraz wyeliminować. DOBRA ROBOTA.

SERIAL

TVP Seriale godz. 00:10

Bodo - serial biograficzny, Polska 2016, reż. Michał Kwieciński, Michał Rosa, wyk. Agnieszka Wosińska, Antoni Królikowski, Piotr Żurawski, Anna Pijanowska (55 min)

Powtórka pierwszego odcinka największej Polskiej serialowej premiery tej wiosny, czyli opowieść o największej gwieździe II RP od młodzieńczych początków, po smutny koniec. Ale zanim przejdziemy do tych przykrych rzeczy, poznajmy młodość Eugeniusza Bodo. WARTO DAĆ SZANSĘ.DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Uciekinier z Nowego Jorku (Song From The Forest) - film dokumentalny, Niemcy/USA 2013, reż. Michael Obert, wyk. Louis Sarno, Samedi Mathurin Bokombe, Brad Connor, Jim Jarmusch (95 min)

Amerykański muzykolog i etnolog Louis Sarno przed laty, po usłyszeniu muzyki Pigmejów uległ tak głębokiej nią fascynacji, że wyruszył do Afryki w poszukiwaniu jej źródła. A zauroczony plemieniem Bayaka zamieszkał wśród nich, nauczył się ich języka i poślubił Pigmejkę, z którą ma się syna. Po kilkunastu latach życia w Afryce, zabiera swojego syna do Nowego Jorku, który po raz pierwszy trafia z prawdziwej dżungli, do dżungli betonowej. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

13 Ulica godz. 22:00

Kobiety i mafia (Women and Mafia) - seria dokumentalna, Polska 2016 (60 min)

Nowy reportaż Ewy Ornackiej o losach kobiet związanych z Polską mafią, mafiami, czy jak je tam zwał. Żony najbardziej znanych mafiosów i gangsterów, ich dawne dziewczyny i narzeczone. Mówią o tym jak było, co u nich teraz. Nieźle to zrobione jest, tylko znowu mam wrażenie, że jesteśmy namawiani do tego, żeby im współczuć, ale czasami przychodzi to z wielkim trudem. CIEKAWOŚĆ.

HBO 2 godz. 22:00

Chuck Norris kontra komunizm (Chuck Norris vs. Communism) - film dokumentalny, Rumunia/Wielka Brytania/Niemcy 2015, reż. Ilinca Calugareanu, wyk. Irina Margareta Nistor, Ana Maria Moldovan, Dan Chiorean, Valentin Oncu (81 min)

O Rumunii, która pod rządami Nicolae Ceausescu była kompletnie zamknięta na świat. Ale ludzie po kryjomu przekazywali sobie kasety VHS z filmami, których gwiazdami byli m.in. Jean-Claude Van Damme, Sylvester Stallone i Chuck Norris. No i reżyserka filmu próbuje uzasadnić śmiałą tezę, że najbardziej niedocenionym przez władze wrogiem okazały się właśnie te kasety VHS. NIEZŁA ROBOTA.

BBC Brit godz. 23.00

O co walczy KKK? (KKK: The Fight for White Supremacy) - film dokumentalny, Wielka Brytania 2015, reż. Dan Murdoch (65 min)

Dokumentalista Dan Murdoch spotyka się z członkami Ku Klux Klanu. Jest świadkiem tajnych rytuałów i stara się zrozumieć motywy kierujące członkami organizacji. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.