Program TV na dziś: Szatański Jack Nicholson w "Czarownicach z Eastweek", efektowny Indiana Jones i Robert Downey Jr. w dramacie "Wszyscy twoi święci" [POLECAJ TV - 10.03.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

CZWARTEK 10.03

Oczywiście zaczniemy od tego, czego na liście nie znajdziecie, czyli od krótkiej wyliczanki. Zacznijmy od filmów, czyli m.in. "Nic śmiesznego" w Kino Polska o godz. 20:00, "Wyścig z czasem" z Denzelem Washingtonem w FilmBox o godz. 21:00, Jennifer Lopez w "Nigdy więcej" w AXN o godz. 22:00, "Ślepa furia" z Rutgerem Hauerem w TV Puls o godz. 22:30, "Blade, Wieczny Łowca 2" w TVN 7 o godz. 23:35 i "Hańba" Ingmara Bergmana z 1968 roku w TVP Historia o godz. 1:05. Co jeszcze? W TVP Polonia o godz. 19:25 nowy program Cezarego Ciszewskiego "Wolny ekran", a w TVP Kultura o godz. 23:25 drugi odcinek programu "Dezerterzy" Łukasza Orbitowskiego. Dzisiaj gościem będzie Anja Orthodox. No i prośba, żebyście zerknęli do działu z dokumentami, bo warto.

Polecaj TV rzecz jasna wraca do Was jutro, a dzisiaj zapraszam do listy i dobrego życzę czwartku.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Czarownice z Eastwick (The Witches of Eastwick) - horror komediowy, USA 1987, reż. George Miller, wyk. Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon, Michelle Pfeiffer (118 min)

Trzy przyjaciółki zakochują się w Darylu, bogatym i ekscentrycznym nieznajomym. Nie przeszkadza im, że muszą się nim dzielić. Pewnego dnia stwierdzają, że ich ukochany nie jest człowiekiem. JEŚLI OGLĄDAĆ, TO DLA NICHOLSONA, KTÓRY ROZCZULA.

TV 4 godz. 20:00

Szczęki (Jaws) - thriller, USA 1975, reż. Steven Spielberg, wyk. Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss, Lorraine Gary (130 min)

Dzisiaj, kiedy rekiny latają, przekopują się kanałami do centrów miast, mają po głów kilka, albo skórę odporną na armatnie kule i w ogóle są już zwykle megalodonami, a nie zwykłą rybą z ostrymi zębami, nikogo już "Szczęki" nie przestraszą, ale to pozycja klasyczna. I pod przewodem Spielberga, i w obsadzie zacnej. WYPADA ZNAĆ.Kino Polska godz. 20.00

Wściekły - film kryminalny, Polska 1979, reż. Roman Załuski, wyk. Bronisław Cieślak, Barbara Brylska, Wirgiliusz Gryń, Liliana Głąbczyńska (94 min)

W Opolu, w biały dzień, od strzału z karabinu ginie dziewczyna. Parę dni później w ten sam sposób zostaje zamordowany krakowski zegarmistrz. Kula zbrodniarza dosięga również ofiarę we Wrocławiu. Śledztwo prowadzi kapitan Zawada, który próbuje jakoś powiązać ze sobą ofiary. Są tacy, którzy widzą w Zawadzie pierwowzór Borewicza, ale to nie tak, przecież Borewicz urodził się w 1976 roku, a ten film powstał w przerwie między kolejnymi "07 zgłoś się". TROCHĘ BOREWICZOWSKIE.

HBO godz. 20:10

Żadnych dzieci (Sin hijos) - komedia, Argentyna/Hiszpania 2015, reż. Ariel Winograd, wyk. Diego Peretti, Maribel Verdu, Martin Piroyansky, Guadalupe Manent (97 min)

Premiera w telewizorze. Pan Gabriel ma 9-letnią córkę i unika angażowania się w romantyczne relacje z kobietami. Ale kiedy spotyka urzekającą Vicky chciałby swoją zasadę złamać. Niestety rzeczona panna Vicky chorobliwie nie lubi dzieci. ROZCZULAJĄCO SYMPATYCZNE.

Ale kino+ godz. 20:10

Brudny glina (Rampart) - dramat kryminalny, USA 2011, reż. Oren Moverman, wyk. Woody Harrelson, Cynthia Nixon, Anne Heche, Ice Cube (115 min)

Świetny, surowy film Williama Friedkina z Woodym Harrelsonem w roli skorumpowanego, agresywnego i aroganckiego policjanta nadużywającego władzy. Skąd taki bohater? Reżyser przy okazji premiery powiedział, że najlepsi policjanci jakich znał, mogliby spokojnie funkcjonować po drugiej stronie barykady. I trudno się z tym nie zgodzić. Ale pozostaje pytanie, jak cienka jest granica między prawem a bezprawiem? WARTO ZOBACZYĆ.

TVP Kultura godz. 20:20

Skrzypek na dachu (Fiddler on the Roof) - musical, USA 1971, reż. Norman Jewison, wyk. Chaim Topol, Norma Crane, Leonard Frey, Molly Picon (173 min)

Wybitnie zaśpiewana i tak sfilmowana historia ubogiego mleczarza, żyjącego w niewielkiej wiosce, gdzieś na Ukrainie. Pewnego dnia jego żona postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i wydać za mąż trzy z ich pięciu córek, a w tle rewolucyjny zamęt. Z nieśmiertelną frazą "gdybym był bogaty", którą śpiewam sobie każdego ranka ciężko unosząc powieki. RZECZ WYBITNA.

TVP 2 godz. 20:40

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka (Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest) - film przygodowy, USA 2006, reż. Gore Verbinski, wyk. Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Bill Nighy (144 min)

Kolejna powtórka z powtórki powtórki. Fabuła jest prosta. Otóż okazuje się, że przed kilkunastu laty pragnąc zostać kapitanem, Jack Sparrow dobił niebanalnego targu z demonicznym Davy Jonesem. Jak zawsze spektakularne i oparte na szaleństwie pana Deppa. DUŻE WIDOWISKO.

TNT godz. 21:00

Amerykanin w Paryżu (An American in Paris) - musical, USA 1951, reż. Vincente Minnelli, wyk. Gene Kelly, Leslie Caron, Oscar Levant, Georges Guetary (130 min)

Śpiewana i tańczona opowiastka o byłym żołnierzu armii amerykańskiej, który po zakończeniu II wojny światowej osiedla się w Paryżu i chce zostać malarzem, a przy okazji zakochuje się w pięknej dziewczynie, która niestety jest narzeczoną przyjaciela. WIELKA PRZYJEMNOŚĆ.

TVN godz. 22:30

Indiana Jones i świątynia zagłady (Indiana Jones and the Temple of Doom) - film przygodowy, USA 1984, reż. Steven Spielberg, wyk. Harrison Ford, Kate Capshaw, Ke Huy Quan, Amrish Puri (118 min)

Dość powszechnie uważa się ten film za najgorszą część przygód Indiany Jonesa. Ale nawet jeśli to prawda - a ja uważam, że nie jest to prawda - to i w kontekście jakości i wdzięku pozostałych części nie oznacza to, że nie jest dobry. A jest. Mamy lata 30. XX w. Archeolog Indiana Jones w indyjskiej dżungli znajduje tajemniczą kopalnię, w której dzieci są zmuszane do niewolniczej pracy. By je ocalić, musi do spółki z urodziwą i nad wyraz sprawną szansonistką i niezwykle sprytnym młodzieńcem stawić czoła mordercom. ŚWIĘTO DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI.TVP 1 godz. 23:15

Zapaśnik (The Wrestler) - dramat obyczajowy, USA/Francja 2008, reż. Darren Aronofsky, wyk. Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood, Mark Margolis (104 min)

U schyłku lat 80. niejaki Randy "The Ram" był mistrzem zapasów w stylu wolnym. Teraz były zapaśnik próbuje ułożyć sobie życie, ale pojawia szansa walki z dawnym rywalem, więc plan się rozwala w drobny mak. Za swoją rolę Rurke dostał nominację do Oskara i statuetki Złotego Globa i BAFTA, Marisa Tomei dostała oskarową nominację, Globa dostał też Springsteen na piosenkę, a reżyser Złotego Lwa w Wenecji. MONE I BARDZO DOBRE.TVP 2 godz. 23:20

Wszyscy twoi święci (A Guide To Recognizing Your Saints) - dramat kryminalny, USA 2006, reż. Dito Montiel, wyk. Dianne Wiest, Robert Downey Jr., Shia LaBeouf, Melonie Diaz (95 min)

Pisarz Dito Montiel wraca po piętnastu latach do Nowego Jorku, aby spotkać się z umierającym ojcem. Podczas podróży wspomina trudne dzieciństwo spędzone w dzielnicy Queens. BARDZO DOBRA ROBOTA.

TV Puls godz. 00:05

Dzieci kukurydzy (Children of the Corn) - horror, USA 2009, reż. Donald P. Borchers, wyk. David Anders, Kandyse McClure, Daniel Newman, Preston Bailey (85 min)

Małżeństwo w kryzysie jedzie sobie przed dzikie i odludne okolice Stanów, aż trafia do wyludnionego miasteczka. A w nim na dziecięcą, ale zabójczą sektę, która wybiła najpierw dorosłych tubylców, a teraz zabiera się do nowych gości. Tyle, że pojawia się ziarno niepewności. MOMENTAMI NIEZŁE, SZKODA ŻE TAK MAŁO TYCH MOMENTÓW.

SERIAL

TVP 1 godz. 20:30

Ojciec Mateusz 15 (188) - serial kryminalny, Polska 2016, reż. Jakub Miszczak, wyk. Artur Żmijewski, Maciej Tomaszewski, Michał Piela, Olga Bończyk (41 min)

Odcinek nowej serii, więc o nim wspominam, żeby przypomnieć, że jest. DO ZOBACZENIA.

Canal+ godz. 21:00

Piraci 3 (Black Sails 3) - serial przygodowy, USA 2016, wyk. Zach McGowan, Toby Stephens, Luke Arnold, Jessica Parker Kennedy (2x60 min)

Premiera dwóch kolejnych odcinków serii trzeciej. Znakomicie zrealizowany, ze świetnymi zdjęciami i mocnymi charakterami. MAJĄ ROZMACH!

FOX godz. 22:00

Homeland 5 - serial obyczajowy, USA 2015, wyk. Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, F. Murray Abraham (2x55 min)

Premiera trzeciego i czwartego odcinka najnowszego sezonu, jednego z moich ulubionych - niezmiennie od kilku lat - sensacyjnych seriali. Niesamowite jak z sezonu na sezon, po wyczerpaniu wiodących wątków, scenarzyści potrafią znajdować nowe pomysły i obszary do zagospodarowania. W tym sezonie przenosimy się do Niemiec. I jeśli dotychczas scenarzyści mieli dobrą intuicję zajmując się kolejnymi tematami, a wiemy, że mieli, to wchodzimy właśnie w okres bardzo intensywnej zimnej wojny z Rosją. REWEACJA, POLECAM BARDZO.

DOKUMENT

Polsat Viasat History godz. 21:00

Medycyna sądowa w pogoni za kryminalistami (Catching History's Criminals: the Forensics Story) - seria dokumentalna, Wielka Brytania 2015 (70 min)

Niezła seria dokumentalna o medycynie sądowej, jednej z najbardziej fascynujących dziedzin nauki, która wydała bezwzględną walkę kryminalistom. Doktor Gabriel Weston wnikliwie analizuje jej historię. DOBRA ROBOTA I CIEKAWOŚĆ DUŻA.

BBC Earth godz. 21:00

Andrew Marr: Historia świata (Andrew Marr's History of the World) - serial dokumentalny, Wielka Brytania 2012, prowadzący Andrew Marr (60 min)

Drugi z czterech odcinków znakomitej opowieści o nas i naszym świecie. Andrew Marr to jeden z najlepszych dziennikarzy brytyjskich. Jakiś czas temu od zwykłej codziennej młócki przeszedł do poznawania i tłumaczenia świata z zupełnie innej perspektywy. Zrealizował już podobne serie o Wielkiej Brytanii i nie tylko. Teraz przemierza czas i przestrzeń, opowiadając nam o najważniejszych momentach i postaciach w dziejach cywilizacji. A, że budżet tam przydzielono mu niezgorszy, więc wykorzystuje rekonstrukcje wydarzeń i grafikę komputerową, by powołać do życia zaginione światy. Ukazuje kampanie wojskowe, historie miłosne, skrytobójstwa, odkrycia nauki i medycyny oraz klęski żywiołowe, które miały wpływ na dzieje świata. ZNAKOMITE.Planete+ godz. 21:20

Mecze o polskość - film dokumentalny, Polska 2012, reż. Leszek Staroń (35 min)

Początek lat 20. minionego wieku na Górnym Śląsku to okres, w którym powstło wielu klubów piłkarskich. I ten dokument opowiada właśnie o tym okresie i o tych klubach. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

Planete+ godz. 22:00

Nadejdą jeszcze chwile - film dokumentalny, Polska 2015, reż. Leszek Staroń (55 min)

Historia klubu Polonia Bytom, od momentu reaktywacji po II wojnie światowej, do czasów współczesnych. NIE TYLKO DLA KIBICÓW, BO TO KAWAŁ HISTORII.

Planete+ godz. 23:05

Dalsze losy porno-gwiazd (After Porn Ends) - film dokumentalny, USA 2012, reż. Bryce Wagoner (95 min)

Reżyser sprawdza, jak kariera w cokolwiek nietypowym środowisku wpłynęła na aktorów i aktorki porno, którzy obecnie starają się wieść normalne życie.

Skomentuj:
Program TV na dziś: Szatański Jack Nicholson w "Czarownicach z Eastweek", efektowny Indiana Jones i Robert Downey Jr. w dramacie "Wszyscy twoi święci" [POLECAJ TV - 10.03.2016]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX