Program TV na dziś: Bruce Willis i "Armageddon" i Tim Robbins w "Graczu" [POLECAJ TV - PIĄTEK]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 15.04

I jak zwykle nie zwlekając wspomnę tu tylko o rzeczach, których na liście nie ma, i puszczam Was dalej. A co spoza listy? Oczywiście - wszak to piątek - o godz. 22:40 w TVP Kultura "Tygodnik kulturalny" Michała Chacińskiego, w History o godz. 22:00 kolejny premierowy odcinek "Wikingów", w Polsacie o godz. 22:05 "Saga Zmierzch: Zaćmienie", a w TVN 7 o godz. 22:20 "Beowulf" Roberta Zemeckisa z 2007 roku.

Przy okazji zapraszam w sobotnie południe do TOK FM na mój "Program Telewizyjny", w którym z najlepszym fachowcem spróbuję wyjaśnić co chciał powiedzieć szef TVP tłumacząc pokrętnie, że oglądalność TVP pod jego przewodem spada, bo widzów jest coraz więcej. Nie będzie łatwo. Ale będzie ciekawie.

Polecaj TV oczywiście czekał będzie na Was codziennie, a tymczasem dobrego życzę piątku.

FILM

TVN godz. 20:00

Shrek Trzeci (Shrek the Third) - film animowany, USA 2007, reż. Raman Hui, Chris Miller (92 min)

Kolejna partia przygód zielonego gościa, który chciałby żyć spokojnie, ale mu się nie udaje, bo życie pakuje go w coraz to nowe kłopoty. Teraz na przykład każą mu być królem, ale on nie chce, więc szuka innego. Trzeci raz, a nadal BAWI BARDZO.

TV 4 godz. 20:00

Dylan Dog: Detektyw mroku (Dylan Dog: Dead of Night) - horror SF, USA 2010, reż. Kevin Munroe, wyk. Brandon Routh, Anita Briem, Sam Huntington, Taye Diggs (100 min)

W świecie pełnym potworów, wampirów i innych cudaków niebezpiecznych, pan detektyw, ku naszej zabawie cokolwiek przestraszony próbuje się odnaleźć i z potworami walczyć. W czym oczywiście pomoże mu moc, którą obdarzony został. SZAŁU BRAK, ALE ZABAWA I OWSZEM, TROCHĘ.Stopklatka TV godz. 20:00

Kochankowie (Two Lovers) - dramat obyczajowy, USA 2008, reż. James Gray, wyk. Joaquin Phoenix, Gwyneth Paltrow, Isabella Rossellini, Vinessa Shaw (106 min)

Młody człowiek mieszka z rodzicami martwiącymi się o niego, bo emocjonalnie jest jakiś wycofany. Zapraszają więc na kolację małżeństwo z córką, licząc na to, że się zbliżą. Tymczasem on poznaje atrakcyjną sąsiadkę, ale to tylko komplikuje sprawę. AKTORSKO DOBRE.

HBO godz. 20:10

Party Girl - dramat obyczajowy, Francja 2014, reż. Claire Burger, Samuel Theis, Marie Amachoukeli-Barsacq, wyk. Samuel Theis, Angélique Litzenburger, Joseph Bour, Mario Theis (92 min)

Premiera w telewizorze. Dwie nagrody w Cannes, nominacje do Cezara i Europejskiej Nagrody Filmowe. Pani Andżelika ma lat 60, ale nadal jest hostessą w nocnym barze i tempa nie zwalnia. I jest pewien pan Majkel, który od lat jest jej klientem, od lat jest w niej zakochany, i nareszcie zdecydował się poprosić ją o rękę. No i pytanie, czy pani zdecyduje się ustatkować u jego boku. DO POMYŚLENIA, ALE I DO WIECZORNEGO ODPOCZYNKU.TVP Kultura godz. 20:25

Gracz (The Player) - komediodramat, USA 1992, reż. Robert Altman, wyk. Tim Robbins, Greta Scacchi, Whoopi Goldberg, Fred Ward (124 min)

Dwa Złote Globy i trzy nominacje do Oscara dla czarnej komedii, w której obiecujący producent filmowy dostaje pocztówkę z pogróżkami od dawnego kolegi, którego - wydaje mu się - zamordował był jakiś czas temu. Ale jeśli tak, to skąd ten list? Ani chybi ktoś zamierza go szantażować. DOBRE TO JEST.

TVP 1 godz. 21:25

Dom dusz (The House of Spirits) - dramat obyczajowy, Niemcy/Dania/USA/Portugalia 1993, reż. Bille August, wyk. Meryl Streep, Glenn Close, Jeremy Irons, Winona Ryder (141 min)

Adaptacja rodzinnej kroniki "Dom duchów", napisanej przez Isabel Allende, bratanicę zamordowanego podczas zamachu stanu prezydenta Chile, Salvadora Allende, czyli dzieje mieszczańskiej rodziny chilijskiej na przestrzeni pięćdziesięciu lat. BARDZO INTERESUJĄCE.

Canal+ godz. 21:00

Pojedynek na pustyni (Beyond The Reach) - thriller, USA 2014, reż. Jean-Baptiste Léonetti, wyk. Michael Douglas, Hanna Mangan Lawrence, Jeremy Irvine, Ronny Cox (87 min)

Premiera w telewizorze. Bogaty i niezwykle wpływowy biznesmen podczas tropienia zwierzęcia, które zaplanował sobie jako myśliwy życia pozbawić, zabija przypadkiem człowieka. I byłby sobie uciekł nikomu nic nie mówiąc, bo to na pustkowiu i nikt by się nie dowiedział, ale nie polował sam. Miał przewodnika, który nie chce jego pieniędzy i zamiaruje o zdarzeniu odpowiednie poinformować władze. A do tego pan biznesmen dopuścić nie może. No i to o tym z grubsza. NIE JEST TO KINO WIELKIE, ALE BARDZO DOBRZE ZAGRANE I Z SENSEM.TVN godz. 21:55

Armageddon - film SF, USA 1998, reż. Michael Bay, wyk. Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Liv Tyler, Ben Affleck (153 min)

Bruce Willis ratuje świat dzięki swej wyjątkowości, przebojowości i reszcie przymiotów, oraz przypisanych mu przez scenariusz umiejętności posługiwania się wielkimi wiertłami. A wraz z nim zięć jego, który tym samym udowodnić chce teściowi, że na zięcia się nadaje. A wszystko w wyjątkowo imponującym tempie i okolicznościach niebywałych. BRUCE WILLIS ZAWSZE DOBRZE ROBI.

TV 6 godz. 23:00

Lizzie Borden chwyta za siekierę (Lizzie Borden Took an Ax) - dramat kryminalny, USA 2014, reż. Nick Gomez, wyk. Christina Ricci, Billy Campbell, Clea DuVall, Gregg Henry (91 min)

Świetna rola Christiny Ricci, to przede wszystkim. Scenariusz ponoć na prawdzie oparty, co sprawia, że dreszczyk większy jeszcze. Jest koniec XIX w. w Ameryce. Niejaka Lizzie Borden znajduje ciała brutalnie zamordowanych ojca i macochy. Policja rozpoczyna śledztwo, które wskazuje, że sprawczynią dokonanego za pomocą siekiery mordu jest sama Lizzie. Ale jej adwokat utrzymuje, i próbuje udowodnić, że tak delikatnej budowy dziewczę nie mogło siekierą wymachiwać z taką mocą. Jest nastrój, jest suspens, i WARTO ZOBACZYĆ..

TVP Kultura godz. 23:35

Zabójstwo (The Killing) - film kryminalny, USA 1956, reż. Stanley Kubrick, wyk. Sterling Hayden, Coleen Gray, Vince Edwards, Jay C. Flippen (85 min)

Filmy, które zmieniły Amerykę. Osią akcji jest misterny plan napadu opracowany przez byłego więźnia. Celem tegoż skoku jest tor wyścigów konnych, a stawką 2 miliony dolarów. Czyli na dzisiejsze dolary trzeba by przemnożyć kilka, jeśli nie kilkanaście razy. NIEŹLE SIĘ PATRZY.

SERIAL

BBC HD godz. 21:30

Nadkomisarz Banks (DCI Banks) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2011, reż. Paul Whittington, wyk. Stephen Tompkinson, Jack Deam, Lorraine Burroughs, Colin Tierney (2x90 min)

Jeszcze raz od początku. Bardzo angielski w formie i treści serial kryminalny. Nie jest to najlepszy z tych, które widziałem, ale ma styl. Oto nadkomisarz Banks i jego partnerka sierżant Annie Cabbot badają sprawę podpalenia, wskutek którego spłonęły dwie barki. Sprawa wygląda na prostą, ale oczywiście za wszystkim kryje się kolejne dno. DOBRE WRAŻENIE.DOKUMENT

Planete+ godz. 21.00

Brzmienie lat 90. (Welcome to the 90') - serial dokumentalny, Niemcy 2014, reż. Frank Ilgener, Katharina Vollmeyer, Stephanie Schäfer, Matthias Reitze (4x52 min)

Cztery z czterech części, czyli cała barwna podróż przez niezwykłą na wielu poziomach dekadę. I nie ogranicza się wyłącznie do historii muzyki tego okresu, ale jest to również przegląd zjawisk, osobowości i osobliwości. DUŻA CIEKAWOŚĆ.

HBO 2 godz. 22:45

Terroryzm: Dylematy frontu domowego (Homegrown: The Counter-Terror Dilemma) - film dokumentalny, USA 2016, reż. Greg Barker (86 min)

Problem terroryzmu rodzącego się w Stanach, za sprawą amerykańskich obywateli i przybyszów, którzy nawracają się na radykalny islam. A takich osób jest coraz więcej. Sprawa pokazana z perspektywy pracowników agencji rządowych z perspektywy członków amerykańskiej społeczności muzułmanów. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.