Program TV na dziś: Mark Ruffalo w kryminale "Zodiak" i Rowan Atkinson w "Wyścigu szczurów" [POLECAJ TV - 20.04.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

ŚRODA 20.04

Zanim przejdę do poleceń z listy, wspomnieć muszę o tym, że w TVP 2 o godz. 22:20 obejrzeć możecie galę wręczania Nagród Akademii Fonograficznej "Fryderyków". Niezbyt mnie to - przyznam z bólem - interesuje kto ze statuetką wyjdzie zgrabną, chociaż jako akademik powinienem pewnie czuć jakieś podniecenie. Ciekaw jestem tylko na ile mój gust pokrył się z gustami akademii, i czy moje punkty na coś się przydały moim faworytom.

Po informacje o innych dzisiejszych specjałach odsyłam do listy. Zapraszam do Polecaja TV codziennie, a dzisiaj udanej życzę środy. Bardzo.

FILM

TVN 7 godz. 20:00

Zodiak (Zodiac) - film kryminalny, USA 2007, reż. David Fincher, wyk. Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Anthony Edwards, Robert Downey Jr. (158 min)

Psychopatyczny morderca koniecznie chce na zwrócić na siebie uwagę świata, i robi to w charakterystyczny dla psychopatów sposób. Jego tożsamość można będzie ustalić kiedy komuś uda się odszyfrować kod zawarty w listach. A potem to już świetnie zagrane starcie ciał i umysłów A najbliższy rozwiązania zagadki mordercy jest rysownik dowcipów politycznych. POD WYSOKIM NAPIĘCIEM.

TV Puls godz. 20:00

Wyścig szczurów (Rat Race) - komedia, USA/Kanada 2001, reż. Jerry Zucker, wyk. Rowan Atkinson, Whoopi Goldberg, John Cleese, Cuba Gooding Jr. (103 min)

Ekscentryczny milioner proponuje szóstce losowo wybranych osób udział w wyścigu. Ten, kto pierwszy dotrze do oddalonej o 500 mil mieściny i otworzy bagażową skrytkę na miejscowym dworcu kolejowym, wygra dwa miliony dolarów. I to jest pretekst do lawiny gagów i mniej lub bardziej zabawnych scenek rodzajowych. Zgrane niestety bardzo, ale NADAL MOŻE CIESZYĆ.Canal+ Film godz. 20:00

Serena - dramat obyczajowy, USA/Francja/Czechy 2014, reż. Susanne Bier, wyk. Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Rhys Ifans, Sean Harris (105 min)

Premiera w telewizorze. Przenosimy się w okoliczności lat 30. Niedawno minionego wieku. Pani wychodzi za mąż. I kiedy okazuje się, że jest bezpłodna, a ewentualny spadek po mężu odziedziczy nieślubny syn jego, postanawia się rzeczonego syna pozbyć. Jako i jego mamusi. DO ZOBACZENIA.

TV 4 godz. 20:00

Klucz do koszmaru (The Skeleton Key) - horror, USA/Niemcy 2005, reż. Iain Softley, wyk. Kate Hudson, Gena Rowlands, John Hurt, Peter Sarsgaard (104 min)

Pani zostaje opiekunką sparaliżowanego pana i jako opiekunka dostaje klucz, którym otworzyć może każde drzwi w domu. Ale dostaje też przestrogę, żeby jednych, szczególnych drzwi pod żadnym pozorem nie otwierać. Nieźle zagrane, i MOŻNA SIĘ PRZESTRASZYĆStopklatka TV godz. 20:00

88 minut (88 Minutes) - thriller, USA/Niemcy 2007, reż. Jon Avnet, wyk. Al Pacino, Alicia Witt, Leelee Sobieski, Amy Brenneman (107 min)

Wykładowca w college'u odbiera dziwny telefon. Głos w słuchawce informuje go, że zostało mu 88 minut życia. Musi więc dowiedzieć się, kto chce go zabić i albo go uprzedzić, albo w inny sposób pozbawić go tej przyjemności. JEST NAPIĘCIE.

TV Puls godz. 22:10

Wasza wysokość (Your Highness) - komedia przygodowa, USA 2011, reż. David Gordon Green, wyk. Danny McBride, James Franco, Natalie Portman, Justin Theroux (103 min)

Samolubny książę musi pomóc bratu uratować narzeczoną, która została porwana przez okrutnego czarownika. W misji pomaga im piękna wojowniczka. TAK GŁUPIE JAK ŚMIESZNE. ZABAWA BEZ SMAKU, I GRUBYMI SZYTA NIĆMI, ALE DOBRA.Stopklatka TV godz. 22:15

Vicky Cristina Barcelona - komediodramat, USA/Hiszpania 2008, reż. Woody Allen, wyk. Rebecca Hall, Scarlett Johansson, Javier Bardem, Penélope Cruz (92 min)

Młode Amerykanki przylatują do Barcelony na wakacje. Jedna ma niebawem wyjść za mąż, a pobyt w Europie chce poświęcić pisaniu pracy magisterskiej na temat tożsamości narodowej Katalończyków. Druga nieustannie poszukuje nowych inspiracji i wrażeń. Pewnego wieczoru obie dziewczęta wybierają się na wernisaż do jednej z galerii. Tam uwagę jednej z nich zwraca pewien artysta, a weekend spędzony ze zwariowanym Hiszpanem odmienia życie obu młodych pań. DO PRZYJEMNEGO ZOBACZENIA.

Polsat godz. 23:10

Spadaj, tato (That's My Boy) - komedia, USA 2012, reż. Sean Anders, wyk. Adam Sandler, Andy Samberg, Leighton Meester, Justin Weaver (116 min)

Pan został tatą kiedy miał lat niespełna trzynaście, ale kontaktu ze swoim synem, który teraz przygotowuje się do ślubu, nie miał od lat. No i teraz postanowił to zmienić, To znaczy zepsuć synkowi wesele postanowił. Oczywiście bez złych intencji. NIESAMOWICIE GŁUPIE.

TVN godz. 23:15

Armageddon - film SF, USA 1998, reż. Michael Bay, wyk. Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Liv Tyler, Ben Affleck (153 min)

Bruce Willis ratuje świat dzięki swej wyjątkowości, przebojowości i reszcie przymiotów, oraz przypisanych mu przez scenariusz umiejętności posługiwania się wielkimi wiertłami. A wraz z nim zięć jego, który tym samym udowodnić chce teściowi, że na zięcia się nadaje. A wszystko w wyjątkowo imponującym tempie i okolicznościach niebywałych. BRUCE WILLIS ZAWSZE DOBRZE ROBI.

Stopklatka TV godz. 00:15

Trzy kolory: Czerwony (Trois couleurs: Rouge) - dramat psychologiczny, Polska/Szwajcaria/Francja 1994, reż. Krzysztof Kieślowski, wyk. Irene Jacob, Jean-Louis Trintignant, Jean-Pierre Lorit, Frédérique Feder (95 min)

Ostatni film z "kolorowej" trylogii pana Kieślowskiego. Modelka potrąciła psa i chce oddać go właścicielowi, który okazuje się podsłuchującym sąsiadów emerytowanym sędzią. I zaprzyjaźniają się, ale wszystko ma swój kontekst i podtekst. Film, którego chyba nie zrozumiałem, niemniej POZYCJA KLASYCZNA.

SERIAL

Ale kino+ godz. 20:10

Układ 2 (Mammon 2) - serial kryminalny, Norwegia 2016, wyk. Jon Oigarden, Terje Stromdahl, Ingjerd Egeberg, Alexander Tunby Rosseland (58 min)

Premiera odcinków 5 i 6. Znowu jest niespiesznie, znowu jest mrocznie, ale przede wszystkim znowu wciąga. SZAŁ ŚREDNI, ALE WCIĄGAAXN godz. 22:00

Mad Dogs - serial komediowy, USA 2015, wyk. Ben Chaplin, Michael Imperioli, Romany Malco, Steve Zahn (52 min)

Premiera odcinka czwartego świetnego, zrealizowanego dla Amazona serialu o gościach po czterdziestce, którym zamarzyło się świętowanie wcześniejszego przejścia na emeryturę starego kumpla w Belize, czyli w miejscu, które można śmiało określić rajem na ziemi. No i byłoby pięknie, gdyby nie okazało się, że zostali wpakowani w niezłe zamieszanie i wplątują się w zagrażającą ich życiu intrygę. Przeciwko sobie będą mieli i mafię i Policję, tajne i nietajne służby i lokalesów. A wszystko podlane oczywiście absurdalnym humorem i świetnymi dialogami. DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.DOKUMENT

TVP Kultura godz. 20:20

Off Road - film dokumentalny, Włochy 2013, reż. Elisa Amoruso (65 min)

Rzecz o pani Beatrice, która prowadzi w Rzymie warsztat samochodowy, ale niektórzy klienci pamiętają ją jako wąsatego twardziela Pino, który to twardziej już po zmianie płci, jako kobieta zakochał(a) się w opiekunce swojej niedołężnej mamy, i wyciąga ją i jej syna z rodzinnego koszmaru. Może streściłem to nieco krotochwilnie, ale to bardzo ciekawy dokument o tym co tak naprawdę nas definiuje. CIEKAWOŚĆ JEST.

HBO 2 godz. 21:00

Can't Stand Losing You: Przetrwać z The Police (Can't Stand Losing You: Surviving The Police) - film dokumentalny, USA 2012, reż. Lauren Lazin, Andy Grieve, wyk. Stewart Copeland, Sting, Andy Summers (80 min)

W 2007 r. muzycy The Police podjęli decyzję o reaktywacji i wyruszyli razem na światową trasę koncertową. Film pokazuje początki The Police, próbuje dojść do źródeł sukcesu zespołu, potem przeanalizować przyczyny rozpadu oraz drogę do pojednania. Choćby chwilowego. Są też niepublikowane wcześniej zdjęcia i nagrania. DUŻA CIEKAWOŚĆ I PRZYJEMNOŚĆ.

TVP 1 godz. 21:20 (powt. 1:05)

Ucieczka z piekła - film dokumentalny, Polska 2016, reż. Ernest Saj (55 min)

Twórcy filmu dotarli do urzędnika, który pracował w Jugendamt, organizacji ds. zarządzania dziećmi i młodzieżą w Niemczech. A film jest o dramatycznych historiach ludzi, którym utworzona w 1922 roku organizacja odebrała dzieci. PORUSZAJĄCE.

Planete+ godz. 22:00

Medycyna pod dyktando (Medicine Under Influence) - film dokumentalny, Francja 2015, reż. Romain Icard (52 min)

Dziennikarskie śledztwo w sprawie wprowadzenia na rynek trzech kontrowersyjnych leków: Vioxx, Victrelis i Gardasil, które mogły przyczynić się do śmierci pacjentów w USA. A tak naprawdę o tym to, jak farmaceutyczne lobby tworzy nieistniejące choroby, by móc potem produkować i sprzedawać drogie leki. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 22:25

Navy Seals kontra zombie (Navy Seals: Battle for New Orleans) - horror SF, USA 2015, reż. Stanton Barrett, wyk. Ed Quinn, Michael Dudikoff, Rick Fox, Chad Lail (97 min)

Po wybuchu epidemii w Nowym Orleanie pojawiają się coraz większe zastępy zombie, więc dzielni komandosi muszą zawalczyć z nimi o życie własne i przyszłość świata. Plus zaskoczenie, znany jako "Amerykański Ninja" sprzed lat wielu pan Michael Didikoff ciągle w fizycznej formie niezłej, i nadal jest aktorem kiepskim. NIE JEST PORYWAJĄCO GŁUPIE, ALE POWINNO WYSTARCZYĆ.