Program TV na dziś: J.K. Simmons w rewelacyjnym "Whiplash" i huczny finał w serialu "Wikingowie" [POLECAJ TV - 22.04.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

PIĄTEK 22.04

Zacznę jak zwykle od tego, co nie zmieściło się na liście. Przypominam więc, że skoro to piątek, to w TVP Kultura o godz. 22:50 "Tygodnik kulturalny", a zupełnie bez okazji, w TV Puls długi wieczór z Van Dammem, czyli o godz. 20:00 na wesoło "Za ciosem", a o godz. 21:55 "Korpus weteranów" sensacyjnie i mocno. Poza tym m.in. rozczulająca komedia z 1986 roku "Krokodyl Dundee" w Paramount o godz. 22:00, w TNT o godz. 00:30 kontynuacja kultowego, chociaż poszarzałego już horroru "A jednak żyje", a w TVN 7 na zaśnięcie absolutnie głupia komedia z Paris Hilton o godz. 23:55. Reszta na liście.

Polecaj oczywiście wraca jutro, a dzisiaj życzę miłego piątku.

FILM

TVN godz. 20:00

Shrek Forever (Shrek Forever After) - film animowany, USA 2010, reż. Mike Mitchell (93 min)

Zaklęcie przenosi Shreka do alternatywnej rzeczywistości rządzonej przez niegodziwego karła. I teraz ma zaledwie dobę, by odwrócić zaklęcie i przywrócić światu dawną postać, a kłopot w tym, że najpierw musi dawnych przyjaciół przekonać, że go kiedyś znali. CIĄGLE BAWI.

TVN 7 godz. 20:00

Rybki z ferajny (Shark Tale) - film animowany, USA 2004, reż. Bibo Bergeron, Vicky Jenson, Rob Letterman (90 min)

Bardzo sympatyczna komedyjka animowana o rybce, podrzędnym skrobaczu języków w myjni dla wielorybów, który zrządzeniem losu uchodzi za pogromcę rekinów i wielkiego bohatera, więc zostaje lokalną gwiazdą. Ale życie dało i życie za chwilę to jego bohaterstwo wystawi na próbę. RODZINNA WESOŁOŚĆ

HBO godz. 20:10

Whiplash - film muzyczny, USA 2014, reż. Damien Chazelle, wyk. Miles Teller, J.K. Simmons, Paul Reiser, Melissa Benoist (103 min)

Słusznie nominowany do nagród i nagradzany razy wiele w bardzo ważnych miejscach znakomity film muzyczny o "granicach własnych granic" i determinacji w dążeniu do perfekcji nawet za bardzo wysoką cenę. Plus wybitne role J.K. Simmonsa i Milesa Tellera. Ambitny perkusista pod okiem despotycznego nauczyciela obsesyjnie dąży do perfekcji, a mentor jeszcze podkręca jego "schizę". REWELACJA.TVP Kultura godz. 20:25

Gosford Park - dramat kryminalny, Niemcy/USA/Wielka Brytania/Włochy 2001, reż. Robert Altman, wyk. Kristin Scott Thomas, Michael Gambon, Jeremy Northam, Bob Balaban (131 min)

Jest rok 1932, i do Gosford Park, posiadłości państwa McCordlów, na tradycyjne tu polowanie zjeżdżają się krewni i przyjaciele. I wszyscy mają jakieś tajemnice, więc w garze tym szybko zaczyna się kwasić. Zwłaszcza, że każda z osób w tym pięknym miejscu, służby nie pomijając, ma powód, aby zamordować gospodarza. ZAGRANE ŚWIETNIE, NO I TYLE.

Canal+ godz. 21.00

Prawdziwa historia (True Story) - dramat kryminalny, USA 2015, reż. Rupert Goold, wyk. Jonah Hill, James Franco, Felicity Jones, Maria Dizzia (95 min)

Premiera w telewizorze. Kolejny film, którego jednym z tematów jest dziennikarstwo i stan jego dość skomplikowany dzisiaj. Oto bowiem bohaterem jest dziennikarz "New York Timesa", który daje się wpuścić w kanał i skompromitowany, upokorzony zostaje wywalony z roboty. Szuka więc sposobu na zawodową rehabilitację. I pojawia się okazja. NIEZŁE TO.Cinemax godz. 21:30

Opętany (Pos eso) - film animowany dla dorosłych, Hiszpania 2014, reż. Samuel Ort~ Mart~ (79 min)

Premiera hiszpańskiej animacji dla dorosłych raczej. Światowej sławy tancerka flamenco po śmierci męża zapada w depresję, a syn jej nie pomaga, bo kłopoty sprawia wychowawcze. Do tego stopnia, że pani podejrzewa, że ów jest opętany. Do pomocy wzywa księdza. A jeden z głosów w filmie to Santiago Segura czyli jeden z moich filmowych ulubieńców, Torrente. MOMENTAMI DZIWNE, ALE INTRYGUJĄCE.

TVN godz. 22:00

Projekt Monster (Cloverfield) - film katastroficzny, USA 2008, reż. Matt Reeves, wyk. Lizzy Caplan, Jessica Lucas, Michael Stahl-David, T.J. Miller (85 min)

Nowy Jork zostaje zaatakowany przez monstrum, i rzecz jasna pogrąża się w chaosie, z którego wydostać się próbuje kilkoro młodych ludzi, którzy przy okazji nagrywają wszystko na wideo. A to z kolei skłania mnie do ostrzeżenia. Większość zdjęć z wolnej ręki jest, więc oglądanie grozi atakiem epilepsji, jeśli ktoś ma ku temu skłonności. A sam film? SOBIE TAKI, CHOCIĄŻ POMYŚLANY NIEŹLE.Polsat godz. 22:05

Step Up - taniec zmysłów (Step Up) - film muzyczny, USA 2006, reż. Anne Fletcher, wyk. Channing Tatum, Jenna Dewan, Damaine Radcliff, De'Shawn Washington (98 min)

Sprawdzony od lat wielu schemat, w którym chuligan za sprawą miłości okazuje się być tylko źle rozumianym przez świat romantykiem, a ona z dobrego domu i poukładana zawierza mu swą przyszłość i mimo zdziwienia, a nawet sprzeciwu świata i czasami mniej sprzyjających okoliczności wytańczają sobie szczęście. MŁODZIEŻOWE PODSKOKI Z LEKKĄ DOMIESZKĄ NASTOLETNIEJ EGZALTACJI.

Stopklatka TV godz. 22.40

Posłańcy (The Messengers) - horror, USA/Kanada 2007, reż. Oxide Pang Chun, Danny Pang, wyk. Kristen Stewart, Dylan McDermott, Penelope Ann Miller, John Corbett (87 min)

Klasyczny w formie, i z odpowiednim dla tej formy klimacie horror, w którym rodzina przenosi się na odludzie, by zaznać spokoju, ale spokój jest tylko pozorny, bo dziać zaczynają się rzeczy złe, i na jaw wychodzą oczywiście różne przy tym tajemnice. NIEZŁY, ACZ RUTYNOWY STRASZAK.

TVP Kultura godz. 23:45

Konwój (Convoy) - film sensacyjny, USA 1978, reż. Sam Peckinpah, wyk. Kris Kristofferson, Ali MacGraw, Ernest Borgnine, Burt Young (106 min)

Historia wzięta z tekstu przeboju country, a w zdjęciach wykorzystano ponad sto wielkich ciężarówek. Kierowca ciężarówki w organizuje konwój potężnych osiemnastokołowców w proteście przeciwko praktykom skorumpowanych funkcjonariuszy policji drogowej. I jedzie, a po drodze dołączają do niego kolejni, i kolejni i następni. KAWAŁ HISTORII KINA.SERIAL

TVN Fabuła godz. 19:55

Odwróceni - serial sensacyjny, Polska 2006, wyk. Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski, Małgorzata Foremniak, Andrzej Grabowski (55 min)

Od nowa, czyli powtórka serialu o tzw. pruszkowskich, i o tym jak Policja pozyskując informatorów doprowadziła do aresztowań itd. Nie lubiłem tego serialu kiedy był premierą, teraz też nie polubię. Ale jest i Więckiewicz i Żmijewski i Małgorzata jest Foremniak. KRZYWDY NIE ROBI.

History godz. 22:00

Wikingowie 4 (Vikings 4) - serial historyczny, Irlandia/Kanada 2016, wyk. Travis Fimmel, Clive Standen, Gustaf Skarsgard, Katheryn Winnick (44 min) Finał najnowszego sezonu, który po kilku odcinkach rozczarował mnie tym razem niestety. Ale każdy miewa słabsze momenty. Finału jednak jestem ciekaw. WARTO ZOBACZYĆ.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Niezwykłe zmysły zwierząt (Super Senses) - serial dokumentalny, Czechy 2014 (7x25 min) Siedem krótkich odcinków o szczególnych cechach zmysłów u zwierząt. Czemu takie mają charakterystyki, co umożliwia im taką a nie inną percepcję, a wszystko opowiedziane bardzo ciekawie. Kolejno zmysły: wzrok, słuch, dotyk, węch i smak, nadludzkie zdolności, szósty zmysł i na koniec poczucie czasu. WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 4 godz. 20:00

Bestie z Morza Beringa (Beast of the Bering Sea) - film SF, USA 2013, reż. Don E. FauntLeRoy, wyk. Cassie Scerbo, Brandon Beemer, Kevin Dobson, Jaqueline Fleming (86 min)

Poszukując złota, brat i siostra nieopatrznie zakłócają spokój kolonii morskich wampirów, które mieszkają w podwodnej jaskini.