Program TV na dziś: Premiera przeboju "Szybcy i wściekli 7", premiera komedii "Piksele", cała noc z "Grą o tron 5" albo ze "Star Trekiem" [POLECAJ TV - 23.04.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 23.04

Zanim do listy odeślę Was z przyjemnością, fanom "Star Treka" podpowiem tylko, że czeka ich w nocy przyjemność duża, bo w Paramount noc cała z filmami dla Was właśnie. O godz. 20:00 z 1979 roku "Star Trek", o godz. 22:40 "Star Trek: Nemezis" z 2002 roku, o godz. 00:50 "Star Trek: Rebelia" z roku 1998 i wreszcie o godz. 02:50 "Star Trek 5: Ostateczna granica". Spoza listy podpowiem jeszcze, że wieczorem do zobaczenia również m.in. "Kiler" w TVN 7 o godz. 21:05, w TVP 2 o godz. 21:50 horror "Martwa cisza", w Stopklatce o godz. 22:00 "Psy" i w TVP Kultura o godz. 22:00 "Żurek".

Polecaj TV oczywiście wróci w niedzielę, a dzisiaj dobrej życzę soboty, bardzo.

FILM

Polsat godz. 20:00

Merida Waleczna (Brave) - film animowany, USA 2012, reż. Mark Andrews, Brenda Chapman (93 min)

Księżniczka Merida jest utalentowaną łuczniczką, która dostawszy nakaz zamążpójścia, ucieka z zamku i szuka pomocy u Wiedźmy. Czego konsekwencje są takie, że w krainie panuje chaos i zniszczenie. A dla nas TROCHĘ DOBREJ ZABAWY.TV Puls godz. 20:00

Tunel (Daylight) - thriller, USA 1996, reż. Rob Cohen, wyk. Sylvester Stallone, Amy Brenneman, Viggo Mortensen, Dan Hedaya (115 min)

Dochodzi do zasypania obu końców tunelu drogowego pod rzeką Hudson w Nowym Jorku. Trzeba uratować uwięzionych tam ludzi. Dawny dowódca straży pożarnej podejmuje się tego zadania. Typowy katastroficzno klaustrofobiczny film z niezliczoną ilością scen walki o życie i bohaterskim przywódcą. EFEKTOWNA RUTYNA.

TVP Kultura godz. 20:00

Nie oglądaj się teraz (Don't Look Now) - thriller, Wielka Brytania/Włochy 1973, reż. Nicolas Roeg, wyk. Julie Christie, Donald Sutherland, Hilary Mason, Clelia Matania (105 min)

Jeden z najgłośniejszych filmów swoich czasów i nie chodzi mi o poziom dźwięku. Po tragicznej śmierci córki pan wyjeżdża z żoną do Wenecji, żeby tam prowadzić prace konserwatorskie. I poznaje niewidomą kobietę, medium, a ta znajomość wciąga parę w wir przerażających wydarzeń. WARTO ZOBACZYĆ, BO POZYCJA KLASYCZNA.

Ale kino+ godz. 20:10

Tajemnica Brokeback Mountain (Brokeback Mountain) - dramat obyczajowy, USA 2005, reż. Ang Lee, wyk. Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Randy Quaid, Anne Hathaway (128 min)

Rzecz o miłości dwóch kowbojów. Do siebie wzajem. Zakochali się, ale uznali, że tak nie wypada. Rozstali się więc i wiedli przykładne heteroseksualne życie, ale kiedy do jednego z nich przychodzi kartka pocztowa z zapowiedzią odwiedzin dawnego przyjaciela, wszystko wraca. NAGRODY, KONTROWERSJE, WIĘC ZNAĆ WYPADA.Canal+ godz. 21:00

Szybcy i wściekli 7 (Furious Seven) - film sensacyjny, USA 2015, reż. James Wan, wyk. Vin Diesel, Paul Walker, Jason Statham, Michelle Rodriguez (140 min)

Premiera w telewizorze. Rok po ułaskawieniu i powrocie zespołu Doma i Briana do USA pojawia się szukający zemsty pan Deckard. A to prowadzi do szeregu kolejnych efektownych działań szybkich, głośnych, a czasami nawet trochę zabawnych. SZYBKO SIĘ OGLĄDA.TVN Fabuła godz. 21:00

Frantic - thriller, USA/Francja 1988, reż. Roman Polański, wyk. Harrison Ford, Emmanuelle Seigner, Betty Buckley, Alexandra Stewart (120 min)

Podróż do Paryża staje się dla Walkerów koszmarem. Gdy Richard brał prysznic, jego żona zniknęła. Zdany tylko na siebie, musi odkryć, kto i dlaczego ją uprowadził, nim porywacze stracą cierpliwość. A jako plus dodatkowy, najprawdziwsza scena walki w historii kina. Prawdziwa, bo krótka. Plus wspaniała piosenka. WYSOKIE NAPIĘCIE.

Cinemax godz. 21:00

Piksele (Pixels) - komedia, USA/Chiny/Kanada 2015, reż. Chris Columbus, wyk. Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, Peter Dinklage (102 min)

Zabawna premiera w telewizorze. Pełna lepszych i gorszych gagów komedia science fiction specyficznych superbohaterach, którzy stają do walki ze złymi kosmitami w obronie świata i ludzkości. Kosmici przybierają postać wielkiego głodnego PacMana, więc wygrać mogą z nimi tylko znakomici gracze, prawda? No i to o tym. DO SZEROKIEGO UŚMIECHU.TVP 1 godz. 21:25

Casino Royale - film sensacyjny, USA/Wielka Brytania/Niemcy/Czechy 2006, reż. Martin Campbell, wyk. Daniel Craig, Eva Green, Mads Mikkelsen, Jeffrey Wright (138 min)

James Bond ma wraz z uroczą urzędniczką Ministerstwa Finansów i kolegą z CIA rozpracować siatkę terrorystów. No i byłoby jak zwykle w Bondach, gdyby to nie był pierwszy zupełnie inny Bond. Dla mnie stracił urok i niczym się nie różni od zyliona innych filmów pościgowo-wystrzałowych, ale ma stempel Bonda, więc się ogląda. DLA MNIE ŚREDNIE, ALE JESTEM W MNIEJSZOŚCI.

TVP Polonia godz. 21:45

Joanna - dramat psychologiczny, Polska 2010, reż. Feliks Falk, wyk. Urszula Grabowska, Sara Knothe, Stanisława Celińska, Kinga Preis (105 min)

Podczas niemieckiej okupacji wdowa ukrywa w mieszkaniu młodą Żydówkę. Ale się w sekrecie utrzymać tego nie udało i o rzeczy dowiaduje się oficer SS. No i jak się dowiedział, to obiecuje, że zatrzyma tę wiedzę dla siebie, ale pani wdowa ma być dla niego miła i kochać się z nim, kiedy będzie miał na to ochotę. A to z kolei na panią wdowę sprowadzi kolejne nieszczęścia i każe się dużo zastanawiać. Plusem jest na pewno rola Kingi Preis. I tyle. BYĆ MOŻE.

TVN godz. 22:45

Kocha, lubi, szanuje (Crazy, Stupid, Love.) - komedia romantyczna, USA 2011, reż. Glenn Ficarra, John Requa, wyk. Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone (118 min)

Pan nie przeczuwa, że w jego małżeństwie dzieje się coś złego, aż wreszcie się dowiaduje, kiedy żona występuje o rozwód i informuje go o tym. Ale nie ma tego złego - zdawałoby się - bo porzucony mąż poznaje pewnego playboya Jacoba, który wprowadza go w świat przygodnych romansów. Tyle tylko, że to przecież w życiu nie wszystko, prawda? JEST PRZYJEMNIE.TVN 7 godz. 23:20

Zabójcze ciało (Jennifer's Body) - horror komediowy, USA 2009, reż. Karyn Kusama, wyk. Megan Fox, Amanda Seyfried, Johnny Simmons, Adam Brody (102 min)

Dwie uczennice liceum udają się na występ zespołu rockowego. Gdy podczas koncertu wybucha pożar, jedna z dziewczyn, ta ładniejsza zostaje porwana przez wokalistę, który wraz z kolegami chce ją ofiarować diabłu. Niestety okazało się, że panna nie jest dziewicą, więc Zły jej nie chce. Za to wstępuje w nią co implikuje kolejne sytuacje, w które zamieszana zostanie też druga z dziewczyn, zakompleksiona i niepewna siebie nastolatka. MAŁO MĄDRE, MAŁO BAWI.

TVP Kultura godz. 23:25

Post tenebras lux - film obyczajowy, Francja/Holandia/Niemcy/Meksyk 2012, reż. Carlos Reygadas, wyk. Adolfo Jiménez Castro, Rut Reygadas, Mitsy Ferrand, Joakim Chardonnens (110 min)

Nagrodzona w Cannes za reżyserię, historia młodego małżeństwa z klasy średniej, mieszkającego z dwójką dzieci i psami w domu na wsi. Ale z relacjami ze światem idzie jej różnie, również za sprawą własnych lęków. Dobre to, ale BARDZO FESTIWALOWE.

TV Puls godz. 00:15

Paul - komedia SF, USA/Wielka Brytania 2011, reż. Greg Mottola, wyk. Simon Pegg, Nick Frost, Kristen Wiig, Jason Bateman (104 min)

Wybitny komediowy duet brytyjski czyli Simon Pegg i Nick Frost w znakomitej komedii o dwóch Brytyjczykach zakręconych na punkcie SF wędrujących przez Stany, by dojechać na doroczny "Comic Con". I po drodze spotykają przybysza z kosmosu, nieco zakręconego, któremu trzeba pomóc w ucieczce przed agentami chcącymi go odstawić do laboratorium. WIELKA PRZYJEMNOŚĆ.SERIAL

HBO 3 godz. 21.00

Gra o tron 5 (Game of Thrones 5) - serial fantasy, USA/Wielka Brytania 2015, reż. Michael Slovis, wyk. Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau (10x50 min)

Całonocna rozgrzewka przed premierą najnowszego, szóstego sezonu, który w nocy z niedzieli na poniedziałek. Ja nie jestem wielkim fanem, chociaż potrafię docenić, więc ZAPRASZAM OCZYWIŚCIE.

TVP Historia godz. 23:50

Ja, Klaudiusz (I, Claudius) - serial historyczny, Wielka Brytania 1976, reż. Herbert Wise, wyk. Derek Jacobi, Sian Phillips, Brian Blessed, George Baker (50 min)

Siódmy odcinek jednego z najlepszych seriali historycznych, politycznych i obyczajowych, czyli wspomnienia cesarza Klaudiusza o jego dworskim życiu od czasów Augusta, aż do jego cesarskiej śmierci. Właściwie teatr telewizji w odcinkach, więc za formę uwielbiam to jeszcze bardziej. Kolejna odcinków para w następny weekend. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

Stopklatka TV godz. 00:15

Luther 4 - serial kryminalny, Wielka Brytania/Japonia 2015, reż. Sam Miller, wyk. Idris Elba, Paul Blackwell, Darren Boyd, Warren Brown (2x54 min)

Czwarta, najnowsza seria, na której początku pan Luther zostaje ściągnięty z urlopu, żeby znowu zająć się nie tylko z przestępcą, ale oczywiście również z własnym trudnym charakterem. IDRIS ELBA ZNOWU SIĘ SPRAWDZA.

DOKUMENT

Planete+ godz. 21:00

Żony dyktatorów (Despot Housewives) - serial dokumentalny, Francja 2015, reż. Joel Soler (53 min)

Powtórka trzeciej i premiera czwartej części z pięciu odcinków o tym, jaki wpływ na dyktatorów mają ich żony. A mają duży, i niestety często dorównują im bezwzględnością i okrucieństwem, a czasami nawet ich w tej materii przerastają. WARTO WIEDZIEĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV 6 godz. 22:00

Navy Seals kontra zombie (Navy Seals: Battle for New Orleans) - horror SF, USA 2015, reż. Stanton Barrett, wyk. Ed Quinn, Michael Dudikoff, Rick Fox, Chad Lail (97 min)

Po wybuchu epidemii w Nowym Orleanie pojawiają się coraz większe zastępy zombie, więc dzielni komandosi muszą zawalczyć z nimi o życie własne i przyszłość świata. Plus zaskoczenie, znany jako "Amerykański Ninja" sprzed lat wielu pan Michael Didikoff ciągle w fizycznej formie niezłej, i nadal jest aktorem kiepskim. NIE JEST PORYWAJĄCO GŁUPIE, ALE POWINNO WYSTARCZYĆ.