Program TV na dziś: Naomi Watts i "King Kong", "Terminator" oraz sporo premier [POLECAJ TV - 01.05.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

NIEDZIELA 1.05

Coś bym dorzucił spoza listy, ale chyba nie muszę, bo w niedzielę sypnęło i filmowymi, i serialowymi premierami. Nie wszystkie lotów są najwyższych, ale na pewno warto się zainteresować. Dorzucę więc tylko kilka bardzo zgranych filmów, których na liście nie umieszczałem, ale może będziecie chcieli wiedzieć, że są.

W TVN 7 o godz. 20:00 "Lara Croft: Tomb Raider", w Stopklatka TV o godz. 20:00 "Wyjście awaryjne" z Bożeną Dykiel, a później o godz. 21:55 "Prowokacja" ze Stevenem Seagalem, w Ale kino+ o godz. 22:00 znakomity "Tylko kochankowie przeżyją" Jima Jarmuscha z Tildą Swinton, w TV 4 o godz. 22:10 niespodziewanie znowu bardzo aktualny "Dystrykt 9", a w TVP Historia o godz. 22:15 po raz kolejny druga część "Jak rozpętałem II wojnę światową". No i wystarczy. Reszta na liście. Życząc dobrej niedzieli zapraszam do kolejnego Polecaja TV na jutro.

FILM

TV Puls godz. 20:00

King Kong - film przygodowy, Nowa Zelandia/USA 2005, reż. Peter Jackson, wyk. Naomi Watts, Jack Black, Adrien Brody, Thomas Kretschmann (180 min)

Los, czyli wynikający z desperacji i odrobiny szaleństwa pana reżysera szereg zbiegów okoliczności rzuca ekipę filmową na Wyspę Czaszki. Wkrótce młoda aktorka zostaje porwana przez olbrzymiego goryla. Żądny sławy reżyser zamierza go złapać i przewieźć do Nowego Jorku. DOBRZE JEST.TVN godz. 20:00

Last Minute - komedia, Polska 2013, reż. Patryk Vega, wyk. Wojciech Mecwaldowski, Aldona Jankowska, Klaudia Halejcio, Olaf Marchwicki (82 min)

Jeden z najgorszych filmów jakie widziałem, ale wiem, że lubicie się czasem tak upodlić i pośmiać z żenujących żartów reżysera. Oto nauczyciel geografii zabiera rodzinę na wygraną wycieczkę do Egiptu. Przygoda życia zamienia się oczywiście w pasmo problemów, których ukoronowaniem jest spotkanie pana z jego licealną miłością. ŻENUJĄCO NIEŚMIESZNE.

TV 4 godz. 20:00

Terminator (The Terminator) - film SF, USA/Wielka Brytania 1984, reż. James Cameron, wyk. Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Michael Biehn, Paul Winfield (108 min)

Pierwsza część serii. Oto Schwarzenegger jako cyborg, który przybywa z przyszłości, żeby zabić chłopaka, który w tej przyszłości - jak już dorósł - przeszkadza w zdobyciu cyborgom władzy nad światem absolutnej. Ale za cyborgiem ciągnie się też człowiek, który ma chłopca chronić. KULTOWA POZYCJA KINA ROZRYWKOWO-WYBUCHOWEGO.

Cinemax godz. 20:00

Zorza (Borealis) - komediodramat, Kanada 2015, reż. Sean Garrity, wyk. Jonas Chernick, Joey King, Kevin Pollak, Emily Hampshire (91 min)

Premiera w telewizorze. Wszystkie odcienie i barwy relacji ojciec-córka. Ona ma chore oczy, które niebawem mają przestać widzieć. Tata jest bezrobotny i bardzo ciężko mu koniec związać z końcem, ale zanim córka wzrok straci ostatecznie, chce jej pokazać zorzę polarną. Rusza więc w niebezpieczną podróż do prowincji Manitoba. Z odpowiednim dystansem i humorem o trudnych sprawach i wyborach niełatwych. DO WZRUSZENIA, ALE NIE TYLKO.HBO godz. 20:10

Max - film przygodowy, USA 2015, reż. Boaz Yakin, wyk. Josh Wiggins, Lauren Graham, Thomas Haden Church, Luke Kleintank (107 min)

Premiera w telewizorze. Ciepło familijny film o chłopaku, który sporo ma swoich problemów, ale musi zająć się wymagającym opieki psiakiem. I oczywiście początkowo robi to niechętnie. TO WSZYSTKO JUŻ BYŁO, ALE ZNOWU WZRUSZA.

CBS Europa godz. 21:00

Życie jest słodkie (Life Is Sweet) - komedia, Wielka Brytania 1990, reż. Mike Leigh, wyk. Alison Steadman, Jim Broadbent, Claire Skinner, Jane Horrocks (99 min)

Z brytyjskim, zwłaszcza w dialogach ujętym humorem rzecz o zwyczajnej rodzinie, która w czasach taczeryzmu próbuje się znaleźć sobie miejsce i swoje znaleźć małe szczęście. Plus nagroda londyńskich krytyków między nagrodami innymi. BARDZO DOBRZE ROBI.Canal+ godz. 21:30

Pitch Perfect 2 - komedia muzyczna, USA 2015, reż. Elizabeth Banks, wyk. Anna Kendrick, Rebel Wilson, Hailee Steinfeld, Brittany Snow (109 min)

Premiera w telewizorze. Znany z części pierwsze chórozespół po trzech latach bierze udział w najtrudniejszym ponoć konkursie chórów na świecie, czyli światowych mistrzostwach a Capella w Danii. BEZ EUFORII, ALE ŁADNE.

TVP Kultura godz. 21:30

Dzień świra - komediodramat, Polska 2002, reż. Marek Koterski, wyk. Marek Kondrat, Joanna Sienkiewicz, Piotr Machalica, Janina Traczykówna (93 min)

Wadzenia się z życiem pana Adasia Miauczyńskiego ciąg dalszy, i bardzo mocny i bardzo wobec tego świata krytyczny. Chyba najbardziej społecznie zaangażowany i bardzo boleśnie śmieszny. Miauczyński jest tym razem sfrustrowanym nauczycielem polskiego, mieszka samotnie na jednym z blokowisk i mu źle. GORZKO-ŚMIESZNE.

TVP 1 godz. 21:35

Mała Moskwa - melodramat, Polska 2008, reż. Waldemar Krzystek, wyk. Lesław Żurek, Dimitrij Uljanov, Swietłana Chodczenkowa, Elena Leszczyńska (113 min)

Rzecz o zakazanej miłości polskiego oficera do żony oficera radzieckiego, który stacjonował w naszym pięknym kraju. HISTORIA ROZDZIERAJĄCO ROMANTYCZNA.

TVN godz. 21:50

Pogromcy mafii (Gangster Squad) - dramat gangsterski, USA 2013, reż. Ruben Fleischer, wyk. Sean Penn, Ryan Gosling, Josh Brolin, Anthony Mackie (113 min)

Oparta na faktach historia grupy policjantów, którzy mają za zadanie rozprawić się z bezwzględnym szefem mafii. Akcja rozgrywa się na przełomie lat 40. i 50. XX wieku w Los Angeles. I JEST TO MOCNA ROZPRAWA.Polsat godz. 22:05

Po prostu walcz! (Never Back Down) - dramat sensacyjny, USA 2008, reż. Jeff Wadlow, wyk. Sean Faris, Amber Heard, Cam Gigandet, Evan Peters (110 min)

Chłopak, który w jednej szkole był gwiazdą futbolowej drużyny, po przeprowadzce, w innej szkole jest smętnym outsiderem. Na jednej z imprez dostaje niezły łomot od jakiegoś pomniejszego mistrza MMA, wścieka się i chce się zemścić. Kumpel namawia go żeby zaczął trenować MMA, zaczyna trenować, i z czasem oczywiście rozumieć zaczyna, że zemsta nie może być siłą sprawczą. Kiedyś takie filmy robiono o karate, takie jak "Karate Kid", "No retred, no surrender" itp. ZMIENIA SIĘ STYL WALKI, STYL FILMU I SCHEMAT TEN SAM.

TVP 2 godz. 23:05

Fighting. Miejskie walki (Fighting) - dramat sensacyjny, USA 2009, reż. Dito Montiel, wyk. Channing Tatum, Terrence Howard, Zulay Henao, Michael Rivera (100 min)

Pan Shawn przybywa z prowincji do Nowego Jorku i zwraca na siebie uwagę człowieka, który proponuje mu udział w ulicznych turniejach walk. I Shawn staje się gwiazdą, bo choć niepozorny, to bardzo skuteczny. Oczywiście wkrótce sytuacja się skomplikuje, ale tylko na miarę kina ciosu. MOCNO, ALE NIE DLA MÓZGU.

TVP Kultura godz. 23:35

Annie Hall - komedia, USA 1977, reż. Woody Allen, wyk. Woody Allen, Diane Keaton, Tony Roberts, Sigourney Weaver (93 min)

Dzieło wybitne i jeden z tych filmów, które wziąłbym ze sobą na bezludną wyspę. Woody Allen jako komik, który rozpamiętuje wspólne chwile spędzone z piosenkarką Annie. Prowadzi dialog ze sobą, z nią i z całym rzucającym mu kłody pod nogi życiem. I dzieli się swoimi fobiami, natręctwami, a ona jest po powiewem pięknej, bezpretensjonalnej normalności i naturalności. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

SERIAL

Universal godz. 20:00

Mentalista 2 (The Mentalist 2) - serial kryminalny, USA 2010, reż. Stephen Gyllenhaal, wyk. Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman (5x60 min)

Kolejne pięcioodcinkowe podsumowanie tygodnia. Bohaterem głównym jest ujmujący powierzchownością i zachowaniem, ale potrafiący nieźle zagrać na nerwach Patrick Jane. Pan Patrick jest konsultantem biura śledczego, by mieć wpływ na śledztwo w sprawie zabójstwa jego żony i córeczki. A, że ma wyjątkowe zdolności obserwacji i wpływania na ludzi, to biuro dużo na tej współpracy korzysta. LUBIĘ TO.

HBO 3 godz. 20:00

Gra o tron 6 (Game of Thrones 6) - serial fantasy, USA 2016, reż. Jeremy Podeswa, wyk. Peter Dinklage, Emilia Clarke, Sophie Turner, Maisie Williams (50 min)

Jeszcze raz pierwszy z dziesięciu odcinków najnowszego sezonu. Nie chcę psuć zabawy tym, którzy nie oglądali jeszcze, ale uprzedzam, że znając części poprzednie, możecie się zdziwić trochę. ZAPACHNIAŁO SAPKOWSZCZYZNĄ.

Ale kino+ godz. 20:10

Hinterland 2 - serial kryminalny, Wielka Brytania 2015, reż. Ed Thomas, wyk. Richard Harrington, Mali Harries, Alex Harries, Hannah Daniel (92 min)

Premiera w telewizorze. Detektyw Mathias i jego tajemnice wracają w drugim, pięcioczęściowym sezonie. Znowu klimatycznym, znowu w mrocznym i znowu w niesamowitej scenerii walijskiej prowincji. A śledztwa dotyczyły będą m.in. tajemniczej śmierci kierowcy autobusu i morderstwa pani Pritchard, której ciało zostało znalezione w samochodzie. Ale śledztwa, choć ważne, będą oczywiście przyczynkiem do poważniejszych społecznych obserwacji, i do poważniejszych zamysłów. NAJBARDZIEJ SKANDYNAWSKI Z NIESKANDYNAWSKICH KRYMINAŁÓW W ODCINKACH.13 Ulica godz. 21.00

Morderstwa w Midsomer (Midsomer Murders 18) - serial kryminalny, Wielka Brytania 2016, reż. Alex Pillai, wyk. John Nettles (120 min)

Premiera najbardziej brytyjskiego z brytyjskich seriali kryminalnych. Fanów ma wielu, więc nie muszę chyba namawiać szczególnie, ale poinformować muszę, że jest. Nareszcie. Bo od powtórkowych emisji starszych sezonów może się już zakręcić w głowie. W pierwszym z nowych odcinków pan umiera na zapalenie płuc. Śmierć potwierdza pani doktor, ale w nocy ciało denata znika. W tych okolicznościach detektyw John Barnaby z pomocą Charliego Nelsona rozpoczyna śledztwo i wchodzą w nieprzyjemny świat złodziei zwłok. OCZYWIŚCIE, ŻE ZACHĘCAM.

TVP Historia godz. 23:30

Ja, Klaudiusz (I, Claudius) - serial historyczny, Wielka Brytania 1976, reż. Herbert Wise, wyk. Derek Jacobi, Siân Phillips, Brian Blessed, George Baker (50 min)

Dziesiąty z trzynastu odcinków jednego z najlepszych seriali historycznych, politycznych i obyczajowych, czyli wspomnienia cesarza Klaudiusza o jego dworskim życiu od czasów Augusta, aż do jego cesarskiej śmierci. Właściwie teatr telewizji w odcinkach, więc za formę uwielbiam to jeszcze bardziej. Kolejna odcinków para w następny weekend. PROGRAM OBOWIĄZKOWY.

DOKUMENT

National Geographic godz. 21:30

W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem (The Story of God With Morgan Freeman) - serial dokumentalny (50 min)

Odcinek, w którym autorzy spróbują odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego istnieje zło? DUŻA CIEKAWOŚĆ.

TV 6 godz. 21:55

Goście z przeszłości (Ancient Aliens) - serial dokumentalny, USA 2009 (50 min)

Jak ja to lubię! Niech Was nie zmyli tytuł, to jest znana od lat z History i później z H2 seria "Starożytni kosmici", czyli ten, w którym badacze różnego autoramentu interpretują wszystko co wydarzyło się w historii, i wszystkie po różnych kulturach pozostałe artefakty jako ewidentne dowody na to, że są efektem działania kosmitów. I dawniej i dzisiaj. Z takim zapałem, że Erich von Däniken ze swoimi teoriami jest przy nich niewinnym gawędziarzem. Czasami bywa śmiesznie, ale czasami naprawdę ciekawie, bo przy okazji można sporo dowiedzieć się o historii. Ekipa cyklu doczekała się nawet "swojego" odcinka w serialu "South Park". DUŻA PRZYJEMNOŚĆ.

KRAINA ŁOWCÓW KICZU

TV Puls godz. 23:35

Anakondy: Polowanie na krwawą orchideę (Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid) - film sensacyjny, USA 2004, reż. Dwight H. Little, wyk. Johnny Messner, KaDee Strickland, Matthew Marsden, Nicholas Gonzalez (91 min)

W dżungli Borneo rośnie kwiat zwany "krwawą orchideą", który zapewnia ludziom wieczną młodość. Grupa naukowców wyrusza na jego poszukiwania. Rośliny strzeże jednak niebezpieczna anakonda. NIESTETY MIMO POTENCJAŁU, NAWET NIE ŚMIESZY.