Program TV na dziś: Wspaniały Fronczewski jako "Cyrano de Bergerac" i "Godzilla" [POLECAJ TV - 3.05.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 3.05

Nie zapominajcie dzisiaj o wspaniałym Piotrze Fronczewskim we wspaniałym spektaklu Teatru Telewizji "Cyrano de Bergerac" z 1980 roku.

A spoza? W Canal+ o godz. 20:40 rewanżowy mecz półfinałowy piłkarskiej Ligi Mistrzów Bayern Monachium - Atletico Madryt, a w Polsacie o godz. 20:05 finał kolejnej - nie pamiętam która to już - edycji kucharskiego turnieju o umowę w restauracji pana Modesta i sporą sumkę "Hell's Kitchen - Piekielna Kuchnia".

Może jeszcze kilka filmów, których nie omawiam szczególnie, ale może chcecie wiedzieć, że są. W Stopklatce o godz. 20:00 "Och, Karol" z 1985 roku, w Ale kino+ o godz. 20:10 druga część biograficznego filmu francuskiego "Wróg publiczny nr 1", w TNT od godz. 21:00 wieczór z Louisem de Funesem, czyli najpierw "Skrzydełko czy nóżka", a później, o godz. 23:00 "Panowie, dbajcie o żony" z 1978 roku. I jeszcze może w TV Puls o godz. 22:50 "Szczęki" dla sentymentalnych, a w Polsat o godz. 23:05 Jason Statham w thrillerze "13".

Reszta w pięknie ułożonych punktach niżej. W środę Polecaj TV kolejny, a tymczasem udanego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

Cyrano de Bergerac - sztuka Edmonda Rostanda, Polska 1980, reż. Krzysztof Zaleski, wyk. Piotr Fronczewski, Liliana Głąbczyńska, Marek Kondrat, Edmund Fetting (107 min)

Miesiąc z Piotrem Fronczewskim TVP Kultura rozpocznie fenomenalnym spektaklem w reżyserii nieżyjącego już niestety pana Krzysztofa Zaleskiego. Piotr Fronczewski występuje tu w roli niezbyt urodziwego, ale za to szlachetnego i po mistrzowsku posługującego się słowem żołnierza, który zakochuje się w pięknej Roksanie. Dowiaduje się jednak, że jej serce pika mocno do pięknego, acz mało lotnego młodzieńca. Dzielnie więc pomaga młodym w miłości spełnieniu cierpiąc coraz bardziej. I zabawnie jest i romantycznie bardzo, ale przede wszystkim WSPANIALE.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Godzilla - film SF, USA 1998, reż. Roland Emmerich, wyk. Matthew Broderick, Maria Pitillo, Jean Reno, Hank Azaria (133 min)

Przebój kinowy w reżyserii twórcy "Dnia Niepodległości" z udziałem Jeana Reno i Matthew Brodericka. Francuskie testy nuklearne na południowym Pacyfiku przywracają do życie gigantycznego jaszczura, który po długiej wędrówce dociera do Nowego Jorku. Według mnie legendy nie dźwignął, ale DUŻE WIDOWISKO.TVN 7 godz. 20:00

15 minut (15 Minutes) - film sensacyjny, Niemcy/USA 2001, reż. John Herzfeld, wyk. Robert De Niro, Edward Burns, Karel Roden, Oleg Taktarow (120 min)

Para imigrantów terroryzuje Nowy Jork. Jeden z nich zabija przypadkowo wybrane ofiary, drugi filmuje zbrodnie. Na trop pary wpada detektyw Eddie Fleming, który sam staje się potencjalną ofiarą. JAKOŚ ŚREDNIO.

Canal+ Film godz. 20:00

Przekleństwo Julii (La malédiction de Julia) - dramat kryminalny, Francja 2014, reż. Bruno Garcia, wyk. Corinne Touzet, Georges Corraface, Sophie de Fürst, Sarah-Laure Estragnat (88 min)

Premiera w telewizorze. Świetnie napisany, trzymający w napięciu i na szczęście bez żadnych fajerwerków kryminał. Rzecz o pani, która odnosi sukcesy w biznesie, ale w krótkim czasie jej firma znajduje się na granicy bankructwa, za sprawą serii sabotaży. I mógłbym dodając jeszcze jedno zdanie, zepsuć Wam przyjemność oglądania. A szkoda by było. DOBRY KRYMINAŁ.

TVP 2 godz. 21:45

Starsza pani musi zniknąć (Duplex) - komedia, USA/Niemcy 2003, reż. Danny DeVito, wyk. Drew Barrymore, Ben Stiller, Eileen Essell, Harvey Fierstein (85 min)

Przezabawna, ale już strasznie zgrana we wszystkich telewizjach komedia, w której Drew Barrymore, Ben Stiller kupują duże i piękne mieszkanie, ale z wiekową lokatorką. A, jako że lokatorka jest nie tylko wiekowa, ale również strasznie irytująca, więc próbują się jej pozbyć na różne sposoby. DO ROZPUKU.

Stopklatka TV godz. 22.00

K-Pax - dramat psychologiczny, USA/Niemcy 2001, reż. Iain Softley, wyk. Kevin Spacey, Jeff Bridges, Mary McCormack, Alfre Woodard (115 min)

Pacjent szpitala psychiatrycznego w Nowym Jorku, twierdzi, że pochodzi z odległej planety K-Pax. Potrafi także rozwiązać zadania, nad którymi głowią się najwięksi astrofizycy. Ale największa wartość filmu w klimacie i tym wszystkim co dzieje się między Kevinem Spacey'em a Jeffem Gridgessem. RZECZ UJMUJĄCO I REFLEKSYJNIE WYBITNA.

HBO godz. 22:25

Whiplash - film muzyczny, USA 2014, reż. Damien Chazelle, wyk. Miles Teller, J.K. Simmons, Paul Reiser, Melissa Benoist (103 min)

Słusznie nominowany do nagród i nagradzany razy wiele w bardzo ważnych miejscach znakomity film muzyczny o "granicach własnych granic" i determinacji w dążeniu do perfekcji nawet za bardzo wysoką cenę. Plus wybitne role J.K. Simmonsa i Milesa Tellera. Ambitny perkusista pod okiem despotycznego nauczyciela obsesyjnie dąży do perfekcji, a mentor jeszcze podkręca jego "schizę". REWELACJA.TVN 7 godz. 22:30

Wielka ucieczka (The Great Escape) - film wojenny, USA 1963, reż. John Sturges, wyk. Steve McQueen, James Garner, Richard Attenborough, James Donald (180 min)

Tak jak wielka była ucieczka, tak samo imponujący, oparty na autentycznych wydarzeniach z czasów II wojny światowej film. Brytyjscy i amerykańscy żołnierze uciekają wydrążonym w ziemi tunelem z niemieckiego obozu jenieckiego. Trzy godziny w POZYCJI KLASYCZNEJ.

Cinemax godz. 22:30

Zombie SS: Krwawy śnieg (Dod sno 2) - horror komediowy, Norwegia/Islandia/USA/Wielka Brytania 2014, reż. Tommy Wirkola, wyk. Vegar Hoel, Martin Starr, Jocelyn DeBoer, Ingrid Haas (97 min)

Ukłon Norwegów (przede wszystkim) dla tych, którzy uwielbiają się bawić konwencją. Tak przekręcone, że aż rozumu nie można oderwać. Otóż jeden z bohaterów części pierwszej, co prawda przeżył spotkanie z nazistowskimi zombie, ale postradał ramię. Przyszyto mu jednak jakąś, żeby było mu dobrze. Niestety ta przyszyta wcześniej należała do jednego z zombiaków, i żądna krwi próbuje - przy sprzeciwie naszego dzielnego młodzieńca -zabijać innych ludzi, a co gorsza nawet swojego nowego właściciela. A do znanej z pierwszej części obsady dołączył m.in. Martin Star, którego znać możecie np. z serialu "Dolina Krzemowa". UBAW BARDZO SPECYFICZNY, ALE ZA TO PO PACHY (WE KRWI).TVP Kultura godz. 22:50

Blue Jasmine - komediodramat, USA 2013, reż. Woody Allen, wyk. Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins, Bobby Cannavale (98 min)

Jasmine jest żoną przystojnego i ambitnego biznesmena Hala. Kiedy go aresztują pod zarzutem malwersacji, i blokują wszystkie jego konta, jej świat się wali, więc wyjeżdża z miasta z planem rozpoczęcia nowego życia. Poznaje dystyngowanego dyplomatę, i żeby utrzymać jego zainteresowanie, zmyśla alternatywną historię swojego życia. Co oczywiście ma swoje konsekwencje. Momentami zabawne. SZYBKO SIĘ OGLĄDA. I PRZYJEMNIE.

TVP Kultura godz. 00:35

Dekameron (Il decameron) - komediodramat, RFN/Włochy/Francja 1971, reż. Pier Paolo Pasolini, wyk. Franco Citti, Ninetto Davoli, Pier Paolo Pasolini, Vincenzo Amato (106 min)

Adaptacja dziewięciu nowel Bocaccia, pełne erotyki i humoru opowiastki z życia czternastowiecznych Włoch. NIE MOŻESZ TERAZ, TO NAGRAJ!

SERIAL

HBO 3 godz. 21:00

Rzym (Rome) - serial historyczny, Wielka Brytania/USA 2005, reż. Michael Apted, wyk. Ciarán Hinds, Polly Walker, Kevin McKidd, Ray Stevenson (2x51 min)

Jeszcze raz od nowa rewelacyjny serial historyczno polityczno obyczajowy. Jeden z najlepszych, który szeroko otworzył drzwi przed kolejnymi historycznymi produkcjami o wielkich budżetach. Oczami dwóch zwykłych żołnierzy, świadków wielkich wydarzeń zachodzących w Rzymie w czasach Juliusza Cezara. RZECZ WYBITNA, ALE DOBRZE BĘDZIE TO SPRAWDZIĆ PO LATACH.Canal+ Seriale godz. 22:00

Mentalista 7 (The Mentalist 7) - serial kryminalny, USA 2014-2015, wyk. Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman (39 min)

Premiera drugiego odcinka kolejnego sezonu serialu, którego bohaterem głównym jest uroczy i do tego cholernie inteligentny pan Patrick, który ma niezawodny instynkt i obserwować potrafi jak nikt inny. W tym sezonie nasz bohater przyłączy się do zespołu FBI. I TO JEST BARDZO DOBRY SEZON.

CBS Action godz. 22:00

Chaos - serial komediowy, USA 2011, wyk. Freddy Rodriguez, Eric Close, James Murray, Carmen Ejogo (60 min)

Średnia komedia w odcinkach o agentach CIA, którzy radzą sobie z misjami na całym świecie, pomimo niekompetencji przełożonych i politycznych rozgrywek w centrali. KRZYWDY NIE ROBI.

Canal+ Seriale godz. 23:00

American Odyssey - serial sensacyjny, USA 2015, wyk. Anna Friel, Peter Facinelli, Jake Robinson, Omar Ghazaoui (3x41 min)

Jeszcze jedna powtórka z niedawnej kryminalnej premiery, czyli trzy odcinki od czwartego. Oto podczas misji w Afryce pani sierżant odnajduje pliki dowodzące, że pewna korporacja odpowiada za finansowanie organizacji terrorystycznych. W tym samym czasie w Nowym Jorku na podobny ślad wpadaj inna dwójka dociekliwych. Ale efektem ich starań są niewinne ofiary, kłopoty, więc będzie coś trzeba z tym zrobić. Dzisiaj odcinki trzy, jutro kolejne. NIESTETY BEZ REWELACJI, ALE MOŻNA ZOBACZYĆ.

DOKUMENT

TTV godz. 20:00

Kossakowski. Inicjacja 3 - serial dokumentalny, Polska 2016 (2x30)

Dwie części cyklicznego programu pana Przemka Kossakowskiego, który na sobie wypróbowuje różne dopusty tego świata. Tym razem spróbował być ukraińskim krezusem i pławić się w ukraińskim luksusie. sprawdza, gdzie leżą granice wytrzymałości człowieka. Przeżywa sytuacje, które mogą się przydarzyć każdemu.