Program TV na dziś: Eurowizja, choć Szpak dzisiaj nie śpiewa, a może "PittBull"? [POLECAJ TV - 10.05.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...
TT @wkrzyzaniak; FB: facebook.com/wojtko; facebook.com/groups/telewidze

WTOREK 10.05

Zacznę od tego, że o godz. 21:00 w TVP 1 i TVP Polonia rozpocznie się relacja z pierwszego półfinałowego koncertu z Konkursu Piosenki Eurowizji. Dzisiaj nie będzie śpiewał nasz reprezentant Michał Szpak, ale na pewno będzie dużo zabawy. Oczywiście najlepiej jest oglądać w grupie, bo bez komentowania na bieżąco atrakcyjność imprezy spada o jakieś 96 proc. Dlatego zapraszam gorąco do facebookowej grupy W telewizji pokazali na oglądanie i komentowania w dobrym towarzystwie.

Resztę znajdziecie na liście. Kolejny Polecaj TV już jutro, a tymczasem dobrego życzę wtorku.

TEATR TELEWIZJI

TVP Kultura godz. 20:20

Wielka magia - teatr TV, Polska 1998, reż. Maciej Englert, Zbigniew Wichłacz, wyk. Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Marta Lipińska, Jerzy Grałek (97 min)

W ramach miesiąca z Piotrem Fronczewskim drugi majowy spektakl. Tym razem rzecz z pogranicza dramaty, komedii, a momentami zahaczająca o farsę. Ale w bardzo poważnej sprawie. Oto pewien pan wynajmuje prestidigitatora, żeby ten wykorzystując swoje umiejętności odwrócił uwagę zazdrosnego męża od żony i umożliwił mu spędzenie z nią chwili w cztery oczy. Co oczywiście będzie miało swoje konsekwencje, nie zawsze oczekiwane. DLA FRONCZEWSKIEGO I GAJOSA OCZYWIŚCIE WARTO.

FILM

FilmBox godz. 19:55

Poirot : Zaginiony testament - serial kryminalny, Wielka Brytania 1993, reż. John Bruce, wyk. David Suchet, Beth Goddard, Philip Jackson (51 min)

W każdy dzień powszedni o tej samej porze kolejne filmy z serii. W dzisiejszym bezdzietny pan Andrzej sporządza testament, w którym majątek swój zapisuje przyjaciołom, współpracownikom, i pewnej medycznej fundacji. Ale z czasem decyduje się testament zmienić, tyle że może być na to za późno. MA FANÓW, I SŁUSZNIE.

TVN 7 godz. 20:00

Gran Torino - dramat sensacyjny, USA/Niemcy 2008, reż. Clint Eastwood, wyk. Clint Eastwood, Bee Vang, Ahney Her, Christopher Carley (116 min)

Pan Clint jako emerytowany weteran wojny koreańskiej, i co ważne Polak z pochodzenia, a do tego ksenofob i mruk straszny, który ludzi nie lubi. Zwłaszcza jak nie są jak on biali. Ale jeszcze bardziej nie lubi jak mu ktoś pod domem zamieszanie robi i żyć spokojnie nie pozwala, więc jak sąsiadujący z nim Azjaci mają kłopoty z okolicznym gangiem, to on staje w ich obronie. A potem męczą go swoją wylewną wdzięcznością. TAKIE SOBIE, ALE TWARDY PAN CLINT ZAWSZE SIĘ DOBRZE OGLĄDA.

Stopklatka TV godz. 20:00

Trójka uciekinierów (Three Fugitives) - komedia sensacyjna, USA 1989, reż. Francis Veber, wyk. Nick Nolte, Martin Short, Sarah Rowland Doroff, James Earl Jones (90 min)

Bezrobotny pan w desperacji, bo życie go przygniata, a córkę przygniata choroba, postanawia napaść na bank. Ale brak mu doświadczenia i więc wkrada się chaos. KIEDYŚ MNIE TO UBAWIŁO, CIEKAWE CO Z TEGO ZOSTAŁO.

Canal+ Film godz. 20:00

Witajcie u mnie (Welcome To Me) - komediodramat, USA 2014, reż. Shira Piven, wyk. Kristen Wiig, Wes Bentley, Linda Cardellini, Joan Cusack (83 min)

Premiera w telewizorze, której producentami są Will Farell i Adam McKay. Rzecz jest o cierpiącej na zaburzenia osobowości pani Alicji, która w loteryjnej kumulacji wygrywa jakąś nieprawdopodobną ilość dolarów, które decyduje się wydać na talk show, w którym mogłaby bez cenzury mówić o sobie i życiu swoim. BARDZO TO JEST DOBRE, PLUS NIEZAWODNA JOAN CUSACK.Polsat godz. 20:05

PitBull - film kryminalny, Polska 2005, reż. Patryk Vega, wyk. Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Janusz Gajos, Weronika Rosati (97 min)

Mocna filmowa, ale ta pierwsza opowieść o kilku warszawskich Policjantach wydziału zabójstw, którzy prowadzą śledztwo w sprawie porwań i morderstw ormiańskich handlarzy. Bohaterów znacie z serialu, a też NIEZŁY.

Ale kino+ godz. 20:10

Paryż, Teksas (Paris, Texas) - dramat obyczajowy, RFN/Francja 1984, reż. Wim Wenders, wyk. Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski, Dean Stockwell, Hunter Carson (147 min)

Jeśli dla kogoś z Was istotne są nagrody i odznaczenia, i one są rekomendacją, to ten film już ma z górki, bo nagrodzony został m.in. Złotą Palmą w Cannes. Prawdziwie amerykański film drogi, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Ja uwielbiam ten film przede wszystkim ze względu na fenomenalne zdjęcia i wciągającą, transową gitarową muzykę Rya Coodera. O Nastassji Kinski nawet nie będę wspominał. A rzecz jest w największym skrócie, o człowieku, który pogubił się w życiu i stracił wszystko co mogło nadać temu życiu sens. A odnalazłszy po latach syna, rusza z nim w drogę, żeby odnaleźć również żonę i matkę.TNT godz. 21:00

Nieśmiertelny (Highlander) - film fantasy, USA/Wielka Brytania 1986, reż. Russell Mulcahy, wyk. Christopher Lambert, Sean Connery, Clancy Brown, Roxanne Hart (140 min)

Początek długiej filmowej i serialowej opowieści, która po dobrym początku, przeszła w rutynową słabość. Ale tymczasem jest nieźle. Choćby przez sentyment. Czyli Christopher Lambert i Sean Connery jako nieśmiertelni, którzy muszą stanąć naprzeciwko siebie i udowodnić, który z nich nieśmiertelnym jest naprawdę. KIEDYŚ PRZEBÓJ WIELKI.

TV Puls godz. 22:05

Podziemny krąg (Fight Club) - dramat psychologiczny, Niemcy/USA 1999, reż. David Fincher, wyk. Edward Norton, Brad Pitt, Helena Bonham Carter, Meat Loaf (134 min)

Istny majstersztyk i manifest przeciwko konsumpcyjnego życia szaleństwu. Młody i świetnie zapowiadający się korpoczłowiek poznaje tajemniczego faceta, który daje mu (to prawda, że w specyficzny sposób) dotknąć prawdziwego życia. Zakładają rodzaj klubu, w którym frustraci leczą się ze swojej alienacji i biernej codzienności piorąc się po mordach. Oczywiście upraszczam, bo to ma sens głębszy, ale mam wrażenie, że sporo w tym wielkomiejsko korporacyjnego lamentu. Wziął by się jeden z drugim do normalnej roboty, to i jęczeć by przestał bez konieczności okładania się po ryjach. Ale film zrobiony PO MISTRZOWSKU.

TVP Historia godz. 23:35

Tak tu cicho o zmierzchu (A zori zdies tichije) - film wojenny, ZSRR 1972, reż. Stanisław Rostocki, wyk. Jelena Drapeko, Jekaterina Markowa (77 min)

Nominacja do Oscara dla najlepszego filmu nieangielskojęzycznego i nagrodę w Wenecji, dla wojennej opowieści o kobiecym oddziale ochotniczek, który pod rozkazami pana sierżanta zostaje wysłany, aby wypełnić misję bez większego sensu i bez potrzeby. Nieoczekiwanie w pobliżu ląduje niemiecki desant i panie mimo braku doświadczenia, będą musiały sprawdzić się w boju. Teraz już się takich filmów nie robi, więc choćby dlatego WARTO ZOBACZYĆ.

Polsat godz. 23:35

Kolekcjoner kości (The Bone Collector) - thriller, USA 1999, reż. Phillip Noyce, wyk. Denzel Washington, Ed O'Neill, Angelina Jolie, Queen Latifah (118 min)

Sparaliżowany policjant prosi znajomego lekarza, by pomógł mu popełnić samobójstwo, ale kiedy dowiaduje się o serii porwań i okrutnych morderstw, postanawia je wyjaśnić. A jego nogami, oczami i rękami staje się młoda policjantka, która odwiedza miejsca zbrodni i szuka wskazówek, mogących doprowadzić ich do zabójcy. WYSOKIE NAPIĘCIE.

SERIAL

Canal+ Serial godz. 22:00

Mentalista 7 (The Mentalist 7) - serial kryminalny, USA 2014-2015, wyk. Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman (41 min)

Premiera trzeciego odcinka kolejnego sezonu serialu, którego bohaterem głównym jest uroczy i do tego cholernie inteligentny pan Patrick, który ma niezawodny instynkt i obserwować potrafi jak nikt inny. I TO DOBRE JEST.

DOKUMENT

BBC Earth godz. 21:00

90. urodziny Davida Attenborough (Attenborough at 90) - film dokumentalny, reż. Michael Gunton, wyk. David Attenborough (50 min)

Z bardzo dobrej okazji specjalny Program na 90. urodzin wspaniałego Davida Attenborough. A w nim słynny popularyzator nauki opowiada o swoich programach przyrodniczych, które przez lata inspirowały i zachwycały miliony widzów. I zachwycają nadal. WARTO MU TOWARZYSZYĆ.

TVP Historia godz. 22:30

Autobus z napisem "koniec" - film dokumentalny, Polska 1971, reż. Mariusz Walter (27 min)

Dokument o Wyścigu Pokoju, który teraz chyba nadal jest, ale mało kogo już obchodzi. Za to kiedy powstawał ten film, było to absolutne w Polsce i w całych "demoludach" szaleństwo. Film jest ciekawostką, bo przedstawia najsłabszego startującego w 1971 roku zawodnika, Rylanda Kehleta. CIEKAWOSTKA.