Męskie Granie znów w Warszawie. Na scenie Brodka, Organek i... Katarzyna Figura

Po koncercie w Łazienkach Królewskich, który zainaugurował w czerwcu trasę, 20 sierpnia Męskie Granie zagra w Forcie Bema. Usłyszmy m.in.: Sokoła i Marysię Starostę, Dawida Podsiadło, BRODKĘ, Acid Drinkers, ORGANKA oraz Projekt Albo Inaczej. Na scenie pojawi się też Katarzyna FIgura.

To będzie przedostatni już koncert trasy Męskie Granie 2016. Na scenie spotkają się artyści, którzy najlepiej oddają ideę tego kultowego projektu: różnorodni, poszukujący indywidualnego języka, eksperymentujący, otwarci na zaskakujące kolaboracje ponad muzycznymi podziałami.

Hip hop, rock - każdy znajdzie coś dla siebie

Sześciogodzinny koncert rozpocznie się oryginalną mieszanką surowego hip-hopu i przebojowego popu duetu Sokół i Marysia Starosta, którym na scenie towarzyszyć będzie Rasmentalism. Na żywiołowe przyjęcie z pewnością może liczyć Dawid Podsiadło, który przede wszystkim zagra materiał z płyty "Annoyance and Disappointment".

Radykalna zmiana klimatu nastąpi zapewne podczas wybuchowego występu Acid Drinkers, którzy wraz z wiekiem nie tracą mocy. Po nich urzekający muzycznie i wizualnie koncert z sensualnymi utworami z albumu "Clashes" zagra BRODKA.

 

Męskie Granie 2016 fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

W zdecydowanie inne muzyczne rewiry zabierze słuchaczy energetyczny występ ORGANKA.  To będzie prawdziwe rockowe Męskie Granie!

 

Podczas specjalnego koncertu Projektu Albo Inaczej, zaproszeni wokaliści zaśpiewają kultowe hip-hopowe teksty w nowych, jazzowych i swingowych aranżacjach. Na scenie spotkają się Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski, Felicjan Andrzejczak, Flexxip: Ten Typ Mes i Emil Blef oraz ELDO i Pezet.

"Wataha" znów w stolicy

Na koniec solidną dawkę rockowej energii zaserwuje Męskie Granie Orkiestra. Nie zabraknie porywających aranżacji kultowych utworów, jak m.in. "Jezu, jak się cieszę" czy "Butelki z benzyną", a także przebojowej "Watahy".

 

Tym razem do składu MGO, czyli: O.S.T.R, Dawid Podsiadło, ORGANEK, Agim Dżeljilji, Adam Staszewski, Robert Markiewicz, Olek Świerkot, Hubert Gasiul, DJ Haem, Steve Nash i Sławomir "Kosa" Kosiński, dołączy Katarzyna Figura, która wykona utwór "Przytul mnie" z repertuaru Kombi.

Dopełnieniem występów na scenie głównej będą koncerty na scenie Ż, na której zagrają młodzi utalentowani twórcy: Fair Weather Friends, Miloopa i Natalia Nykiel.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2016 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.meskiegranie.pl.