Tę piosenkę Kazika znają wszyscy. Brodka zaśpiewała ją w zaskakujący sposób

Brodka wystąpiła na Męskim Graniu we Wrocławiu. Fani mogli usłyszeć, jak artystka rapuje cover znanej piosenki Kazika Na Żywo.

Podczas wrocławskiego Męskiego Grania 2017 Monika Brodka zarapowała utwór "Tata Dilera" KNŻ (Kazik Na Żywo). Z rockowego kawałka artystka stworzyła nowoczesny, elektroniczny kawałek, a pod sceną rozpoczęła się najlepsza impreza w mieście.

KNŻ, z Kazikiem Staszewskim na czele, powstało jeszcze w latach 90. Zespół zawiesił działalność w 2016 roku (jednak liczymy, że wrócą, tak jak zrobili to po długiej przerwie w 2004 roku), dlatego dobrze było usłyszeć ten utwór na dużej scenie. Brodka zaproponowała nam jego uwspółcześnioną wersję, która spodobała się wrocławskiej publiczności.

Utwór "Tata Dilera" powstał w 1995 roku i pochodzi z płyty "Porozumienie ponad podziałami". Krążek zapisał się w historii polskiej muzyki - KNŻ jako jeden z pierwszych zespołów połączył rock, metal i rap. Koniecznie posłuchajcie oryginału:

30-letnia artystka, która rok temu wydała swoją czwartą płytę "Clashes", prywatnie jest wielką fanką Kazika Staszewskiego - to nie pierwszy raz kiedy zaśpiewała jego piosenkę. W 2012 roku z okazji 50-lecia Trójki Brodka wykonała cover "Do Ani":

Jeśli lubicie covery kultowych piosenek (zdarza się, że są lepsze niż oryginał), Męskie Granie 2017 to idealna okazja by posłuchać ich na żywo. Koncerty odbywają się w całej Polsce od 2010 roku. Założeniem imprezy jest wykonywanie przez zaproszonych muzyków własnych wersji kultowych piosenek.

W tym roku podczas Męskiego Grania usłyszymy m.in. Hej, XXANAXX, Lao Che, Artura Rojka, Łąki Łan, Comę, Organka, Marię Peszek, Julię Pietruchę i Grubsona.

Kolejne miasta, które odwiedzi Męskie Granie to: Katowice (22.07), Gdynia (29.07), Kraków (12.08) i Warszawa (19.08). Imprezę zwieńczy wielki finał w żywieckim Amfiteatrze pod Grojcem (26.08).

Więcej o:
Komentarze (22)
Tę piosenkę Kazika znają wszyscy. Brodka zaśpiewała ją w zaskakujący sposób
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 32 razy 28

  Niestety, pani Moniko, 'Tata...' duuuużo lepszy w oryginale. 'Do Ani' muzycznie ujdzie w pani wykonaniu, ale i w tym wypadku Kazik śpiewał z dna duszy aż tam i wtedy ciary nam po plerach zaiwaniały, pani zaś - przy całym szacunku - odwaliła komerchę.

 • waldiwaldi

  Oceniono 25 razy 23

  Jak lubię Panią Brodkę to ta interpretacja to nieporozumienie...

 • pajom

  Oceniono 20 razy 18

  bardzo kiepska interpretacja

 • jan.fils

  Oceniono 13 razy 11

  Ja bardzo lubię muzykę Brodki i uważam, że ona śpiewa naprawdę fajne utwory, a Kazik to klasa - wiadomo.

  Niestety Tata dilera w wykonaniu Moniki jest beznadziejny. Wersja niesamowicie słaba pod każdym względem.

 • twzelnik

  Oceniono 13 razy 7

  Monika Brodka jest niezłą wokalistką, ale TO WYKONANIE TO CAŁKOWITA PORAŻKA.
  Po prostu wstyd, żenada, dno i 2m mułu.

  O ile można usprawiedliwić wykonawcę, bo każdy jest zaje*bisty przez 100% czasu, o tyle zachwyty nad tym utworem dowodzą że z autorem artykułu coś jest nie tak.

 • nygga

  Oceniono 3 razy 3

  starała się..... pokonała się tą piosenką

 • Wojtek bleka

  Oceniono 4 razy 0

  Ani to jakieś olśniewające ani jakoś nowe wystarczy oryginał w wersji dyferencyjnej a ta impreza pos sceną mocno naciągana

 • patatajmiauhau

  Oceniono 2 razy 0

  Jaki ten Towarzysz Pisatiel iz Trybuny KrasnoLudu strasznie zaskoczony, niewiele brakowało a byłby się udławił na amen. Wyrobnictwo w Trybunie KrasnoLudu (Różowym tudzież Tęczowym Sztandarem zwanej) to naprawdę bardzo niebezpieczne zajęcie, no bo jak nie zaskoczenie to szok lub inna tragiedyja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX