Wielki powrót mody na winyle. Profesjonalny sprzęt i oryginalne gadżety dla wszystkich miłośników winylowych płyt

AT
05.02.2018 15:30
Źródło: Shutterstock

Źródło: Shutterstock (Źródło: Shutterstock)

Kto by pomyślał, że w dobie nowoczesnych technologii, kiedy całą muzykę świata możemy mieć na nośniku mieszczącym się w kieszeni, winyle znów powrócą do łask. Płyty gramofonowe ponownie zdobywają ogromną popularność, z każdym dniem zyskując coraz większą rzeszę kolekcjonerów. Jeśli ty również jesteś miłośnikiem winyli, to na pewno zainteresuje cię poniższy przegląd sprzętu oraz akcesoriów.
Wr�� do artyku�u

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (23)

 • blasphemy

  Oceniono 35 razy 29

  Kolejny tzw artykuł pisany przez nieznającego się na temacie ignoranta.
  Najpierw czytamy że "gdzie ramie samodzielnie ustawia się" - RAMIĘ, analfabeto, RAMIĘ. I to nie jest literówka bo w następnym zdaniu znowu mamy 'ramie'.
  " powinniśmy także pamiętać o dobraniu odpowiedniego wzmacniacza" - coś o tym wzmacniaczu może? Np że ma mieć wejście phono bo inaczej winyla nie odtworzymy? To byłaby jakaś cenna wskazówka zamiast marketingowego bełkotu.
  "Główna różnica między płytami winylowymi, a nośnikami CD jest taka, że winyle wymagają szczególnej troski", tak to na pewno główna różnica, inaczej bym nie rozróżnił.
  Na deser zegar naścienny z winyla dla miłośnika winyli.... może też skóra psa na ścianie dla miłośnika psów? Idź pismaku i nie grzesz (czytaj - nie pisz) więcej.

  Pokaż starsze odpowiedzi (2)

 • patatajmiauhau

  Oceniono 21 razy 15

  Towarzyszu Redaktorze co to jest profesjonalny gramofon ? Czy u Towarzysza jest to wynik tej samej infekcji, objawiającej się wielkimi problemami z rozumieniem znaczenia słów co u reszty zespołu redakcyjnego niniejszego organu ?

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 15 razy 13

  Zjawisko trwa dobre 6-8 lat, zostało zanalizowane już na wszystkie strony, ale redaktor się obudził pewnie dopiero jak w Biedronce winyle zobaczył? Pismactwo tego portalu powinno być przedmiotem osobnych studiów...

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • treblig

  Oceniono 15 razy 3

  Gramofon łączący się ze wzmacniaczem przez bluetooth? Dźwięk będzie gorszy niż z głośniczka w telefonie, zlitujcie się. Moda na winyle to w ogromnej większości tylko moda niestety. Niektóre z pokazanych przez Was gramofonów to faktycznie bardzo dobre sprzęty, ale żeby winyl naprawdę zagrał, pokazując wszystkie zalety analogowego toru, trzeba sporo kasy i trochę wiedzy o dobieraniu poszczególnych elementów zestawu audio. Wzmacniacz na lampach jeśli nie ww klasie A, to przynajmniej z lampami w przedwzmacniaczu, kolumny o wysokiej efektywności, z celulozowymi membranami, dobra igła, dobrze dobrana wkładka - bez tego byle mini wieża z CD zagra niestety lepiej niż zestaw z gramofonem. No i potrzeba płyty nagrywanej i masterowanej w analogu, a nie tylko analogowej wytłoczki z cyfrowego nagrania i cyfrowego masteru. Takie realia, sorry. Chyba że chodzi tylko o gadżeciarski sprzęt przyciągający wzrok, to wtedy inna sprawa.

  Pokaż starsze odpowiedzi (2)

 • xyphaxer

  Oceniono 2 razy 2

  Dzwiek z winyla ma dusze, a CD ma jakosc. Mam winyle od dawna, ale ceny jakie potrafia osiahnac to niekedy jakas abstrakcja, ale jak kogoś stac....

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • hipis_jeden

  0

  Doceniam w winylach duży format okładki, który robi wrażenie. Muzycznie to już różnie. Na pewno winyl nie oznacza za każdym razem super dźwięku. Jak się posiada dobre wydanie SACD czy dvd audio, to raczej nie ma co narzekać. Winyle to bardziej moda w dzisiejszych czasach. Jakby posiadanie winyla robiło z Ciebie Bóg wie kogo. No bo raczej nie melomana z miejsca:). Cena za winyle jak dla mnie przesadzona, a i wybór gorszy. Nie gardzę cd. Ważne by mieć fizyczny nośnik, a nie "delektować się" mp3.

 • lm648

  0

  .... jak cię stać wydawać abstrakcyjne sumy na pojedyncze LP przez to że modne są teraz Vinyle to gratuluję sukcesu finansowego, jednak dla zwykłego zjadacza chleba stanowczo odradzam taka zabawę :) ...w młodości jak słuchałem vinyli spece odradzali i polecali CD twierdząc, że to jest to a wcale nie było :(

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • xav_w

  Oceniono 5 razy -1

  Podobno winyle mają duszę. Czy ten szum, trzaski i skompresowany dźwięk to dusza? Ten sam efekt można osiągnąć dzięki różnym wtyczkom do programów komputerowych. Od końca lat 70. wszystkie szanujące się firmy nagrywały w systemie cyfrowym i z takich nagrań robiono winyle. Kto nagrywał cyfrowo chwalił się tym specjalną naklejką na okładce. Teraz aby wytłoczyć winyl należny dostarczyć jako materiał źródłowy płytę CD. Więc gdzie jest ten urok winyla?

  Pokaż starsze odpowiedzi (2)

 • klemt23

  Oceniono 11 razy -7

  Gradacja ważności:

  1.Wytłumiony korpus z napędem, nalepiej zewnętrznym
  2.Ramię
  3.Wkladka MC, diament ze szlifem Shibata, Gyger lub van den Hul
  4.Kabel z najwyzszej pólki.
  5.Przed-przedwzmacniacz, nie musi być lampowy
  6.Cala reszta, do ktorej podlaczamy.

  Koszt: sześciocyfrowy. Miłego sluchania...

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • klemt23

  Oceniono 19 razy -13

  Gradacja ważności:

  1.Wytłumiony korpus z napędem, nalepiej zewnętrznym
  2.Ramię
  3.Wkladka MC, diament ze szlifem Shibata, Gyger lub van den Hul
  4.Kabel z najwyzszej pólki.
  5.Przed-przedwzmacniacz, nie musi być lampowy
  6.Cala reszta, do której podlączamy.

  Koszt: sześciocyfrowy. Miłego sluchania...

  Pokaż starsze odpowiedzi (3)

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX