Banksy już nie tylko na ulicy! Teraz jego prace możesz mieć także w swoim domu

AT
08.03.2018 09:00
Banksy / Materiały partnera

Banksy / Materiały partnera (Banksy / Materiały partnera)

Banksy to artysta, którego nie trzeba przedstawiać. Znane na całym świecie prace grafficiarza jeszcze do niedawna mogły być podziwiane jedynie na ulicy, lecz teraz zostały przeniesione także na płótna. Zobaczcie najbardziej popularne dzieła artysty i zainspirujcie się jego twórczością!

Unikalny styl, czyli graffiti szablonowe

Banksy jest aktualnie jednym z najbardziej znanych twórców sztuki współczesnej. Artysta zdobył popularność dzięki oryginalnemu stylowi, w którym łączy graffiti oraz technikę szablonową. Pomysł na tego rodzaju sztukę powstał w głowie streetartowca po tym, jak przyłapany przez policję na malowaniu pociągów, musiał schować się pod jednym z wagonów, gdzie przez klika godzin ukrywał się przed władzami. Długo przyglądał się wtedy numerowi seryjnemu pociągu, który został naniesiony szablonowo. W ten właśnie sposób Banksy wpadł na pomysł jak tworzyć oryginalne graffiti, które szybko stało się jego znakiem rozpoznawczym.  

Kolaż / Banksy / Materiały partnera
Kolaż / Banksy / Materiały partnera

Przede wszystkim przekaz

W swoich pracach Banksy zawsze stara się wyrazić pewne idee, zazwyczaj krytykujące kapitalizm oraz konsumpcjonizm, które przedstawia w ironiczny i pełen humoru sposób. W jego dziełach często pojawiają się żołnierze, dzieci i policjanci, którzy pełnią ważne role w jego pacyfistycznych przekazach. Poza tworzeniem unikatowego graffiti, Banksy zajmuje się też modyfikowaniem dzieł znanych malarzy, którym nadaje bardziej współczesne znaczenie. Znakomitym przykładem tego rodzaju pracy jest Liliowe Jezioro Moneta, do którego artysta domalował wózek na zakupy zanurzony w wodzie, symbolizujący postępującą urbanizację oraz wszechobecną dewastację natury.

Kolaż / Banksy / Materiały partnera
Kolaż / Banksy / Materiały partnera

Banksy nie tylko na ulicy

Choć Banksy to artysta, który tworzy jedynie street art, to teraz jego prace możemy podziwiać nie tylko na ulicy. Wiele jego dzieł zostało przeniesionych na płótna, dzięki czemu każdy może mieć fragment jego sztuki w swoim własnym domu. Jego twórczość dostępna jest nie tylko w formie obrazów, ale także większym formacie. Teraz możemy wyposażyć się też w fototapety, które sprawią, że będziemy mieć wrażenie jakbyśmy patrzyli na oryginalnie stworzone przez artystę uliczne graffiti. 

Kolaż / Banksy / Materiały partnera
Kolaż / Banksy / Materiały partnera

Zobaczcie jeszcze więcej prac tego artysty.

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (8)

 • Gość: Jakub Szczytowski

  Oceniono 11 razy 11

  Czyli firma VAKU obrazy na płótnie, zamówiła u Banksy-ego grafiki do druku i wykupiła prawa autorskie? Ciekawe, skoro jego dzieła osiągają zawrotne sumy po co miałby je powielać za grosze. Andy robił to lepiej.

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • Gość: Cezary Hunkiewicz

  Oceniono 12 razy 10

  Szanowni Pañstwo,
  Reklamujecie kradzież!

  Pokaż starsze odpowiedzi (1)

 • Gość: Cezary Hunkiewicz

  Oceniono 10 razy 8

  Przecież to jest reklama kradzieży!

 • Gość: Ula Gutowska

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to teraz? Ja jeden z tych obrazów mam już od kilku lat.

 • Gość: Jakub Szczytowski

  0

  czyli

 • Gość: Jolanta Cybis-Nabijkowska

  Oceniono 14 razy -4

  co za fascynujący artysta. imponuje mi jego przekaz. wspaniale, że teraz można mieć jego prace w swojej domowej kolekcji sztuki. jestem podekscytowana.

 • Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX