Kultura przy kawie! Eleganckie kubki i filiżanki z dziełami znanych malarzy

AT
28.03.2018 16:00
Kolaż / Materiały partnerów

Kolaż / Materiały partnerów (Kolaż / Materiały partnerów)

Jesteś pasjonatem sztuki i chciałbyś obcować z wybitnymi dziełami na co dzień? Postaw na oryginalną zastawę stołową opatrzoną fragmentami obrazów znanych malarzy! Zobacz kubki i filiżanki inspirowane twórczością van Gogha, Klimta i Renoira.

Vincent van Gogh

Vincent van Gogh to holenderski twórca epoki postimpresjonizmu, który uważany jest za jednego z najwybitniejszych malarzy w historii. Nie był on niestety doceniany za życia, a sławę zyskał dopiero po stosunkowo wczesnej śmierci (zmarł w wieku 37 lat). Twórczość Vincenta van Gogha postrzegana jest jako wyjątkowa, a jego obrazy należą do jednych z najbardziej rozpoznawalnych i wartościowych dzieł sztuki na świecie. Choć podczas całego życia artysta namalował wiele portretów i pejzaży, to największą popularnością wciąż cieszą się jego sławne słoneczniki, których motyw często pojawia się na różnego rodzaju produktach użytku codziennego. 

Kolaż / Materiały partnerów
Kolaż / Materiały partnerów

Gustav Klimt

Gustav Klimt to austriacki malarz oraz grafik, który jest uznawany za prekursora modernizmu oraz jednego z najwybitniejszych twórców secesji. W jego dziełach dominuje przede wszystkim złoto oraz bogata ornamentyka, wyrażające bogactwo i złożoność epoki, w której tworzył. Gustav Klimt dążył do namalowania obrazu wolnego od jakichkolwiek konwencji, dlatego odrzucał wszelkie panujące ówcześnie reguły, kierując się jedynie swoją inwencją twórczą. Najbardziej znanym obrazem artysty jest Pocałunek, który przedstawia parę objętych kochanków. Teraz jego dzieła możemy podziwiać także na porcelanowych naczyniach, każdego dnia na nowo odkrywając wielki talent malarza. 

Kolaż / Materiały partnerów
Kolaż / Materiały partnerów

Auguste Renoir

Auguste Renoir to jeden z czołowych twórców epoki impresjonizmu. Był on malarzem bardzo płodnym, który podczas swojej długiej kariery namalował około 6000 obrazów. Artysta w swoich dziełach skupiał się przede wszystkim na jasnych, czystych barwach oraz na harmonijnych formach i kształtach. Najczęściej malował on kwiaty, kobiety oraz dzieci, nie poświęcając tak dużo uwagi malarstwu pejzażowemu. Auguste Renoir starał się tworzyć obrazy przyjemne, wesołe i ładne, ponieważ uważał, że życie dostarcza nam wystarczająco dużo przykrych doświadczeń, wobec czego nie należy malować rzeczy smutnych oraz brzydkich. 

Kolaż / Materiały partnerów
Kolaż / Materiały partnerów

Zobacz także stylowe ekspresy do kawy!

Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • krebs06

  Oceniono 6 razy 4

  Cóż kwestia gustu. Mam mokka z Adela Klimat i bardzo mi się podoba. Ciekawy obraz i jeszcze ciekawsza historia obrazu i rodziny właścicieli.

 • zosiaaa_12

  0

  Ale piękne kubki :) Picie z nich to musi być czysta przyjemność :) Ale kawa też musi być pyszna, bo sam kubek nam nie pomoże :) Ja polecam ekspresy z De Longhi :)

 • mliwoch

  Oceniono 7 razy -3

  to teraz artykuły ze sklepów muzealnych? żenuła a nie trendy

 • blasphemy

  Oceniono 11 razy -3

  A jak sobie wydrukuję na kubku "Mistrza i Małgorzatę" to też będę obcował z kulturą? A może walnąć sobie jakiegoś Breughla na papier toaletowy?

 • harry_callahan

  Oceniono 17 razy -7

  ale kicz....

 • zenekciec

  Oceniono 11 razy -7

  W sam raz dla "yntelektualistow" z pis-u .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX