To najsłynniejsze polskie piosenki lat 80. Ale czy poznasz je po fragmencie tekstu?

1 / 15

"Pojawiasz się i znikasz, i znikasz, i znikasz / Mam na twym punkcie bzika, mam bzika, mam bzika" - której piosenki to fragment?

2 / 15

Słowa: "Żegnam was, już wiem, / nie załatwię wszystkich pilnych spraw / idę sam, właśnie tam, gdzie czekają mnie" możemy usłyszeć w piosence:

3 / 15

Z której piosenki to fragment: "Gdy zaczyna się upał / Słychać wielki szum / Można spotkać golasa / Jak na plaży w Mombasa"?

4 / 15

"Dotykam cię, a wtedy ty / Przymykasz czarne oczy / Budzisz się, znów cała lśnisz / Śni się róża nocy" - kto śpiewał te słowa? I jak nazywa się ta piosenka?

5 / 15

W której piosence możemy usłyszeć słowa: "Wtedy dziwisz się, że tak kocham nieprzytomnie / Jakby zaraz świat miał się skończyć"?

6 / 15

"Za czym kolejka ta stoi? / Po szarość, po szarość, po szarość" - to słowa piosenki:

7 / 15

Której piosenki to słowa: "Mogłaś być już na dnie / A nie byłaś / Nigdy nie dowiesz się / Co straciłaś"?

8 / 15

W której piosence znajdują się te słowa: "Rezerwat dzikich stworzeń. / Zajadłych tak. / Że nawet Bóg. / I Bóg im nie pomoże"?

9 / 15

"Magda w podzięce, chwyta me ręce / I nie ma sprawy, ślicznie jej w sukience" - to słowa piosenki:

10 / 15

Rozpoznasz piosenką po tych słowach: "Los cię w drogę pchnął / I ukradkiem drwiąc się śmiał / Bo nadzieję dając ci / Fałszywy klejnot dał (tak chciał)"? Która to z wymienionych piosenek?

11 / 15

"Muzyka na smykach gra / Do ciebie po niebie szłam / Tobą oddycham, / Płonę i znikam" - to słowa piosenki:

12 / 15

"Na niebie błysnął biały nóż / To księżyc pełni straż / Czy nie znałam cię w innym życiu już" - to fragment piosenki:

13 / 15

"I nie zapomnę tych chwil radosnych, / Kiedy nie mogąc wydobyć słowa, / Z zapartym tchem patrzyłem ci w oczy, / Tak trwała nasza bez słów rozmowa" - której piosenki to fragment?

14 / 15

Słowa: "Już z ogonków wycofały się, / Frasobliwe kolejek Madonny. / Do kapliczek powracają gdzie, / Telewizor z prognozą pogody" możemy usłyszeć w piosence:

15 / 15

"W wielkiej żyliśmy wannie i rzadko tak, / Wypełzaliśmy na suchy ląd, / Czarodziejka gorzałka tańczyła w nas, / Meta była o dwa kroki stąd" - to słowa piosenki: