Najlepsze gangsterskie filmy w historii kina. Czy rozpoznasz je po jednym kadrze? [QUIZ]

1 / 15

Ten kadr z pewnością pochodzi z filmu: (reż. Francis Ford Coppola prod. Paramount Pictures)

2 / 15

Ten film to przede wszystkim znakomita rola Ala Pacino. Jego tytuł brzmi: (reż. Brian De Palma prod. Universal Pictures)

3 / 15

Robert De Niro i Joe Pesci nieraz wspólnie znaleźli się na planie filmowym. Ale ten z kadru poniżej to: (reż. Martin Scorsese, prod. Universal Pictures)

4 / 15

Klasyka gangsterskiego kina. Jaki jest tytuł tego filmu? (reż. William Friedkin prod. D'Antoni Productions, Schine-Moore Productions)

5 / 15

To film o historii przestępczości w Stanach. Otrzymał mnóstwo nagród i nominacji. Jego poprawny tytuł brzmi: (reż. Martin Scorsese, prod. Miramax Films)

6 / 15

Leonardo DiCaprio i Matt Damon po dwóch stronach barykady, choć nie na zdjęciu poniżej. To musi być: (reż. Martin Scorsese, prod. Warner Bros)

7 / 15

Tego kadru nie da się zapomnieć! To film: (reż. Quentin Tarantino, prod. Dog Eat Dog Productions Inc., Live Entertainment)

8 / 15

Ten kadr poniżej pochodzi z filmu: (reż. Francis Ford Coppola, prod. Paramount Pictures)

9 / 15

Bardziej humorystyczne ujęcie gangsterskich porachunków. Ten film to: (reż. George Roy Hill, prod. Universal Pictures)

10 / 15

Film z 1967 r. o najbardziej znanej z gangsterskich par w historii kina nosi tytuł: (reż. Arthur Penn, prod. Tatira-Hiller Productions, Warner Brothers, Seven Arts)

11 / 15

Polski tytuł tego filmu brzmi: (reż. Martin Scorsese, prod. Warner Bros.)

12 / 15

Na poniższym zdjęciu druga część "Meksykańskiej trylogii", czyli film: (reż. Robert Rodriguez, prod. Columbia Pictures Corporation)

13 / 15

Al Pacino grał w wielu filmach akcji, ale ten ze zdjęcia poniżej to: (reż. Michael Mann, prod. Regency Enterprises, Warner Bros.)

14 / 15

Ten duet i tę hawajską koszulę można było obejrzeć w filmie: (reż. Mike Newell, prod. Mandalay Entertainment)

15 / 15

O problemach, jakie może mieć przestępca, opowiada komedia: (reż. Harold Ramis, prod. Baltimore Pictures, Face Productions)