"Avengers: Czas Ultrona" w kinach, a Ty poznaj 11 filmów z najdziwniejszymi superbohaterami

"Avengers: Czas Ultrona" od kilku dni podbija kolejne kraje, budząc ogromne zainteresowanie i zarabiając kolejne miliony dolarów. 7 maja film ma premierę w Polsce, na duży ekran powrócą m.in. Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka i Thor. Chociaż czasem można, obserwując ich, zapytać "CO???!!!", ci superbohaterowie wcale nie są najdziwniejsi. Poznajcie postaci z tych 11 produkcji - ranking przygotowała redakcja Stopklatka.pl.

Wielka szóstka, Blankman, Super i Special

"Wielka szóstka" (2014)

Młody geniusz robotyki Hiro Hamada wraz ze swoim robotem Baymaxem zostaje uwikłany w plan zniszczenia dynamicznie rozwijającego się miasta San Fransokyo. Bohaterowie dołączają do grupy niedoświadczonych śmiałków walczących z przestępczością i wspólnie podejmują się misji ratowania miasta przeobrażając się w niecodziennych superbohaterów.

"Blankman" (1994)

Darryl ma niesamowitą umiejętność - wynajduje ciekawe, ale totalnie bezużyteczne gadżety. Jakimś cudem udaje mu się stworzyć kuloodporne ciuchy, a to prowadzi do zostania... superbohaterem! Z maską ze skarpetki i peleryną z firany.

"Super" (2010)

Oto historia totalnego freaka, którego hasło przewodnie to "Zamknij się zbrodnio!". Jest dziwnie, brutalnie i strasznie zabawnie. Ale nic dziwnego - w końcu za reżyserię odpowiada James Guun, twórca aktualnego hitu Marvela, "Strażników Galaktyki".

"Special" (2006)

Les Franken przejawia niezwykłą reakcję na nowy środek antydepresyjny. Nagle dochodzi do wniosku że jest superbohaterem. Szyje sobie strój i wychodzi na ulice by bronić miasto przed złem. Korporacja która produkuje felerny lek, w obawie przed opinią publiczną szybko reaguje... Przed nami nietypowy, niekiedy zabawny ale przede wszystkim przejmujący obraz człowieka odkrywającego w sobie moc na swój sposób.

Flash Gordon, Toksyczny Mściciel, Kapitan Orgazmo i Defendor

"Flash Gordon" (1980)

Znany futbolista, Flash Gordon, wraz z uroczą dziennikarką Dale Arden zostają wysłani rakietą doktora Zarkova na tajemniczą planetę Mongo, na której rządzi okrutny Cesarz Ming. Flash będzie musiał uwolnić Dale z rąk Minga, a także przywrócić wolność planecie i uratować Ziemię... Prawda, że całość brzmi niedorzecznie? A to kultowy obraz z lat '80, z ścieżką dźwiękową od Queen. No i superbohater, który w ogóle się nie kojarzy z typowym herosem rodem z Marvela bądź DC.

"Toksyczny mściciel" (1984)

Zanim tytułowy bohater stał się szpetnym mutantem, nazywał się Melvin Junko i mieszkał w Tromaville, gdzie pracował jako sprzątacz w miejscowej siłowni. Nękany przez grupę wyrostków chłopak wypada przez przypadek z okna drugiego piętra i wpada prosto do beczki z toksycznymi chemikaliami. To go zamienia w morderczego superbohatera z mopem.

"Kapitan Orgazmo" (1997)

Tak, dobrze widzicie. Tytuł w tym przypadku mówi wszystko. To zupełna jazda po bandzie, ale nie dziwota - to film od twórców "South Parku" (Matta Stone'a i Treya Parkera). Tylko im mógł ktoś dać pieniądze na realizację filmu o superbohaterze wywołującego orgazm.

"Defendor" (2009)

Nawet Woody Harrelson został superbohaterem. No nie do końca, bo w sumie... myślał, że jest niezniszczalnym superbohaterem. Świetny psychologiczny obraz, który temat traktuje w sposób niezwykle odważny.

Hydrozagadka, Scott Pilgrim kontra świat i Sekretne życie Waltera Mitty

"Hydrozagadka" (1970)

Superbohater znad Wisły, tak pięknie pasujący do naszej ojczyzny ? w jej socjalistycznej wersji As nie tylko posiada supermoce, wie również co jest ważne ? w swe wypowiedzi wplata jakże słuszne slogany typu "Alkohol to trucizna" czy wzywa do przestrzegania przepisów BHP.

"Scott Pilgrim kontra świat" (2010)

Scott Pilgrim, członek zespołu rockowego, chce zdobyć serce intrygującej Ramony Flowers. Jednak na drodze do sukcesu stoi siedmiu, wrogo nastawionych i podstępnych, byłych chłopaków Ramony. Całość to wizualny huragan, zaś główny bohater być może nie jest superbohaterem z prawdziwego zdarzenia, ale to co wyczynia na ekranie, można z całą pewnością uznać za wyczyny godne Supermana i nie tylko.

"Sekretne życie Waltera Mitty" (2013)

Pewien fotoedytor mieszka wraz z nadopiekuńczą matką. Lubi wyobrażać siebie jako herosa, przeżywającego mnóstwo niebezpiecznych przygód. Groźba utraty pracy i pewna kobieta sprawią, że zamiast marzyć na jawie zacznie działać.

Więcej o: