Spielberg, Eastwood, Polański... To oni nakręcili najlepsze sceny batalistyczne z II wojny światowej w historii kina? [ZOBACZ]

Każdy kolejny film wojenny to świetna okazja do przyjrzenia się mistrzom gatunku. Ale nie samymi premierami świat filmowy żyje. Z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej przypominamy jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze, sceny batalistyczne z II wojny światowej w kinie. Uwaga - jest krwawo i drastycznie! A za przygotowanie rankingu odpowiada redakcja Stopklatka.pl.

''Szeregowiec Ryan''

Zaczniemy od małej niespodzianki. Zapewne pierwsze co Wam przychodzi na myśl, gdy widzicie tytuł "Szeregowiec Ryan", to słynne lądowania Aliantów na plaży Omaha. Wybraliśmy jednak zupełnie inną, pełną napięcia scenę walki miejskiej, w której obserwujemy poczynania jednego ze snajperów. Skala emocji - równie wielka!Zaczniemy od małej niespodzianki. Zapewne pierwsze co Wam przychodzi na myśl, gdy widzicie tytuł "Szeregowiec Ryan", to słynne lądowania Aliantów na plaży Omaha. Wybraliśmy jednak zupełnie inną, pełną napięcia scenę walki miejskiej, w której obserwujemy poczynania jednego ze snajperów. Skala emocji - równie wielka!

"Kompania braci"

Po sukcesie "Szeregowca Ryana", Tom Hanks wspólnie z HBO zrealizował słynną "Kompanię braci". Wybór najlepszej sceny bitewnej w przypadku tego serialu to nie lada wyzwanie. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na pokazanie bitwy o Carentan, jednej z najcięższych walk w Normandii.

Scenę walki z "Kompanii braci" znajdziesz pod tym adresem >>

"Pacyfik"

Kolejny serial od HBO, który pokazywał grozę konfliktu wojennego - tym razem toczonego na wyspach Japońskich. Bitwa o Peleliu powoduje przysłowiowy opad szczęki. To sceny, które na długo pozostają w pamięci.

Scenę z bitwą o Peleliu z serialu "Pacyfik" znajdziesz TUTAJ >>

Zdjęcie Film: Kompania Braci Zdjęcie Film: Pacyfik Zdjęcie Film: Szeregowiec Ryan
Film: Kompania Braci Film: Pacyfik Film: Szeregowiec Ryan
Porównaj ceny ? Porównaj ceny ? Porównaj ceny ?
źródło: Okazje.info

''Listy z Iwo Jimy''

Pozostając przy konflikcie amerykańsko-japońskim podczas II wojny światowej - w filmie Clinta Eastwooda możemy zobaczyć bitwę o wyspę Iwo Jimę z perspektywy Japończyków broniących się przed zmasowanym atakiem żołnierzy z USA.

"Pearl Harbor"

Na samą fabułę i drewniane aktorstwo Bena Afflecka lepiej spuśćmy zasłonę milczenia, jednak jednego nie można odmówić - atak na Pearl Harbor do dzisiaj robi wrażenie! Dużo tam heroicznych scen, jednak sekwencja japońskiego nalotu zrealizowana jest perfekcyjnie.

"Pianista"

W filmie Romana Polańskiego możemy zobaczyć walki na ulicach Warszawy z dość niecodziennego ujęcia, przez co można odnieść wrażenie, że jesteśmy naocznymi świadkami ciągu kolejnych wydarzeń. Majstersztyk.

Zdjęcie Film: Wielkie bitwy: Pearl Harbor Zdjęcie Film: Listy z Iwo Jimy
Film: Pearl Harbor Film: Listy z Iwo Jimy
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info

''Wróg u bram''

Bitwa o Stalingrad należała do jednych z najcięższych potyczek II wojny światowej. We "Wrogu u Bram" możemy zobaczyć desant żołnierzy radzieckich, dość często bez żadnej broni, skazanych na łaskawy los i szczęście.

"Cienka czerwona linia"

Film nie należy do nurtu kina wojennego skupiającego się na pojedynczym bohaterze i jego losach, lecz bardziej przedstawia psychologiczny aspekt bezmiaru i bezsensu wojny w miejscu, w którym zostaje zaburzona cała harmonia. Sceny bitewne też nakręcone są w zupełnie inny sposób, co możemy zobaczyć poniżej.

"Miasto 44"

O filmie Jana Komasy napisano już bardzo wiele. Nie mamy jednak wątpliwości, że pod względem wizualnym, polska produkcja prezentuje się naprawdę okazale i śmiało możemy ją umieścić w tym zestawieniu.

Zdjęcie Film: Cienka czerwona linia Zdjęcie Film: Miasto 44 Zdjęcie Film: Wróg u bram
Film: Cienka czerwona linia Film: Miasto 44 Film: Wróg u bram
Sprawdź ceny ? Porównaj ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info
Komentarze (24)
Spielberg, Eastwood, Polański... To oni nakręcili najlepsze sceny batalistyczne z II wojny światowej w historii kina? [ZOBACZ]
Zaloguj się
 • or7

  Oceniono 38 razy 30

  "Byliśmy żołnierzami", "Das boot", "Full metal jacket", "Stalingrad".
  BTW, nie ma czegoś takiego jak "Szeregowiec Ryan". Jest "Szeregowy Ryan". Wyjaśniam: szeregowiec to rodzaj zabudowy mieszkalnej, szeregowy to stopień w siłach zbrojnych (private Ryan, tytuł filmu:"Saving private Ryan").

 • radeberger

  Oceniono 23 razy 19

  Rozumiem, że Miasto 44 kwalifikuje się za sceny kul krążących wokół całujących się bohaterów? Chyba ktoś na łeb padł..

 • kontra.punkt

  Oceniono 20 razy 12

  Polecam "Balladę o żołnierzu" Grigorija Czuchraja- pierwsze sceny i "Lecą żurawie; gimbaza nie oglada filmów radzieckich niestety.

 • sobies.mw

  Oceniono 8 razy 8

  "...sekwencja japońskiego nalotu zrealizowana jest perfekcyjnie", o ile perfekcyjną można uznać sekwencję z z niszczycielami rakietowymi typu Spruance, które weszły do służby w 1975. Czyli te widoczne na ekranie przed uruchomieniem filmu.

 • kristofoser

  Oceniono 4 razy 4

  Mam inny ranking- najgłupszych filmów wojennych.Myślałe,że "Inglourious basterds" będzie na pierwazym miejscu na długi czas ale zrównał się z nim kolejny film z Brad Pittem "Furia".Tak kretyńskiej sceny jak walka unieruchomionego czołgu z ponad 100 Niemców,jeszcze nie było w filmach!

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 16 razy 4

  Gimbazo, czy uważasz że filmy o wojnie powstawały tylko w Hollywood i tylko po roku 1990 ?

 • Eric Forester

  Oceniono 5 razy 3

  pearl harbor robi wrazenie chyba wrazenie kiczu atak japonski w tym filmie to animacja komputerowa dla debili proponuje panu gimbusowi zeby obejrzal wczesniejszy film o ataku na pearl harbor Tora tora tora tam sa naprawde perfekcyjne sceny robione przede wszystkim przez ludzi ktorzy wojne przezyli wiec potrafili oddac klimat walk a nie ludzi ktorzy wojne znaja z gier komputerowych stralingrad potwierdzam sceny rewelacyjne a z rosyjskich utomliony solncem cz 2 i jeszcze jeden film ktory bym postawil ponad nimi malo u nas znany finski film Talvisotta o wojnie zimowej sceny batalistyczne rewelacja w saving private ryan scena na plazy bardzo dobra dat boot petersena tez wspanialy aczkolwiek nasz orzel krecony wiele lat wczesniej jak na tamcze czasy tez ma wiele doskonalych scen z polskich jarzebina czerwona ogniomistrz kalen

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX