Cannes 2015: Oklaski, gwizdy i gwiazdy. "Carol", "Sicario" i... O tych filmach jest głośno [ZDJĘCIA]

Na tegorocznym festiwalu Cannes filmy już przysparzają emocji - jako oklaskiwany film "Carol" w reżyserii Todda Haynesa, w którym zagrała z Cate Blanchett, "Mad Max: Na drodze gniewu", który podbił serca widowni i krytyków, czy zmiażdżony przez krytykę "The Sea of Trees". Ale to nie jedyne dyskutowane tematy w Cannes. Ostatnio skrytykowani zostali organizatorzy festiwalu za domaganie się wysokich obcasów na czerwonym dywanie, komentowane są także oczywiście stroje gwiazd. A krytycy typują zwycięzców festiwalu. I jest faworyt! Przedstawienie zestawienie najbardziej dotąd komentowanych wydarzeń tegorocznego festiwalu w Cannes.
Niektóre z filmów prezentowanych podczas tegorocznego festiwalu w Cannes szczególnie emocjonują krytyków i widownię - jak oklaskiwany film
Na zdjęciu Cate Blanchett.

Przeczytaj także:

Jeden na jeden z Catherine Deneuve? Artur Zaborski o kulisach Cannes >>" title="Niektóre z filmów prezentowanych podczas tegorocznego festiwalu w Cannes szczególnie emocjonują krytyków i widownię - jak oklaskiwany film "Carol" w reżyserii Todda Haynesa, w którym zagrała z Cate Blanchett, "Mad Max: Na drodze gniewu", który podbił serca widowni i krytyków, czy zmiażdżony przez dziennikarzy "The Sea of Trees". Ale to nie jedyne dyskutowane tematy w Cannes. Ostatnio skrytykowani zostali organizatorzy festiwalu za domaganie się wysokich obcasów na czerwonym dywanie, oceniane są także oczywiście stroje gwiazd. A krytycy wyłaniają najlepsze filmy festiwalu. Przedstawiamy zestawienie gorąco komentowanych wydarzeń Cannes 2015.

Na zdjęciu Cate Blanchett.

Przeczytaj także:

Jeden na jeden z Catherine Deneuve? Artur Zaborski o kulisach Cannes >>" width="3075" height="2140" /> Niektóre z filmów prezentowanych podczas tegorocznego festiwalu w Cannes szczególnie emocjonują krytyków i widownię - jak oklaskiwany film "Carol" w reżyserii Todda Haynesa, w którym zagrała z Cate Blanchett, "Mad Max: Na drodze gniewu", który podbił serca widowni i krytyków, czy zmiażdżony przez dziennikarzy "The Sea of Trees". Ale to nie jedyne dyskutowane tematy w Cannes. Ostatnio skrytykowani zostali organizatorzy festiwalu za domaganie się wysokich obcasów na czerwonym dywanie, oceniane są także oczywiście stroje gwiazd. A krytycy wyłaniają najlepsze filmy festiwalu. Przedstawiamy zestawienie gorąco komentowanych wydarzeń Cannes 2015.

Na zdjęciu Cate Blanchett.

Przeczytaj także:

Jeden na jeden z Catherine Deneuve? Artur Zaborski o kulisach Cannes >> Fot. REGIS DUVIGNAU/REUTERS

Na zdjęciu Cate Blanchett, Rooney Mara i Todd Haynes przed premierą filmu "Carol".

Filmy z poprzednich edycji festiwalu możesz zobaczyć na Kinoplex.pl >>" title=""Carol" Todda Haynesa opowiada historię miłości dwóch kobiet. Akcja filmu ma miejsce w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa (Rooney Mara) pracuje w luksusowym domu towarowym, ale marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol - uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia, będzie wysoka.

Na zdjęciu Cate Blanchett, Rooney Mara i Todd Haynes przed premierą filmu "Carol".

Filmy z poprzednich edycji festiwalu możesz zobaczyć na Kinoplex.pl >>" width="2000" height="1373" /> "Carol" Todda Haynesa opowiada historię miłości dwóch kobiet. Akcja filmu ma miejsce w Nowym Jorku na początku lat 50. XX w. Dziewiętnastoletnia Teresa (Rooney Mara) pracuje w luksusowym domu towarowym, ale marzy o pracy fotografki. Podczas gorączki świątecznych zakupów poznaje Carol - uwięzioną w małżeństwie bez miłości, jednak pełną lęków i obaw związanych z porzuceniem dotychczasowego życia. To spotkanie odmieni ich życie na zawsze, jednak cena za chwile szczęścia, będzie wysoka.

Na zdjęciu Cate Blanchett, Rooney Mara i Todd Haynes przed premierą filmu "Carol".

Filmy z poprzednich edycji festiwalu możesz zobaczyć na Kinoplex.pl >> Fot. ERIC GAILLARD/REUTERS
Jak spodobał się najnowszy film Todda Haynesa krytykom? Ekranizacja książki Patricii Highsmith 'The Price of Salt' zachwyciła w Cannes. Peter Bradshaw z 'The Guardianie' ocenia, że film jest bardzo zmysłowy, stworzony z umiejętnością obserwacji, dbałością o szczegóły epoki. 'Połączenie tych elementów daje odurzające wrażenie' - czytamy w 'The Guardian'. Jak spodobał się najnowszy film Todda Haynesa krytykom? Ekranizacja książki Patricii Highsmith 'The Price of Salt' zachwyciła w Cannes. Peter Bradshaw z 'The Guardianie' ocenia, że film jest bardzo zmysłowy, stworzony z umiejętnością obserwacji, dbałością o szczegóły epoki. 'Połączenie tych elementów daje odurzające wrażenie' - czytamy w 'The Guardian'. Fot. JOEL RYAN/AP
Todd Haynes, Cate Blanchett i Rooney Mara Todd Haynes, Cate Blanchett i Rooney Mara Fot. REGIS DUVIGNAU / REUTERS
Ale o filmie było ostatnio głośno nie tylko z powodu koncepcji reżyserskiej. Organizatorzy festiwalu zostali oskarżeni o uniemożliwienie przejście czerwonym dywanem grupie kobiet, który przybyły na premierę filmu. Powodem były... płaskie obcasy ich butów. Wobec takiego stanowiska organizatorów zaprotestowała odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie
Na zdjęciu Cate Blanchett przed premierą filmu "Sicario".

Przeczytaj też:

Czerwony dywan w Cannes nie dla starszych kobiet? Oburzenie. Organizatorzy w ogniu krytyki >>" title="Ale o filmie było ostatnio głośno nie tylko z powodu koncepcji reżyserskiej. Organizatorzy festiwalu zostali oskarżeni o uniemożliwienie przejście czerwonym dywanem grupie kobiet, który przybyły na premierę filmu. Powodem były... płaskie obcasy ich butów. Wobec takiego stanowiska organizatorów zaprotestowała odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie "Sicario" - Emily Blunt. "Każdy powinien mieć płaski obcas, żeby było uczciwie. Nie powinnyśmy zawsze nosić wysokich obcasów. Tak uważam. Jestem zwolenniczką trampek Converse" - powiedziała.

Na zdjęciu Cate Blanchett przed premierą filmu "Sicario".

Przeczytaj też:

Czerwony dywan w Cannes nie dla starszych kobiet? Oburzenie. Organizatorzy w ogniu krytyki >>" width="2000" height="1334" /> Ale o filmie było ostatnio głośno nie tylko z powodu koncepcji reżyserskiej. Organizatorzy festiwalu zostali oskarżeni o uniemożliwienie przejście czerwonym dywanem grupie kobiet, który przybyły na premierę filmu. Powodem były... płaskie obcasy ich butów. Wobec takiego stanowiska organizatorów zaprotestowała odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie "Sicario" - Emily Blunt. "Każdy powinien mieć płaski obcas, żeby było uczciwie. Nie powinnyśmy zawsze nosić wysokich obcasów. Tak uważam. Jestem zwolenniczką trampek Converse" - powiedziała.

Na zdjęciu Cate Blanchett przed premierą filmu "Sicario".

Przeczytaj też:

Czerwony dywan w Cannes nie dla starszych kobiet? Oburzenie. Organizatorzy w ogniu krytyki >> Fot. BENOIT TESSIER/REUTERS

Na zdjęciu reżyser i aktorzy "Sicario".

Zobacz też:

To modelki wyglądały najlepiej na premierze filmu "Sicario" [ZDJĘCIA] >>" title=""Sicario" Denisa Villeneuve'a zyskał przychylność krytyków. W sensacyjnej historii, w której centrum stoi handel narkotyków, główne postaci obok Emily Blunt zagrali Benicio Del Toro i Josh Brolin. Rola agentki FBI, w którą wcieliła się Blunt, szczególnie przypadła do gustu krytykom. Wysoko ocenił dokonania aktorki Todd McCarthy z "The Hollywood Reporter".

Na zdjęciu reżyser i aktorzy "Sicario".

Zobacz też:

To modelki wyglądały najlepiej na premierze filmu "Sicario" [ZDJĘCIA] >>" width="2000" height="1501" /> "Sicario" Denisa Villeneuve'a zyskał przychylność krytyków. W sensacyjnej historii, w której centrum stoi handel narkotyków, główne postaci obok Emily Blunt zagrali Benicio Del Toro i Josh Brolin. Rola agentki FBI, w którą wcieliła się Blunt, szczególnie przypadła do gustu krytykom. Wysoko ocenił dokonania aktorki Todd McCarthy z "The Hollywood Reporter".

Na zdjęciu reżyser i aktorzy "Sicario".

Zobacz też:

To modelki wyglądały najlepiej na premierze filmu "Sicario" [ZDJĘCIA] >> Fot. REGIS DUVIGNAU/REUTERS
Gregg Kilday w 'The Hollywood Reporter' podkreśla, że Cannes jest początkiem wyścigu o Oscara w kategorii najlepszej roli kobiecej. Kilday zaznacza, że w tym roku jedno jest pewne - podczas Canneńskiego festiwalu pojawiło się sporo filmów ze zwracającymi uwagę rolami aktorek. I wymienia świetną w 'Carol' Cate Blanchett, Emily Blunt ze 'Sicario' i oczywiście Charlize Theron z 'Mad Max: Na drodze gniewu', który w piątek wejdzie na ekrany polskich kin.<br><br>
Na zdjęciu Charlize Theron Gregg Kilday w 'The Hollywood Reporter' podkreśla, że Cannes jest początkiem wyścigu o Oscara w kategorii najlepszej roli kobiecej. Kilday zaznacza, że w tym roku jedno jest pewne - podczas Canneńskiego festiwalu pojawiło się sporo filmów ze zwracającymi uwagę rolami aktorek. I wymienia świetną w 'Carol' Cate Blanchett, Emily Blunt ze 'Sicario' i oczywiście Charlize Theron z 'Mad Max: Na drodze gniewu', który w piątek wejdzie na ekrany polskich kin.

Na zdjęciu Charlize Theron Fot. POOL / REUTERS
A tak Lou Lemenick z >Mad Maxa: Na drodze gniewu<<. Ona się jej należy."" title="A tak Lou Lemenick z "New York Post", skomentował na Twitterze film George'a Millera: "Widzę Charlize Theron jak otrzymuje nominację do Oscara za >>Mad Maxa: Na drodze gniewu<<. Ona się jej należy."" width="2000" height="1202" /> A tak Lou Lemenick z "New York Post", skomentował na Twitterze film George'a Millera: "Widzę Charlize Theron jak otrzymuje nominację do Oscara za >>Mad Maxa: Na drodze gniewu<<. Ona się jej należy." Fot. ERIC GAILLARD / REUTERS
Krytykom, którzy widzieli już
Na zdjęciu Tom Hardy.

Premiera "Mad Maxa: Na drodze gniewu". "Obłąkany i wyczerpujący". Krytycy zachwyceni! >> " title="Krytykom, którzy widzieli już "Mad Maxa: Na drodze gniewu" trudno zdecydować o wyższości aktorstwa Toma Hardy'ego czy Charlize Theron.

Na zdjęciu Tom Hardy.

Premiera "Mad Maxa: Na drodze gniewu". "Obłąkany i wyczerpujący". Krytycy zachwyceni! >> " width="2000" height="1333" /> Krytykom, którzy widzieli już "Mad Maxa: Na drodze gniewu" trudno zdecydować o wyższości aktorstwa Toma Hardy'ego czy Charlize Theron.

Na zdjęciu Tom Hardy.

Premiera "Mad Maxa: Na drodze gniewu". "Obłąkany i wyczerpujący". Krytycy zachwyceni! >> Fot. LIONEL CIRONNEAU/AP
Bez echa nie przeszedł także film z Matthew McConaugheyem w roli głównej -
Przeczytaj też:

Film z Matthew McConaugheyem wygwizdany. "Gusowi Van Santowi bliżej do Paulo Coelho niż ikony kina niezależnego" >>" title="Bez echa nie przeszedł także film z Matthew McConaugheyem w roli głównej - "The Sea of Trees" w reżyserii Gusa Van Santa. Tyle, że tu krytycy nie znaleźli słów pochwały. Produkcja została wygwizdana i porównana do twórczości... Paulo Coelho.

Przeczytaj też:

Film z Matthew McConaugheyem wygwizdany. "Gusowi Van Santowi bliżej do Paulo Coelho niż ikony kina niezależnego" >>" width="2000" height="1335" /> Bez echa nie przeszedł także film z Matthew McConaugheyem w roli głównej - "The Sea of Trees" w reżyserii Gusa Van Santa. Tyle, że tu krytycy nie znaleźli słów pochwały. Produkcja została wygwizdana i porównana do twórczości... Paulo Coelho.

Przeczytaj też:

Film z Matthew McConaugheyem wygwizdany. "Gusowi Van Santowi bliżej do Paulo Coelho niż ikony kina niezależnego" >> Fot. ARTHUR MOLA/AP
Krytykowany jest także
"Po zeszłorocznej katastrofie, jaką okazał się pokaz >>Grace księżnej Monaco<<, w Cannes najwyraźniej postanowiono wprowadzić kilka znaczących zmian; w otwierającym 68. edycję festiwalu >>La tete haute<< zamiast jedwabnych apaszek Hermèsa mamy społeczny realizm. Niestety, Emmanuelle Bercot daleko do Kena Loacha, choć stara się nadrobić ten fakt pozytywnym nastawieniem" - pisze Marta Bałaga na Stopklatka.pl.

Na zdjęciu twórcy "La tete haute".

"La tete haute" [recenzja] >>" title="Krytykowany jest także "La tete haute" Emmanuelle Bercot, otwarający festiwal. Film opowiada historię młodego chłopaka, który próbuje odmienić swoje życie po wyjściu z więzienia. Nie jest to łatwe w otoczeniu, w którym się znajduje.

"Po zeszłorocznej katastrofie, jaką okazał się pokaz >>Grace księżnej Monaco<<, w Cannes najwyraźniej postanowiono wprowadzić kilka znaczących zmian; w otwierającym 68. edycję festiwalu >>La tete haute<< zamiast jedwabnych apaszek Hermèsa mamy społeczny realizm. Niestety, Emmanuelle Bercot daleko do Kena Loacha, choć stara się nadrobić ten fakt pozytywnym nastawieniem" - pisze Marta Bałaga na Stopklatka.pl.

Na zdjęciu twórcy "La tete haute".

"La tete haute" [recenzja] >>" width="2000" height="1349" /> Krytykowany jest także "La tete haute" Emmanuelle Bercot, otwarający festiwal. Film opowiada historię młodego chłopaka, który próbuje odmienić swoje życie po wyjściu z więzienia. Nie jest to łatwe w otoczeniu, w którym się znajduje.

"Po zeszłorocznej katastrofie, jaką okazał się pokaz >>Grace księżnej Monaco<<, w Cannes najwyraźniej postanowiono wprowadzić kilka znaczących zmian; w otwierającym 68. edycję festiwalu >>La tete haute<< zamiast jedwabnych apaszek Hermèsa mamy społeczny realizm. Niestety, Emmanuelle Bercot daleko do Kena Loacha, choć stara się nadrobić ten fakt pozytywnym nastawieniem" - pisze Marta Bałaga na Stopklatka.pl.

Na zdjęciu twórcy "La tete haute".

"La tete haute" [recenzja] >> Fot. REGIS DUVIGNAU / REUTERS
Podczas Cannes 2015 premierę miał już także film
Natalie Portman z ekipą filmu" title="Podczas Cannes 2015 premierę miał już także film "Opowieści o miłości i mroku", debiut reżyserski Natalie Portman, ze zdjęciami polskiego operatora Sławomira Idziaka. Film będzie można zobaczyć na ekranach polskich kin już jesienią. "Opowieści o miłości i mroku" to adaptacja autobiograficznej opowieści izraelskiego pisarza Amosa Oza. Książka jest historią o dojrzewaniu w latach 40. w Jerozolimie. Tam urodziła się Natalie Portman, która mówi płynnie po hebrajsku.

Natalie Portman z ekipą filmu" width="2000" height="1333" /> Podczas Cannes 2015 premierę miał już także film "Opowieści o miłości i mroku", debiut reżyserski Natalie Portman, ze zdjęciami polskiego operatora Sławomira Idziaka. Film będzie można zobaczyć na ekranach polskich kin już jesienią. "Opowieści o miłości i mroku" to adaptacja autobiograficznej opowieści izraelskiego pisarza Amosa Oza. Książka jest historią o dojrzewaniu w latach 40. w Jerozolimie. Tam urodziła się Natalie Portman, która mówi płynnie po hebrajsku.

Natalie Portman z ekipą filmu Fot. LIONEL CIRONNEAU/AP
Projekcja najnowszego filmu Woody'ego Allena Projekcja najnowszego filmu Woody'ego Allena "Irrational Man" zakończyła się dwuminutową owacją na stojąco! - podaje "Hollywood Reporter". W rolach głównych występują Joaquin Phoenix i Emma Stone. Partnerują im m.in. Parker Posey, Gary Wilmes oraz Jamie Blackley. Polska premiera filmu Allena przewidziana jest na 14 sierpnia Fot. ERIC GAILLARD / REUTERS
Woody Allen, Emma Stone, Parker Posey Woody Allen, Emma Stone, Parker Posey Fot. YVES HERMAN / REUTERS
Filmy filmami, ale Cannes to w dużej mierze walka o uznanie dla kreacji. I w tej kategorii niewątpliwą furorę zrobiła Eva Longoria, ambasadorka L'Oreal Paris. A na czerwonym dywanie pojawiły się także zaproszone przez firmę kosmetyczną Polki - Weronika Załazińska i Magda Pieczonka.<br><br>
<a class=c1n href=Polki Weronika Załazińska i Magda Pieczonka na czerwonym dywanie obok Evy Longorii >>" title="Filmy filmami, ale Cannes to w dużej mierze walka o uznanie dla kreacji. I w tej kategorii niewątpliwą furorę zrobiła Eva Longoria, ambasadorka L'Oreal Paris. A na czerwonym dywanie pojawiły się także zaproszone przez firmę kosmetyczną Polki - Weronika Załazińska i Magda Pieczonka.

Polki Weronika Załazińska i Magda Pieczonka na czerwonym dywanie obok Evy Longorii >>" width="2000" height="1328" /> Filmy filmami, ale Cannes to w dużej mierze walka o uznanie dla kreacji. I w tej kategorii niewątpliwą furorę zrobiła Eva Longoria, ambasadorka L'Oreal Paris. A na czerwonym dywanie pojawiły się także zaproszone przez firmę kosmetyczną Polki - Weronika Załazińska i Magda Pieczonka.

Polki Weronika Załazińska i Magda Pieczonka na czerwonym dywanie obok Evy Longorii >> Fot. REGIS DUVIGNAU / REUTERS
Na zdjęciu Eva Longoria.<br><br>
A zwycięzców Cannes 2015 poznamy już w najbliższą niedzielę 24 maja Na zdjęciu Eva Longoria.

A zwycięzców Cannes 2015 poznamy już w najbliższą niedzielę 24 maja Fot. ERIC GAILLARD/REUTERS
Więcej o: