Ruszył 69. festiwal filmowy w Cannes. "Cafe Society" Woody'ego Allena z owacją na stojąco

11 maja wystartował 69. festiwal filmowy w Cannes. Na Lazurowe Wybrzeże przyjechały już pierwsze gwiazdy - przez czerwony dywan przemaszerowali członkowie jury z Geogrem Millerem na czele oraz obsada filmu "Cafe Society" Woody'ego Allen
11 maja wystartował 69. festiwal filmowy w Cannes. Na Lazurowe Wybrzeże przyjechały już pierwsze gwiazdy - przez czerwony dywan przemaszerowali członkowie jury z Geogrem Millerem na czele oraz obsada filmu
Blake Lively, Woody Allen i Kristen Stewart na festiwalu filmowym w Cannes 2016" title="11 maja wystartował 69. festiwal filmowy w Cannes. Na Lazurowe Wybrzeże przyjechały już pierwsze gwiazdy - przez czerwony dywan przemaszerowali członkowie jury z Geogrem Millerem na czele oraz obsada filmu "Cafe Society" Woody'ego Allena.

Blake Lively, Woody Allen i Kristen Stewart na festiwalu filmowym w Cannes 2016" width="5401" height="3809" /> 11 maja wystartował 69. festiwal filmowy w Cannes. Na Lazurowe Wybrzeże przyjechały już pierwsze gwiazdy - przez czerwony dywan przemaszerowali członkowie jury z Geogrem Millerem na czele oraz obsada filmu "Cafe Society" Woody'ego Allena.

Blake Lively, Woody Allen i Kristen Stewart na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Thibault Camus / AP (AP Photo/Thibault Camus)
Festiwal otworzył
Araya A. Hargate na festiwalu filmowym w Cannes 2016" title="Festiwal otworzył "Cafe Society" Woody'ego Allena z Kristen Stewart, Jesse'em Eisenbergiem i Blake Lively w rolach głównych. Osadzony w latach 30. XX wieku film opowiada o młodej parze zakochanych - Jamesie (Eisenberg) i Teresie (Stewart), którzy przenoszą się z Nowego Jorku do Los Angeles. Oczarowany Miastem Aniołów mężcyzna nie dostrzega, że piękna Teresa wpadła w oko jego szefowi Aaronowi (Steve Carell), wpływowej osobowości hollywoodzkiej society.

Araya A. Hargate na festiwalu filmowym w Cannes 2016" width="3880" height="2624" /> Festiwal otworzył "Cafe Society" Woody'ego Allena z Kristen Stewart, Jesse'em Eisenbergiem i Blake Lively w rolach głównych. Osadzony w latach 30. XX wieku film opowiada o młodej parze zakochanych - Jamesie (Eisenberg) i Teresie (Stewart), którzy przenoszą się z Nowego Jorku do Los Angeles. Oczarowany Miastem Aniołów mężcyzna nie dostrzega, że piękna Teresa wpadła w oko jego szefowi Aaronowi (Steve Carell), wpływowej osobowości hollywoodzkiej society.

Araya A. Hargate na festiwalu filmowym w Cannes 2016 REGIS DUVIGNAU / REUTERS / REUTERS
Premierowy pokaz
Blake Lively na festiwalu filmowym w Cannes 2016" title="Premierowy pokaz "Cafe Society" zakończył się blisko trzyminutową owacją na stojąco. Film zebrał umiarkowanie entuzjastyczne recenzje.

Blake Lively na festiwalu filmowym w Cannes 2016" width="3356" height="2299" /> Premierowy pokaz "Cafe Society" zakończył się blisko trzyminutową owacją na stojąco. Film zebrał umiarkowanie entuzjastyczne recenzje.

Blake Lively na festiwalu filmowym w Cannes 2016 REGIS DUVIGNAU / REUTERS / REUTERS
Dziennikarze niemal zgodnie przyznali, że komedia z Kristen Stewart i Jesse'em Eisenbergiem to przyzwoity, typowo allenowski film, choć daleko mu do wielkości. HollywoodReporter opisał najnowszy obraz  twórcy
Kristen Stewart i Woody Allen na festiwalu filmowym w Cannes 2016" title="Dziennikarze niemal zgodnie przyznali, że komedia z Kristen Stewart i Jesse'em Eisenbergiem to przyzwoity, typowo allenowski film, choć daleko mu do wielkości. HollywoodReporter opisał najnowszy obraz twórcy "Annie Hall" jako "kolejny słodko-gorzki romans z lekką nutką humoru".

Kristen Stewart i Woody Allen na festiwalu filmowym w Cannes 2016" width="1900" height="2572" /> Dziennikarze niemal zgodnie przyznali, że komedia z Kristen Stewart i Jesse'em Eisenbergiem to przyzwoity, typowo allenowski film, choć daleko mu do wielkości. HollywoodReporter opisał najnowszy obraz twórcy "Annie Hall" jako "kolejny słodko-gorzki romans z lekką nutką humoru".

Kristen Stewart i Woody Allen na festiwalu filmowym w Cannes 2016 REGIS DUVIGNAU / REUTERS / REUTERS
Według recenzenta z portalu IndieWire.com,
Kristen Stewart na festiwalu filmowym w Cannes 2016" title="Według recenzenta z portalu IndieWire.com, "Cafe Society" to typowy 'przyzwoity-ale-nie-wspaniały' allenowski film. Guardian chwali z kolei "wyśmienitą grę aktorską Kristen Stewart i Jesse'ego Eisenberga", przyznając filmowi ocenę 3/5.

Kristen Stewart na festiwalu filmowym w Cannes 2016" width="3514" height="2334" /> Według recenzenta z portalu IndieWire.com, "Cafe Society" to typowy 'przyzwoity-ale-nie-wspaniały' allenowski film. Guardian chwali z kolei "wyśmienitą grę aktorską Kristen Stewart i Jesse'ego Eisenberga", przyznając filmowi ocenę 3/5.

Kristen Stewart na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Thibault Camus (AP Photo/Thibault Camus)

Kristen Stewart i Blake Lively na festiwalu filmowym w Cannes 2016" title=""Cafe Society" to 14. film Allena pokazywany na festiwalu w Cannes. Polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć go w kinach 12 sierpnia.

Kristen Stewart i Blake Lively na festiwalu filmowym w Cannes 2016" width="2416" height="3976" /> "Cafe Society" to 14. film Allena pokazywany na festiwalu w Cannes. Polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć go w kinach 12 sierpnia.

Kristen Stewart i Blake Lively na festiwalu filmowym w Cannes 2016 ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS
O Złotą Palmę powalczą w tym roku m.in. Jim Jarmusch, Pedro Almodóvar, Xavier Dolan, Nicolas Winding Refn, bracia Dardenne, Ken Loach i Brunon Dumont.<br><br> 69. MFF w Cannes potrwa do 22 maja.
Eva Longoria na festiwalu filmowym w Cannes 2016 O Złotą Palmę powalczą w tym roku m.in. Jim Jarmusch, Pedro Almodóvar, Xavier Dolan, Nicolas Winding Refn, bracia Dardenne, Ken Loach i Brunon Dumont.

69. MFF w Cannes potrwa do 22 maja. Eva Longoria na festiwalu filmowym w Cannes 2016 ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS
Kirsten Dunst na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Kirsten Dunst na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Joel Ryan / AP (AP Photo/Joel Ryan)
Vanessa Paradis na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Vanessa Paradis na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Thibault Camus / AP (AP Photo/Thibault Camus)
Jessica Chastain i Vincent Lindon na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Jessica Chastain i Vincent Lindon na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Thibault Camus / AP (AP Photo/Thibault Camus)
Blake Lively na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Blake Lively na festiwalu filmowym w Cannes 2016 ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS
Woody Allen z żoną, Soon-Yi na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Woody Allen z żoną, Soon-Yi na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Joel Ryan / AP (AP Photo/Joel Ryan)
Anna Kendrick i Justin Timberlake na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Anna Kendrick i Justin Timberlake na festiwalu filmowym w Cannes 2016 ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS
Laurent Lafitte całuje Catherine Deneuve podczas gali otwarcia festiwalu filmowego w Cannes 2016 Laurent Lafitte całuje Catherine Deneuve podczas gali otwarcia festiwalu filmowego w Cannes 2016 ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS
Anna Kendrick na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Anna Kendrick na festiwalu filmowym w Cannes 2016 REGIS DUVIGNAU / REUTERS / REUTERS
Przewodniczący Jury George Miller i pozostali członkowie jury - Kirsten Dunst, Laszlo Nemes, Vanessa Paradis, Arnaud Desplechin, Donald Sutherland, Mads Mikkelsen, Valeria Golino i Katayoon Shahabi na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Przewodniczący Jury George Miller i pozostali członkowie jury - Kirsten Dunst, Laszlo Nemes, Vanessa Paradis, Arnaud Desplechin, Donald Sutherland, Mads Mikkelsen, Valeria Golino i Katayoon Shahabi na festiwalu filmowym w Cannes 2016 YVES HERMAN / REUTERS / REUTERS
Blake Lively, Woody Allen i Kristen Stewart na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Blake Lively, Woody Allen i Kristen Stewart na festiwalu filmowym w Cannes 2016 REGIS DUVIGNAU / REUTERS
Julianne Moore na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Julianne Moore na festiwalu filmowym w Cannes 2016 ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS
Obsada filmu Obsada filmu "Cafe Society" na festiwalu filmowym w Cannes 2016 ERIC GAILLARD / REUTERS / REUTERS
Kristen Stewart na festiwalu filmowym w Cannes 2016 Kristen Stewart na festiwalu filmowym w Cannes 2016 YVES HERMAN / REUTERS / REUTERS