Te samochody stały się głównymi bohaterami kultowych filmów. Teraz będzie można je kupić

Filmowy samochód Rogera Moora czy auto Louisa de Funesa, a może legendarna "beczka" w wersji rajdowej? Teraz możesz mieć je wszystkie... albo przynajmniej zobaczyć je na żywo.
Ford Capri 1600 Ford Capri 1600 mat. prasowe

Ford Capri 1600

Już 2 grudnia w Warszawie odbędzie się niezwykłe święto miłośników kina, w którym główne role odgrywają samochody. Na aukcji Samochodów Klasycznych i Motocykli organizowanej przez Ardor Auctions wraz z DESA Unicum pojawi się 15 wyjątkowych maszyn, które zapisały się na kartach światowej kinematografii.

Jak ten piękny "europejski Mustang", bo tak eksperci mówili o Fordzie Capri, który wystąpił w wielu francuskich filmach lat 70. To ponadczasowe auto o pięknej sylwetce i jeden z najbardziej charakterystycznych modeli Forda - Capri 1.6 GT z 1972 roku z pomarańczowym lakierem oraz żółtymi światłami.

Volvo P1800 S Volvo P1800 S mat. prasowe

Volvo P1800 S

Kultowe Volvo P1800 S z 1965 roku, tuż obok Rogera Moora w "Świętym", zdobyło uznanie milionów widzów. To jedno z najpiękniejszych europejskich aut, w którym główny bohater przemierzał brytyjskie uliczki w poszukiwaniu kolejnych bogatych kryminalistów.

Mercedes C 144 Mercedes C 144 mat. prasowe

Mercedes C 144

Kolejnym autem z aukcji jest majestatyczny, czarny Mercedes 220 Cabriolet typu B z 1951 roku. To powojenne luksusowe auto jest warte niemal pół miliona złotych. Unikatowy model został wyprodukowany jedynie w 997 egzemplarzach. Wymarzone i unikatowe modele z wyjątkową historią mogą być wspaniałym pomysłem na motoryzacyjny prezent. To ostatnia szansa na zakup wyjątkowego klasyka w tym roku. 

Ford Cortina Ford Cortina mat. prasowe

Ford Cortina

Na najbliższej aukcji po raz pierwszy pojawi się współczesny sportowy model, czyli najbardziej limitowana wersja nowego Mini w wydaniu BMW. Ten wyjątkowy model John Cooper Works w  wersji GP z 2006 roku (2 tys. sztuk) uznawany jest za jeden z najlepszych samochodów o sportowym rodowodzie . Najbardziej wyczynowa seria Mini została stworzona specjalne do występów na Nürburgring - niezwykle znanym torze wyścigowym położonym w Niemczech.

Mercedes 560 SEC Koenig Mercedes 560 SEC Koenig mat. prasowe

Mercedes 560 SEC Koenig

Wśród licytowanych samochodów znajdą się także ikony motorsportu. Oprócz aut z wielkiego ekranu, na zimowej aukcji Ardor Auctions pojawią się także klasyki, którym bliżej do sportu. Pierwszym z nich jest obiekt pożądania wielu fanów motoryzacji - Mercedes SEC Koening z 1986 roku, który stanowi odpowiedź na kultową Ferrari Testarossę. Pierwszy właściciel auta oddał je w ręce chyba najbardziej znanego wówczas tunera - firmie Koenig.

Ford Mustang 1965 Ford Mustang 1965 mat. prasowe

Ford Mustang 1965

Z kolei oryginalny Mustang - ikona amerykańskiej motoryzacji, należy do ulubionych aut reżyserów czy producentów, bowiem premiera pierwszego egzemplarza transmitowana była w telewizji, a kolejnymi modelami jeździli James Bond w filmie "Diamonds are forever" czy Louis de Funes w "Żandarmie z Saint-Tropez".

Mercedes 250 Mercedes 250 mat. prasowe

Mercedes 250

Na aukcji pojawi się także najpopularniejszy brytyjski roadster w świątecznym czerwonym kolorze. MG MGB z 1973 roku to lekkie, nowatorskie auto, które swoją sylwetką przypomina piękny zabytek.

Mercedes Benz 220 Cabriolet typu B Mercedes Benz 220 Cabriolet typu B mat. prasowe

Mercedes Benz 220 Cabriolet typu B

Mercedes-Benz W123 z 1980 roku, czyli legendarna "beczka" to kolejny ulubieniec kierowców oraz fanów motorsportu. Ardor Auctions postanowiło zaoferować swoim klientom samochód rajdowy, za którego podstawę posłużył najbardziej rozpoznawalny Mercedes, czyli model W123 w wersji 280CE.

Volvo PV544 Sport Volvo PV544 Sport mat. prasowe

Volvo PV544 Sport

Aukcja Samochodów Klasycznych i Motocykli odbędze się 2 grudnia 2017, o 17:00. w budynku Szucha Premium Offices w Warszawie (ul. Litewska 1).