"17 mln dolarów mógł wydać przy śniadaniu". Ridley Scott zdradza tajemnicę "Wszystkich pieniędzy świata"

"Wszystkie pieniądze świata" Ridleya Scotta opowiadają prawdziwą historię miliardera, który odmówił zapłacenia okupu za swojego wnuczka. Film trafia do kin już 26 stycznia.
ALL THE MONEY IN THE WORLD - Official Trailer (HD) ALL THE MONEY IN THE WORLD - Official Trailer (HD) fot. Sony Pictures Entertainment, kadr Youtube

''Wszystkie pieniądze świata'' - fabuła

'Wszystkie pieniądze świata' to historia amerykańskiego miliardera - Johna Paula Getty'ego, który odmówił zapłacenia okupu za swojego szesnastoletniego wnuka, porwanego w 1973 roku. Jego zrozpaczona matka Gail Harris za wszelką cenę próbowała przekonać teścia do zmiany decyzji, jednak senior pozostał nieugięty. Dlaczego?

Wszystkie pieniądze świata Wszystkie pieniądze świata mat. prasowe

Dlaczego miliarder Getty nie chciał zapłacić okupu?

To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy poznają historię rodziny Gettych. Powody, dla których miliarder odmówił zapłacenia okupu za swojego potomka, wyjaśnia sam reżyser - Ridley Scott:

- Getty nie zamierza negocjować, nie da żadnych pieniędzy. Nie chciał poddać się naciskom porywaczy. Miał 17 mln dolarów, to było dla niego jak kieszonkowe.[...] Jednak nie zamierzał się ugiąć w tej sytuacji. Podszedł do niej bez większych emocji. Nie zgadzał się na żadne szantaże. Gdyby zapłacił chociażby 7 milionów... Miał 14 wnucząt i bardzo liczną rodzinę. Zapłata okupu byłaby sygnałem, że mogą porywać kolejnych jego bliskich. - podkreśla reżyser.

Michelle Williams, Mark Wahlberg, kadry z filmu 'Wszystkie pieniądze świata' Michelle Williams, Mark Wahlberg, kadry z filmu 'Wszystkie pieniądze świata' Fot. Fabio Lovino

Kogo zobaczymy na ekranie?

W obsadzie ''Wszystkich pieniędzy świata'' znalazły się takie gwiazdy, jak Christopher Plummer, który wciela się w Johna Paula Getty'ego, Charlie Plummer, grający wnuka miliardera, a także Michelle Williams wcielającą się w postać matki chłopaka - Gail Harris.

Autorem scenariusza jest David Scarpy. Za kamerą stanął sam Ridley Scott.

Przypominamy: ''Wszystkie pieniądze świata'' to prawdziwa historia. Poznajcie rodzinę Gettych >>

Premiera ''Wszystkich pieniędzy świata'' zapowiedziana jest na 26 stycznia.

Zobaczcie, co członkowie obsady mówią o ''Wszystkich pieniądzach świata'':

Przypominamy: Kevin Spacey usunięty z nowego filmu Ridleya Scotta miesiąc przed premierą >>