'Irlandzki chłopiec' z 'Titanica' ujawnia, ile zarabia na filmie 20 lat po premierze

Reece Thompson zadebiutował w filmie ''Titanic'' jako pięciolatek. Za rolę otrzymał 30 tys. dolarów. Jednak kinowy hit Jamesa Camerona przynosi mu dochody także dziś. 'Irlandzki chłopiec'' zdradza, ile zarabia na tantiemach z filmu. 
Titanic (1997), reż. James Cameron, Paramount Pictures Titanic (1997), reż. James Cameron, Paramount Pictures Titanic (1997), reż. James Cameron, Paramount Pictures

Gdy powstał ''Titanic'' Reece Thompson miał 5 lat

Reece Thompson, w świecie filmu znany jako "irlandzki chłopiec z Titanica" zagrał w hicie Jamesa Camerona jako pięciolatek. Jego kariera rozpoczęła się od konkursu talentów. Kiedy wygrał, agencja zaproponowała mu dwie role - angaż w reklamie stacji benzynowej lub udział w "dużej produkcji". I chociaż reklama była rozsądniejszym pomysłem, matka Thompsona wybrała bardziej ryzykowną opcję:

- Moja mama stwierdziła: "Zróbmy to, będzie fajnie, nawet jeśli film będzie do bani, spróbujmy". - Po latach okazało się, że to jeden z najbardziej dochodowych filmów w historii, więc to nie była zła decyzja - zdradził w rozmowie z businessinsider.com.

Przypominamy: Każdy z nas oglądał "Titanica". Jednak film nie pokazał całej prawdy o katastrofie >>

Reece Thompson: niewiele pamiętam z pracy na planie

Reece Thompson w "Titanicu" zagrał młodego pasażera trzeciej klasy, który razem z matką i siostrą ginie w kajucie podczas katastrofy. Chłopiec pojawia się w trzech scenach.

Na tym filmiku widać go w 1:09 minucie:

Mężczyzna przyznaje, że nie pamięta zbyt wiele z przesłuchania i planu zdjęciowego, jednak nigdy nie zapomni walki z irlandzkim akcentem. - W tak młodym wieku trudno było mi zmienić wymowę słów - nie rozumiałem nawet, co to ''akcent'' - wspomina.

Przypominamy: Kate Winslet w końcu przyznała to, o czym od dawna wiedzą już wszyscy fani filmu "Titanic" >>

Titanic (1997), reż. Jamec Cameron, Paramount Pictures Titanic (1997), reż. Jamec Cameron, Paramount Pictures Titanic (1997), reż. Jamec Cameron, Paramount Pictures

Ile Reece Thompson zarabia dziś na ''Titanicu''?

Dziś 25-letni Reece Thompson pracuje w marketingu i nie ma nic wspólnego ze światem filmowym. A jednak, mimo że od premiery ''Titanica'' minęło 20 lat, mężczyzna wciąż dostaje tantiemy z produkcji. Zdradza, że ich wysokość waha się z roku na rok:

- Zwykle tantiemy wynoszą 200 - 300 dolarów rocznie. Kwota była większa, gdy film ukazał się w wersjach VHS, DVD i Blu-ray - przyznaje.

- To dziwne, bo na co dzień o tym nie myślę. To nie jest tak, że czekam na nowy czek z ''Titanica''. Kiedy go dostaję, myślę raczej: Och, fajnie, dodatkowe 100 dolarów - mówi Thompson.

''Titanic'' jest drugim najbardziej dochodowym filmem w historii kina (wyprzedził go jedynie ''Avatar''). Film Jamesa Camerona z 1997 roku zarobił 2,2 miliarda dolarów. Produkcja zdobyła 11 Oscarów.

Komentarze (57)
'Irlandzki chłopiec' z 'Titanica' ujawnia, ile zarabia na filmie 20 lat po premierze
Zaloguj się
 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 65 razy 59

  To jest piekne - zrobic cos raz, a potem pieniadze dostawac caly czas, nawet jesli sa nieduze.

 • kret.wodny

  Oceniono 77 razy 51

  dlaczego producenci (pracownicy) łyżek nie dostają tantiemów za każdą zupę zjedzoną przy pomocy łyżki? gdzie ZAiKS i związki zawodowe?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 20 razy 18

  Tantiemy za Dwóch którzy ukradli księżyc ponoszą wszyscy obywatele...

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 34 razy 14

  Titanic miał być niezatapialnym statkiem. O PiSie też mówią że jest to partia niezatapialna.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 12 razy 6

  To identycznie jak przy rozwodzie ... małżonka/ek mogą pobierać alimenty od tego drugiego do końca życia. Aktorstwo i małżeństwo mają wiele wspólnego ;)

 • qsx111

  Oceniono 11 razy 5

  Rydzyk kosi więcej.

 • pissklamie

  Oceniono 33 razy 5

  A taki kaczor żeruje na naszym kraju i jest potrzebny jak wrzód na dudzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX