Słynne momenty: Niezapomniane występy i piosenki Whitney Houston [1963-2012]

Kiedy wchodziła na scenę, liczył się tylko jej głos. Dzięki niemu nie da się zapomnieć filmowego przeboju 'I will always love you', tanecznej piosenki 'I wanna dance with somebody', czy niesamowitego wykonania hymnu amerykańskiego podczas finału Super Bowl w 1991 roku. Przypominamy słynne występy zmarłej piosenkarki.

Hymn na Super Bowl

Najważniejszy moment największego wydarzenia sportowego w USA - finał Super Bowl. Nawet wielkie gwiazdy były często krytykowane za swoje wersje hymnu narodowego USA. Wykonanie Whitney z 1991 roku uchodzi za najlepsze. Dodatkowego znaczenia nadały mu okoliczności - właśnie zaczynała się wojna w Zatoce Perskiej. Singiel z zapisem tego wykonania został wydany ponownie po atakach terrorystycznych 11 września 2001 roku.

"Saving all my love for you", 1986 r.

Drugi singiel z drugiego albumu "Whitney", który wykonała we francuskim programie "Champs Elysees". Pomimo świetnego występu, mówiło się o nim głównie "dzięki" incydentowi z pieśniarzem Sergem Gainsbourough, który zdarzył się chwilę później. Znany z ekscentrycznych zachowań, podczas przedstawiania Whitney publiczności rzucił do prezentera po angielsku: "I want to f*** her".

"I wanna dance with somebody (who loves me"), 1987 r.

24-letnia Whitney w rozkwicie kariery po naszej stronie oceanu. W 1987 roku zaśpiewała swój ówczesny singiel promujący drugą płytę "Whitney" - "I wanna dance with somebody" w brytyjskiej liście przebojów Top of the Pops.

"One moment in time", 1989 r.

Drugie "sportowe" wykonanie Whitney, to piosenka "One moment in time" nagrana jako hymn Olimpiady Letniej w Seulu w 1988 roku. Houston wykonała ją również podczas rozdania nagród Grammy w 1989 roku, ale większość z nas najlepiej pamięta ją w wersji ze sportowym klipem:

"Greatest love of all", 1990 r.

Podczas rozdania nagród Whitney wystąpiła w skromnej, czarnej sukni, która stopiła się z tłem sceny. Ale to wykonanie jej hitowego singla z albumu "Whitney Houston" przeszło do historii.

I will always love you, 1994 r.

Piosenkę "I will always love you" napisała gwiazda country Dolly Parton, ale to Whitney nadała mu rangę wielkiego światowego przeboju. Utwór pochodził ze ścieżki dźwiękowej równie popularnego filmu "The Bodyguard", w którym Houston partnerował Kevin Costner. Whitney grała w nim siebie - zachłyśniętą sławą, coraz bardziej samotną piosenkarkę, która zakochuje się w swoim ochroniarzu.

"When you believe", 1998 r.

Dwa wielkie głosy: Mariah Carey zaśpiewała w duecie z Whitney Houston podczas gali rozdania Oscarów w 1998 roku. Nominowana w kategorii najlepsza piosenka filmowa "When you beleive" pochodziła z animowanej baśni "Książe Egiptu".

Komentarze (22)
Słynne momenty: Niezapomniane występy i piosenki Whitney Houston [1963-2012]
Zaloguj się
 • krystyna_anna

  Oceniono 15 razy 13

  ''One moment in time'' to jedna z moich ulubionych piosenek . Odeszła wielka gwiazda , nie mogę jednak odgonić myśli że , niestety - odeszła na własne życzenie .Bardzo , ale to bardzo mi jej żal . Niech spoczywa w pokoju [*] .

 • Gość: sylwiadeska@wp.pl

  Oceniono 10 razy 10

  odeszła whitney houston świat poniósł dziś wielką ogromną stratę whitney zostawiła po sobie setki miliardy wiernych fanów na całym świecie rodzinę znajomych przyjaciół przemysł muzyczny pogrążony w głębokim smutku i żalu bardzo lubię jej piosenki z lat osiemdziesiątych jej śmierć jest dla mnie wielkim ogromnym szokiem jestem wstrząśnięta my fani na zawsze zapamiętamy whitney jako piękną kobietę wybitnie utalentowaną artystkę o ciepłym uśmiechu ale o niezwykle wrażliwym sercu a przede wszystkim piękne piosenki będzie nam wszystkim jej bardzo brakowało cześć jej pamięci wielka szkoda że whitney nie ma już z nami mogła jeszcze bardzo wiele dokonać w światowej muzyce rozrywkowej .sylwiadeska@wp.pl

 • Gość: WK

  Oceniono 5 razy 5

  Piosenkę "I will always love you" Dolly Parton napisała w roku 1970 i była ona wtedy na 1. miejscu listy przebojów w USA. Elvis Presley chciał odkupić prawa autorskie ale D.Parton odmówiła. Po ponad 20 latach wspaniały cover Whitney Houston rozsławił przebój na cały świat. Niestety, wkrótce Whitney Houston straciła głos i już od dawna nie potrafiła go zaśpiewać. Tymczasem autorka czyli Dolly Parton nadal występuje i wykonuje wszystkie swoje przeboje. No ale ona nie miała problemów z używkami ani rodziną.

 • gelbigel

  Oceniono 10 razy 4

  żygać sie chce kiedy słyszy sie pierwsze komentarze mediów spekulujące na temat śmierci W. że narkotyki. Pomijają cała piękna karierę tej wielkiej artystki i szacunek jaki jej sie należy wyciągają brudy. Zwykłe ludzkie szmaty

 • tuathla

  Oceniono 13 razy 3

  Górniak zaśpiewała bardzo podobnie, została publicznie zlinczowana. Whitney zrobiła z hymnu piosenkę pop - wszyscy się zachwycają. Gdzie tu logika?

 • jantar15

  Oceniono 4 razy 2

  Choć polski Hymn podoba mi się bardziej od Amerykańskiego, to jednak ten drugi w wykonaniu W.H. brzmi o wiele piękniej niż polski wykonany w Korei przez Edytę Górniak...

 • sympathy64

  Oceniono 3 razy 1

  W teledysku "One Moment in Time" biegnie Florence Griffith-Joyner. Ona dobiegła do mety już 14 lat temu.

 • zomotradycja

  Oceniono 8 razy 0

  wreszcie się dowiedziałem skąd się wzięła ta żenada :DDD
  www.youtube.com/watch?v=Hq-sOlT-4Ds
  to po prostu nędzna podróbka Whitney

 • metropolitanmuseum90

  0

  co za niechlujstwo. to nie jest hymn spiewany na superbowl.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX