Jak oni śpiewali! Takich wersji słynnych piosenek nie znaliście [POSŁUCHAJ]

Posłuchajcie tego i spróbujcie nie mieć gęsiej skórki - napisał Adam B. Vary, dziennikarz "Entertainment Weekly". Chodziło o nagranie z linią wokalną "How Will I Know" Whitney Houston, które stała się hitem w sieci kilka dni po śmierci piosenkarki. Ale podobnych przeróbek jest znacznie więcej. Przedstawiamy kilka z nich.

Whitney Houston - "How Will I Know"

Niedługo po śmierci Whitney Houston amerykański komik i prezenter radiowy Jake Fogelnest opublikował na swoim blogu nagranie z wyodrębnionym głosem artystki, pochodzącym z jednego z jej przebojów "How Will I Know". Utwór błyskawicznie zdobył popularność w sieci, choć w przerabianie piosenek innych znanych wykonawców fani bawią się od kilku lat. Wśród nich m.in. Beatlesi, Nirvana czy The Doors. Posłuchajcie, robią wrażenie. I przypominają, że dobry wokal i osobowość to już połowa sukcesu.

WERSJA ORYGINALNA:

Nirvana - "Smells Like Teen Spirit"

WERSJA ORYGINALNA:

The Rolling Stones - "Gimme Shelter"

WERSJA ORYGINALNA:

The Beatles - "Come Together"

WERSJA ORYGINALNA:

The Doors - "L.A. Woman"

WERSJA ORYGINALNA:

Komentarze (15)
Jak oni śpiewali! Takich wersji słynnych piosenek nie znaliście [POSŁUCHAJ]
Zaloguj się
 • rzabka1

  Oceniono 7 razy 7

  czy to oznacza, ze utwor w pelni muzyczny byl nieciekawy ? lepiej spiewala bez podkladu ? :D

  ps. az strach co to bedzie jak przekreci sie Vanilla Ice... :D:D:D wroci moda na Presleyowe wlosy...

 • stanislaw-z-lodzi

  Oceniono 7 razy 7

  Jagger wymiata

 • forum_violin

  Oceniono 16 razy 6

  Whitney miała niezwykły talent. Ale w tych nagraniach nie ma nic nadzwyczajnego. Te utwory zostały nagrane w studio, sesje trwały pewnie po kilka, kilkanaście godzin, potem jeszcze mix... W takich warunkach każdy będzie dobrze brzmiał. Prawdziwą miarą artysty jest to, jak śpiewa na żywo.

 • nuta1606

  Oceniono 4 razy 4

  Whitney Houston ... jestem pod wrażeniem ... Interesujący pomysł i niewątpliwa ciekawostka - dzięki :-)

 • kkk_3

  Oceniono 2 razy 2

  świetne ! czy ktoś wie jak można wyodrębnić wokal z piosenki ?? potrzebne do tego są jakieś bardzo zaawansowane programy, czy też można spróbować na domowym komputerze ?

 • Gość: Fasol

  Oceniono 3 razy 1

  akurat z Beatlesami każdy może to zrobić, bo zdaje się na niektórych płytach wokale nagrywali w jednym kanale (balans)

 • cassius-clay

  Oceniono 15 razy 1

  "Dobry wokal i osobowość to już połowa sukcesu". Zestawianie "osobowości" Whitney Houston z pozostałą czwórką muzyków jest, hmmm, trochę wątpliwe. Czy z każdej zmarłej gwiazdki pop trzeba na siłę robić wielką i nieodżałowaną postać?

 • okiemserca

  Oceniono 8 razy 0

  to jakiś eksperyment dla ludzi głuchawych? Cóż w tym ekscytującego, przecież wyraźnie słychać jak dobrze śpiewa Whitney w oryginalnej piosence, żadne wyodrębniania nic nie wnoszą.

  Poza nakręcaniem nadmuchanej ekscytacji i zainteresowania swym blogiem/artykułem - zdobywanie uwagi przez autorów tych przeróbek na fali śmierci to żaden zaszczyt

 • janek.kubza

  Oceniono 2 razy 0

  Wspaniale nagrania i wspaniali artysci. Niektore z tych piosenek sa nie do zapomnienia. Szkoda ze bylo Michaela Jacksona - mial wiele dobrych utworow.
  Jako ciekawostke polecam informacje o kradziezy nieopublikowanych nagran Jacksona: www.polonia360.com/Article_612_180_471_skradziono-premierowe-nagrania-michaela-jacksona.aspx

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX