Komentarze (120)
Bob Dylan z literackim Noblem. TE teksty naprawdę na to zasługują!
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • enedue3

  Oceniono 15 razy 1

  Gdybym miał odpowiednie pochodzenie to za grę na fujarce i powiedzeniu kilku dowcipów dla gawiedzi też bym dostał Nagrodę Nobla.

  Księdzu Twardowskiemu, kiedy żył nikt nie miał ochoty na przyznanie nagrody Nobla. Twórczość ks. Twardowskiego przy twórczości Dylana to tak jakby porównywał izbę lordów do izby wytrzeźwień

 • student_zebrak

  Oceniono 1 raz 1

  Ladny komentarz w dzisiejszej tv -
  gorzej gdyby dostal za spiew
  i nastepnie lista rownie dobrych teksciarzy piosenkarskich.
  Jeszcze raz akademia mogla milczec

 • onduma

  Oceniono 13 razy 1

  Jak spiewala o nim Joan Baez "You who are so good with words and at keeping things vague".
  I za zonglerke słowna i niejasne sformułowania Nobla dostał. No ale takich jest wiecej, chociazby sama Baez. A dlaczego nie Beatels ? Chyba jednak pomylono literature i poezje z tekstami piosenek. Niezlymi i odkrywczymi ale jednak tylko tekstami piosenek. O tworzeniu swojej legendy, udawaniu sieroty, i "tajemniczych zniknieciach " juz nie wspomne bo to raczej nieistotne

 • gewoonik

  Oceniono 23 razy 1

  Dzisiaj umarl we mnie szacunek dla literackiego Nobla. Dylan pisal niezle teksty, ale zeby okreslic to Wielka Poezja to juz przesada. To jest dla mnie Nobel komercyjny promujacy, zeby porzucic czytanie literatury. Za rok oczekuje Nobla literackiego dla anonimowego tworcy z Twittera za poezjyjna lakonicznosc krotkich form wiersza bialego przemawiajacego do odbiorcow na calym swiecie😉

 • wadim.murski

  Oceniono 19 razy 1

  Słyszę, że jak na Amerykanina, pisał teksty dość dobre. Ale żeby zaraz Nobel? Czekam teraz na Nobla za scenariusz do Gwiezdnych Wojen.

 • puuchatek

  Oceniono 9 razy 1

  Jak można było zrobić zestawienie tekstów POETY, który właśnie dostał literacką nagrodę Nobla, i wymienić w nim "Blowin' the WInd", a nie wymienić "A hard rain's a gonna fall"???

 • hejter-skejter

  0

  A prawa autorskie do tych tekstów wykupiliście?

 • 4_oddech_kaczuchy

  0

  Robert Allen Zimmerman - Ukrainiec żydowskiego pochodzenia ze strony ojca, Litwin żydowskiego pochodzenia ze strony matki.
  Napisał sporo tekstów, może nawet tyle, co Adam Michnik.

 • liberalna.demokracja

  Oceniono 28 razy 0

  No nie? Ewentualny Nobel dla Dylana ale w muzyce pop jak najbardziej tak ale absolutnie nie w dziedzinie literatury. To jakieś totalne nieporozumienie. Od dzisiaj nie ma co w ogóle zwracać uwagi na nagrodę nobla w dziedzinie literatury, po prostu to koniec nagrody Nobla. Dylan został postawiony w tym samym rzędzie razem z takimi osobami jak: Jean-Paul Sartre, Albert Camus, Ernest Hemingway, William Faulkner czy Thomas Mann. To jakieś żart i wielkie nieporozumienie! Widać, że Szwedzi utracili naturalną zdolność do rozpoznawania prawdziwej literatury. I cóż z tego, że pisze wiersze i śpiewa protestsongi, Takich poetów pokroju Dylana obecnie na świecie mamy setki tysięcy, jak nie miliony. Facet swoim śpiewam zawodzi i stęka. Wszystkie jego piosenki są napisane w konwencji kilku tych samych nut. Po wysłuchaniu trzeciego utworu człowiek ma dosyć Dylana raz na całe jutro. Nuda i poetycki banał. Jego twórczość to może być kojarzona co najwyżej z telewizyjną operą mydlaną. Nobel kona - porażka!

 • goralca

  Oceniono 21 razy -1

  Kuriozalny werdykt, który właśnie sprowadził prestiż Literackiego Nobla na samo dno!!!

 • 5-mamuska

  Oceniono 19 razy -1

  Gratulacje ! Tylko dlaczego tak późno.

 • mooki

  Oceniono 4 razy -2

  Eminem pisze lepsze teksty

 • honkers

  Oceniono 6 razy -2

  Szkoda, że Maciek Zembaty nie dożył tej chwili. Był wielkim propagatorem tekstów Dylana.

 • student_zebrak

  Oceniono 4 razy -2

  ostro cenzurujecie, swojaka trzeba chronic

 • mark_kram57

  Oceniono 4 razy -2

  Great, super. To Nobel, o ktorym wiele pokolen bedzie pamietalo nawet podczas naglej pobudki in the middle of night.

 • kresowiak20

  Oceniono 2 razy -2

  @partachun
  Wzrusza mnie swoboda wypowiedzi. Dziękuje partachun!

 • buk-humor-dziczyzna11

  Oceniono 8 razy -2

  jest moim idolem od ponad 50 lat, w liceum pewna mądra "angielka" na jego tekstach uczyła nas angielskiego - dzięki niemu, british invasion i muzyce lat 60 znam angielski lepiej niż dzisiejsza kasta politykierów

 • indianski

  Oceniono 10 razy -2

  dobry wybor

 • leszek.30

  Oceniono 11 razy -3

  Wiedziałem , że to nastąpi. wcześniej , czy później... Bogu dzięki..!
  Boby, pukałeś do Nieba bram...Zostałeś wysłuchany..!!!

 • lech2011

  Oceniono 11 razy -3

  Nobel za piosenkę (jak dobra by nie była, to tylko piosenka), gwiazdki Michelina za kurczaka w fast foodzie, kandydat na prezydenta w USA skończony cham i prostak - coś się zmienia w świecie.
  Globalna dobra zmiana ?

 • mer-llink

  Oceniono 14 razy -4

  Bardzo dobry poeta.
  Prócz tego: muzykalny.
  Czy talenty muzyczne odejmują mu coś w dziedzinie poezji? Chyba nie... To o co krytycy tej decyzji nagrodowej maja pretensję?

 • martinvandrunen

  Oceniono 12 razy -6

  Ponoć tego Nobla przepowiedział mu niedawno najwybitniejszy polski dziennikarz muzyczny i największy fan Dylana w Polsce , JAREK SZUBRYCHT z Dukli. Jak znam życie, ten żałosny koniunkturalista i pałkarz Platformy, niedługo napisze książkę o Dylanie.

 • partachun

  Oceniono 25 razy -9

  Przez ponad 50 lat zbierałem płyty (mam ponad 700 LPs, i 80 SPs), CDs i kasety. Słuchałem różnych stylów muzyki od jazzu poprzez pop, rytm & blues, muzykę ludową, ... do muzyki elektronicznej. W płytotece nie mam ani jednego utworu Boba Dylana, po prostu dla mnie było to samo jęczenie, monotonna, mało ciekawa muzyka. Pół zycia mieszkam w Stanach. Nawet w liryce jego utworów nie znalazłem nic poza banał. Ale za to słyszałem wielokrotnie jaki on wielki, nawet insynuacje że tak wielki jak Elvis. Może, ale nie według mojego gustu. Usilnemu promowaniu go (nawet poprzez tego ostatniego Nobla) nie dam się zasugerować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX