Nie pozwól, by ominęły Cię najciekawsze wydarzenia. Tym razem z kulturą!

Zapraszamy na nasz cotygodniowy cykl 'Tym razem z kulturą'! Wybraliśmy dla Was najciekawsze wydarzenia na ten weekend (znajdziecie je na początku galerii), a także na nadchodzące tygodnie, a nawet miesiące - tak, żebyście zdążyli je zaplanować. Pod ostatnim zdjęciem umieściliśmy KALENDARIUM - będziemy je dla Was uaktualniać na bieżąco.
Otwieramy Ogród Botaniczny UW Otwieramy Ogród Botaniczny UW mat. prasowe

Otwarcie Ogrodu Botanicznego UW, 1.04, Warszawa

Uwaga, to nie żart! Już od 1 kwietnia Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego będzie otwarty! W tym roku otwarciu Ogrodu towarzyszy również początek wystawy w szklarniach Szachownica (Fritillaria) - różnorodność w kratkę.

Więcej informacji o wystawie >>

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa

Otwarcie: 1 kwietnia (niedziela) o 10:00.

Wydarzenie FB >>

Jared Leto z 30 Seconds to Mars podczas koncertu w Łodzi 08.11.2011 Jared Leto z 30 Seconds to Mars podczas koncertu w Łodzi 08.11.2011 Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

30 Seconds to Mars na koncertach w Łodzi i Krakowie, kwiecień, sierpień 2018

Zaledwie 3 miesiące temu Jared Leto i spółka ogłosili, że 18 kwietnia zagrają koncert w łódzkiej Atlas Arenie. Zainteresowanie występem 30 Seconds to Mars w Polsce okazało się na tyle duże, że zespół postanowił  odwiedzić nasz kraj raz jeszcze! Drugi koncert 'Marsów' odbędzie się 29 sierpnia 2018 roku w TAURON Arenie w Krakowie.

Bilety będą dostępne w przedsprzedaży od 31 stycznia od godziny 9.00. Warunkiem jest rejestracja na stronie LiveNation.pl. Ogólna sprzedaż biletów rusza 2 lutego o godzinie 9.00.

To już szósty raz w Polsce!

Jared Leto, Shannon Leto i Tomo Milicević przyjadą do Polski już szósty raz. Wcześniej występowali w Krakowie, dwukrotnie w Warszawie, w Łodzi, Rybniku i Gdańsku. Hollywoodzki gwiazdor nigdy nie krył swojej słabości do Polski i Polaków. Już podczas pierwszego koncertu w naszym kraju, widząc żwawą publiczność, powiedział wzruszony 'I'm a Polishman'.

Kolejnym powodem, dla którego zespół tak chętnie odwiedza Polskę są... pierogi. Podczas każdej wizyty w naszym kraju, Leto znajduje czas na to, aby wstąpić do pierogarni. W Gdańsku zjadł ponoć aż 40 pierogów. Będąc w Rybniku, zażyczył sobie przed koncertem dostawę z pierogami wegańskimi. Danie tak mu zasmakowało, że wspomniał o nim kilkakrotnie w trakcie koncertu.

Wystawa 'Paderewski' 17.02 - 20.05, Muzeum Narodowe w Warszawie Wystawa 'Paderewski' 17.02 - 20.05, Muzeum Narodowe w Warszawie mat. prasowe

Wystawa "Paderewski" 17.02 - 20.05, Muzeum Narodowe w Warszawie

Obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Narodowe w Warszawie rozpoczyna wystawą kolekcji otrzymanej w darze od Ignacego Jana Paderewskiego - pianisty, kompozytora, polityka, ambasadora polskiej niepodległości.

Ekspozycja ukazuje nie tylko dokonania wybitnego wirtuoza i męża stanu, lecz także mniej znane oblicze człowieka oddanego rodzinie, przyjaciela artystów i miłośnika sztuki Dalekiego Wschodu.

Kurator wystawy: dr Magdalena Pinker

'Paderewski', 17.02 - 20.05, Muzeum Narodowe w Warszawie

Wydarzenie FB >>

''Syn nieznany'' (wł. ''Il Figlio Sospeso''), reż. Egidio Termine ''Syn nieznany'' (wł. ''Il Figlio Sospeso''), reż. Egidio Termine mat. prasowe

Cinema Italia Oggi 2018, kwiecień, cała Polska

Cinema Italia Oggi to coroczne spotkanie z najlepszymi filmami kinematografii włoskiej, organizowane wspólnie z Instytutem Włoskim w Warszawie oraz Cinecitt? Luce,
przy wsparciu Ambasady Włoch i konsulatów honorowych.Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo poza Warszawą zagości jeszcze w siedmiu miastach w Polsce: Krakowie (Kino Pod Baranami), Wrocławiu (Kino Nowe Horyzonty), Poznaniu ( Kino Zamek), Szczecinie (Kino Pionier), Łodzi ( kino Charlie), Gdyńskim Centrum Filmowym oraz Katowicach (kino Rialto).

Gościem honorowym spotkania w Warszawie będzie Kasia Smutniak, urodzona w Polsce, ale od lat mieszkająca i pracująca we Włoszech. Uznawana za jedną z najbardziej wszechstronnych włoskich aktorek. Zagrała kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Doceniana za kreacje dramatyczne, jak i komediowe. Nominowana do Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej za rolę w filmie 'Zapnijcie pasy' (Allacciate le cinture) Ferzana Özpetka, zdobyła Złoty Glob - Nagrodę Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech za rolę w filmie Petera del Monte 'Nelle tue mani' oraz została pięciokrotnie uhonorowana Nastro D'argento - Nagrodą Stowarzyszenia Włoskich Krytyków Filmowych.

Cinema Italia Oggi 2018:

Gdynia (Gdyńskie Centrum Filmowe)

Katowicach (Kino Rialto)

Kraków(Kino Pod Baranami)

Wrocław (Kino Nowe Horyzonty)

Szczecin (Kino Pionier)

Łódż (Kino Charlie) - 13 - 17 kwietnia 2018

Wydarzenie FB Łódź >>

Poznań ( Kino Zamek) - 9 - 15 kwietnia 2018

Wydarzenie FB Poznań >>

Warszawa (Kino Muranów) - 5 - 10 kwietnia 2018

Wydarzenie FB Warszawa >>

'Przyszłość będzie inna' 'Przyszłość będzie inna' mat. prasowe

Wystawa "Przyszłość będzie inna", Zachęta, Warszawa 24.02 - 27.05.2018

'Przyszłość będzie inna' to tytuł wielowątkowej wystawy poświęconej dwudziestoleciu międzywojennemu. Zwiedzający obejrzą niemal 500 obiektów w siedmiu salach Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki. Przez pryzmat modernistycznego wzornictwa i architektury, filmu, awangardowego teatru czy fotografii pokazane będą najważniejsze społeczne i kulturalne idee epoki - uniwersalne i aktualne także dziś. Wernisaż wystawy odbędzie się 23 lutego.

Poprzez wybrane dzieła i archiwalia kuratorka Joanna Kordjak bada kondycję ówczesnego polskiego społeczeństwa i kultury. Niektóre z obiektów zostaną pokazane po raz pierwszy.

Kluczem do wystawy poświęconej międzywojennej Polsce, widzianej przez pryzmat 'słabych' i proces ich emancypacji, jest dostrzeżenie i przywołanie wartościowych idei, które okazują się być nośne, aktualne i możliwe do zrealizowania także dzisiaj. Wystawie towarzyszy cykl spotkań, seminariów i dyskusji z udziałem naukowców, historyków oraz praktyków społecznej zmiany. Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

'Przyszłość będzie inna. Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918'
wystawa czynna od 24 lutego do 27 maja 2018
Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3

kuratorka: Joanna Kordjak

Instytut Francuski w Polsce Instytut Francuski w Polsce mat. prasowe

9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, 19 - 26.04.2018, Warszawa

Coś dla miłośników Francji i dobrego kina! Już 19 kwietnia w warszawskim kinie Muranów rozpocznie się 9. edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Widzowie zobaczą najlepsze francuskie filmy ostatnich lat, m.in. zdobywcę nagród Cezara: ''120 uderzeń serca'', ekranizacja narodzonej Prix Goncourt powieści Pierre'a Lemaitre - ''Do widzenia w zaświatach'' czy ''Barbara''.

Miłośników muzyki francuskiej na pewno zainteresuje też film ''Cierpliwi pacjenci'' opowiadający historię jednego z najbardziej znanych francuskich slamerów: Grand Corps Malade. Najmłodsi widzowie zaś będą mogli obejrzeć najlepszy francuski film animowany 2017 roku ''Wielki zły lis i inne opowieści'' oscarowego duetu Benjamina Rennera i Patricka Imbert.

Przegląd Nowego Kina Francuskiego organizowany jest wspólnie z Instytutem Francuskim w Polsce.

9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, 19 - 26 kwietnia 2018, Kino Muranów, Warszawa

Wydarzenie FB >>

Co Jest Grane 24 Festival? Co Jest Grane 24 Festival? mat. prasowe

Co Jest Grane 24 Festival, 15-16.06.2018, Warszawa

Na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz na dziedzińcu Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędą się koncerty najlepszych polskich artystów, spotkania z artystami, warsztaty dla dzieci i inne atrakcje, a festiwalowiczów nakarmią i napoją najlepsze warszawskie knajpy i foodtrucki.

Ogłoszeni artyści:

Kortez
Brodka
Rosalie.
L.U.C + goście specjalni
Krzysztof Zalewski
Organek
król

Karnety w cenie 79 zł

Nie zabraknie miejsca na koce piknikowe i leżaki, a program festiwalu będzie wypełniony od godz. 14 do ostatniego koncertu.

Wydarzenie FB >>

Co Jest Grane 24 Festival, 15-16 czerwca, park Centrum Sztuki Współczesnej

Pięć smaków Pięć smaków mat. prasowe

12. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków - 14 - 21.11.2018, Warszawa

Pięć Smaków to coroczny przegląd kina z Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej. Od 11 lat prezentuje premierowo najnowsze, starannie wyselekcjonowane filmy z krajów regionu, a także przegląd kinematografii narodowych

Świat kina Azji rozwija się niezwykle dynamicznie - to właśnie na tym kontynencie powstaje obecnie najwięcej filmów. Produkcje z najmniejszych regionów Azji coraz częściej docierają na międzynarodowe festiwale, ale pozostają nieznane w Polsce. Pięć smaków jest idealną okazją, żeby nadrobić zaległości.

Jak co roku szczególne miejsce na festiwalu zajmie sekcja konkursowa Nowe Kino Azji, prezentująca filmy wyróżniające się pod względem formalnym i tematycznym, poruszające aktualne problemy i poszerzające granice filmowej wyobraźni. O Grand Prix rywalizować będą produkcje z Indonezji, Tajwanu, Filipin, Bangladeszu, Malezji czy Wietnamu.

Pokazom towarzyszyć będą spotkania z gośćmi m. in. z Japonii, Hongkongu, Chin, Bhutanu, Indonezji czy Malezji, a także wykłady Akademii Azjatyckiej i inne atrakcje.

12. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków odbędzie się w Warszawie w dniach 14-21 listopada 2018 roku.

FB >>

Europejski Stadion Kultury Europejski Stadion Kultury PATRYK OGORZAŁEK

KALENDARIUM

K O N C E R T Y

4.04.2018 - Editors, Warszawa

18.04.2018 - 30 Seconds to Mars, Łódź, Atlas Arena - więcej o koncercie >>

28.04.2018 - Metallica, Kraków, Tauron Arena

9.05.2018 - SOHN, Warszawa, Palladium

8.06.2018 - Lenny Kravitz, Tauron Arena, Kraków

13.06.2018 - Marilyn Manson, Warszawa, Hala Torwar

3.07.2018 - Pearl Jam, Tauron Arena, Kraków

28, 27.07.2018 - Iron Maiden, Tauron Arena, Kraków

11.08.2018 - Ed Sheeran, Warszawa, Narodowy

29.08.2018 - 30 Seconds to Mars, Kraków, Tauron Arena

4.05.2019 - Elton John, Kraków, Tauron Arena

S P E K T A K L E

W Y S T A W Y

12.11.2017-18.02.2018 - 'David Lynch. Silence And Dynamism', Toruń

28.11.2017-18.02.2018 - 'Sarkis. Tęcza anioła', Zachęta, Warszawa

F E S T I W A L E

1 - 3.06.2018 - Orange Warsaw Festival 2018, Warszawa

15-16.06.2018 -  Co Jest Grane 24 Festival, Warszawa

4 - 8.07.2018 - Open'er Festival, Gdynia

3 - 5.08.2018 - OFF Festival, Katowice

17 - 18.08.2018 - Olsztyn Green Festival, Olsztyn

W Y D A R Z E N I A

20 - 22.04 - Warsaw Comic Con / III edycja                                                                     

kwiecień - Fryderyki 2018

6.05 - MTV Movie Awards 2018

11-20.05 - 15. Millennium Docs Against Gravity Film Festival

2-12.09.2018 - 72. Festiwal w Wenecji

17 - 22.09.2018 - 43. Festiwal Filmowy w Gdyni

17.09 - Emmy 2018

listopad - Camerimage 2018