To miał być zwykły koncert. Nagle do wokalisty dołączyła publiczność. Czegoś takiego jeszcze nie słyszeliśmy

Damien Rice zaśpiewał w paryskim mieszkaniu. Goście zapamiętają ten koncert na zawsze.
Soirée de Poche : Damien Rice Soirée de Poche : Damien Rice fot. Soirée de Poche : Damien Rice

To nie był zwykły koncert

To miał być kolejny występ z serii ''Soirées de Poche'' - kameralnych koncertów, na których widownia liczy maksymalnie 30-40 osób (trochę jak brytyjskie Sofar Sounds organizowane w Polsce od kilku miesięcy). Początkowo koncerty odbywały się w browarach i galeriach - teraz przeniosły się do paryskich apartamentów.

Gwiazdą wieczoru był Damien Rice. Na początku koncert przebiegał bez niespodzianek. Ale kiedy Irlandczyk zaczął śpiewać ''Trusty and True'', niespodziewanie dołączyły do niego osoby z publiczności. Wspólnie z muzykiem wykonali jeszcze utwór ''It Takes a Lot To Know a Man''. Chyba nawet oni nie spodziewali się takiego efektu:

Utalentowani goście to tak naprawdę wokalistka Greta Zuccoli z Neapolu i członkowie zespołu Cantus Domus z Berlina. Muzycy zaskoczyli garstkę gości, którzy z pewnością na długo zapamiętają ten magiczny wieczór.

Damien Rice Damien Rice fot. Facebook

Damien Rice uprawiał pole i grał na ulicy

Damien Rice to irlandzki muzyk i kompozytor. W latach 90. kierował zespołem Juniper, jednak szybko zrozumiał, że nie chce podporządkowywać się wytwórniom muzycznym i odszedł z kapeli. Opuścił Irlandię i przeprowadził się do Toskanii, gdzie pracował przy uprawie pola. Po kilku miesiącach rozpoczął podróż po Europie. W tym czasie często zaskakiwał swoich fanów występami na ulicy.

Po powrocie do rodzinnego miasta na poważnie zajął się nagrywaniem muzyki. W 2002 roku wspólnie z zaprzyjaźnionymi artystami wydał pierwszy album - ''O'', który sprzedał się w ponad 2 mln egzemplarzy. Medialny szum po sukcesie płyty sprawił, że Rice zdecydował się zmienić nastawienie i podpisać kontrakt z wytwórnią. W 2006 roku muzyk nagrał kolejny krążek - ''9'', po którym zniknął z muzyki na... 8 lat. Powodem tak długiej przerwy mogło być bolesne rozstanie z Lisą Hannigan - wokalistką zespołu Rice'a i miłością jego życia.

Po ośmiu latach Damien Rice wydał swój trzeci album - ''My Favourite Faded Fantasy'' (2014). Jego najbardziej znane utwory, to ''9 Crimes'', ''The Blower's Daughter'' i ''I Don't Want To Change You''.