Kazik, Amy i kiepskie polskie filmy. O tym chcieliście czytać w 2011 roku [TOP 10]

Tragiczna śmierć Amy Winehouse, konflikty Kazika - najpierw z fanami, potem z radiem Eska Rock, druzgocące recenzje niektórych polskich filmów. Ale i najbardziej absurdalni żartownisie w obiektywie Banksy'ego, czy błotne zdjęcia z festiwalu Woodstock. To chcieliście czytać i oglądać w mijającym roku.

Amy Winehouse [1983-2011]

Jedna z najbardziej druzgocących wiadomości tego roku. Brytyjska piosenkarka Amy Winehouse została znaleziona martwa w swoim domu w Londynie. Miała zaledwie 27 lat. Przypominaliśmy największe przeboje i zdjęcia magnetycznej Amy, relacjonowaliśmy również jej pożegnanie.

Magnetyczna Amy na zdjęciach - OGLADAJ >>

"Dobrej nocy aniołku". Pożegnanie Amy Winehouse >>

Kazik Staszewski Kazik Staszewski Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Konflikty Kazika

To nie był łatwy rok dla Kazika Staszewskiego. Najpierw głośno było o sporze z autorem strony internetowej poświęconej jego twórczości. - Wojny nie chciałem - deklarował wówczas Kazik. Potem wybuchł konflikt z radiem Eska Rock o "zbyt długą piosenkę KnŻ". Wokalista i jego zespół wystosowali mocny list otwarty do radia, w którym czytamy m.in. "Radio jest od puszczania piosenek, a nie od ich produkcji". Inni artyści nie podzieli oburzenia KnŻ i stwierdzili, że Kazik przesadził.

"Przegrałem tę walkę" - Kazik o konflikcie z fanami. CZYTAJ >>

"Bo piosenka była za długa". Konflikt z Eska Rock. CZYTAJ >>

"Kazik przesadził". Artyści o konflikcie. CZYTAJ >>

Woodstock w obiektywie ...

To był rekordowy festiwal. Koncertu głównej gwiazdy - The Prodigy - wysłuchało ok. 700 tys. osób, a na teren imprezy zjechało ponad 120 tys. samochodów. Czytelnicy Kultura.gazeta.pl najchętniej oglądali "błotne" zdjęcia fanów muzyki z pierwszego dnia imprezy i zdjęciowe podsumowanie całego festiwalu.

Śluby i kąpiele w błocie. Zdjęcia z pierwszego dnia imprezy. OGLĄDAJ >>

Rekordowy Woodstock w obiektywie. OGLĄDAJ >>

. .. i Woodstock pod obstrzałem

Tegoroczny Woodstock to nie tylko beztroskie kąpiele w błocie i dużo rockowej muzyki. Tuż po zamknięciu imprezy odezwali się menadżerowie głównej gwiazdy - The Prodigy. - Z ulgą przyjęliśmy do wiadomości, że nie doszło do żadnej tragedii - napisali w specjalnym oświadczeniu, kwestionując przygotowanie i warunki bezpieczeństwa w Kostrzynie nad Odrą. Odpowiedź Jurka Owsiaka o ''zmanierowaniu'' wielkich gwiazd była błyskawiczna.

"Woodstock nie jest bezpieczny". Menedżer Prodigy o festiwalu. CZYTAJ >>

"Proszę mi tu nie pier...". Czesław Mozil ostro o Woodstock. CZYTAJ >>

Czy ''Baby są jakieś inne''?

Rok 2011 obfitował w polskie komedie lepsze i gorsze, z naciskiem niestety na te ostatnie (przynajmniej zdaniem krytyków...). Mimo nieprzychylnych recenzji widownia kinowa dopisywała, a czytelnicy naszego portalu szczególnie żywo zainteresowali się ochrzczoną ''drugą Seksmisją'' komedią ''Baby są jakieś inne'' Marka Koterskiego. Szczególnie pokazywanymi tylko u nas pierwszymi fragmentami filmu.

"Baba na skrzyżowaniu". Pierwsze fragmenty filmu. OGLĄDAJ >>

"O jedno rondo za daleko". Recenzje "Bab..". CZYTAJ >>

"Wyjazd integracyjny" fot. mat. promocyjne

Czy jechać na ''Wyjazd integracyjny''?

Jeszcze więcej zainteresowania wzbudziła komedia ''Wyjazd integracyjny''. Nie wiadomo, czy z uwagi na obecność wielu znanych nazwisk polskiego kina (Jan Frycz, Katarzyna Figura), czy miażdżące recenzje. Z podobną gorliwością czytaliście tylko o ''Bitwie Warszawskiej 1920''. Niestety z podobnych powodów...

"Po takim filmie tylko kac". Nie jedź na ''Wyjazd integracyjny''. CZYTAJ >>

Krytycy bezlitośni dla ''Bitwy...''. I tylko jeden szaleniec... CZYTAJ >>

Psikusy Banksy'ego

Anonimowy król graffiti to jeden z ulubieńców Kultura.gazeta.pl. I czytelników, bo wszystkie wiadomości o nowych pomysłach artysty z Bristolu cieszyły się Waszym zainteresowaniem. Największym - artykuł o szalonym dokumencie Banksy'ego dla brytyjskiej telewizji ''Przewodnik po totalnej anarchii'', zbiorze opowieści o najgłośniejszych, najśmieszniejszych, najbardziej ekscentrycznych przykładach publicznego nieposłuszeństwa.

Szalony dokument Banksy'ego w brytyjskiej TV. CZYTAJ I OGLĄDAJ >>

Muzyczne wspominanie

W 2011 roku przypadły dwie okrągłe, muzyczne rocznice, które okazały się Wam szczególnie bliskie: 10. rocznica śmierci Grzegorza Ciechowskiego i 20. urodziny kultowego albumu Nirvany ''Nevermind''. Z obu okazji przygotowaliśmy galerię wcześniej niepublikowanych zdjęć muzyków.

''Nie tęsknij, wspominaj''. 10 lat od śmierci Grzegorza Ciechowskiego. OGLĄDAJ >>

"Milionerzy z zaskoczenia". 20 rzeczy, których nie wiedzieliście o Nirvanie. OGLĄDAJ >>

Na czerwonym dywanie

Zdjęcia gwiazd z czerwonych dywanów, premier filmowych i rozdania wszelkiego rodzaju nagród popularne były i będą zawsze. W tym roku szczególnie chętnie oglądaliście polskie gwiazdy kina: na premierze ''Bitwy Warszawskiej'' i podczas rozdania nagród FPFF w Gdyni.

Wielcy świata polityki i filmu na premierze ''Bitwy...''. OGLĄDAJ >>

Gdynia 2011: Debiutanci nie podołali, Skolimowski zgarnął wszystko. OGLĄDAJ >>

:)

A na koniec to, co wszyscy lubią najbardziej - fotograficzne wpadki i mniej perfekcyjne ujęcia wydawałoby się idealnych gwiazd. Ze zdjęć, które od startu naszego serwisu w maju 2011 roku gościły na naszych internetowych łamach wybraliśmy te, które najczęściej wzbudzały uśmiech.

Błysk flesza wychwyci wszystko. Kulturalne foto-wpadki 2011. OGLĄDAJ >>

Więcej o: