"Krew z krwi": Nielegalne interesy w gdyńskim porcie [FOTO/WIDEO]

Dzisiaj wieczorem odbędzie się emisja pierwszego odcinka serialu "Krew z krwi" w reżyserii Xawerego Żuławskiego. W obsadzie m. in. Agata Kulesza, Iza Kuna, Szymon Bobrowski, Mariusz Bonaszewski, a w epizodach - aktorzy trójmiejskich scen teatralnych.
Krew z krwi Krew z krwi Wojciech Wojciechowski

Kobieta gotowa na wszystko

- Kew z krwi to pierwszy serial CANAL+ i pierwsza w Polsce produkcja, która wpisuje się w najnowszy nurt tego gatunku w Europie i na świecie. Doskonały scenariusz, uznany reżyser, czołowi aktorzy filmowi i teatralni, nowoczesny sposób narracji i wreszcie poziom realizacji technicznej stanowią gwarancję jakości, znanej dotychczas jedynie z najlepszych pełnometrażowych produkcji filmowych - mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Programowa CANAL+.

Główną bohaterką serialu jest Carmen (Agata Kulesza), córka byłego bossa trójmiejskiej mafii i żona przemytnika, który ginie w zamachu. Śmierć męża jest przełomowym momentem w jej życiu, musi nie tylko przejąć jego interesy, ale i rozpocząć dramatyczną walkę o swoją rodzinę.

- Utrzymana w konwencji dramatu sensacyjnego opowieść, zawiera wszystkie elementy, których poszukuje współczesny, wymagający odbiorca: wiarygodni i niejednoznaczni bohaterowie, trzymająca w napięciu, realistyczna fabuła z zaskakującymi zwrotami akcji. Do tego silna, dojrzała kobieta na pierwszym planie - dodaje Ryczkowska.

Krew z krwi Krew z krwi mat. prasowe

Nad polskim morzem

- Akcja całego serialu dzieje się w Gdyni. Tam żyją  główni bohaterowie, tam też prowadzą swoje nielegalne interesy. Port jest miejscem gdzie dochodzi do przemytu. Gdynia wydawała się najlepszym tłem dla akcji serialu.  Ze względu na założenia produkcyjne w Gdyni i Trójmieście zrealizowano 11 dni zdjęciowych. To prawie 25% całego okresu zdjęciowego - mówi Małgorzata Retei, producent kreatywny Endemol Polska.

W serialu w epizodach wystąpili trójmiejscy aktorzy - Krzysztof Stasierowski, Mateusz Deskiewicz, Krzysztof Andruszkiewicz, Paweł Dołkowski i Marek Romaniec.

Krew z krwi Krew z krwi mat. prasowe

Każdy zna te miejsca

W Gdyni kręcono głównie plenery, zdjęcia we wnętrzach kręcone były w Warszawie, Podkowie Leśnej i Konstancinie.

Widzowie rozpoznają na ekranie wiele charakterystycznych miejsc Gdyni. - Akwarium i okolice, port jachtowy w Gdyni, plaża w Orłowie, Bałtycki Terminal Kontenerowy, restauracja Kontrast, skwer Kościuszki, ulice miasta, dojazd do portu kontenerowego, bar w porcie jachtowym, bar rybny przy skwerze Kościuszki. Ponadto widoki miasta i wybrzeża kręcone w różnych miejscach - wymienia Małgorzata Retei, producent kreatywny "Krew z krwi" z ramienia Endemol Polska.

Krew z Krwi Krew z Krwi Krew z Krwi

Kim jest Carmen?

W rolę Carmen wciela się Agata Kulesza. Jej bohaterka ma 42 lata, ma trójkę dzieci i męża - Marka Majewskiego.

 

 

Carmen wraz z rodzeństwem - bratem Wiktorem i siostrą Marleną dorasta w Gdyni. Jest córką liczącego się przestępcy Andrzeja Roty. Zawsze stara trzymać się z dala od kryminalnego półświatka, co udaje się, dopóki nie wychodzi za mąż za Marka Majewskiego, który wraz ze szwagrem - Wiktorem, przejmuje przemytniczy interes teścia. Z Markiem Carmen tworzy szczęśliwą rodzinę, ale nie jest  typową żoną kryminalisty. Nie interesują jej pieniądze, błyskotki ani ekscytujące przeżycia. Koncentruje się na wychowywaniu dzieci i prowadzeniu domu. Dla Franka, Natalii i Borysa planuje bezpieczną przyszłość z dala od rodzinnych interesów. Przez lata żywi nadzieję, że mąż zerwie z przestępczym światem. Przymyka oczy na jego działalność, bo zakochany w żonie i dzieciach Marek dba, by nie narażać ich na niebezpieczeństwo.

Gdy brat Carmen przechwytuje transport narkotyków, życie rodziny Majewskich rozpada się jak domek z kart. Towar należy do miejscowego bossa narkotykowej mafii - Antona. Marek, przerażony zuchwałym czynem szwagra, chce oddać narkotyki, ale Wiktor przekonuje go, by je sprzedać i podzielić się pieniędzmi.

 

 

Rusza lawina zdarzeń, której nie można już zatrzymać. Marek zostaje postrzelony przed domem na oczach najmłodszego syna, a życie Carmen zamienia się w piekło. Pojawiają się ludzie, którzy  żądają spłaty rzekomych długów męża, grożąc zabiciem dzieci. Policja naciska, by kobieta złożyła zeznania przeciwko partnerom biznesowym Marka, obiecując w zamian program ochrony świadków, a więc życie z dala od rodziny i przyjaciół. Największym zagrożeniem jest jednak bezwzględny Anton, który żąda zwrotu skradzionych narkotyków.

Carmen zaczyna samodzielnie podejmować trudne decyzje. Aby ochronić dzieci, przejmuje rodzinny biznes. Zaczyna śmiertelnie niebezpieczną grę z mafią...

Krew z krwi Krew z krwi mat. prasowe

Zaginiony transport haszyszu

Zbigniew Stryj (znany m. in. z serialu "Na Wspólnej") wciela się w rolę Marka Majewskiego. Jego bohater ma 42 lata, jest właścicielem przystani jachtowej oraz przemytnikiem tytoniu i papierosów.

Gdy latem 1989 Marek Majewski poznaje Carmen, jest to miłość od pierwszego wejrzenia. Wie, że ukochana jest córką mafijnego bossa z Trójmiasta, lecz wcale go to nie zniechęca. Wręcz przeciwnie: chcąc zwrócić na siebie uwagę i zdobyć jej serce, popełnia pierwsze przestępstwo. Tymczasem Carmen woli trzymać się jak najdalej od kryminalnego świata ojca. Miłość i poświęcenie Marka są jednak tak wielkie, że Carmen w końcu ulega i wychodzi za niego za mąż. Tym samym Marek staje się członkiem przestępczego kręgu rodziny Rotów, a gdy teść odchodzi na "emeryturę", wraz ze szwagrem Wiktorem przejmuje przemytniczy interes.

Oficjalnie Majewski utrzymuje rodzinę, prowadząc prywatną przystań dla jachtów. W rzeczywistości pracuje z Wiktorem i jego przyjacielem z lat szkolnych, Stefanem Kozłowskim, organizując przemyt papierosów i tytoniu. Bardziej niż na pieniądzach, Markowi zależy jednak na bezpieczeństwie. Mimo nacisków ze strony wspólników, nie pozwala, by biznes nadmiernie się rozrósł. Unika zbędnego ryzyka i przemocy. Trzyma się z dala od narkotyków i mafijnych rekinów pokroju Antona, dzięki czemu nie naraża się ani mafii, ani policji. Zawsze na czas dostarcza towar najwyższej jakości i nie robi przekrętów dla szybkiego zysku. Przemyt traktuje jako działalność uboczną prowadzoną tylko po to, by zapewnić rodzinie życie na dobrym poziomie. Ukochana żona i trójka dzieci, piękny dom i żaglówka, którą wraz z najmłodszym synem maluje w wolnym czasie sprawiają, że Marek uważa się za człowieka szczęśliwego i spełnionego.

Wszystko drastycznie się zmienia, gdy Wiktor okłamuje Majewskiego i namawia do przejęcia "zaginionego" transportu haszyszu. Okazuje się, że "towar" jest grubszego kalibru i bynajmniej nie bezpański. Należy do mafijnego bossa narkotykowego - Antona. Marek traci zaufanie do wspólników i postanawia wyrwać się z przestępczego "klanu" Rotów. Prosi Carmen, by wyjechali i zniknęli na dobre. Wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku... Jednak następnego dnia sytuacja przyjmuje dramatyczny obrót. Przed domem Marek zostaje postrzelony przez zamaskowanego motocyklistę. Świadkiem wydarzenia jest Borys, najmłodszy syn Majewskich.

Krew z krwi Krew z krwi Wojciech Wojciechowski

Młody, ale uznany reżyser

Reżyserem serialu "Krew z krwi" jest Xawery Żuławski. Uznawany jest za jednego z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia. Debiutował kontrowersyjnym "Chaosem", który przyniósł mu nagrodę FPFF w Gdyni. Za brawurową adaptację bestsellerowej powieści Doroty Masłowskiej "Wojna polsko-ruska" nagrodzony m.in. w Moskwie na Festiwalu Filmów Polskich "Wisła", w Zittau na Neisse Filmfestival.

 

 

- Praca nad serialem "Krew z krwi" była bardzo wymagająca. Zdjęcia do wszystkich odcinków nakręciliśmy w niespełna trzy miesiące, a każdą scenę opowiadaliśmy jak w fabule. To nie była praca typowo serialowa, zdecydowałem się na współprace z Tomkiem Nauniukiem, który spełnił rolę w  100%, wnosząc do serialu prawdziwie fabularne zdjęcia - mówi Xawery Żuławski.

 

 

Krew z krwi Krew z krwi mat. prasowe

Premiera dla wszystkich

Premiera serialu "Krew z krwi" odbędzie się 11 kwietnia o godz. 21.00. - Pierwszy odcinek będzie udostępniony wszystkim abonentom platformy CYFRA+, równolegle w paśmie odkodowanym i w internecie  w ramach CYFRA+ ONLINE w serwisie "na życzenie". Dodatkowo, w dniu premiery, na czas emisji serialu, odkodowany sygnał zostanie udostępniony także sieciom kablowym - mówi Katarzyna Pietrzak z biura public relations CANAL+ Cyfrowy sp. z o.o., nadawcy CANAL+.