Co, gdzie i jak na Openerze 2011 - praktyczny przewodnik festiwalowicza

Jak dojechać na gdyńskie lotnisko Babie Doły, gdzie zaparkować, wyspać się i zjeść, jak wymienić opaski, a jak pieniądze i o czym koniecznie pamiętać. Zebraliśmy dla Was wszystkie informację, żebyście mogli skupić się tylko  na celebrowaniu jubileuszowej - 10. edycji największego festiwalu w Polsce.

TEREN

Mapkę z legendą i w większej rozdzielczości znajdziesz tutaj.

 

Teren festiwalu jest dostępny codziennie od godziny 16:00 każdego dnia.  Wejście dla pieszych znajduje się jak co roku przy ulicy Zielonej. Brama wjazdowa dla samochodów - z drugiej strony lotniska, przy ul. Wiejskiej.

 

Na terenie festiwalu znajdują się 4 strefy gastronomiczne (plus jedna na polu namiotowym), a w nich nie tylko ciepłe i zimne napoje, gorące dania i przekąski, ale i wybór dań z kuchni wegetariańskiej.

 

Organizator chwali się, że w tym roku zwiększono ilość toalet i sanitariatów na terenie festiwalu. Znajdziesz je przy każdej strefie gastronomicznej, oraz dodatkowo pomiędzy sceną główną a namiotową.

 

W oficjalnym sklepie festiwalowym (na głównej alei, tuż przy scenie głównej) kupisz tu T-shirty występujących artystów, festiwalowe koszulki, płaszcze przeciwdeszczowe i inne przydatne rzeczy.

DOJAZD

Na teren festiwalu można dojechać samochodem, albo autobusem. Jak co roku do dyspozycji festiwalowiczów są bezpłatne autobusy kursujące wahadłowo od Dworca Głównego w Gdyni na Lotnisko Gdynia-Kosakowo. Autobusy odjeżdżają z zatoki koło dworca kolejowego Gdynia Główna, ok. 100 metrów w lewo od wejścia głównego na dworzec, na tyłach poczty, wg rozkładu:

 

  • 29 czerwca (środa) - w godz. 8 - 2 (dnia następnego),
  • 30 czerwca, 1 i 2 lipca (czwartek, piątek, sobota) - w godz. 8 - ok. 6 (dnia następnego),
  • 3 lipca (niedziela) - w godz. 8 - ok. 8 (dnia następnego),
  • 4 lipca (poniedziałek) - w godz. 8 - ok. 16

Na teren festiwalu można również dojechać autobusem miejskim linii 109 i 209 oraz linią nocną N10.

Więcej informacji o dojeździe na festiwal na stronie opener.pl

 

 


PARKING

Jeśli zdecydowałeś się przyjechać na festiwal samochodem to do dyspozycji masz dwie opcje parkingowe:

 

-  jeśli śpisz na polu namiotowym - wjazd na parking znajduje się od ulicy Zielonej. Jest to parking płatny, dozorowany, niestrzeżony. Parking jest czynny 24h na dobę od 29 (środa) czerwca od godziny 12:00 do 4 lipca (poniedziałek)  do godziny 12:00

 

-  parking dla pozostałych festiwalowiczów znajduje się od strony Kosakowa od ulicy Wiejskiej (niestrzeżony, płatny, czynny od 16.00 każdego dnia).

 

Jeśli na festiwal przyjedziesz na rowerze, możesz go zostawić bezpłatnie w wyznaczonych do tego celu miejscach na parkingu od ul. Wiejskiej.

 

OPASKI

Doświadczeni festiwalowicze wiedzą już, że bilety i karnety należy przed pierwszym wejściem na teren festiwalu wymienić na identyfikatory w formie opaski. Można to zrobić w punktach przed wejściem na teren festiwalu (będą czynne od czwartku 30 czerwca od godziny 10:00), zarówno przy wejściu od strony ul. Zielonej, jak i przy wjeździe od ul. Wiejskiej.

 

Dodatkowy punkt znajduje się przy Dworcu Głównym w Gdyni (można tu wymienić wszystkie bilety poza biletami VIP i elektronicznymi oraz karnetami z polem namiotowym). Będzie czynny już od od środy w godz. 9.00-21.00,  oraz w czwartek, piątek i sobotę w godz. 9.00-24.00 i w niedzielę od 9.00 do 21.00.

POLE NAMIOTOWE/CAMPING

Jeśli wykupiłeś karnety z polem namiotowym, możesz zacząć ustawiać swój namiot już od środy 29 czerwca od 12.00. Przy terenie pola znajduje się całodobowy punkt gastronomiczny, punkt sprzedaży napojów, bankomat oraz kasy festiwalowe i sanitariaty.

 

Jeśli natomiast jesteś zapalonym fanem campingu, możesz wjechać na teren festiwalu przyczepą lub camperem. Organizator udostępnia takim festiwalowiczom specjalną przestrzeń dla około 70 pojazdów. Aby skorzystać z tej możliwości trzeba jednak wysłać mejla na adres camping@alterart.pl.

 

A między koncertami - relaks! Tak to wyglądało w 2009 roku A między koncertami - relaks! Tak to wyglądało w 2009 roku Fot. Damian Kramski / Agencja Gazeta

ŚRODKI PŁATNICZE

Pamiętaj, że na festiwalu nie kupisz nic za gotówkę. Środkiem płatniczym są karty MasterCard PayPass, w tym ALTER kART oraz bony festiwalowe.

 

Bony kupisz wyłącznie na terenie festiwalu w kasach festiwalowych. Wcześniej możesz skorzystać z jednego z dostępnych na terenie festiwalu całodobowych bankomatów. Znajdziesz je przede wszystkim w miasteczkach festiwalowych wzdłuż głównej alei festiwalu. Tam też znajdują się kasy w których wymienisz gotówkę na bony lub otrzymasz kartę ALTER kART.

 

ALTER kART - opcjonalna forma płatności na festiwalu ? to specjalna karta zbliżeniowa MasterCard PayPass. Można ją doładować na maksymalną kwotę 120 PLN. Aby zasilić swoją ALTER kART należy zrobić przelew, wpłacić środki w banku albo na poczcie na rachunek podanych na odwrocie karty.
Poza festiwalami możesz używać wszystkich ALTER kART jak normalnej karty płatniczej. Dlatego nie wyrzucaj regulaminu i PINu, który dołączony jest do każdej karty!

UWAGA!

Dla kierowców: W razie obfitych opadów (a prognoza pogody na weekend potwierdza, że są bardzo prawdopodobne...) organizator prosi o pozostawienie samochodów na parkingach w centrum miasta i korzystanie z autobusów festiwalowych.

 

Dla posiadaczy bonów festiwalowych: nie kupuj ich od osób prywatnych - bony są zabezpieczone, dlatego podrobione nie będą uznawane przez sprzedawców.

Dla posiadaczy ALTER kART: W odróżnieniu od lat poprzednich, karty nie będzie można doładować na terenie festiwalu. Będzie jedynie możliwość sprawdzenia salda.

 

Dla wszystkich: Na teren festiwalu nie można wnosić:

-  aparatów cyfrowych o matrycy większej niż 5.0 Mpix,

-  sprzętu foto mogącego mieć profesjonalne zastosowanie, np. lustrzanek małoobrazkowych, lustrzanek cyfrowych, aparatów średnio- i wielkoformatowych itd.

-  parasolek ze spiczastym zakończeniem

-  niebezpiecznych przedmiotów (noży, ostrych narzędzi, gazu, broni, znaczników laserowych etc.)

-  alkoholu i narkotyków.