Jakie tytuły mogły mieć te seriale?

Zły tytuł potrafi pogrzebać szansę na sukces serialu, a dobry pomóc mu w zdobyciu popularności. Dlatego twórcy długo debatują na tym, jak nazwać nowy projekt. Jakie propozycje pojawiały się w przypadku takich hitów jak Przyjaciele czy Gotowe na wszystko?
Przyjaciele Przyjaciele Przyjaciele

Przyjaciele

Twórcy serialu - Marta Kauffman i David Crane - na początku pracowali nad projektem zatytułowanym roboczo Insomnia Cafe (w wolnym tłumaczeniu Kawiarnia Bezsenność). W trakcie prac nad scenariuszem pojawiały się podobno jeszcze inne propozycje: Six of One (co miało zapewne nawiązywać do powiedzenia: ''six of one, a half-dozen of the other'' oznaczającego ''jedno i to samo''), Across the Hall (Po drugiej stronie korytarza), a także Friends Like Us (Przyjaciele tacy jak my).

W końcu stanęło na skróconej wersji tej ostatniej propozycji i tak w 1994 roku na antenie amerykańskiej stacji NBC zadebiutował sitcom Friends (Przyjaciele), opowiadający historię szóstki mieszkańców Nowego Jorku.

Lost Lost Lost

Lost

Serial na początku miał nosić tytuł Nowhere (Nigdzie). Do napisania scenariusza pilota zatrudniono Jeffreya Liebera, ale jego pomysły nie znalazły uznania i szef stacji ABC skontaktował się z J.J. Abramsem.

Abrams razem z Damonem Lindelofem stworzył nie tylko scenariusz, ale także ''biblię'' produkcji, do której mogli sięgać kolejni scenarzyści Lost (Zagubieni). Znalazły się w niej m.in. informacje o bohaterach uczestniczących w katastrofie samolotu, którą zobaczyli widzowie w pierwszym odcinku.

Chirurdzy Chirurdzy Chirurdzy

Chirurdzy

Oryginalny tytuł serialu (Grey's anatomy) nawiązuje do podręcznika medycyny napisanego przez Henry'ego Graya (Gray's anatomy) i nazwiska głównej bohaterki serialu: Meredith Grey, która w pierwszym odcinku zaczyna staż w szpitalu Seattle Grace. Scenarzyści skupili się nie tylko na karierze Meredith i innych bohaterów, ale także - a może i przede wszystkim - na ich związkach z innymi pracownikami placówki.

Zanim produkcja zadebiutowała na antenie, twórcy rozważali podobno tytuł Surgeons (Chirurdzy) - pod taką nazwą zresztą poznali go polscy telewidzowie.

Żona idealna Żona idealna Żona idealna /Hallmark

The Good Wife

The Good Wife (Żona idealna) to tytuł trochę przewrotny. W pierwszym odcinku poznajemy główną bohaterkę jako zdradzaną żonę prokuratora, która stoi przy jego boku podczas konferencji prasowej, ale za kulisami daje mu w twarz, po czym postanawia zmienić swoje życie. Alicja Florrick po latach postanawia wrócić do pracy i zatrudnia się w kancelarii prawniczej, zmienia się także z zależnej od męża w silną kobietę.

Twórcy tej produkcji przyznali w jednym z wywiadów, że wymyślili 75-100 tytułów zanim wpadli na ostateczne rozwiązanie. Wśród nich najdłużej utrzymał się The Whole Truth (Cała prawda), pojawiały się też takie jak In the Spotlight (W centrum uwagi, w świetle jupiterów), a nawet dość odważny Leave the Bastard (Zostaw drania). W końcu w trakcie jednej z rozmów doszli do wniosku, że idealny będzie The Good Wife.

Gotowe na wszystko Gotowe na wszystko Gotowe na wszystko - sezon 1

Gotowe na wszystko

Marc Cherry - twórca serialu znanego w Polsce jako Gotowe na wszystko - od początku obstawał przy tytule Desperate Housewives (Zdesperowane gospodynie domowe). Producenci zaangażowani ze strony stacji ABC, którzy byli zainteresowani tym projektem, mieli jednak własne propozycje.

Przez pewien czas trwała więc dyskusja, czy produkcja nie powinna debiutować jako Wisteria Lane (nazwa ulicy, przy której mieszkają bohaterki) lub The Secret Lives of Housewives (Sekretne życie gospodyń domowych). W końcu jednak Cherry'emu udało się przeforsować swoją wizję.