Gra o tron - obsada mogła wyglądać zupełnie inaczej!

To, że masz w kieszeni umowę na zagranie w serialu wcale nie oznacza, że zobaczą cię telewidzowie - przekonali się o tym aktorzy, którzy zostali zastąpieni, choć mieli pojawić się w Grze o tron.
Gra o Tron Gra o Tron Gra o Tron

Daenerys Targaryen

Actress Tamzin Merchant attends the premiere party for the Showtime series "The Tudors", in New York, on Monday, March 30, 2009. (AP Photo/Peter Kramer)

Daenerys Zrodzoną z Burzy, która wierzy, że jest prawowitą królową Westeros, gra w serialu brytyjska aktorka Emilia Clarke (na zdjęciu wyżej).

W pilocie, który został nakręcony pod koniec 2009 roku, wcieliła się w tę postać Tamzin Merchant (ten odcinek nie trafił na antenę).

Merchant jest najbardziej znana z roli Georgiany Darcy w Dumie i uprzedzeniu, a także z roli Catherine Howard w serialu Dynastia Tudorów. Producenci nie zdradzili, z jakiego powodu została zastąpiona w Grze o tron.

fot. AP/Peter Kramer

Gra o tron - Ser Alliser Thorne Gra o tron - Ser Alliser Thorne Gra o tron - Ser Alliser Thorne /http://gameofthrones.wikia.com

Ser Alliser Thorne

Ser Alliser Thorne, który jest bratem z Nocnej Straży i daje się we znaki Jonowi Snowowi oraz jego kompanom, w serialu ma twarz Owena Teale'a (na zdjęciu wyżej).

Wcześniej tę rolę powierzono Derekowi Halliganowi, najbardziej znanemu z serialu Hollyoaks. Aktor zrezygnował jednak z tej roli w sierpniu 2010 roku. Dlatego właśnie znaleziono dla niego zastępstwo.

 

fot. http://gameofthrones.wikia.com

Gra o tron - Gared Gra o tron - Gared Gra o tron - Gared /http://gameofscreenshots.blogspot.com

Gared

RICHARD RIDINGS AT THE PREMIERE OF UP  AND UNDER IN LEICESTER SQ TONIGHT PIC : STAR IMAGES   21/JAN/98

Gared to zwiadowca Nocnej Straży, który pojawia się w pierwszych scenach Gry o tron, w prologu. W niewyemitowanym pilocie zagrał go Brytyjczyk Richard Ridings.

Aktora wcześniej można było zobaczyć m.in. w serialu Fat Friends and Common. W lipcu 2010 roku producenci ogłosili jednak, że został zastąpiony - w scenach nakręconych ponownie Gareda zagrał Dermot Keaney (na zdjęciu wyżej).

 

fot. Forum

Gra o tron - Illyrio Mopatis Gra o tron - Illyrio Mopatis Gra o tron - Illyrio Mopatis /materiały prasowe HBO

Illyrio Mopatis

NEVER SO GOOD The Lyttleton Theatre, London, Great Britain 25th March 2008    Ian McNeice (as Winston Churchill)  Credit: Elliott Franks / ArenaPAL

Illyrio Mopatis pochodzi z Pentos i to w jego domu poznajemy Daenerys i Viserysa Targaryenów. Ten bohater, który doprowadził do ślubu Dany z Khalem Drogo, w pilocie, który nie trafił do telewizji, został zagrany przez Iana McNeicea.

McNeice ma na koncie wiele ról, kilka razy grał premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla (m.in. w serialu Doctor Who). Musiał jednak zrezygnować z roli w Grze o tron ze względu na inne zobowiązania zawodowe. Dlatego zastąpił go Roger Allam (na zdjęciu wyżej).

 

fot. Forum

Gra o tron - Ser Waymar Royce Gra o tron - Ser Waymar Royce Gra o tron - Ser Waymar Royce /http://gameofthrones.wikia.com

Ser Waymar Royce

British actor Jamie Campbell Bower poses for photographers during the MIPTV (International Television Programme Market), Monday, April 4, 2011, in Cannes, southern France. Campbell Bower presents "Camelot", the tale of the legendary King Arthur. (AP Photo/Lionel Cironneau)

Ser Waymar Royce to brat z Nocnej Straży, który w prologu (początek pierwszego odcinka) wyrusza z innymi zwiadowcami za Mur.

W niewyemitowanym pilocie zagrał go Jamie Campbell Bower, znany m.in. z roli Caiusa w Zmierzchu. W odcinku, który został pokazany, w tej roli widzowie zobaczyli już jednak Roba Ostlere'a (na zdjęciu wyżej). Jamie Campbell Bower dostał natomiast rolę króla Artura w serialu Camelot. Ta produkcja nie doczekała się jednak drugiej serii.

 

fot. AP/LIONEL CIRONNEAU

Gra o tron Gra o tron Gra o tron/HBO

Catelyn Stark

09/07/2011 - Jennifer Ehle - "Contagion" New York City Premiere - Arrivals - Rose Theater, Jazz at Lincoln Center - New York City, NY, USA - Keywords: Orientation: Portrait Face Count: 1 - False - Photo Credit: Charles Norfleet / PR Photos - Contact (1-866-551-7827) - Portrait Face Count: 1

Żona Neda Starka Catelyn to jedna z najczęściej pojawiających się kobiet w pierwszej serii Gry o tron. Widzowie znają z tej roli Michelle Fairley (na zdjęciu wyżej), ale wcześniej producenci zatrudnili Jennifer Ehle.

Widzowie mogą pamiętać ją z roli Elizabeth Bennett w miniserialu Duma i uprzedzenie. Ta aktorka wystąpiła w niepokazanym pilocie, ale w marcu 2010 roku HBO ogłosiło, że Ehle nie wystąpi w serialu. Nie podano oficjalnego powodu zmiany, ale później aktorka przyznała, że chciała poświęcić więcej czasu swojej niedawno rodzonej córce i całej rodzinie.

 

fot. PR PHOTOS

Więcej o: