Obsada serialu Gotowe na wszystko mogła wyglądać zupełnie inaczej! [ZDJĘCIA]

13 maja amerykańska stacja ABC pokazała dwugodzinny finał Gotowych na wszystko, a w najbliższą niedzielę obejrzą go polscy widzowie na FOX Life. Przez osiem lat śledziliśmy losy mieszkanek Wisteria Lane i chyba nikt nie wyobraża sobie, że mogłyby wyglądać inaczej. Producenci na początku rozważali jednak inne wersje obsady.
Teri Hatcher Teri Hatcher Teri Hatcher - Gotowe na wszystko

Susan Mayer (Teri Hatcher)

Susan jest bohaterką, do zagrania której producenci serialu Gotowe na wszystko mieli najwięcej kandydatek.

Podobno twórca serialu Marc Cherry tworzył tę postać z myślą o tym, że idealna byłaby Sarah Jessica Parker, która zdobyła popularność dzięki zagraniu Carrie Bradshaw w Seksie w wielkim mieście. Aktorka jednak nie zdecydowała się na tę współpracę, tłumacząc, że jej zdaniem ktoś inny lepiej by pasował do tej roli...

Actress Sarah Jessica Parker, from the upcoming film "Sex and City 2," poses for photographers at the Warner Bros. Pictures photo call during ShoWest 2010 in Las Vegas on Thursday, March 18, 2010. (AP Photo/Matt Sayles)

Postacią była zainteresowana Julia Louis-Dreyfus, ale jej z kolei w Gotowych na wszystko nie wyobrażali sobie producenci stacji ABC. Rozważano kandydaturę Courteney Cox, ale aktorka właśnie wtedy spodziewała się dziecka i chciała skupić się na jego wychowaniu.

Julia Louis-Dreyfus arrives at the 16th Annual Screen Actors Guild awards on Saturday, Jan. 23, 2010, in Los Angeles.  (AP Photo/Vince Bucci)

Innymi potencjalnymi kandydatkami były Calista Flockhart (Ally McBeal), Heather Locklear (Dynastia) oraz Mary-Louise Parker (Trawka). Te trzy aktorki podobno jednak nie chciały brać udziału w przesłuchaniach i liczyły na zatrudnienie bez nich, ale nic z tego nie wyszło.

Actress Calista Flockhart arrives at the premiere of the feature film "Cowboys and Aliens" at Comic Con in San Diego, Calif. on Saturday, July 23, 2011. (AP Photo/Dan Steinberg)

Producenci zastanawiali się również nad zatrudnieniem Seli Ward, która w serialu Dr House zagrała dawną ukochaną głównego bohatera, a dziś występuje w Kryminalnych zagadkach Nowego Jorku..

Sela Ward

Teri Hatcher zrobiła jednak podczas przesłuchań tak duże wrażenie, że to właśnie w jej ręce powędrowała rola Susan.

Gotowe na wszystko Gotowe na wszystko Bree Van De Kamp - Gotowe na wszystko

Bree Van De Kamp (Marcia Cross)

Marc Cherry chciał, żeby uporządkowaną Bree, która była wzorowana na jego matce, zagrała Dana Delany. Kiedy zaproponował jej pracę, aktorka jednak odmówiła, tłumacząc, że nie chce grać postaci bliźniaczo podobnej do tej, w którą wcześniej wcielała się w serialu Pasadena (kilka lat później pojawiła się jednak w Gotowych na wszystko jako Katherine Mayfair).

Actress Dana Delany, host of the Academy of Television Arts & Sciences' 3rd Annual Television Academy Honors, poses at the event in Beverly Hills, Calif., Wednesday, May 5, 2010. (AP Photo/Chris Pizzello)

O rolę Bree starała się również Nicollette Sheridan, która w końcu zagrała Edie Britt. W przesłuchaniach brały również udział m.in. Laura Leighton (prywatnie żona serialowego Toma Scavo) i Jeri Ryan. Bree została jednak Marcia Cross.

Actress Nicollette Sheridan poses for a portrait at during The Television Critics Association 2011 Summer Press Tour in Beverly Hills, Calif. on Wednesday, July 27, 2011. Sheridan is starring in the upcoming television movie "Honeymoon for One" on the Hallmark Channel.  (AP Photo/Dan Steinberg)

Gotowe na wszystko Gotowe na wszystko Gabrielle Solis - Gotowe na wszystko

Gabrielle Solis (Eva Longoria)

Przez długi czas główną kandydatką do zagrania Gaby była Roselyn Sanchez. Przeszła zwycięsko kilka przesłuchań, ale w końcu producenci Gotowych na wszystko doszli do wniosku, że ma zbyt wyraźny portorykański akcent. Inną kandydatką była Laura Harring.

Roselyn Sanchez arrives at the ALMA Awards on Thursday, Sept. 17, 2009, in Los Angeles. (AP Photo/Dan Steinberg)

Jednak to Eva Longoria zachwyciła Cherry'ego, gdy na przesłuchaniu, zapytana o to czy podoba się jej scenariusz, odpowiedziała: Przeczytałam tylko swoją część. Twórca serialu stwierdził, że to idealna Gaby.

Gotowe na wszystko Gotowe na wszystko Felicity Huffman - Gotowe na wszystko

Lynette Scavo

Podobno o rolę Lynette walczyła Alex Kingston, znana doskonale wielbicielom Ostrego dyżuru. Producenci zdecydowali jednak, że jest... zbyt puszysta.

03/28/2009 - Alex Kingston - 'ER' Finale Party - Arrivals - Social - Hollywood, CA. USA - Keywords: Alex Kingston - False -  - Photo Credit: Albert L. Ortega / PR Photos - Contact (1-866-551-7827)

Marc Cherry nalegał, by kandydatki do wszystkich ról stanęły do przesłuchań. Felicity Huffman na początku odmówiła, dopiero agenci przekonali ją, że warto. Aktorka zrobiła na producentach piorunujące wrażenie i to jej zaproponowali pracę.

Mary Alice Young Mary Alice Young Mary Alice Young - Gotowe na wszystko

Mary Alice Young (Brenda Strong)

Czy wyobrażacie sobie, że rolę narratorki serialu mogłaby grać Marcia Cross? Aktorka pojawiła się na przesłuchaniach właśnie w tej sprawie, ale w końcu producenci doszli do wniosku, że będzie idealną Bree Van De Kamp. Rolę Mary Alice powierzyli natomiast Sheryl Lee, która wcieliła się w bohaterkę w pilocie produkcji.

Marcia Cross, Sheryl Lee

Okazało się jednak, że coś nie gra i aktorkę zastąpiono w ostatniej chwili przez Brendę Strong. Sceny z udziałem Mary Alice ekipa nakręciła raz jeszcze, a pierwsza wersja pilota nie została pokazana w telewizji.