Najczęściej piracone seriale sezonu - TOP 10 [RANKING]

Wiosna to w amerykańskiej telewizji przede wszystkim czas finałów tych seriali, których serie startują jesienią, ale także kilka premier. Okazuje się, że zwycięzca rankingu na najczęściej piraconą produkcję tego okresu miałby prawie dwa razy większą oglądalność, gdyby doliczyć ściągnięcia do telewizyjnych wyników!
Supernatural Supernatural Supernatural

10. Supernatural - Nie z tego świata

Serial pokazywany na antenie stacji CW oglądało w ciągu ostatnich miesięcy średnio 1,78 mln widzów. Kolejne 1,54 mln śledziło losy braci Winchesterów po ściągnięciu każdego odcinka siódmej serii. Taki wynik wystarczył do zajęcia miejsca w pierwszej dziesiątce.

family guy family guy Family Guy.

9. Family Guy - Głowa rodziny

Produkcja stacji FOX w telewizji jest oglądana średnio przez 5,74 mln widzów, a ściągana przez kolejne 1,6 mln. I pomyśleć, że aż dwukrotnie ( w 2000 i 2002 roku) podjęto decyzję o zakończeniu produkcji i gdyby nie apele wielbicieli serialu, w ogóle nie byłoby odcinków dziesiątego sezonu...

Gotowe na wszystko Gotowe na wszystko Gotowe na wszystko

8. Desperate Housewives - Gotowe na wszystko

Gotowe na wszystko cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Także ósma seria była chętnie oglądana. W amerykańskiej stacji ABC przygody mieszkanek Wisteria Lane w tym roku śledziło co tydzień średnio 11,12 mln widzów! 1,66 mln to wynik ściągnięć z torrentów.

Serial w następnych rankingach raczej się nie pojawi, ponieważ ósma seria była pożegnaniem z produkcją. Ostatni premierowy odcinek ABC pokazała 13 maja 2012 roku.

Revenge Revenge Revenge

7. Revenge - Zemsta

Opowieść o Amandzie, która po latach wraca do Hamptons w poszukiwaniu zemsty za krzywdę wyrządzoną jej ojcu to jedyny debiutant w rankingu. Serial z Emily VanCamp w roli głównej, znany w Polsce pod tytułem Zemsta, śledziło w amerykańskiej telewizji średnio 7,85 mln widzów. A ile ściągało? Według danych z zestawienia, kolejne 1,73 mln osób.

Obsada serialu Obsada serialu "Modern Family" Modern Family /materiały prasowe HBO

6. Modern Family - Współczesna rodzina

Modern Family to jeden z najczęściej nagradzanych w ostatnich latach seriali komediowych (ma na koncie choćby Emmy dla najlepszego serialu komediowego z 2010 i 2011 roku).

Twórcy produkcji mogą cieszyć się także z popularności wśród telewidzów - kolejne odcinki trzeciej serii pokazywane w Stanach Zjednoczonych przez stację ABC przyciągały przed telewizory średnio 10,6 mln widzów. Przez torrenty ściągało je natomiast 1,8 mln razy.

Mad Men Mad Men Mad Men - zdjęcie promocyjne serialu AMC

5. Mad Men

Piąta seria Mad Man właśnie się skończyła - stacja AMC pokazała w ubiegłą niedzielę finałowy odcinek. Wielbiciele musieli na nią długo czekać - ze względu na nieporozumienia między twórcą i szefami telewizji między ostatnim odcinkiem czwartego sezonu i premierowym piątego minęło półtora roku.

Być może to także pomogło w osiągnięciu bardzo dobrych wyników oglądalności? Odcinki pokazywane na antenie AMC oglądało średnio 9,87 mln widzów. Ściągało je 1,87 mln.

Dr House Dr House Dr House /mat. prasowe

4. House - Dr House

Dr House został wpisany w ubiegłym roku do Księgi Rekordów Guinessa  jako najchętniej oglądany serial na świecie (82 mln widzów w 72 krajach).

Ósma (i ostatnia) seria wśród amerykańskich telewidzów cieszyła się ciągle dużym powodzeniem, choć nie były to rekordowe wyniki. Odcinki oglądało średnio 8,72 mln widzów stacji Fox. A jaka liczba ściągnięć sprawiła, że produkcja znalazła się na czwartym miejscu tego rankingu? 2,3 mln.

The Big Bang Theory The Big Bang Theory The Big Bang Theory /materiały prasowe

3. The Big Bang Theory - Teoria wielkiego podrywu

Wielu fanów serialu narzeka, że ostatnie odcinki nie trzymają poziomu pierwszych serii, ale i tak przed telewizorami w momencie emisji TBBT na antenie amerykańskiej stacji CBS zasiadało średnio 15,04 mln widzów (to najlepszy ''telewizyjny'' wynik wśród produkcji ujętych w zestawieniu). Miejsce na podium rankingu zapewniła sitcomowi liczba 2,75 mln ściągnięć na BitTorrent.

How I Met Your Mother How I Met Your Mother How I Met Your Mother

2. How I Met Your Mother - Jak poznałem waszą matkę

To już siódma seria sitcomu, a widzowie nadal nie wiedzą, kto jest tytułową matką. Nie zmienia to jednak faktu, że cały czas oglądalność sitcomu oscyluje wokół 9 mln widzów. Ostatnią serię śledziło w telewizji średnio 8,87 mln widzów. Ile osób ściągało? 2,83 mln, co jest sporą liczbą, choć... dużo mniejszą niż ta, która sprawiła, że inna produkcja zajęła pierwsze miejsce w rankingu.

Gra o tron Gra o tron Gra o tron /HBO

1. Game of Thrones - Gra o tron

Każdy odcinek drugiej serii ekranizacji sagi Pieśni Lodu i Ognia napisanej przez George'a R.R. Martina pokazywany na antenie amerykańskiego HBO śledziło średnio 4,2 mln widzów. Prawie drugie tyle ściągało go w sieci (3,9 mln). Taki wynik daje produkcji duże szanse na zajęcie pierwszego miejsca w rankingu biorącym pod uwagę cały 2012 rok i wyprzedzenie ubiegłorocznego prowadzącego - Dextera (tu nie został wzięty pod uwagę, ponieważ w tym okresie Showtime nie emitował premierowych odcinków).

Najwięcej ściągnięć przez BitTorrent odnotowano w Australii, gdzie kolejne odcinki Gry o tron można było śledzić z tygodniowym opóźnieniem w stosunku do amerykańskiej premiery. Jak zauważają autorzy rankingu z Torrentfreak.com, sporo ludzi w USA także ściąga w ten sposób Grę o tron.