"Korona królów" to nowy ulubiony serial Polaków. 5 mln widzów, 60 proc. to kobiety

Od rozpoczęcia emisji mija drugi tydzień, a "Korona królów" już bije rekordy popularności. Pomagają jej w tym... negatywne komentarze.
'Korona królów' 'Korona królów' Fot. Marcin Makowski | TVP

''Korona królów'' to hit TVP

''Błąd na błędzie!'',''Kostiumy uszyte z poliestru'' i ''Słaba gra aktorska'' - takie komentarze można było przeczytać w sieci po emisji pierwszych odcinków 'Korony królów'. I chociaż TVP początkowo oberwało w Internecie, to ostatecznie okazało się, że ich kostiumową telenowelę pokochały miliony Polaków.

W pierwszym tygodniu emisji ''Koronę królów'' oglądało średnio 3,09 mln osób, a w serwisie VoD.TVP.pl serial zanotował 1,91 mln wyświetleń, co daje... 5 mln widzów i to zaledwie po pięciu pierwszych odcinkach! Za przedpremierowe epizody zapłacono ponad 8 tys. razy.

- To już swego rodzaju fenomen. Niesłychane ożywienie na temat serialu w mediach społecznościowych, nawet nieuzasadniona krytyka, na pewno nam nie szkodzi - powiedział Jakub Sufin, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

'Korona królów' - serial historyczny TVP 'Korona królów' - serial historyczny TVP fot. Marcin Makowski, mat. prasowe TVP

Kto ogląda "Koronę królów" ?

W serwisie nadawcy 60 proc. oglądających ''Koronę królów'' stanowią kobiety. Najwięcej, bo aż 30 proc. fanów serialu ma od 25 do 34 lat. niemal 20 proc. widzów jest w wieku 18-24, a prawie 18 proc. ma od 35 do 44 lat - podaje serwis Wirtualnemedia.pl.

Telenowelę chętnie oglądają także Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Irlandii.

'Korona królów' - serial TVP 'Korona królów' - serial TVP fot. Marcin Makowski mat. prasowe TVP

Czemu ''Korona królów'' jest tak popularna?

Jak twierdzi Jakub Sufin z TVP serial został wyemitowany w idealnym momencie - w sezonie między ramówką jesienną a wiosenną. - Produkcja o takiej tematyce była też oczekiwana przez widzów - twierdzi.

A co z falą krytyki w Internecie? Okazuje się, że dzięki nieprzychylnym komentarzom 'Korona królów' stała się jeszcze popularniejsza.

- Niesłychane ożywienie na temat serialu w mediach społecznościowych, nawet nieuzasadniona krytyka, na pewno nam nie szkodzi. Wiele osób, które przeczytają opinię o ''Koronie królów'', chce samemu sprawdzić serial - zdradza Sufin.

Przypominamy: ''Korona królów'': Ilona Łepkowska odpowiedziała na falę krytyki. Przypomina o ważnym szczególe >>

Korona królów Korona królów Fot. Marcin Makowski / PAT

Jak podaje zespół Press Service od 1 do 7 stycznia w mediach opublikowano 8,1 tys. informacji na temat ''Korony królów''. Ponad 80 proc. stanowiły wpisy i komentarze w serwisach społecznościowych, a 17 proc. materiały z portali internetowych.

Korona królów
Zespół PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Największą popularność 'Korona królów' zdobyła na Facebooku, gdzie pojawiło się 4,6 tys. materiałów. Na Twitterze było ich 1,5 tys.

Korona królów Korona królów Fot. Marcin Makowski / PAT

"Korona królów" źródłem memów

Serial historyczny TVP staje się kultowy nie tylko dzięki rekordowej oglądalności. W sieci codziennie pojawiają się nowe memy i przeróbki inspirowane 'Koroną królów'. Oto niektóre z nich:

memy
Fot. Kwejk.pl

memy
Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Korona królów memy
źródło: Facebook

'Korona Królów' 'Korona Królów' mat. prasowe

''Korona królów'' jak ''Gra o tron''

A tak wyglądałoby połączenie ''Gry o tron'' i ''Korony królów'':

'Korona królów' - serial historyczny TVP 'Korona królów' - serial historyczny TVP fot. Marcin Makowski, mat. prasowe TVP

Czy teraz macie ochotę obejrzeć "Koronę królów" ?

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do obejrzenia ''Korony królów'' (my się wciągnęliśmy). Jeśli tak, możecie oglądać ją w TVP 1 od poniedziałku do czwartku o godz. 18:30.

''Korona królów'' opowiada o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego w latach 1333-1370. Akcja serialu rozpoczęła się niedługo przed śmiercią Władysława Łokietka, ojca Kazimierza.

Za reżyserię odpowiada Wojciech Pacyna. Scenariuszem zajęła się sama królowa polskich seriali - Ilona Łepkowska. Za kostiumy odpowiada Elżbieta Radke, która ma doświadczenie w filmach historycznych - w latach 80. odpowiadała za kostiumy do 'Królowej Bony' i 'Ojca królowej'.

Kto znalazł sie w obsadzie? W rolach głównych występują Halina Łabonarska, Mateusz Król, Marta Bryła, Wiesław Wójcik i Marcin Rogacewicz. Oprócz nich zobaczymy też Paulinę Lasotę i Piotra Gawrona-Jedlikowskiego.

Przypominamy: Korona Królów - kim naprawdę są aktorzy serialu TVP [GALERIA] >>